Hirdetés

2019. június 25., kedd

(#1) Đobostorta

Đobostorta
(kvázi-tag)

"saját belső médialejátszója pedig az Ultra High Definition tartalmakkal nem boldogul."

Na ezen jót nevettem. :)

(#2) predakon válasza Đobostorta (#1) üzenetére

predakon
(senior tag)

"Komp akart lenni de nem komp lett" :)

(#3) Garada válasza Đobostorta (#1) üzenetére

Garada
(őstag)

Hát ez elég nagy pofon saját magának.

If life gives you lemons, make lemonade!

(#4) azbest

azbest
(PH! félisten)

" A digitális földfelszíni adások vételével akadtak gondok, hiszen egy átlagos beltéri szobaantenna nem volt elég a tunereknek, muszáj volt bevetni egy nagyobb teljesítményű kültéri egységet."

Ezt mondjuk csak akkor lehet a tévé rovására írni, ha más készülékekkel ugyanakkor jó a vétel. Szobaantennával elég lutri mindigtv-t nézni. A rengeteg zavaró tényezőről nem is beszélve, amit a szobában összeszedhet az antenna (villanykapcsoló, mobil, wifi, háztartási gépek).

(#5) Vigilante

Vigilante
(őstag)

"borvirágos orrú arcok, még akkor is, mikor biztosra lehetett venni, hogy nem előzte meg italozás a kamera elé kerülést." ;]

△ Asrock Fatal1ty X99M Killer/3.1 △ Intel Core i7 5960X ~ 4.5GHz - 1.135V +Corsair H110i △ MSI GTX 1080 Ti Gaming X 11GB (1911 ⁄ 12006 MHz) - 1.000V △ Crucial Ballistix Sport 4x4GB DDR4 ~ 2800MHz △ LG 34UC79G-B (34") △

(#6) elefant válasza azbest (#4) üzenetére

elefant
(HÁZIGAZDA)

általában jó szokott lenni. azóta is próbáltunk már ki vele tévét (panasonicot), és azzal semmi gond nem volt.

(#7) #65755648

(törölt tag)

Monitornak milyen? Input lag, akadozás van hdmi 2-vel? 4k tv-t keresek monitornak, de elriaszt a legtöbb modelltől az input lag, meg a 4k/60p bemenet hiánya.

(#8) zsolt501

zsolt501
(PH! nagyúr)

A kép szerint tartalmaz műholdas tunert is de ezt az adatlapjáról lefelejtettétek, mert ott csak a DVB-C és DVB-T szerepel.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#9) Kronos3000

Kronos3000
(senior tag)

Nekem egy ezer éves tesco-s szoba antennával tökéletesen jön minden,igaz iptv-t használok de kipróbáltam(LG32LN575S)
Nos ez a tv-nek nevezett szörny ennyiért egy rakás bélsár.Se képminőség,se használhatóság akkor meg minek?
Majd megveszi vércsalád hogy elmondhassa nekik micsoda szuper tv-jük van....

Wasabi...

(#10) Duree

Duree
(PH! kedvence)

Ez nem sikerült valami fényesre.Ennyi pénzért inkább egy jobb hagyományos 2k tévét vennék.

Notebook javítás alaplap szinten, csatlakozók , chipset , smd csere. Kijelző és káva javítás, csere

(#11) priti válasza elefant (#6) üzenetére

priti
(PH! addikt)

Tényleg nézzetek, mérjetek legközelebb input lagot, mert kb. semmi másnak nincs értelme.

Egy ilyen TV-nek itthon csak az lehet az értelme, hogy monitornak használod 60Hz-en. Minden más esetben drága.

Ha szegény ember monitorának jó, akkor jó vétel lehet az egyszeri munkás embernek 4K asztalon melózni. Ha nem jó rá, akkor meg kár tesztelni az összes többi részét.

Hardverlesen

(#12) tal-garius

tal-garius
(fanatikus tag)

Ez egy ipari hulladék :D :Y

Szoftveresen lehet fejleszteni? Kódekek, eszközök kezelése miatt..
Negyed milláért inkább vegyünk egy jobb FullHD-s készüléket, aki meg 4K-ra vágyik gyűjtsön még hozzá pár ezrest, vagy várjon 1 évet és olcsóbb lesz minden. PC fronton játszani se érdemes még ilyen felbontáson..

[ Szerkesztve ]

Steam: talgarius, Uplay: Talgarius, Bnet: Talgarius#2862

(#13) tupacamaru

tupacamaru
(PH! kedvence)

Nem értek a dologhoz, de miért is ezt a TV-t kellen megvennem egy 230k-s UE50HU6900-al szemben? :F

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!.................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#14) malomkaorm válasza predakon (#2) üzenetére

malomkaorm
(tag)

xDDD

[ Szerkesztve ]

Dani. Pü-re illik válaszolni!

(#15) _Atesz válasza tupacamaru (#13) üzenetére

_Atesz
(őstag)

Jó kérdés..

(#16) aram01

aram01
(PH! nagyúr)

Milyen erős gép kell hozz? pl az enyém eléggé az?

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#17) Sol@ válasza tupacamaru (#13) üzenetére

Sol@
(tag)

Pontosan ezt a típust akartam én is felhozni!
Kéne róla egy magyar teszt mert sztm 50' 4k ár/érték arány -> BEST BUY legalábbis külföldi tesztekben nem szerepelt árához rosszul

Szerkesztés: ez tud 3d-t, UE50HU6900 pedig nem sry

[ Szerkesztve ]

(#18) haris válasza tupacamaru (#13) üzenetére

haris
(őstag)

A qulive tudja a 3D-t, ha az kell, akkor az a Samu nem alternatíva.
Mondjuk nekem egyik sem kéne, csak válaszoltam :D

És még valami, a sumu szerint annak a tv-nek az ára 329ezer :F

[ Szerkesztve ]

(#19) tupacamaru válasza Sol@ (#17) üzenetére

tupacamaru
(PH! kedvence)

Akkor nincs mese, a Qilive a nyerő. :B :K

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!.................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#20) tupacamaru válasza tupacamaru (#19) üzenetére

tupacamaru
(PH! kedvence)

243k Philips 50PUS6809. :B :F

(#21) gban

gban
(Közösségépítő)

A cikk utolsó mondata:
"A Qilive Q.1390 UHD LCD tévét az Auchan magyarországi képviselete bocsátotta rendelkezésünkre."

A Panasonic az Auchan magyarországi képviselete :F

Postázást nem vállalok.

(#22) Szoszo94 válasza gban (#21) üzenetére

Szoszo94
(őstag)

A mostani felvásárlások, átszervezések közepette már a fene se tudja, ki kit képvisel :DDD ;]

Xiaomi Mi 8

(#25) Ic3man

Ic3man
(kvázi-tag)

Ahogy elnézem ez gyakorlatilag egy Thomson TV. Majdnem biztos vagyok benne, hogy ők gyártják.

Méltassuk már a fórumtársunkat válaszra, még ha az nehezünkre is esik!!! www.devpara.hu

(#26) ivarg

ivarg
(tag)

A Thomson már rég csak "thomson" kínai kézben van talán az AUO-é, de nem biztos, hogy pont az ővék ahogy a philips is Funai...
Lényeg, hogy ez a cucc eléggé bizarr egyenlege annak, hogy mért is nem minden a száraz paraméterháború.
Aki megveszi tutira becsapva érzi majd magát és mire tisztességes 4K tartalmak lesznek mehet is a levesbe.
Egy fogorvosi rendelő halljába persze jó lehet a fogpótlások és hidak profi megjelenítésére :).
Nekem van 4K-t tudó Androidos TV boxom azon meg 2.0 HDMI nincs :D, igaz ettől eltekintve teljesen jó minden videomegsztó jól fut rajta és netflixezni is tud megfelelő dns melett.

[ Szerkesztve ]

Addig nyújtózkodj, amig kinyúlsz!

(#27) Napfénysüti

Napfénysüti
(PH! nagyúr)

Ez a TV még ennyiért sem jön be én is inkább egy jobb Full HD-set néznék ezért az összegért. Egyébként meglepődtem hogy már ennyire megy le az UHD TV-k ára, nem követem napi szinten a piaci változásokat.

Més que un club!

(#28) zed1983

zed1983
(őstag)

Az igen!
Kinézetre szép, de nagyon nem jó TV! Az a Remote Control :DDD Vicc
Most a Samsung 50HU6900 250K "Nálunk" és ez nem egy kategória! Igaz, hogy a Samu nem tud 3D-t, de kinek kell az??? Kamu 3D

[ Szerkesztve ]

zed1983

(#29) Pumma válasza zed1983 (#28) üzenetére

Pumma
(PH! nagyúr)

Pedig a 3D-t sokan igénylik, aztán valaki ki sem próbálja ezt a funkciót, mások meg nagyon szeretik és használják is.
Ha már 49" és UHD 3D-vel, akkor inkább az LG 49UB830V-t venném hasonló áron, mint madaras saját márkáját.

Xiaomíííjaú

(#30) zed1983 válasza Pumma (#29) üzenetére

zed1983
(őstag)

Vagy az UB850-et 300k körül :R

zed1983

(#31) ALBY

ALBY
(senior tag)

Ez a tévé pont ilyen közértekbe való.
Csak közértbe meg nem való tévé!

De most tényleg, az UHD/4K közönsége az Auchan-ban venne tévét? Péklapát pozitív.
Aki meg a csóró irányból indunul neki a tévé vásárlásnak az ne UHD-ban gondolkodjon már, csak átverik.

Lehetne csinálni olcsóbban, kompromisszumost tévét, de ez szinte mindenhol sántít.
Jó a cikk amúgy, az elején még a tévének is kezdtem örülni,
nekem is csak az input lag teszt hiányzik kicsit, bár a képminőség hibái után már mindegy, monitornak se jó.

Nem baj! Karácsonyra raklápszám rásózzák majd a sok madárra.
Úhádé bálástévét tessék! Hozzácsomagolva ajándék szaloncukorral és karácsonyi slágerek cédével, a úttörő vasút gyermekkórusától.
Mondanám azt is hogy egy ajándék UHD filmmel, hogy legyen mit mutogatni szilveszterkor ifj. Vér Istvánnak, de úgysem tudja lejátszani :DD

Az értelmesebbje talán rájön idővel mit vett, :B
szomorú hangulató lesz a január ...
Tavasztól átkerül a tévé "forgalmazása" az Auchan-ból az Olx.hu-ra ;)

Drága tanulópénz, főleg hogy 250-ből már lehetne jó tévét is venni.
(de akár amiket írtatok is, UHD-t is találni elvétve)

(csak azért pofázok ilyeneket, hátha lesz egy ember aki vásárlás előtt beleolvas és elgondolkozik azon hogy mit is vegyen)

A lónak is két oldala van mégsem hanglemez...

(#32) kokobe

kokobe
(őstag)

Nincs bajom az uhd-val egy bajom van ezzel a fos technológiàval amivel normàlis képinőséget nem lehet elérni csak csillagàszazi àron!Lcd én nem kérek belőled köszönöm...

<---AMD___ATi--->

(#33) fene_vad

fene_vad
(senior tag)

Nem értem ezt a fröcsögést.

Ez a TV egy kiváló készülék.

Ennek és az ehhez hasonlóaknak köszönhetően kb. jővőre ilyenkor egy nagyon jó 4k tévét fogok venni nagyon olcsón, köszönöm Auchan!

(#34) Pumma válasza fene_vad (#33) üzenetére

Pumma
(PH! nagyúr)

Tudjuk, hogy a 4K a jövő tévéje, de nem a jövő év tévéje. Talán 2020?

Xiaomíííjaú

(#35) Bundyta

Bundyta
(fanatikus tag)

A külső feliratok kezelésére képes, a karakterek színe, mérete és pozíciója ugyan nem változtatható, de mivel az élénksárga betűket fekete háttér elé pakolja ki, így a szöveg minden esetben jól olvasható.

A tudomány mai állása szerint borzasztóan nehéz leprogramozni ezt a funkciót. A ki/be kapcsolásáról már nem is beszélve. Több 10eFt-os médialejátszók - Popcorn, Dune , stb. - nem is tudják ez, amit ebben a TV-ben valahogy sikerült megvalósítani. Rejtély, hogyan...

A pénz nem boldogít. Pláne, ha nincs.

(#36) csordas11

csordas11
(fanatikus tag)

Tényleg gáz ez a tv.

(#37) kokobe válasza fene_vad (#33) üzenetére

kokobe
(őstag)

Amíg lcd technológiával csinálják én ezt így nem mertem volna kijelenteni madj ha frankón beindul a 4k oled akkor , addig meg maradnak a tökéletes képminőséget biztosító panasonic plazmák...

<---AMD___ATi--->

(#38) aram01 válasza Pumma (#34) üzenetére

aram01
(PH! nagyúr)

nekem elég ha a játékok támogatják, veszek egyet monitornak, meg valami normális vasat alá, mert ami az adatlapomon van az karcsú lenne :D

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#39) kpal

kpal
(PH! nagyúr)

Tv szép , az irányító már nagyon gagyi. Ez a Tv max 200k érhet reálisan.

(#40) kelepce válasza zed1983 (#30) üzenetére

kelepce
(tag)

Ezen gondolkozz el egy kicsit mielőtt belevágnál. Az enyém 1 hónapos. :W Mai tudásom alapján valószínűleg nem venném meg. :W

(#41) Tippmix46 válasza kelepce (#40) üzenetére

Tippmix46
(senior tag)

Nekem a következő a véleményem:

crt: technológia a múlt
plazma: megbukott (nagy fogyasztás, képremegés, rossz színek világosabb környezetben, beégés veszélye, rosszabb szerelhetőség stb.)

LED HD/UHD:

mivel az UHD képminőség megkapásához szükséges 4K filmek száma elenyésző, kábel tv adó pedig nincsen ilyen (örülünk, hogy HD adók vannak nemhogy UHD), ezért ez a technológia hasonlóan a 3D-hez jelenleg teljesen kihasználatlan.
Kis túlzással egy tv-t azért tudnak eladni 1,5-2xees áron, mert UHD, miközben tudás kihasználhatatlan....olyan, mint egy Porsche az M7esen, okés, hogy tud menni 300-al, de 130 a megengedett.
Amikor meg majd lesz 4K filmek, netán 4K kábel tv adások, na akkor meg nem ennyibe fogna kerülni ezen tévék, hanem a mostani ár felébe...szóval korai ez a technológia nagyon.

Emlékeszem, amikor Magyarországon 2007/2008ban berobbant a led tv-k időszaka...csak közeben nulla kábel tv adó volt hd, sőt az adók mindegyike még 4:3as volt:)....Letölteni lehetett filmet okés, de kábel tvk nem voltak még felkészülve erre....közel 5 év kellett, hogy minden adó 16:9 legyen és kb. 20 HD adást nézhessünk a UPC csomagjában.
Szerintem, ha nem is 5 év, de 2-3 év biztos kell, hogy eldőljön, van-e értelme a 4K-nak....a 3dnek kiderült nincsen.

(#42) Feri1977

Feri1977
(senior tag)

MI a francnak 4k meg UHD? Még sima full hd-s adól sincsenek nagyon, amik vannak azokért is fizetni kell mint a güzü, külföldön se sokkal jobb a helyzet, sima hd adások jönnek illetve csak megközelíti azokat, mit akarnak már 4k stb-.vel..? Nem tudnak már mit kitalálni a gyártók jó dolgukban, a 3d-s tévé is becsődölt, erre sem lesz kereslet az tuti.

Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

(#43) Pumma válasza Feri1977 (#42) üzenetére

Pumma
(PH! nagyúr)

Minden jobb tévében van 3D. Akkor miért is csődölt be? Van benne biznisz, különben hanyagolnák.

Xiaomíííjaú

(#44) Tippmix46 válasza Pumma (#43) üzenetére

Tippmix46
(senior tag)

Pedig a 3d becsődölt otthonj felhasználásra...élvezhetetlen, kihasználhatatlan...attól neveznek egy 90 perces filmet 3dnek, mert pár jelenetben felfedezhető a 3d??? Vicc....

(#45) kpal válasza Pumma (#43) üzenetére

kpal
(PH! nagyúr)

Már csak egy alap dolog a 3D és nem hozta azt a sikert mint várták a gyártók . Ezt bevallotta a Panasonic egyik fejese BBC-n. Ezért inkább a felbontásra fekszenek rá.

(#46) Pumma válasza kpal (#45) üzenetére

Pumma
(PH! nagyúr)

Ami becsődöl azt nem gyártják, nem veszik. A 3D-re pedig nem mondhatod ezeket. A Smart nélkül is meglenne mindenki, mégis, majd minden tévében van, ha kell, ha nem. A Panasonic most csak kullog a többiek után, reméljük nem csődöl be tényleg.

Xiaomíííjaú

(#47) robertone2 válasza Tippmix46 (#44) üzenetére

robertone2
(kvázi-tag)

Már bocsánat, de attól hogy ti nem használjátok attól még a 3dnem csődölt be.
Rendszeresen nézek 3d filmeket az otthoni tévémen, 3d-ben játszom rajta szinte minden nap (és nem akarok zsebkendőnyi monitort használni helyette), 3d-ben is szoktam fotózni, nem tökéletes de így is látványosabb mint a 2D, amúgy vannak net tv alkalmazáson 3D műsorok, ha valaki igényli könnyen megtalálja, az pedig hogy nincsenek értékelhető ingyenes 3d adások még műholdon sem csak ajánlók, az zavar, de túlélem.

Egyébként igen, leginkább monitor helyett használom a passzív 3d Lg tévémet, de akkor is napi szinten kihasználom a 3D képességét és eszemben sincs monitorra cserélni, egyszerre amúgy sem nézek két dolgot, ami műholdas ajánló műsor van arra meg a monitorral nehezen másznék rá...

(#48) kpal válasza Pumma (#46) üzenetére

kpal
(PH! nagyúr)

Nem becsődölt csak nem volt akkora az érdeklődés az emberek részéről , azt hitték mindenki fejvesztve lecseréli a tv-jét . Nyílván a 3D így is sokak érdekel azért van . Eltűnni nem fog ez a funkció .
Smart is az eladhatóságot próbálja növelni ,de nagyon gyárekecipőben jár ez is.

[ Szerkesztve ]

(#49) Fryskitt

Fryskitt
(PH! addikt)

Majd ad az Auchan érte jutalom pontot, meg hitelkártyával még több kedvezményt, meg 0%-os hitelt és visszatérítést. És bemegy 200e alá. És akkor majd veszik. Amúgy meg a többi bolt is tele van szeméttel. AKAI meg Vortex és a jó ég tudja még mi nem... nem beszélve a horror áron mért HD ready TV-k tömegéről, amit még mindig árulnak. Nem olyan rossz ez, szerintem. Azok a gyermekbetegségei, mint a régi full HD tévéknek. Emlékszem, 12-13 éve egyik szerencsésebb családba született barátom vett akkor egy lapos HD tévét kb másfél millióért.... és jó szar képe volt, amikor a köztévé ment rajta. Ez ugyanolyan, csak hatodannyiért. Parasztvakítás volt az is, meg most ez is. De amennyire kiveszem, a 4K egész jó rajta.
A szobaantenna meg egy vicc. Itt a munkahelyen is van egy, hát kurv@ szar. Akad, leáll, kockásodik.... a sima SD adás. Ez nincs igazából itthon megoldva.

[ Szerkesztve ]

I swore never to be silent, whenever and wherever human beings endure suffering and humilitation. We must always take sides. Neutrality helps the opressor, never the victim. Silence encourages the tormentor, never the tormented.

(#50) kokobe válasza Tippmix46 (#41) üzenetére

kokobe
(őstag)

Úristen méghogy a plazma megbukott meg hogy rossz színek világosban nem voltak rosszak a színek csak fakóbb lett nem volt olyan kontrasztos a másik meg hogy megbukott az azért volt mert egyes nagyobb gyártók a fos lcd-t eröltették mivel sokkal nagyobb volt rajta a haszon alacsonyabb költséggel tudták előállítani és még drágábban is adták.Villogni meg max csak nagyon fehér képnél látta az ember, meg megszokta de az uccsó szériákon már ezt is jócskán redukálták. Ami meg a bukást illeti a pnasonic zt60 még mindig a legjobb képminőséget nyújtó tv összeségében ezzel megelőzve a legjobb 4k-s tv-t ami panasonic és maga mögé utasította az lg oled tv-jét is akkor meg miről beszélünk?Top lcd-ről váltottam pana plazmára egyáltalán nem bántam meg mert ég és föld a képminőség de ha ezt eladom mert ez "csak" egy st50-es , szeretnék egy vt60-ast ha még ráakadok az közel zt szint minimális a külömbség de addig elleszek vele bőven míg jön egy megfelelő árú oled tv ami hozza a képminőségét...

Meg a képremegés ezen visítottam nézz meg egy lcd-t dinamikus kontrasztal nah az villodzik zizeg mindent csinjál, meg nézd meg hogy mossa az lcd a képet hányinger.A felhősödéről ezáltal a szar feketéről és az alacsony kontrasztról nem is beszélve. Bocs de lcd-t csak képnézegetésre vagy tükörnek...

<---AMD___ATi--->

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.