- 3D nyomtatás
- Multimédiás / PC-s hangfalszettek (2.0, 2.1, 5.1)
- Philips LCD és LED TV-k
- Apple MacBook
- AMD Navi Radeon™ RX 9xxx sorozat
- OLED TV topic
- Vezeték nélküli fejhallgatók
- 240 Hz-et ígérő, ultraszéles okosmonitor jött az LG gondozásában
- Végre véglegesek az AV2 kodek specifikációi
- Milyen nyomtatót vegyek?
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Új hozzászólás Aktív témák
-
FEDman
addikt

A mi meg a GF5-öt illeti, halkan megjegyezném, hogy most már teljesen biztos vagyok abban, hogy a Pana érdemben hozzá nyúlt az ezer éves 12Mp-es lapkához. Nincs drámai különbség, elsősorban magas iso-n az árnyékokban a feketékben látni egyértelmű előrelépést.
Persze ha hozzátesszük, hogy a régi szenzor legnagyobb gyengesége pont ez volt, akkor..
-
Mr.Csizmás
titán
-
madgie
titán
-
Tulku
veterán
"Két, már külsőleg is szembetűnő eltérés köztük (a GF5 javára) a sztereó mikrofon, a nagyobb felbontású kijelző, a jobb markolat és a plusz nyomógomb."
Az négy...
-
Tibor_560sec
aktív tag
Örülnék egy ilyen gépnek ...
-
BiriBum
őstag
Amúgy azt jól látom, hogy a m4/3 nem drágább mint a Canikon cuccok, csak nincs belépő kategória?
yep
mert nincs az a tejfölösdobozanyagú-funkcióspórolt beetetős termékcsoport

Nem tudnák eladni csak ha rászitáznák, hogy Kanon...
-
Mr.Csizmás
titán
A Pana GH2 egy kiemelkedő cucc videós képességek terén, de szerintem ez nem kizárólag a milc-ségének köszönhető, hanem a jól leskálázó szenzornak és a hack-eknek. Bár én csak komoly tesztekből és nyers mintákból tájékozódom egyelőre, tehát nem saját tapasztalat alapján, de nagyon vennék már valamit. Elég durva, hogy mellé lehet tenni egy Red kamerával készült képhez és megállja a helyét. Persze a felbontás és a rajzokat egy dolog, a sötét árnyalatok kicsit csukódnak és nem utomunkázható annyira jól a kép, stb... Viszont egy kb 700 USD-s vázról van szó

Nagyon várom mit fog majd tudni a GH3. Múlt héten viszont megtudtam, hogy erős találgatások mennek kedvezőbb árú full frame gépekről. Nikon D600 és a Canon részéről is jön állítólag. Úgyhogy ez béka várt egy kicsit, hogy most merre kéne elindulni. Az objektívek vásárlásánál mindenképp hosszútávra szeretnék tervezni.
Amúgy azt jól látom, hogy a m4/3 nem drágább mint a Canikon cuccok, csak nincs belépő kategória?
Amúgy azt jól látom, hogy a m4/3 nem drágább mint a Canikon cuccok, csak nincs belépő kategória?
yep
mert nincs az a tejfölösdobozanyagú-funkcióspórolt beetetős termékcsoport

-
M@trixfan
addikt
Remélem, hogy végre elfelejtik a GH vázak "krumplisságát". Nem bírom - újra - megszeretni ezt a formát, MILC-nek bumszli, az építési minősége meg belépő

Nem panaszképp' mondom, mert tényleg nagyon jó mind képileg, mind videóban (ez utóbbiban főleg), de fura, hogy ha sétálni megyek, akkor mindig a GF1-et dobom be a fotóstáskába...
(és a külsőleg sokat bírált G3-at még jobban szerettem a GF1-nél is)
Azt én is sajnálom ha belépő minőségű a váz, képekről annyira nem jött át nekem.
"Úgyhogy ez béka várt egy kicsit" iPad prédiktív nagyon kreatív volt, most látom a hsz-emben

-
madgie
titán
A Pana GH2 egy kiemelkedő cucc videós képességek terén, de szerintem ez nem kizárólag a milc-ségének köszönhető, hanem a jól leskálázó szenzornak és a hack-eknek. Bár én csak komoly tesztekből és nyers mintákból tájékozódom egyelőre, tehát nem saját tapasztalat alapján, de nagyon vennék már valamit. Elég durva, hogy mellé lehet tenni egy Red kamerával készült képhez és megállja a helyét. Persze a felbontás és a rajzokat egy dolog, a sötét árnyalatok kicsit csukódnak és nem utomunkázható annyira jól a kép, stb... Viszont egy kb 700 USD-s vázról van szó

Nagyon várom mit fog majd tudni a GH3. Múlt héten viszont megtudtam, hogy erős találgatások mennek kedvezőbb árú full frame gépekről. Nikon D600 és a Canon részéről is jön állítólag. Úgyhogy ez béka várt egy kicsit, hogy most merre kéne elindulni. Az objektívek vásárlásánál mindenképp hosszútávra szeretnék tervezni.
Amúgy azt jól látom, hogy a m4/3 nem drágább mint a Canikon cuccok, csak nincs belépő kategória?
Remélem, hogy végre elfelejtik a GH vázak "krumplisságát". Nem bírom - újra - megszeretni ezt a formát, MILC-nek bumszli, az építési minősége meg belépő

Nem panaszképp' mondom, mert tényleg nagyon jó mind képileg, mind videóban (ez utóbbiban főleg), de fura, hogy ha sétálni megyek, akkor mindig a GF1-et dobom be a fotóstáskába...
(és a külsőleg sokat bírált G3-at még jobban szerettem a GF1-nél is)
-
M@trixfan
addikt
valamint nyugodtan megveheted a legelső GF1-est, az userek 99%-a nem fog találni különbséget a képminőségben.
btw. el kell dönteni, hogy számít-e a méret (tudást nem írom, mert a milcek egyenrangúak, vagy jobbak a dslr-nél - lásd pana GH2 videóképességek).
viszont az összehasonlítás nem jó alap, mert dslr-ből ennyiért kezdőkészletet kapsz, motornélküli és/vagy stabi nélküli sötét obikkal.
A Pana GH2 egy kiemelkedő cucc videós képességek terén, de szerintem ez nem kizárólag a milc-ségének köszönhető, hanem a jól leskálázó szenzornak és a hack-eknek. Bár én csak komoly tesztekből és nyers mintákból tájékozódom egyelőre, tehát nem saját tapasztalat alapján, de nagyon vennék már valamit. Elég durva, hogy mellé lehet tenni egy Red kamerával készült képhez és megállja a helyét. Persze a felbontás és a rajzokat egy dolog, a sötét árnyalatok kicsit csukódnak és nem utomunkázható annyira jól a kép, stb... Viszont egy kb 700 USD-s vázról van szó

Nagyon várom mit fog majd tudni a GH3. Múlt héten viszont megtudtam, hogy erős találgatások mennek kedvezőbb árú full frame gépekről. Nikon D600 és a Canon részéről is jön állítólag. Úgyhogy ez béka várt egy kicsit, hogy most merre kéne elindulni. Az objektívek vásárlásánál mindenképp hosszútávra szeretnék tervezni.
Amúgy azt jól látom, hogy a m4/3 nem drágább mint a Canikon cuccok, csak nincs belépő kategória?
-
zolka78
senior tag
Ezek a fényerős böszme telék főleg sportfotóra valók, oda meg - valljuk be - most még kevés a MILC autofókusza. Használható, amatőr szinten több, mint elég, de a követő AF azért messze nem Nikon D4 szintű.
egyébként érdemes a számokkal szórakozni, ha már nagytele. Réraksz egy 500-as M42-es adapterezett kályhacsövet a Micro vázakra. az ugye ekv 1000 mm kisfilmes gyutávhoz viszonyítva. Ha videózol, akkor bekapcsolod mondjuk az újabb Pana vázakon lévő Ext TC módot, ahol kivág a 16 MP-s érzékelő közepéből 1920*1080-as területet és azt rögzíti. Ez még 2.6x szorzót "ad hozzá", tehát már 35mm kisfilm ekvivalens 2600 mm-nél tartasz
(720p-nél 3.9x a szorzó, az már 3900 mm)Ez tiszta sor. Én eddig is úgy gondoltam, hogy a 4/3 és a m4/3 kisebb szenzorából adódó 2x cropfaktort inkább előnyként kéne kezelni és felhasználni, nem pedig valami mumusnak tekinteni.
-
madgie
titán
Igen, tényleg, pedig olvastam is a cikket csak az agyam kihagyott
. Akkor ez már letudva a m4/3 felé. Igazándiból én nem is érzem azt, hogy a nagy telézés, sőt, professzionálisan megoldva, a milcek jövője, vagy a felhasználási területe lenne. Bőven elég szerintem erre a rendszerre a 150-300mm vég is.(#43) hcl "Fényerős tele mindenhol hiánycikk
Meg fényerő sosem elég jó"Ez azért így nem igaz. Pénztárcától függetlenül, azért a 200/2,8 már elég jó fényerőnek számít, ha már a legtöbb alapzoomnál nem is nagyon van fényerősebb, és az még sehol sincs a 200mm-től. De lehet sorolni: 400/2,8, 500/4, 600/4, azért ezek ezeken a gyútávokon már igen csak "fényerősnek" mondhatóak, még ha nem is a földi halandóaknak készültek.
Ezek a fényerős böszme telék főleg sportfotóra valók, oda meg - valljuk be - most még kevés a MILC autofókusza. Használható, amatőr szinten több, mint elég, de a követő AF azért messze nem Nikon D4 szintű.
egyébként érdemes a számokkal szórakozni, ha már nagytele. Réraksz egy 500-as M42-es adapterezett kályhacsövet a Micro vázakra. az ugye ekv 1000 mm kisfilmes gyutávhoz viszonyítva. Ha videózol, akkor bekapcsolod mondjuk az újabb Pana vázakon lévő Ext TC módot, ahol kivág a 16 MP-s érzékelő közepéből 1920*1080-as területet és azt rögzíti. Ez még 2.6x szorzót "ad hozzá", tehát már 35mm kisfilm ekvivalens 2600 mm-nél tartasz
(720p-nél 3.9x a szorzó, az már 3900 mm) -
hcl
titán
Igen, tényleg, pedig olvastam is a cikket csak az agyam kihagyott
. Akkor ez már letudva a m4/3 felé. Igazándiból én nem is érzem azt, hogy a nagy telézés, sőt, professzionálisan megoldva, a milcek jövője, vagy a felhasználási területe lenne. Bőven elég szerintem erre a rendszerre a 150-300mm vég is.(#43) hcl "Fényerős tele mindenhol hiánycikk
Meg fényerő sosem elég jó"Ez azért így nem igaz. Pénztárcától függetlenül, azért a 200/2,8 már elég jó fényerőnek számít, ha már a legtöbb alapzoomnál nem is nagyon van fényerősebb, és az még sehol sincs a 200mm-től. De lehet sorolni: 400/2,8, 500/4, 600/4, azért ezek ezeken a gyútávokon már igen csak "fényerősnek" mondhatóak, még ha nem is a földi halandóaknak készültek.
Igaz, mondjuk ezek leginkább nekem nem megfizethetőek

A telézésre sokszor szükség van, de mondjuk a legtöbb esetben a 300mm bőven megfelel, mint nagytele. Amikor már 500mm kell, az már elég speckó igény szerintem is. -
zolka78
senior tag
Fényerős alap már adott lesz lassan, de nem lesz olcsó (mint ahogy a Canon/Nikon 24-70/2.8-ak sem azok)
hcl: kicsit olyan a milc most, mint a távmérős rendszer. Nagylátótól portréig van dögivel minden, nagytele nem nagyon.
Igen, tényleg, pedig olvastam is a cikket csak az agyam kihagyott
. Akkor ez már letudva a m4/3 felé. Igazándiból én nem is érzem azt, hogy a nagy telézés, sőt, professzionálisan megoldva, a milcek jövője, vagy a felhasználási területe lenne. Bőven elég szerintem erre a rendszerre a 150-300mm vég is.(#43) hcl "Fényerős tele mindenhol hiánycikk
Meg fényerő sosem elég jó"Ez azért így nem igaz. Pénztárcától függetlenül, azért a 200/2,8 már elég jó fényerőnek számít, ha már a legtöbb alapzoomnál nem is nagyon van fényerősebb, és az még sehol sincs a 200mm-től. De lehet sorolni: 400/2,8, 500/4, 600/4, azért ezek ezeken a gyútávokon már igen csak "fényerősnek" mondhatóak, még ha nem is a földi halandóaknak készültek.
-
Mr.Csizmás
titán
"talicskázni"
Egy hete voltam túrázni és ott döbbentem rá, hogy milyen jól választottam gépet (jó tudom nincs elég obi
) mert a súlya és mérete nagyon megkönnyítette a dolgomat, ha belegondolok, hogy 30km-ert egy tükrössel kellett volna lesétálnom a Tátrában igen nehéz terepen akkor már most elkezd sajogni a vállam. ![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
amikor az E520-asom volt, 35 + 70-300 + m42-es adapter + töltő meg mindennel az olympus bag II-ben, és így utazni/kirándulni, hiába volt félarasz széles vállpánt, déltől már 'ny*zás volt a súly miatt

-
vacsigusz
csendes tag
a mikrós kitobiból a v2-es jól összecsukható, vagy a pana X zoomja, de az meg már pankék.
legalább nem kell külön talicskázni, mint a DSLR-eket

btw zsebben nem hordjuk, mert odakoppanhat valamihez. inkább övtáska, ld. fentebb
"talicskázni"
Egy hete voltam túrázni és ott döbbentem rá, hogy milyen jól választottam gépet (jó tudom nincs elég obi
) mert a súlya és mérete nagyon megkönnyítette a dolgomat, ha belegondolok, hogy 30km-ert egy tükrössel kellett volna lesétálnom a Tátrában igen nehéz terepen akkor már most elkezd sajogni a vállam. ![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
-
madgie
titán
a mikrós kitobiból a v2-es jól összecsukható, vagy a pana X zoomja, de az meg már pankék.
legalább nem kell külön talicskázni, mint a DSLR-eket

btw zsebben nem hordjuk, mert odakoppanhat valamihez. inkább övtáska, ld. fentebb
Szimatszatyor for prezident, belefér minden: akár két kicsi milc váz 3-4 fix-szel, plusz még az ebédem is
(GH sorozat pont nem jó bele, túl "kocka") -
Mr.Csizmás
titán
a mikrós kitobiból a v2-es jól összecsukható, vagy a pana X zoomja, de az meg már pankék.
legalább nem kell külön talicskázni, mint a DSLR-eket

btw zsebben nem hordjuk, mert odakoppanhat valamihez. inkább övtáska, ld. fentebb
-
madgie
titán
Nem egészen, ugyanis nem a szenzorméret határozza meg, hogy lehet-e tükröd. Ott van a Leica M8 ami még évekkel az m4/3 gépek előtt jelent meg, tükör nélküli (távmérős). A tükör csak az SLR/DSLR keresőképhez kell, ha nincs ilyen keresőd akkor marad a liveview az LCD képernyőn és ez épp úgy működik APS-C valamint Full Frame DSLR vasaknál is.
Illetve tévedés, hogy a NEX rendszer m4/3 lenne, ugyanis az rendes APS-C méretű szenzort kapott, de ott van a Fuji XF rendszer is (X-Pro1) ami a Leicához hasonlóan távmérős vázzal dolgozik, de abban is APS-C szenzor van, tükör nélkül.
Szóval a MILC kifejezés igen sok gépet magába foglalhat, főleg ha esetleg körülnézünk az analóg gépek között is. Maradjunk annál, hogy a MILC csak a cserélhető objektíves tükör nélküli rendszereket jelöli, de a piaci részvétel arányától eltekintve ez még nem feltétlen rokonság az m4/3 szenzor kialakítással.
Tulajdonképpen miről beszélsz? El is olvastad, amire válaszoltál?
Pont nem írtam bele a szenzorméretet. Tükör nélküli, cserélhető, ennyi.
A NEX-et nem a m4/3-hoz soroltam, a MILC kategóriába (visszaolvasva talán ez félreérthető)Ezt írtad te:
"Maradjunk annál, hogy a MILC csak a cserélhető objektíves tükör nélküli rendszereket jelöli,"
Ezt írtam én:
"A milc a tükör nélküli, cserélhető objektíves rendszert jelenti"
-
scarabaeus
őstag
Nem egészen, ugyanis nem a szenzorméret határozza meg, hogy lehet-e tükröd. Ott van a Leica M8 ami még évekkel az m4/3 gépek előtt jelent meg, tükör nélküli (távmérős). A tükör csak az SLR/DSLR keresőképhez kell, ha nincs ilyen keresőd akkor marad a liveview az LCD képernyőn és ez épp úgy működik APS-C valamint Full Frame DSLR vasaknál is.
Illetve tévedés, hogy a NEX rendszer m4/3 lenne, ugyanis az rendes APS-C méretű szenzort kapott, de ott van a Fuji XF rendszer is (X-Pro1) ami a Leicához hasonlóan távmérős vázzal dolgozik, de abban is APS-C szenzor van, tükör nélkül.
Szóval a MILC kifejezés igen sok gépet magába foglalhat, főleg ha esetleg körülnézünk az analóg gépek között is. Maradjunk annál, hogy a MILC csak a cserélhető objektíves tükör nélküli rendszereket jelöli, de a piaci részvétel arányától eltekintve ez még nem feltétlen rokonság az m4/3 szenzor kialakítással.
"ugyanis nem a szenzorméret határozza meg, hogy lehet-e tükröd"
Nem is állította. A 4/3 ugyanakkora szenzorokat használ, mint a m4/3.
De mivel a 4/3 tükrös, szükségszerűen nagyobb a bázistávolsága."Illetve tévedés, hogy a NEX rendszer m4/3 lenne"
Nem is állította.
"nem feltétlen rokonság az m4/3 szenzor kialakítással"
Ezt sem állította.
-
vacsigusz
csendes tag
"ahhoz képest" - jja, mert csak 20mm a bázistávolság, így a nagyobb bt-re tervezett obikat "ki kell tartani".
viszont a rendszerobik kellően kicsik tudnak lenni, de nem megy a képminőség rovására - ellenpélda

Kicsit csalóka a kép, pláné, hogy rajta a napellenző.
Szerintem egyik MILC-et se rakod zsebre (kabátzseb) ha nem pancake van rajta.
Nagyon kíváncsi lennék mennyien hordják zsebben a cserélhető objektíves gépeiket
például nyáron mikor nem nagykabátban rohangál a nép......... 
-
Stauffenberg
nagyúr
Nem. A milc a tükör nélküli, cserélhető objektíves rendszert jelenti. A micro 4/3 ide tartozik, a nex és az nx is (sony illetve samsung)
A "sima" 4/3 pont nem, az tükörreflexes megoldásra (tehát nagyobb bajonetttávolságra) épülő rendszert jelöl.Zolka78: cipekedjen a profi, azt megfizetik érte

Nem egészen, ugyanis nem a szenzorméret határozza meg, hogy lehet-e tükröd. Ott van a Leica M8 ami még évekkel az m4/3 gépek előtt jelent meg, tükör nélküli (távmérős). A tükör csak az SLR/DSLR keresőképhez kell, ha nincs ilyen keresőd akkor marad a liveview az LCD képernyőn és ez épp úgy működik APS-C valamint Full Frame DSLR vasaknál is.
Illetve tévedés, hogy a NEX rendszer m4/3 lenne, ugyanis az rendes APS-C méretű szenzort kapott, de ott van a Fuji XF rendszer is (X-Pro1) ami a Leicához hasonlóan távmérős vázzal dolgozik, de abban is APS-C szenzor van, tükör nélkül.
Szóval a MILC kifejezés igen sok gépet magába foglalhat, főleg ha esetleg körülnézünk az analóg gépek között is. Maradjunk annál, hogy a MILC csak a cserélhető objektíves tükör nélküli rendszereket jelöli, de a piaci részvétel arányától eltekintve ez még nem feltétlen rokonság az m4/3 szenzor kialakítással.
-
hcl
titán
"ahhoz képest" - jja, mert csak 20mm a bázistávolság, így a nagyobb bt-re tervezett obikat "ki kell tartani".
viszont a rendszerobik kellően kicsik tudnak lenni, de nem megy a képminőség rovására - ellenpélda

Ja, csak ezzel máris nem olyan kicsi a teljes gép

A pancake-ek illenek hozzá, ja. -
madgie
titán
"ahhoz képest" - jja, mert csak 20mm a bázistávolság, így a nagyobb bt-re tervezett obikat "ki kell tartani".
viszont a rendszerobik kellően kicsik tudnak lenni, de nem megy a képminőség rovására - ellenpélda

Nem olyan nagy az a 18-55 OSS, sokkal inkább papírvékonyak a NEX vázak, azért tűnik bumszlinak az objektív.
Persze nem pancake, az tuti

-
Mr.Csizmás
titán
@Mr. Csizmás : Adapterezve gondolom ahhoz képest lehet bumszli, mint anélkül.
Hogy nyílt szabvány, ja, ezzel is felhagyhatnának a nagyobb gyártók, legalábbis nekünk mindenképp jobb lenne - előbb-utóbb emiatt terjedhetnek el jobban a MILC-ek, ha megfelelően nagy obiválaszték lesz.@Zolka78 : Fényerős tele mindenhol hiánycikk
Meg fényerő sosem elég jó 
Különben nem azt mondtam, hogy nincsenek telék, csak azok már elég nagyok gondolom az 50-es laposabbakhoz képest."ahhoz képest" - jja, mert csak 20mm a bázistávolság, így a nagyobb bt-re tervezett obikat "ki kell tartani".
viszont a rendszerobik kellően kicsik tudnak lenni, de nem megy a képminőség rovására - ellenpélda

-
hcl
titán
@Mr. Csizmás : Adapterezve gondolom ahhoz képest lehet bumszli, mint anélkül.
Hogy nyílt szabvány, ja, ezzel is felhagyhatnának a nagyobb gyártók, legalábbis nekünk mindenképp jobb lenne - előbb-utóbb emiatt terjedhetnek el jobban a MILC-ek, ha megfelelően nagy obiválaszték lesz.@Zolka78 : Fényerős tele mindenhol hiánycikk
Meg fényerő sosem elég jó 
Különben nem azt mondtam, hogy nincsenek telék, csak azok már elég nagyok gondolom az 50-es laposabbakhoz képest. -
madgie
titán
Fényerős alap már adott lesz lassan, de nem lesz olcsó (mint ahogy a Canon/Nikon 24-70/2.8-ak sem azok)
hcl: kicsit olyan a milc most, mint a távmérős rendszer. Nagylátótól portréig van dögivel minden, nagytele nem nagyon.
-
zolka78
senior tag
Igen, adapterrel... Fentebb írta valaki, hogy elég bumszli. Meg akkor ott van, hogy működnek-e vele bizonyos funkciók, van-e végtelen, stb.
Jó lenne ezekre valamelyik elterjedtebb bajonett pl., sokkal szabadabb lenne a dolog.@zolka78 : Bután nézne ki, de ha akkora gyújtótávolság kell, akkor akkora kell... A laposka 14......50mm -es fixek persze, hogy kis helyet foglalnak, de egy hosszabb tele már annyira nem biztos.
@madgie : Fizetése válogatja

Vannak 300-350mm telék a m4/3 rendszerre, ez a 2x cropfaktor miatt már elég szép gyútáv. Csak fényerőtlenek,és így még drágák is. Egyedül a fényerős telék és fényerős alap zoomok hiányoznak. Ebből csak a fényerős alap zoomot tudom elképzelni mint igencsak hiányzó tényezőt.
-
Mr.Csizmás
titán
Igen, adapterrel... Fentebb írta valaki, hogy elég bumszli. Meg akkor ott van, hogy működnek-e vele bizonyos funkciók, van-e végtelen, stb.
Jó lenne ezekre valamelyik elterjedtebb bajonett pl., sokkal szabadabb lenne a dolog.@zolka78 : Bután nézne ki, de ha akkora gyújtótávolság kell, akkor akkora kell... A laposka 14......50mm -es fixek persze, hogy kis helyet foglalnak, de egy hosszabb tele már annyira nem biztos.
@madgie : Fizetése válogatja

a 4/3 +m4/3 az egyetlen nyílt szabvány, szóval akár holnaptól én is gyárthatnék hozzá cuccot, ha úgy gondolom.
van végtelen mindennel, ez a nikon unortodox szabványtalan hülyesége egyedül, hogy nnics végtelen.
sőt, indexen lehet kapni rekeszelhető adaptert, így az se jelenthet gondot, ha felteszel vmi rendszeridegen obit.
viszont adapterezve se olyan bumszli, mint egy 1100d kitobival.
-
hcl
titán
képzeld, használhatóak

Igen, adapterrel... Fentebb írta valaki, hogy elég bumszli. Meg akkor ott van, hogy működnek-e vele bizonyos funkciók, van-e végtelen, stb.
Jó lenne ezekre valamelyik elterjedtebb bajonett pl., sokkal szabadabb lenne a dolog.@zolka78 : Bután nézne ki, de ha akkora gyújtótávolság kell, akkor akkora kell... A laposka 14......50mm -es fixek persze, hogy kis helyet foglalnak, de egy hosszabb tele már annyira nem biztos.
@madgie : Fizetése válogatja

-
madgie
titán
Nem. A milc a tükör nélküli, cserélhető objektíves rendszert jelenti. A micro 4/3 ide tartozik, a nex és az nx is (sony illetve samsung)
A "sima" 4/3 pont nem, az tükörreflexes megoldásra (tehát nagyobb bajonetttávolságra) épülő rendszert jelöl.Zolka78: cipekedjen a profi, azt megfizetik érte

-
zolka78
senior tag
(8), 12, 25, 45, (60), 75 fixsor jöhetne rögtön.
Nekem elég lenne a 12, 20, 45 obisor. Ha telézni akarnék, amit ritkán csinálok, arra használnék M42-t. 135mm már van, max. szereznék egy 200mm obit ha esetleg nem lenne elég.
(#33) hcl: Mivel adapterezhető így ráteheted a dslr obijaidat is. Bár elég bután nézne ki, mondjuk egy ilyen gf-5 egy EF-s 15-85 obival, vagy egy 70-200/2,8 IS obival. Ugyan is szerintem csak akkor érdemes az adapterezhetőségen gondolkodni ha valaki a drágább szegmensből fedte le magát objektívekkel. A budget kategóriában meg nem érdemes ezen gondolkodni. Viszont a jobb és drágább obikat meg akkor már érdemes eladni, és ehhez a rendszerhez bevásárolni. Nem igazán lenne belőle bukta, és azért még mindig jobb a rendszerhez fejlesztett obikat használni.
(#35) Mercutio_: Szerintem nem kell több napig játszani egy ilyen géppel, hogy valaki lássa az értelmét. Sajnos eddig én is csak bemutatón és áruházban tapicskolhattam milceket. Ami persze nem baj mert nem indult be a kényszeres remegés, hogy azonnal kell egy ilyen
. Ezt a hordozhatóság témát mindig is rüheltem, hiszen mindenki úgy cipekedik ahogy tud, és amije van. Nagy fater mondta mindig: "Aki kurvának megy, az számítson rá, hogy jól meg......ák". Aki több kilós dslr-t vesz mert így jó neki, az cipelje is. Én is cipelem, de engem nem zavar. Bár az is igaz, hogy 1-2 obit mindig sikerül zsebre csúsztatnom valahogyan, tehát nem nyúlkálok állandóan a táskámba. Kétségtelen tény viszont, hogy a milc rendszer hatalmas méretbeli, és súlybeli előnnyel rendelkezik. Szó-szó, nekem tetszik a rendszer. -
ledgeri
nagyúr
A Milc, és a 4/3 ugyanaz?
-
Mercutio_
félisten
Basszus, tényleg muszáj minden megjelent új milc vagy dslr gépnél vs. vitát generálni? Ez már kezd kicsit unalmas lenni. Azt nem értem meg, hogy miért nem lehet felfogni a milcek létjogosultságát a fotózás terén. Az egyik legjobban szabadon hordozható rendszer hobbi fotósok és amatőrök számára. Egyelőre csak az a bajom a rendszerrel, hogy ordít a fix obik iránt, amik persze már egy jó ideje léteznek, csak az árakat tekintve bizony elég költséges a rendszer építés. Amikor már potom pénzért hozzád vágják a ma is jó EPL-1, GF-1 vázakat, akkor elszomorodok ha hozzá képzelem az oly. 12mm, 45mm, és pana. 20mm obik árait. Pedig ezt a rendszert én csak így tudnám elképzelni. Simán mindent zsebre vágnék. Ilyen obi sorral még azt se bánnám ha tapicskolnám egy Gf-5 hátát.
Beza, ezt én se értem, főleg az tetszik, amikor valaki olyan osztja az észt aki még nem próbált 20 percnél tovább m4/3-ot és/vagy lövése nincs a fotózásról

ex-Pentaxosként az egyik márkatársnak már leírtam mi az előnye az m4/3-nak egy DSLR-rel szemben itt, de itt Ph-n is feltettem egy ilyen képet az övtáskámról, amiben elfér az Oly 9-18, 45/1.8, Pana 14/2.5, 20/1.7, Raynox DCR-250, pótaksi, apróságok, jogsi, útlevél, hitelkártya. Aztán megkérdeztem, hogy egy ilyen obisort mibe teszt egy CaNikon tulaj és mennyit nyom

-
Mr.Csizmás
titán
-
hcl
titán
Alapvetően nem drága a rendszer egy általános szinten, még a dslr-hez sem szerintem. Viszont nekem a m4/3 valahogy csak jó rendszer fixekkel képzelhető el, így meg már drága. Pedig egy vázat meg a három általam jelzett obit bármikor magánál tarthatná az ember.
(#27) Mr.Csizmás Tudom, hogy szinte mindennel adapterezhető, de nekem egy ilyen kis vázhoz kellenének a saját rendszer obik. Itt már tényleg megtud valósulni a csitt-csatt, pikk-pakk használat, mind ezt kiváló minőséggel.
Én mondjuk kifejezetten zoom-párti vagyok, mert az tekerhető fix állásba is, ha kell, de ez a legkisebb probléma; legyen megfizethető, és ha horrible dictu a tükrösökhöz használt obik jók lennének rájuk, máris sokkal szabadabb lenne a dolog

-
Mr.Csizmás
titán
Alapvetően nem drága a rendszer egy általános szinten, még a dslr-hez sem szerintem. Viszont nekem a m4/3 valahogy csak jó rendszer fixekkel képzelhető el, így meg már drága. Pedig egy vázat meg a három általam jelzett obit bármikor magánál tarthatná az ember.
(#27) Mr.Csizmás Tudom, hogy szinte mindennel adapterezhető, de nekem egy ilyen kis vázhoz kellenének a saját rendszer obik. Itt már tényleg megtud valósulni a csitt-csatt, pikk-pakk használat, mind ezt kiváló minőséggel.
(8), 12, 25, 45, (60), 75 fixsor jöhetne rögtön.
-
zolka78
senior tag
Alapvetően nem drága a rendszer egy általános szinten, még a dslr-hez sem szerintem. Viszont nekem a m4/3 valahogy csak jó rendszer fixekkel képzelhető el, így meg már drága. Pedig egy vázat meg a három általam jelzett obit bármikor magánál tarthatná az ember.
(#27) Mr.Csizmás Tudom, hogy szinte mindennel adapterezhető, de nekem egy ilyen kis vázhoz kellenének a saját rendszer obik. Itt már tényleg megtud valósulni a csitt-csatt, pikk-pakk használat, mind ezt kiváló minőséggel.
-
Stauffenberg
nagyúr
Basszus, tényleg muszáj minden megjelent új milc vagy dslr gépnél vs. vitát generálni? Ez már kezd kicsit unalmas lenni. Azt nem értem meg, hogy miért nem lehet felfogni a milcek létjogosultságát a fotózás terén. Az egyik legjobban szabadon hordozható rendszer hobbi fotósok és amatőrök számára. Egyelőre csak az a bajom a rendszerrel, hogy ordít a fix obik iránt, amik persze már egy jó ideje léteznek, csak az árakat tekintve bizony elég költséges a rendszer építés. Amikor már potom pénzért hozzád vágják a ma is jó EPL-1, GF-1 vázakat, akkor elszomorodok ha hozzá képzelem az oly. 12mm, 45mm, és pana. 20mm obik árait. Pedig ezt a rendszert én csak így tudnám elképzelni. Simán mindent zsebre vágnék. Ilyen obi sorral még azt se bánnám ha tapicskolnám egy Gf-5 hátát.
Én ma kaptam kölcsön egy Sony NEX 7 vasat, nálam lesz péntekig. Ma már voltam vele a belvárosban és bizony piszok jó street fotós gép. Előnye az APS-C szenzor és egy filléres adapterrel egy Nikkor 50mm f/1.2 objektívvel próbáltam ki.
Bitang!
Eddig is értettem miért jó egy MILC, de most végre élőben is megtapasztalhattam (ráadásul kapásból egy top-level cuccal). Teljesen más világ egy DSLR-hez képest és képminőség terén sincs kompromisszum (persze a gyári NEX objektívek még nagy lemaradásban vannak, az adapter meg bumszli sajnos, de hát egye fene, így is nagyon kompakt).
Imádtam, hogy csak egy "kompaktos" turistának néztek az emberek, nem bámultak a kamerába, nem idegenkedtek. Egy nagy DSLR szettel ezt lehetetlen. Arról nem is beszélve, hogy szinte pehely könnyű, de a NEX 7 annyira fincsi és jól megfogható, hogy ezt a tégla nehézségű objektívet is simán ki lehet tartani vele, pedig igencsak orrnehéz lett tőle a gép.
Nagyon sajnálom, hogy még ennyire drágák a MILC gépek. Később ha lesznek ilyen minőségi APS-C vasak jóval olcsóbban (váz mondjuk 150k körül) akkor tuti veszek majd egyet a DSLR mellé (ez utóbbival meg nyugodtan léphetnék a Full Frame irányába).
-
simonzé
addikt
Hát ez a cikk furán ért véget. Lemaradt a végszó.

-
hcl
titán
Basszus, tényleg muszáj minden megjelent új milc vagy dslr gépnél vs. vitát generálni? Ez már kezd kicsit unalmas lenni. Azt nem értem meg, hogy miért nem lehet felfogni a milcek létjogosultságát a fotózás terén. Az egyik legjobban szabadon hordozható rendszer hobbi fotósok és amatőrök számára. Egyelőre csak az a bajom a rendszerrel, hogy ordít a fix obik iránt, amik persze már egy jó ideje léteznek, csak az árakat tekintve bizony elég költséges a rendszer építés. Amikor már potom pénzért hozzád vágják a ma is jó EPL-1, GF-1 vázakat, akkor elszomorodok ha hozzá képzelem az oly. 12mm, 45mm, és pana. 20mm obik árait. Pedig ezt a rendszert én csak így tudnám elképzelni. Simán mindent zsebre vágnék. Ilyen obi sorral még azt se bánnám ha tapicskolnám egy Gf-5 hátát.
Nekem is ennyi a bajom az egésszel, hogy drága. De ez még nem is annyira.
Ha amikor a Canont vettem, egy árban letek volna vele a MILC-ek, lehet olyat veszek. -
Mr.Csizmás
titán
Basszus, tényleg muszáj minden megjelent új milc vagy dslr gépnél vs. vitát generálni? Ez már kezd kicsit unalmas lenni. Azt nem értem meg, hogy miért nem lehet felfogni a milcek létjogosultságát a fotózás terén. Az egyik legjobban szabadon hordozható rendszer hobbi fotósok és amatőrök számára. Egyelőre csak az a bajom a rendszerrel, hogy ordít a fix obik iránt, amik persze már egy jó ideje léteznek, csak az árakat tekintve bizony elég költséges a rendszer építés. Amikor már potom pénzért hozzád vágják a ma is jó EPL-1, GF-1 vázakat, akkor elszomorodok ha hozzá képzelem az oly. 12mm, 45mm, és pana. 20mm obik árait. Pedig ezt a rendszert én csak így tudnám elképzelni. Simán mindent zsebre vágnék. Ilyen obi sorral még azt se bánnám ha tapicskolnám egy Gf-5 hátát.
pana 14/2,5 az egyik bestbuy obi, a többi fixre meg adapterezett jó....vagy több pénz
-
zolka78
senior tag
Basszus, tényleg muszáj minden megjelent új milc vagy dslr gépnél vs. vitát generálni? Ez már kezd kicsit unalmas lenni. Azt nem értem meg, hogy miért nem lehet felfogni a milcek létjogosultságát a fotózás terén. Az egyik legjobban szabadon hordozható rendszer hobbi fotósok és amatőrök számára. Egyelőre csak az a bajom a rendszerrel, hogy ordít a fix obik iránt, amik persze már egy jó ideje léteznek, csak az árakat tekintve bizony elég költséges a rendszer építés. Amikor már potom pénzért hozzád vágják a ma is jó EPL-1, GF-1 vázakat, akkor elszomorodok ha hozzá képzelem az oly. 12mm, 45mm, és pana. 20mm obik árait. Pedig ezt a rendszert én csak így tudnám elképzelni. Simán mindent zsebre vágnék. Ilyen obi sorral még azt se bánnám ha tapicskolnám egy Gf-5 hátát.
-
Peat;)
veterán
Érdemes utánanézni, lehet hogy a pixmanias fényképezővel sincs baj. (nemzetközi garancia pl. mint én esetemben) Persze akinek a lelke nem békél meg a bolttal az máshol vásároljon.
Már elég sok cserélhető obis kis gép van, kifutó modellek is, használtak is, így itt is ki lehet jönni túlélhető árral. Az új modellek viszont tény hogy drágábbak mint a dslr belépők, de ez annyira nem meglepő szerintem.
-
hcl
titán
GF1 váz használt-hibátlan 45e. annyiért cseréltem, és annyiért megy el pénteken.
problem, forint?

Ügyes
45-ért viszont korrekt. -
Mr.Csizmás
titán
-
erdoke
titán
Már többen is írtuk, de akkor neki ugrom még egyszer, ez NEM egy full automata gép, tudja az összes olyan manuális beállítást, mint egy 1100D.

Ami meg az igényeket illeti, meglepődnél milyen sokan keresik a kis méret + jó képminőség kombinációját.

Sokan pl. a profi DSLR felszerelésük mellé vesznek egy ilyet is rohangálós laza másodváznak és mint ilyen még a vaku saru hiánya se feltétlen olyan nagy dráma. Pláne hogy ennek a kisvakujával lehet indirekt is villantani, ami egy elképesztően hasznos dolog, pláne mindezt ekkora méret mellett."meglepődnél milyen sokan keresik a kis méret + jó képminőség kombinációját"

Csak a GX és hasonszőrű társai ára...

-
hcl
titán
Már többen is írtuk, de akkor neki ugrom még egyszer, ez NEM egy full automata gép, tudja az összes olyan manuális beállítást, mint egy 1100D.

Ami meg az igényeket illeti, meglepődnél milyen sokan keresik a kis méret + jó képminőség kombinációját.

Sokan pl. a profi DSLR felszerelésük mellé vesznek egy ilyet is rohangálós laza másodváznak és mint ilyen még a vaku saru hiánya se feltétlen olyan nagy dráma. Pláne hogy ennek a kisvakujával lehet indirekt is villantani, ami egy elképesztően hasznos dolog, pláne mindezt ekkora méret mellett."Sokan pl. a profi DSLR felszerelésük mellé vesznek egy ilyet is rohangálós laza másodváznak és mint ilyen még a vaku saru hiánya se feltétlen olyan nagy dráma."

Örülök, hogy meg tudtam venni a gépem, és az előzővel (az kompakt volt) is ez a helyzet
Akinek már másodváz kell, az megteheti 
Az automatát meg félreértettem a cikkben akkor, ez a hátránya, ha melóban olvas PH-t az ember.
-
FEDman
addikt
és + FEDman : Nem mondtam, hogy ez rossz lenne, de árban ugyanaz, ezen pl. nincs vakupapucs, stb. Hogy méret? Akinek a méret a lényeg, az vesz kompaktot...
Akinek annyira képminőség + cserélhető obi fontos, annak meg úgysem lesz jó egy full automata gép, mint ez.
Különben én is megértem, akinek MILC kell, csak az árazásukkal nem vagyok kibékülve, bár ez már egészen emberi az akár januári árakhoz képest.
Egyébként nemtom, nekem a tükrös sem kényelmetlen, és közel sem vagyok profi fotós.Már többen is írtuk, de akkor neki ugrom még egyszer, ez NEM egy full automata gép, tudja az összes olyan manuális beállítást, mint egy 1100D.

Ami meg az igényeket illeti, meglepődnél milyen sokan keresik a kis méret + jó képminőség kombinációját.

Sokan pl. a profi DSLR felszerelésük mellé vesznek egy ilyet is rohangálós laza másodváznak és mint ilyen még a vaku saru hiánya se feltétlen olyan nagy dráma. Pláne hogy ennek a kisvakujával lehet indirekt is villantani, ami egy elképesztően hasznos dolog, pláne mindezt ekkora méret mellett. -
Mr.Csizmás
titán
"átlaguser" sok különbséget nem fog találni a végeredményben (képek és videók), viszont mérföldekkel lelépi az egybekompaktok szintjét. a GX se lenne rossz választás, GF1 @v2.0

-
erdoke
titán
valamint nyugodtan megveheted a legelső GF1-est, az userek 99%-a nem fog találni különbséget a képminőségben.
btw. el kell dönteni, hogy számít-e a méret (tudást nem írom, mert a milcek egyenrangúak, vagy jobbak a dslr-nél - lásd pana GH2 videóképességek).
viszont az összehasonlítás nem jó alap, mert dslr-ből ennyiért kezdőkészletet kapsz, motornélküli és/vagy stabi nélküli sötét obikkal.
Nekem a méret fontosabb, viszont ilyen ár mellett a célközönség talán már inkább áldoz a GX-re.
Legalábbis ha ennyit szánnék fényképezőre, akkor már inkább hozzátennék... -
hcl
titán
Mindenkinek el kell döntenie, hogy mi a fontosabb a súly/méret vagy, hogy elmondhassa, hogy neki tükröse van. Én speciel el nem tudnám képzelni, hogy egy tükrössel rohangáljak egésznap a városban, de megértem azt akinek ez kell. Képminőségben pedig ezek az új milcek bizony pariban vannak a belépő tükrősekkel. Automata és manuál mód ezeken is van.
és + FEDman : Nem mondtam, hogy ez rossz lenne, de árban ugyanaz, ezen pl. nincs vakupapucs, stb. Hogy méret? Akinek a méret a lényeg, az vesz kompaktot...
Akinek annyira képminőség + cserélhető obi fontos, annak meg úgysem lesz jó egy full automata gép, mint ez.
Különben én is megértem, akinek MILC kell, csak az árazásukkal nem vagyok kibékülve, bár ez már egészen emberi az akár januári árakhoz képest.
Egyébként nemtom, nekem a tükrös sem kényelmetlen, és közel sem vagyok profi fotós. -
Mr.Csizmás
titán
valamint nyugodtan megveheted a legelső GF1-est, az userek 99%-a nem fog találni különbséget a képminőségben.
btw. el kell dönteni, hogy számít-e a méret (tudást nem írom, mert a milcek egyenrangúak, vagy jobbak a dslr-nél - lásd pana GH2 videóképességek).
viszont az összehasonlítás nem jó alap, mert dslr-ből ennyiért kezdőkészletet kapsz, motornélküli és/vagy stabi nélküli sötét obikkal.
-
erdoke
titán
OK, vedd meg annyiért a Pixmania-tól...
Megbízható boltokban, ahol hazai Panasonic garanciával adják, 140-150-ért látom. -
MarQs
senior tag
14-42-es obival ma 115ezer körül jár a GF3-as alja - köbö 8 hónappal ezelőtt mozgott a legkedvezőbb ára 140-150 körül, mikor elindult a hazai forgalmazás.
Igaz, még ez az említett difi sem dönt le semmilyen totemet, így újfent marad a "mindenkidöntseelmaga" teória, de sokaknak szimpatikus a mirrorless megoldás, amiért fizetni is hajlandóak. Szerintem nincs ebben semmi kivetnivaló - nem annyira ördögtől való ez - van ráció a termékcsaládban... -
Warter
addikt
A kifutó ár 110-nél van, nem 150-nél. Az árfolyam változás meg megjósolhatatlan. Szóval szerintem felesleges 200e-ről beszélni. Az, hogy plusz obival több lesz egy fényképező gép az meg teljesen normális. Ennyi erővel mondhatnánk, hogy +2-3 fixxel meg 500e. Na de hogy jön ez ide?

-
erdoke
titán
A GF3 most 140-150e egy 14-42-es obival. Plusz egy obi, és már 200-nál járunk. Arról nem is beszélve, hogy ez kifutó ár, talán 280-as euróval beszerezve, a GF5 esetében pedig 300 eurón váltott kezdő árral számolhatunk...
-
Warter
addikt
Mindenkinek el kell döntenie, hogy mi a fontosabb a súly/méret vagy, hogy elmondhassa, hogy neki tükröse van. Én speciel el nem tudnám képzelni, hogy egy tükrössel rohangáljak egésznap a városban, de megértem azt akinek ez kell. Képminőségben pedig ezek az új milcek bizony pariban vannak a belépő tükrősekkel. Automata és manuál mód ezeken is van.
-
hcl
titán
-
Warter
addikt
-
hcl
titán
-
erdoke
titán
Ahogy a GF3 árakat elnézem, inkább egy DSLR-t vennék, ha mr cserélhető objektív. Ez a GF5 lesz vagy 200e.

-
hcl
titán
Nem igazán értem a koncepciót. Aki tök automata gépet vesz, az nem hiszem, hogy hamar eljut addig, hogy obikat cserélgessen.
Mondjuk külső vakura meg érdekes lenne egy állványmenetre csavarozható tartó, és csak egy csati kéne a gép oldalára.
Különben tetszene ez a cucc
-
wody21
tag
"Akinek pedig kifejezetten tetszik az egérmozin végrehajtott gép fölötti uralom ... " Ez nagyon tetszett, jót mosolyogtam

Biztos jó gép, de én, mint GF1 tulaj egyedül a "hajtogatható" poppy uppy flash-nek, valamint a 1280x720 @ 60 fps vid.felvételnek örülnék. -
FEDman
addikt
Azt úgy hívják GX1.

Szerintem a maga kategóriájában nagyon rendben van a GF5, pont ott csiszoltak rajta az elődjéhez képest ahol a leginkább ráfért.
-
gekkoXT
senior tag
Rettentő sokat fejlődtek a Panasonic fényképezőgépek!
-
Mr.Csizmás
titán

jobb lett volna egy GF1 revízió, az új béllel....
Új hozzászólás Aktív témák
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Hirdetés
- Sigma 35mm f/1.4 DG HSM Art objektív
- Eladó Ricoh GRIIIx prémium kompakt fényképezőgép, karcmentes állapot, kevesebb mint 1.100 expó
- Voigtländer Nokton 17.5mm F0.95 mikro 4/3 objektív
- GoPro HERO9 Black szett Karcmentes, hazai vásárlás + Rengeteg kiegészítő!
- Kiváló retro-hatású fotók - Nikon F-601 filmes SLR fényképezőgéppel
- MacBook Air 13 2024 M3 16GB/256GB SSD Asztroszürke
- Telefon felvásárlás!! Samsung Galaxy A12/Samsung Galaxy A22/Samsung Galaxy A32/Samsung Galaxy A52
- ASUS Vivobook X1704VA Intel Core 5 120U 16GB RAM 512GB SSD ÚJ! GARANCIA 2029-IG!
- 3M füldugó 50 pár (100db) eladó
- MacBook Pro 13" M1 16GB RAM/ 512 GB SSD 27%-os ÁFÁS (0357BE)
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest






. Akkor ez már letudva a m4/3 felé. Igazándiból én nem is érzem azt, hogy a nagy telézés, sőt, professzionálisan megoldva, a milcek jövője, vagy a felhasználási területe lenne. Bőven elég szerintem erre a rendszerre a 150-300mm vég is.
Meg fényerő sosem elég jó"
Egy hete voltam túrázni és ott döbbentem rá, hogy milyen jól választottam gépet (jó tudom nincs elég obi ![;]](http://cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)

Legalábbis ha ennyit szánnék fényképezőre, akkor már inkább hozzátennék...

