Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ren Hoek

    veterán

    válasz Strezi #204 üzenetére

    Értem mit mondasz, de BFI alatt csak a képi a végeredményre gondolok. Ilyen szempontból mindegy mivel valósítják meg. A PWM-et is fel lehet fogni BFI-nek úgy ahogy írtad, mivel négyszögjelről van szó. Csak az a baj ezzel, hogy a PWM-et sokan gyűlölik monitorokban is... divat lett a PWM "villódzásmentes" monitorok eladása és nem véletlenül. Valakinek tényleg fáj a feje tőle. Van egy ismerősöm, ő max fényerőn járatja inkább, hogy ne legyen PWM-es fejfájása. Mondjuk ilyen alapon egy nem PWM-es vezérléses BFI-től is lehet probléma.

    Itt az a kérdés akkor, hogy mi kell hozzá a jövőben? A Samsung OLED TV-s megoldását a cikkben nagyon dícsérték, ott semmiféle mellékhatást nem tapasztaltak. Jó lenne tudni mivel csinálták, mert azért sokféle variáció lehet frekvencia, PWM stb...

    MOD: Viszont ez is igaz, a mozis pilléből fakadóan, hogy akkor miért nem elég neki a 120 Hz? Túl nagy lenne a fényerőcsökkenés?

    [ Szerkesztve ]

  • dabadab

    titán

    válasz Strezi #204 üzenetére

    "BFI hez elég a 72 Hz is, hiszen a mozivetítőkben is így megy ha jól tudom."

    Ez így nem pontos. Nem 1/72 másodpercig tart a fekete rész, hanem 1/72 másodperc alatt látszik egyrészt a kép, másrészt a fekete, vagyis ehhez 144 Hz-es képfrissítés kell akkor is, ha a kép meg a fekete rész hossza megegyezik - ha viszont azon az 1/72 másodpercen 2/3-1/3 arányban osztozik a kép meg a fekete, akkor már 216 Hz.

    Ráadásul minden ilyen akció az OLED-ek amúgy se túl acélos fényerejéből vesz el, gondolom ezért se lelkesednek érte.

    Na, mentem Netflixet nézni IPS monitoron :DDD

    [ Szerkesztve ]

    DRM is theft

Új hozzászólás Aktív témák