- VR topik
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- Mini PC
- Meghozta a Windows 11 programgyorsítóját a Microsoft
- AMD Navi Radeon™ RX 9xxx sorozat
- Senki sem beszél róla, de újra elérhető két 30-as sorozatú GeForce
- OLED TV topic
- Apple MacBook
- Shield TV-t csinált a Shieldből az NVIDIA
- Vezeték nélküli fejhallgatók
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Új hozzászólás Aktív témák
-
ivarg
tag
Tudom,de érdekes hogy a wot telefonon még is szebb látványt nyújt mint PC-n minimum beállításon,readásúl 60fps-el míg a gépen azért 30.
San andreas meg igen le van butítva,de azért hogy minnèl több telón elfusson,egy 100ezres telefon vinné szebb grafikával is.
Tegra x1 például rohadt erős proci lett,1 teraflops nem semmi szerintem,mint írtam a ps4-nek 1,8 van.Jó tudom hogy nem ez számít de akkor is valami összehasonlítási alapot ad.A legtöbb telefonos játék nem pixel számra hanem képernyő méretre optimalizál vagyis lehet, hogy a fullhd-s 5" telefonodon 840x480-as felbontásban fut a játék teljesen élvezhető minőségben, ugyanazzal a hardverrel egy 10" tableten meg szenvedni fogsz mert ott HD-t vagy valóban fullHD-t kelene produkálnia láttam ilyet különösen MTK, és régebbi snapdragon-os 400-as talán? rendszerenél is.
Becsapós ez a kis méret, mert sosem tudod, hogy a kontúrokon belül 1-esével vagy épp 4-8 vagy 16-osával hajtják a pixeleket.
Nekem ez ott lett gyanús amikor egyik telefonomon volt HDMI és kitettem a TV-re s kurva szar lett a képminőség max beállítás mellett is, aztán újra indítottam a telefon akkor meg olyan kurva lassú lett az egész, hogy valamivel szebb kép mellett kurvára szaggatott.
a TV okosítóm is elég érdekes, mert ha sima kompozit jelet viszek ki belőle akkor sokkal gyorsabb a masina mint HDMI-n keresztül.
Ez egyébként nem egy rossz dolog, mert ha a felhasználói élménynek nem megy a rovására akkor rengeteg akku időt lehet megspórolni vele és marad erőforrás a bannereknek is
.
Az viszont könnyen belátható, hogy 22"-on full HD-ban eljön az igazság pillanata -
tibaimp
nagyúr
Tudom,de érdekes hogy a wot telefonon még is szebb látványt nyújt mint PC-n minimum beállításon,readásúl 60fps-el míg a gépen azért 30.
San andreas meg igen le van butítva,de azért hogy minnèl több telón elfusson,egy 100ezres telefon vinné szebb grafikával is.
Tegra x1 például rohadt erős proci lett,1 teraflops nem semmi szerintem,mint írtam a ps4-nek 1,8 van.Jó tudom hogy nem ez számít de akkor is valami összehasonlítási alapot ad.Amúgy lehet igazad van, sőt ötletet is adtál, lehet a teraflops-al kellene összehasonlítani ezeket, mint ahogy a szervereknél is, na utána is nézek, hátha találok valamit.
Mondjuk az igp-re az nem fog választ adni, de a cpu részre talán. -
DithenS
senior tag
Tudom,de érdekes hogy a wot telefonon még is szebb látványt nyújt mint PC-n minimum beállításon,readásúl 60fps-el míg a gépen azért 30.
San andreas meg igen le van butítva,de azért hogy minnèl több telón elfusson,egy 100ezres telefon vinné szebb grafikával is.
Tegra x1 például rohadt erős proci lett,1 teraflops nem semmi szerintem,mint írtam a ps4-nek 1,8 van.Jó tudom hogy nem ez számít de akkor is valami összehasonlítási alapot ad. -
ivarg
tag
Elég erősek ezek a procik,például a gta san andreast simán viszik már,ami amikor kijött sok sok gépen akadt,meg még utánna is

Szóval nem gyengék,például az én 7 éves számítógépemet simán leveri az ace 4-em.Telón fut a world of tanks míg PC-n a legkisebb felbontáson mindent kikapcsolva asztali módban alig van meg a 35 fps.Telón szebb a látvány is mint azon a beállításon és ez egy alsókategóriás telefon.Amúgy az ARM hatékonyabb processzor mint írták.1w-ból vagy még ennyiből se hozza azt amit az x86 5 watton.Bár ez nem nagy dolog,ARM előtt is téma volt már hogy elavult az x86.
Amúgy még valami a tegra x1 átlépte az terafloposos teljesítményt ami azért érdekes mert a ps4-nek 1,8 tflopsa van.Ez így elég sületlenség amit írtál, a PC játékok androidra butított teljesen újra írt változatait hasonlítod az eredeti pc verziókhoz.
-
usbee
veterán
Az rendben van, de mivel egy x86 meg egy ARM eltérő módon működik, más az erősségük, és a gyengéjük, így max. annyi derül ki, hogy adott dologra melyik a hatékonyabb.
És egy Windows vagy Linux környezet is merőben eltér mondjuk egy Androidostól, ami megintcsak beleszól a teljesítménybe.Szóval nem azt mondtam, hogy nem lehet, mert egy motort és egy autót is össze lehet vetni, hogy adott dologban melyik hogy teljesít, de mégse ugyanaz a kettő.

-
UnSkilleD
senior tag
Nem hülyeség a kérdés, viszont nem egyszerű a válasz

Egy PC-s proci teljesen más architektúrát használ (x86/amd64, szemben a mobilos ARM-mal) így direktbe nem lehet csak úgy összevetni a kettőt. na meg ugye a szoftveres felszereltség is eltér, ami a tényleges, használat közbeni teljesítményt is nagyban befolyásolja.Első körben azt lenne jó tudni, hogy teljesítményben melyik konkurens gyártó ARM procijával van egy súlycsoportban, az már egy jó kiindulási alapnak tekinthető.
azért cross platform benchmarkokkal össze lehet őket hasonlítani, pl: kraken, octane, webxprt, geekbench stb.
-
DithenS
senior tag
Köszi a válaszokat, még hátha tud esetleg érdemben hozzászólni más is.
benike1999: amúgy igazad lehet, mert pont mintha itt olvastam volna pár hónapja, fél éve, hogy az akkor új atom (ami a 4-4,5W TDP-s) a c2d szintjén van, legalábbis a cpu része úgy, hogy a töredékét fogyasztja.
Mondjuk az igp-re a 3dmark új tesztje nem pont erre való lenne? Úgy értem, hogy az több platformon is lefuttatható (x85, arm).Elég erősek ezek a procik,például a gta san andreast simán viszik már,ami amikor kijött sok sok gépen akadt,meg még utánna is

Szóval nem gyengék,például az én 7 éves számítógépemet simán leveri az ace 4-em.Telón fut a world of tanks míg PC-n a legkisebb felbontáson mindent kikapcsolva asztali módban alig van meg a 35 fps.Telón szebb a látvány is mint azon a beállításon és ez egy alsókategóriás telefon.Amúgy az ARM hatékonyabb processzor mint írták.1w-ból vagy még ennyiből se hozza azt amit az x86 5 watton.Bár ez nem nagy dolog,ARM előtt is téma volt már hogy elavult az x86.
Amúgy még valami a tegra x1 átlépte az terafloposos teljesítményt ami azért érdekes mert a ps4-nek 1,8 tflopsa van. -
tibaimp
nagyúr
Köszi a válaszokat, még hátha tud esetleg érdemben hozzászólni más is.
benike1999: amúgy igazad lehet, mert pont mintha itt olvastam volna pár hónapja, fél éve, hogy az akkor új atom (ami a 4-4,5W TDP-s) a c2d szintjén van, legalábbis a cpu része úgy, hogy a töredékét fogyasztja.
Mondjuk az igp-re a 3dmark új tesztje nem pont erre való lenne? Úgy értem, hogy az több platformon is lefuttatható (x85, arm). -
LrdProtector
tag
Lehet, hogy hülyeséget kérdezek, de ezeknek a csipeknek a sebessége játékban, cpu alkalmazásokban kb hol helyezkedik el egy Intel féle asztali vagy laptop cpu-hoz?
A másik dolog, egy mobil telefonon futtatott teszt, pl Antutu vagy geekbench számít az, hogy a kijelző milyen felbontású (hasonlóan mint a PC-nél, ugye nagyon nem mindegy, hogy fullhd-n vagy csak hd futtatsz egy tesztet?bocs az offért, és előre is köz a válaszokat.
Hát a játékokban annyira nem mérvadó a CPU inkább a GPU-n van a hangsúly, de ha azt vesszük hogy egy intel atom Z3770-es SoC 20-35 FPS-sel viszi a Doom 3 BFG edition-t natív felbontáson közepes és alacsony részletességgel akkor ki lehet következtetni hogy CPU erőben egy közepes Core2Duo-nak felel meg ez a mobil SoC (szerintem ez az exynos SoC még az intel atom Z3770-nél is erősebb) GPU-ban pedig nincs sajnos hasonlítási alapom!
-
usbee
veterán
Lehet, hogy hülyeséget kérdezek, de ezeknek a csipeknek a sebessége játékban, cpu alkalmazásokban kb hol helyezkedik el egy Intel féle asztali vagy laptop cpu-hoz?
A másik dolog, egy mobil telefonon futtatott teszt, pl Antutu vagy geekbench számít az, hogy a kijelző milyen felbontású (hasonlóan mint a PC-nél, ugye nagyon nem mindegy, hogy fullhd-n vagy csak hd futtatsz egy tesztet?bocs az offért, és előre is köz a válaszokat.
Nem hülyeség a kérdés, viszont nem egyszerű a válasz

Egy PC-s proci teljesen más architektúrát használ (x86/amd64, szemben a mobilos ARM-mal) így direktbe nem lehet csak úgy összevetni a kettőt. na meg ugye a szoftveres felszereltség is eltér, ami a tényleges, használat közbeni teljesítményt is nagyban befolyásolja.Első körben azt lenne jó tudni, hogy teljesítményben melyik konkurens gyártó ARM procijával van egy súlycsoportban, az már egy jó kiindulási alapnak tekinthető.
-
tibaimp
nagyúr
Lehet, hogy hülyeséget kérdezek, de ezeknek a csipeknek a sebessége játékban, cpu alkalmazásokban kb hol helyezkedik el egy Intel féle asztali vagy laptop cpu-hoz?
A másik dolog, egy mobil telefonon futtatott teszt, pl Antutu vagy geekbench számít az, hogy a kijelző milyen felbontású (hasonlóan mint a PC-nél, ugye nagyon nem mindegy, hogy fullhd-n vagy csak hd futtatsz egy tesztet?bocs az offért, és előre is köz a válaszokat.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- Dell Latitude Precision Üzleti gépek, 2-in-1 gépek, 10-12. gen.
- Új Lenovo T14 Thinkpad G5 WUXGA Ultra7 155U 12mag 32GB RAM 1TB SSD Intel iGPU Win11 Pro 4év Garancia
- WD SN8000S 4TB M.2 2280 NVMe SSD Gen4 7300-6800MB/s
- MacBook Pro 16" M1 32GB RAM 27% ÁFA - Garancia - (0484AB)
- Fujitsu u7511 1 év garancia, i5-1135G7 16Gb ram 512Gb NVMe 15,6"
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest
.



