- AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk
- Milyen belső merevlemezt vegyek?
- RX 6600 Aktív Displayport-VGA átalakító probléma
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- Steam Deck
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
- Fejhallgató erősítő és DAC topik
- Milyen TV-t vegyek?
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 / 3 5***(X) "Zen 3" (AM4)
Új hozzászólás Aktív témák
-
dezz
nagyúr
Ez sokáig csak pénzkérdés volt, de kezd beleszólni a fizika is. Most sem volt egyszerű a váltás 22nm-re, mint írod, kellett hozzá a FinFET (a ő nevezéktanukban 3D Tri-Gate). Nem csak a váltás egyre költségesebb, a gyártás is.
Na igen, az x86 karrierje megmutatja és az ember orra alá dörgöli, hogy az IT is elsősorban üzlet és csak másodsorban tudomány.
-
kisfurko
senior tag
Én már több, mint egy évtizede várom, hogy csökkenjen az intel gyártástechnológiai fölénye, de az csak egyre nő. Nem csoda, olyan bevételek (ilyen processzorárak) mellett. Szerintem azt is hiába várom, hogy a süllyesztőbe kerüljön az egész kotvány x86. Mint valami rákos burjánzás, mindenhol megveti majd a lábát.
-
kisfurko
senior tag
A SIMD egység nem kompatibilis. Tehát nincs semmilyen SSE, csak az új SIMD. A sima utasításokkal, meg FPU kóddal meg a CPU-kon se mész manapság semmire.
A fogyasztásnál csak arra próbáltam rávilágítani, hogy a többiek is lassan meglépik a FinFET-et, és akkor oda az a csekély előny. Az intel 22 nm-es gyártástechnológiai váltása nem egy hétköznapi váltás volt, a következő valószínűleg nem lesz ilyen nagy ugrás. -
dezz
nagyúr
Az viszont már nem mindegy, hogy a fejlettebb gyártástechnológiával is alig jobb a telj./fogy. és ez is a Linpack teszre értendő (lásd a vonatkozó kritikát), miközben összetettebb feladatokban alulteljesít a konkurenciával szemben. Nem biztos, hogy ezek után érdemes erre építeni, hiszen időven az utóbbiak is továbblépnek a gyártástechnológiában - aminek a további fejlesztése egyre nehézkesebb lesz a jövőben, azaz egyre fontosabbá válik az architektúrális fejlettség, hatékonyság.
-
Male
nagyúr
Biztos, hogy nem az?
Igen, azzal is biztos rettentően rosszul jártak, és átverték őket, hogyha olcsóbban adták nekik...
A másikra: Oly mindegy, hogy miért is vezeti... mindenki azzal a technológiával gyárt/gyártat, ami elérhető számára. A vevőt az érdekli, hogy mennyibe kerül, milyen teljesítményt nyújt, és mennyit fogyaszt. Az, hogy 22nm vagy 32nm neki totál mindegy.... az, hogy "ja, de ha ezt is 22nm-en gyártották volna, akkor kevesebbet enne" nem javít semmit a dolog.
-
kisfurko
senior tag
-
kisfurko
senior tag
A dolog ott kezdődik, hogy még binárisan se kompatibilis. Ezek a magok 4 szálat tudnak felváltva futtatni. Sima in-order magok, viszont van melléjük egy baromi széles SIMD. Ha nem használja ki a SIMD-et a program, akkor totál felesleges futtatni rajta.
De mint korábban már írtam, nem az x86-on múlik, hogy milyen egy mag. Egy ilyen chip nem olyan feladatokra van kitalálva, mint egy CPU. Szerinted miért csak a töredéke egy ilyen mag mérete?
Egyik feladatra egyik jó, másikra másik. Ehhez külön szoftver is kell.
Az x86 szoftver párhuzamosításának másik nagy akadálya, hogy teljesen koherens cache-t képzel el. Ez sok mag között brutális mennyiségű szinkronizációt igényel (és az x86 sok cachet igényel, mert kevés a regiszter). Persze lehetne külön lefoglalni a cacheből, de akkor már bele kell nyúlni a kódba.
Azon kívül, hogy ez az egyetlen fegyvere az intelnek, én nem látok rációt az x86-ban.
A kínai szuperszámítógép esetében én meg vagyok győződve arról, hogy erős diszkontáron kapták a hardware-t. Régen ugyanezt csinálták az Itanium esetében. Azt is agyonhypeolták, adták ingyé, és mégis, meg lehet nézni, mi lett belőle.
De nem baj, mert majd megint győz az ész felett a marketing, és az x86 marketinggel, dömpingárral ezt is el fogják adni, hiába szarabb. -
Male
nagyúr
Na ja... de azért a green500 listát is egy Phi-s vezeti.
-
Male
nagyúr
Az más. Amit azért sokan használnak, ott az átírás költsége is megoszlik.... az egyedi megoldásoknál jelent(het) sokat, hogy erre nem kell költeni.
kisfurko: Jaja, "És így etet be az intel megint minden hozzá nem értőt..." ...az Intel úúúúgy megvezette a kínaiakat is, hogy a Phi-kkel megpakolt szerverük a top500-as lista élére került
-
dezz
nagyúr
-
Male
nagyúr
Ha x86 minden mag, akkor nem heterogén, mindössze többszálú... szóval ha eleve kezelt mondjuk 60+ szálat a kódod, akkor újra fordítás nélkül is mennie kell jól (kivéve ha becsúszik valami szűk keresztmetszet a változások miatt).
dezz: Ezt nem olvastam úgy tűnik
Ettől még továbbra is újra kell írni, nem? Vagy elég, ha kellően sok szálat tudott dolgoztatni? (Az egy dolog, hogy C++-ban írhatod meg.) -
kisfurko
senior tag
És így etet be az intel megint minden hozzá nem értőt...
Azért heterogén, mert eltérő elvek szerint dolgozza fel az adatokat. Az, hogy x86, még nem jelenti azt, hogy egy sima programot kéne írnod rá, tehát ezt is heterogén módon kell majd programozni.
A jelenlegi teljesítmény, a jelenlegi eszközökkel elég szarul fest. Továbbá, nem túl nagy tapasztalattal rendelkeznek a témában. Harmadrészt, papoltak ezek már hiper-szuper raytracingről is. Hadd legyünk inkább szkeptikusak. Majd ha bizonyítottak, akkor elhisszük.
Azért jól mutatja, mennyire be vannak ott tojva, hogy ha a szent legjobb gyártástechnológiából is beáldoznak, amit eddig mindig is csak az asztali processzorokra használtak először, a jó zsíros haszon miatt (még az Itanium se kapta meg, ha jól tudom)Vagy jó nagyot fog késni, persze addig az ellenfelek sem ülnek ölbe tett kézzel...
-
tocsa
senior tag
Kivancsi vagyok mennyire van messze a real-time ray tracing mondjuk egy ilyen 60-120 magos masinaval, mondjuk 1280x1024 felbontas mellett.
-
dezz
nagyúr
A Kaverinél sem lesz már "kötelező" az OpenCL (persze ez a leghatékonyabb). Idézet ebből a cikkből a Kaveri szerverváltozatával (Berlin) kapcsolatban:
"A HSA platformmal és hUMA architektúrával való teljes kompatibilitás is érdekes része a fejlesztésnek, hiszen az IGP a rendszer teljes értékű koprocesszora lesz. Ennek hála nem szükséges a kihasználásához OpenCL-t vagy bonyolultabb programnyelvet használni, így a teljes APU C, C++, Java, illetve Python, vagy akár a különböző szkript nyelvekben is programozható. Az IGP erejének kihasználásával lapkánként 300-700 GFLOPS-os extra teljesítményhez lehet jutni a szerver oldalán, és mindezért alig 10-30 wattos extra fogyasztással kell majd fizetni."
-
#65675776
törölt tag
válasz
TESCO-Zsömle #33 üzenetére
Kapásból majdnem 2x akkora teljesítményű az asztali változat.
-
-
emiki6
veterán
Elsőre mindig ezt olvasom: "Nem csak kompresszor lesz az új Xeon Phi"
-
janos1988
addikt
És ez mire lesz használható és minek a versenytársa akar lenni
-
ermisukrám
tag
válasz
TESCO-Zsömle #24 üzenetére
az. powered by Hofi G.
-
TESCO-Zsömle
titán
válasz
ermisukrám #23 üzenetére
(Gózon Gyula)
-
lenox
veterán
válasz
TESCO-Zsömle #18 üzenetére
Szerintem Oppardon...
-
Male
nagyúr
válasz
TESCO-Zsömle #11 üzenetére
Az továbbra is heterogén környezetre programozást igényel majd, míg ez homogén. Illetve az a Xi nem ugyan az, mint ami a hírben van... szóval ugyan úgy áll, hogy egy jelenlegi termék teljesítménye alapján nem kéne temetni egy jövőbenit.
-
FireKeeper
nagyúr
azok a fránya betűk
-
lenox
veterán
Amugy ebbol a clbenchmark meresbol tul sok kovetkeztetest nem erdemes levonni, annyi latszik, hogy van amiben mar most jol teljesit, meg van amiben erthetetlenul alacsony erteket mertek, amire inkabb azt tippelnem, hogy az opencl support gyengesege miatt van, mint a hardware gyengesege miatt, de az lenne amugy is az egyik erossege, hogy c++ kodot is lehet ra forditani, tehat amugy sem kene feltetlenul opencl-t hasznalni.
-
Male
nagyúr
ad1: Ez már önálló processzor... sem az AMD-nek, sem az nVidiának nincs ilyen megoldása (jó, az AMD gyárt procit, de egy Opteron azért más), a teljesítményét meg nem kéne leírni egy másfél év múlva megjelenő procinak azért, mert a jelenlegi verzió PCIe-re ültetve nem jó.
ad2: Gyanítom a mem. sávszél kisebb lesz, mint különálló kártyán, ezért valamivel kompenzálni kell ezt a hátrányt. Erre pedig vagy cache növelés vagy eDRAM opció van... az előbbi túl drága lenne és sokat fogyasztana (ha egyáltalán lehetne eleget beépíteni), így marad az eDRAM társítása
-
mghltm
addikt
-
letepem
aktív tag
ad 1: mint a tesztek is bizonyítják az nV és AMD megoldásokhoz képest piszok lassú
ad 2: miért erőltetik ez a Edram-ot amikor azt már mondjuk az AMD is elvetette annyit nem hoz a konyhára (csak bizonyos esetekben)? -
Male
nagyúr
Na ez érdekes lesz
DDR4-et használ majd? Vajon hány csatornán?
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Bittorrent topik
- Autós topik
- AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk
- Kerékpárosok, bringások ide!
- Milyen belső merevlemezt vegyek?
- Renault, Dacia topik
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Macska topik
- Samsung Galaxy A56 - megbízható középszerűség
- RX 6600 Aktív Displayport-VGA átalakító probléma
- További aktív témák...
- 120 - Lenovo Legion Pro 5 (16ARX8) - AMD Ryzen 7 7745HX, RTX 4070 (48 hónap garancia!)
- Samsung Galaxy Xcover 5 64GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Bomba ár! Dell Latitude 5590 - i5-8GEN I 8GB I 256SSD I 15,6" FHD I HDMI I CAM I W11 I Gari!
- Csere-Beszámítás! Felsőkategóriás számítógép PC Játékra! I9 13900KF / RTX 4080 / 32GB RAM / 1TB SSD
- Új! HP 230 Vezetéknélküli USB-s Billentyűzet
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest