Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Teasüti

    nagyúr

    válasz gliskard #129 üzenetére

    Oké, tehát amire én reflektáltam, hogy "ha nincs ló, jó a szamár is".
    Felteszem vki azért vesz ma 3080 RTX-et (vagy bármelyiket a most kapható 3000 sorozatból), hogy ki is hajtsa. Ha igaz ez a feltételezés, akkor ezen továbbmenve GPU hiány esetén ezt egy M1 épp úgy nem fogja pótolni (talán a videóvágás, mint egyetlen kivétel), ahogy nem pótolja egy Vega 8 sem a Ryzen-ekben. Ellenben általános használatra egy Intel UHD Graphics vagy egy Vega 8 is BŐVEN elég mindenre, amit említettél (böngésző gyorsítása, miegymás). Szóval önmagában a GPU hiány szerintem nem elég ok a váltásra. Vagyis hát ha vki nem videózik, úgy értendő.

    A SW hogy mennyire homogén vagy mennyire optimalizált, az részletkérdés. Ha az Apple az M1-en megoldja a 20 tab-ot 5 Wattból, míg egy APU mondjuk 20 Wattból, ez egyedül mobilfronton lehet érdekes. Asztali gépeknél kétlem, hogy ez kritikus szempont. Főleg annak tudatában kár fillérbaszkurálni a villanyszámlán, hogy a bekerülési költsége egy M1-nek meg egy low-end APU-s irodai gépnek össze se hasonlítható, évtizedekig lehet fizetni belőle azt a pár Wattot. :)

    Arra akartam csak felhívni a figyelmet, hogy egy APU ellenében az alsó házban nem nagyon versenyzik az M1 ára miatt. Az olyan feladatokban legalábbis, amit egy tablet is megold vígan, szerintem a bekerülési költség fontosabb. M1 MacMini még mindig 699 dollárnál indul, ha nem tévedek. 20 tab-on böngészni ennyiért szerintem overkill.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák