- NVIDIA GeForce RTX 5070 / 5070 Ti (GB205 / 203)
- HiFi műszaki szemmel - sztereó hangrendszerek
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- Fejhallgató erősítő és DAC topik
- Milyen TV-t vegyek?
- Analóg fényképezés
- Milyen RAM-ot vegyek?
- Intel Arc Battlemage B570/B580
- Vezetékes FÜLhallgatók
- Milyen videókártyát?
Új hozzászólás Aktív témák
-
tzsolesz
nagyúr
válasz
DarthPeeter #49 üzenetére
Az a mindegy előbb utóbb nem lesz mindegy.
-
DarthPeeter
aktív tag
Akkor nézzük azt, hogy melyik nagyobb veszteség az Nvidiának. Az ha a magas árai miatt alig vesznek az új kártyákból vagy az ha lehet, hogy kis veszteséggel, de jóval többet eltud adni. Végülis mind2 veszteséges, de nem mindegy, hogy mekkora.
Mondjuk ez, csak az én rövid agymenésem, az üzletpolitikához nem értek -
tzsolesz
nagyúr
válasz
DarthPeeter #29 üzenetére
"Nekem van egy olyan érzésem, hogy az Nvidia válasza egy árfelezés lesz nagyjából. Szerintem simán megteheti a mostani pozíciójából."
Árfelezés? Jézusom. Nem lehet egy terméket/hardvert olcsóbban adni mint az előállítási költség. Akkor inkább vonja ki a piacról a GTX szériát, ami eleve halva született jelenség a 4850/70-el szemben(a 260 legálább is tuti), és rukkoljon elő valami más megoldással.szvsz.
Egyébként meg most kár szépíteni, hogy ezt beszívta, ez van.
-
tzsolesz
nagyúr
válasz
Hedgehanter #46 üzenetére
Öcsémnek egy Samsung 32"-os full HD TV-je van, és jobb képet ad PC-n, mint az én lcd monitorom.
-
xuldar
addikt
Ezt a T260HD-t olcsónak semmiképpen nem mondanám, amikor egy S-PVA paneles Acer AL2623W kerül 182-be. Igaz, DVI nélkül. De minél nagyobb egy monitor átmérője, annál kevésbé tűnik fel +2 col, és 160-ért már lehet venni Dell 2408-at is, ami hát...nem kicsit jobb ennél, mind bemenetek, mind képminőség szempontjából.
Az a baj, hogy a panelt már nem nagyon tudják hova fejleszteni, ezért most a design-ra mentek rá. Csak sajnos az addig érdekli az embert, míg megveszi a boltban, utána már úgyis a kép számít.
Az addig ok, hogy az S-PVA-t drágább legyártani, de ha abból is olyan dömping lenne, mint a TN-ekből, akkor akár hasonló áron is megkaphatnánk őket. Nekem az a véleményem, hogy mesterségesen tartják a prémium kategóriában az xVa panelt. A CRT-hez képest a TN kizárólag képélességben és fogyasztásban lehet jobb, minden másban jelentős visszalépés. -
DarthPeeter
aktív tag
válasz
Johnny Cage #43 üzenetére
Nem értek veled egyet. Nekem Samsung 226BW-m van , tesómnak 245T. Az övé S-PVA paneles az enyém meg TN.
Megkell mondjam, hogy betekintési szögön kívül mást nem nagyon lehet észrevenni a 2 monitor között. A színek persze szebbek a 245T-n, de közlesem egetverő a különbség. A 2 monitor között a különbség 200.000 Ft... Na ez a különbség.. -
Johnny Cage
addikt
"TN panelesek, de na és?"
Tudod van aki egyszerre szép és minőségi monitort akar venni."TV nézésre is kivállóak lehetnek"
Még filmnézésre is közel alkalmatlanok... de ne kezdjük újra és újra ezt a vitát."Ugyanez egy S-PVA panellel kétszer ennyibe kerülne és nem kellene a kutyának sem."
Ilyen baromságot is régen hallottam. Tehát minőségi monitor a kutyának se kell. Csak a kommersz, kompromisszumokkal teli, (relatíve) olcsó monitor. Értem én. -
TTomax
félisten
"Közelebbről megvizsgálva a nyomtatott áramkört, látszik, hogy alig nagyobb és összetettebb, mint a Radeon HD 3850, amit már bőven 30 000 forint alatt is meg lehet kapni,"
Meglehet azt már bőven 25 alatt is..ráadásul a 512M memóriával szereltet... -
tzsolesz
nagyúr
Nagyon örülök ennek a kis összefoglalónak.
Ezeket mindíg elolvasom. Tudomásom szerint az én Hanns-G-ben is TN panel van, de nem értem hogy ez miért is baj? Én megvagyok vele elégedve.
-
Racecam
nagyúr
válasz
Johnny Cage #8 üzenetére
TN panelesek, de na és? Éppen ezért viszonylag olcsók (T260HD ~ 160K) és gyönyörűek. TV nézésre is kivállóak lehetnek, nem kell állandóan temetni a TN+Film paneleket.
Ugyanez egy S-PVA panellel kétszer ennyibe kerülne és nem kellene a kutyának sem.
Ez a design a 6-os sorozatú LCD TV-nél is megtalálható és nagyon ott van. -
Chrys_
addikt
intel-es lapom van, tehát CF-es, csak most single GTS kártya van benne. Még nem akarok váltani, de infót már gyűjtök a jövőre vonatkozóan. És most először érzem úgy, hogy jó váltás lenne nV-ről ATI-ra
Mire eljön az idő, lehet a 4850 is gyenge lesz, hála a Crysis-féle stuffoknak. Addigra kell a 4870x2 vagy valami jobb...
-
mocsanisi
senior tag
Bíztató ez az új Radeon. Ati kezd bekeményíteni és észhez térni!
-
kvp777
tag
"Régebben sima kis karakteres LCD-vel szerettem volna hasonlót, aztán végül nem csináltam meg, de ez így sokkal jobb is volna, főleg hogy USB-s. Ha külön kapható lenne engem is érdekelne."
Ennek az arabol vehet az ember ket kulonallo 20 inches kijelzot. Az sokkal jobban megeri, barmire is akarjuk hasznalni. Az usb-s valtozatnak nem sok haszna van, de ha dvi bemenete lenne a monitorallvanyban es onnan radion vinne at a jelet, tovabba lenne rajta egy touchpad vagy egy joystick, akkor eleg jo lcd-s taviranyito lehetne belole. Igy viszont egy fixre szerelt lcd-s kepkeret teljesitmenyet hozza. Jatek kozben nem igazan hasznalhato, tovabba az usb-s adatatvitel nagymertekben lassitja a rendszert. (nem csak a kis monitort) Ez igy meg parasztvakitasnak is gyenge, arra ott vannak a kek led-es diszkofenyu ventillatorok.
-
DarkByte
addikt
-
DarkByte
addikt
Mondjuk kiteszed rá a proci hőmérsékletet, feszültséget, proci terhelést, hálózat használatot, van-e netkapcsolat, ping, mi szól Winamp-ban, hogyan állnak a letöltéseid, írt-e valaki MSN-en, jött-e email-ed, RSS infók a PH-ról, időjárás előrejelzés, óra és dátum stb. Persze mindezt megfelelő frontend-el és ez így nem foglalja a nagy monitoron a helyet, illetve játék közben is látod őket. Nincs elég nagy fantáziátok
Régebben sima kis karakteres LCD-vel szerettem volna hasonlót, aztán végül nem csináltam meg, de ez így sokkal jobb is volna, főleg hogy USB-s. Ha külön kapható lenne engem is érdekelne.
-
LonGleY
veterán
És most ebben mi volt a teszt?
-
DarthPeeter
aktív tag
Nekem van egy olyan érzésem, hogy az Nvidia válasza egy árfelezés lesz nagyjából. Szerintem simán megteheti a mostani pozíciójából. Én Nvidia felé húztam végig, még most is, de örülök hogy az Ati felszívta magát egy kicsit, mert eddig úgy játszott az Nvidia az árakkal ahogy, csak akart...
-
varga911
senior tag
Kicsit ellentmondásos a Dell 1530-as noti...
Az 1440x900 pixel felbontású kijelzőt GeForce 8600M GT grafikus kártya hajtja, amely 256 MB saját memóriával gazdálkodik, a hangért pedig Creative Audigy chip felel.
Majdpedig:
A Dell XPS 1530 345 000 forintos árában három év garancia és a Windows Vista Businnes is benne van.
Az köztudott hogy nincsen olyan hivatalos Creative driver Vista alá, amivel lehetne az Audigy kártyák minden fícsörét használni. (Így szeretnék elérni hogy mindenki X-Fi-t vegyen, daniel_k sztorinak érdemes utánaolvasni.) Érdekes hogy egy olyan nagy gyártó mint a dell pont ilyen kártyát szerel a gépébe.
-
Jhonny06
veterán
De tényleg, egy nagy képernyő mellett nem azt a kis szart fogom nézegetni. Még poénnak sem jó.
De ez a T sorozat eszméletlen, ha veszek nyár végén monitort, tuti ezek közül lesz valamelyik, de nem TV-tuneres.
-
Chrys_
addikt
8800GTS 512-m van, de most komolyan elgondolkodtam egy 4870-es párra való cserére. Nem vagyok szakértő, ezért lenne egy kérdésem: ha jól tudom, lesz valami 4870X2 verzió. Ebből is tudnék majd Crossfire-t építeni? És kb. milyen ára lesz ennek a kártyának? Persze csak spekulatívan...
-
lorcsi
veterán
mire való ez az oldalsó 7 collos kijelző?
-
munky
őstag
Hajrá ATI !!!!
4870 tesztre vagyok kíváncsi PH! módra.
-
twollah
nagyúr
"Ma ugyanaz a MAXg router már csak 9300 forintba kerül"
Hol!?!?!?!?!
Mindenhol ahol neztem a neten boven 10 ezer local credit folott van az ara (AFAval, AFA nelkul) es nem adnak hozza USB-s WiFi adaptert.Nem, nem vagyok olyan kiraly, hogy bejarasom van a helyi szamitogep nagykereskedesbe es ismeroson sincs akinek bejarasa lenne.
-
Johnny Cage
addikt
Dizájnra gyönyörűek ezek a Samsung monitorok, de kár, hogy TN panelesek...
-
MaciG
addikt
Nagyon faja kártya ez a HD 4850
Valószínű a következő karim ez lesz, bár még a 3850-em is szépen szól
-
Pjotor1986
tag
Nekem egyenlőre /ha most kellene vásárolni/ az MSI netbookja a befutó. KI hogy van vele?
-
skylaner
senior tag
Visszatérve egy korábbi hazai pálya cikkre. Ott azt írtad ugye h a T190-s Ledes háttérvilágítású.Ezt sokan nem értjük h hogy lehet hisz a samsung XL család ledes háttérvilágítású, valamint egyetlen külföldi tesztben se lehet erről olvasni ,a samsung oldalán se, ha így lenne akkor azt gondolom mindenhol elég nagy betűkkel hirdetnék.
Akkor most h van ez??
-
Muton
addikt
aranyos az a pici samsung monitor. itt van róla tesz. árulhanák külön is
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
ph Új Radeonok, GeForce-ok és Samsung TFT-k mellett friss Eee PC-vel és egyre olcsóbb Wi-Fi útválasztókkal foglalkozunk.
- BESZÁMÍTÁS! Gigabyte B760M i5 14600KF 32GB DDR4 1TB SSD RX 6700XT 12GB Zalman Z1 Plus Seasonic 650W
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 7 5800X 32/64GB RAM RX 7700 XT 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- LG 65C2 - 65" OLED evo - 4K 120Hz 1ms - NVIDIA G-Sync - FreeSync Premium - HDMI 2.1 - PS5 és Xbox!
- 119 - Lenovo Legion Pro 5 (16ARX8) - AMD Ryzen 7 7745HX, RTX 4070 (48 hónap garancia!)
- Xiaomi Redmi Note 13 Pro 5G 256GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest