Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DraXoN

    addikt

    Sajnos csak jövő tavasszal jönnek az asztali alaplapokba az új generációs zen/vega alapú APU-k (most ősszel úgy tudom megjelenik ugyan, de csak a laptopokba érkeznek)..

    Amit nem értek.. miért kellett ezen termékekkel eddig várni.. simán jöhettek volna tavaly ősszel (nem csak az OEMek-nek). :(

    Az egyetlen ok amit el tudok képzelni, hogy sok FM2 holmi lehetett még a raktáron..

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

  • DraXoN

    addikt

    válasz Tigerclaw #44 üzenetére

    csak ezek a partnerek lefoglalják a készleteket, így jövő tavaszig nem is lesz asztalra RR APU (DIY piacra legalábbis)...
    Eredetileg együtt jött volna minden piacra a RR apu, de már tavasszal kiderült, hogy az asztali példányok elnapolásra kerülnek.. valószínű a partnerek "berendeltek" nem keveset és nem nagyon lenne elég még a DIY piacra is a maradék mennyiség.
    Szerintem ha az amd tudná, akkor terítené a piacot.. de nem tudja.

    [ Szerkesztve ]

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

  • DraXoN

    addikt

    válasz Cathulhu #51 üzenetére

    Ha ezt így egyszerre fogja hozni (a teljesítmény növekedést és fogyasztás csökkenést), akkor nagyon jó érték ez.

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

  • DraXoN

    addikt

    válasz Raysen623 #53 üzenetére

    sajnos az a sebesség... a memória sebességén múlhat.. kérdés a számomra, hogy azon vajon a vega architektúra tud-e "javítani", vagy a memória mennyiség lesz amin kizárólag segít a benne levő "újdonság". Bár utóbbi se rossz dolog, de talán valamennyit javíthat, hisz ha kevesebbet kell másolni akkor kvázi több sávszélesség maradhat másra.. így talán a kisebb sávszélesség is kevésbé "dugul" be.

    A GPU végrehajtók számát ki lehet gyúrni (bár a tervezett fogyasztási adatok alapján, valószínű annyira nem lesz nagyon kigyúrva). de a memória sávszélesség mindig a "korlátozó".. sajnos. Arról meg mindig csak pletykálnak, hogy kap az APU HBM-et.. de még demó lapokról se hallottam, így ez lehet csak a "vágy" tárgya. de az intel Iris Pro egységén kívül nem kapott még APU HBM-et..

    a korábbi kaveriknél volt olyan pletyka, hogy az alaplapra integrálnak majd GDDR5öt és azt használja az alaplap fixen a rendszerhez is.. a méret fix lett volna, cserébe gyorsabb... elvileg a kaveri APUkban is volt GDDR5 memória üzemmód.. De pár demo alaplapon kívül nem hallottam konkrét termékről.

    de visszatérve a témához.. nem hiszem, hogy elérné a szintjét.. DDR4el semmikép se... :( .. a gpu részt se gyúrnák ki ennek megfelelően (szerintem) eléggé.

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

  • DraXoN

    addikt

    válasz B.A.T.21 #55 üzenetére

    legalább egy olyan platformba érkezik egy "régi architektúrás" termék, amit később lehet fejleszteni, és nincs vége mint az FM2/AM3 vonalaknak... És azért ezen arch teljesítménye a legtöbb embernek, a legtöbb esetben elegendő.
    Elvileg nem lesznek lezárva tuning szempontjából (azt hallottam), igaz a jelenlegi alaplapoknak csak alap szintű támogatásuk van, gondolom a gyártók nem készítették fel teljesen ezen apukra az alaplapok biosát, hisz kicsi volt az esély, hogy a konzumer piacról ezen proci kerüljön be az alaplapba.
    De mivel most megjelentek (bár pár hónapja lehet ebayen használtan már szerezni őket), így lehet kapnak majd jobb biost az alaplapok amivel már lehet beállítani memória órajelet, "fsb-t" és (talán) szorzó értékeket is (az előző kettőt biztos nem zárják le, az utóbbit nem tudom, nem találtam infókat róla).. de a jelenlegi alaplap biosok arra jók, hogy "elindul" a cpu, de semmi módosítást nem lehet tenni.

    Egyébként 20-30K körül igen jó vétel lenne, szerintem még a G4560 pentiumoknak, vagy I3mak ellen is tudhat valamennyire konkurenciát állítani ha jó árban lesz, és mindenképp valaki a beépített grafikát kívánná használni... pluszban jobb a grafikus egység támogatása, a grafikus egység teljesítménye is kiegyensúlyozottabb.

    De az mindenképp jó, hogy ténylegesen 2 gyártótól is választhat a "user", mert a kisebbiknél se kell legalább régi (halott) platformot venni ha "új" gépet is akarna valaki kevésből, így ha később bővítene akkor megteheti ...

    figyelembe véve, hogy a legolcsóbb r3 ryzen 109$ ért érkezik, ezen cpuk legerősebbe se lehet sokkal több, de az is csak az IGP miatt, de mivel azt is lenyomja egy 10K-s grafikus kártya.. így én olyan 120 maximum 130$ körülire várnám a legnagyobb példányt, de az tényleg a maximum.

    De továbbra is tartom magamat ahhoz, hogy ezen cpu-k simán megjelenhettek volna már tavaly.. :(

    és tudom, hogy lehetetlen, de ha AM3+ba kihoznák a ryzen3 valami példányát, felrobbanthatnák vele a piac egy részét :DDD ... álmodni de szép ;]

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés