Hirdetés
Új hozzászólás Aktív témák
-
#13260800
törölt tag
Miért lenne az? Tonna repoból frissül tonna program root joggal (a felhasználók nagy része azt se tudja honnan). A neten fellelhető konzolos utmutatók 90% így kezdődik sudo apt-get install. Detto az mint a Windowsnál. Csak itt semmiféle vírusvédelmi rendszerem nincs. Ha nagyobb lenne a picai szelet darabokra cicálnák az egész rendszert. Ez az 1% elterjedtség a szerencséje a Linuxnak biztonság szempontjából.
-
quailstorm
félisten
Yep, alapvetően linuxban mindig korlátozott user vagy, legalábbis debian alapokon. És anak adsz néha (vagy gyakran) root jogot, folyamatonként. Nem ugyanaz mint az UAC, ami csak egy idegesítés. Ráadásul Windowson szinte minden rendszergazdajogot kér.
(#9) PeachMan: és az a virtuális gép naprakész? Vírusírtott? Különben sokat nem érsz vele...
-
#13260800
törölt tag
A Windows-hoz nagy cégek tucatjai készít jobbnál jobb víruskereső és tüzfal programot. Linuxon nekem most semmiféle vírusvédelmi rendszerem nincs. Írnak rá egy vírust be is cumíztam. Windowsra minimum felraksz egy free víruskeresőt Lehet, hogy megfogja az új vírust. Ez egy állbiztonság amiről te beszélsz.
Új hozzászólás Aktív témák
- LG 25GR75FG - E-Sport Monitor - FHD 360Hz 1ms - NVIDIA Reflex + G-sync - AMD FreeSync - HDR 400
- ÚJ HP ProBook 445 G11 - 14" WUXGA - Ryzen 5 7535U - 16GB - 256GB - MAGYAR - 2+ év garancia
- LG 32GS95UX - 32" OLED / UHD 4K / 240Hz - 480Hz & 0.03ms / 1300 Nits / NVIDIA G-Sync / AMD FreeSync
- MikroTik CCR1009-7G-1C-1S+ Cloud Router
- Bomba ár! Dell Latitude E6440 - i5-4GEN I 8GB I 256SSD I 14" HD I HDMI I Cam I W10 I Garancia!
Állásajánlatok
Cég: BroadBit Hungary Kft.
Város: Budakeszi
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest


