Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dízelracer

    senior tag

    válasz F e Z o #10 üzenetére

    Postaköltséggel együtt 9000-ért újítottam innen az apróról haveromnak egy Scythe Ninja-t. Q6600-ra rakta rá amit (terhelve) 50-55°c között tart passzívan. Szóval egyetértek 20k -ért léghűtést venni rongyrázás.

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog (1)

    válasz F e Z o #10 üzenetére

    mondod ezt vízhűtéssel, ahol csak a blokk 10-15k körül lehetett:). egy Laing pumpa meg még drágább is. aztán kell még radiátor (pl triple extreme 10-15 körül), tartály, csövek, csatik... meg egy megfelelő ház (utóbbi mondjuk légen is kell).

    vannak, akik nem akarnak vizezni, ellenben quadot húznak, tehát kell a plussz hűtési teljesítmény. na ők azért vesznek ilyen hűtőket, mert 170-180Wos CPU fogyasztás mellett is az ember 50fokos deltaT alatt marad a procival, még elviselető hangerő mellett. vagy 140Wot egy halk ventivel is szépen elvezet (nem TDPről, hanem tényleges fogyasztásról beszélek) 70 fok alatt. alatta a csúcshűtők egy 800-900as (értsd, ~19-20dbA) hűtővel tudják azt a hűtési teljesítményt, amint egy AC7 maxon forgó (értsd, üvöltő) ventivel, szóval van különbség. mondjuk az tény, hogy 150Wig nem kell extrém hűtők között nézegetni.

    persze, a víz jobb, de egy korrekt rendszer 60-70k körül kezdődik... és az már 10-15fokokat fog verni a legjobb leghűtőkre is, ami hatalmas különbség. de egy gyengébb egybevizet (bármelyik corsair, zalman vagy CM) bármelyik csúcskategóriás léghűtő elver.

    mondjuk jelenleg 12k a TRUE újonnan, arra is felmegy bármelyik 2500+rpmes venti, és a probléma meg van oldva, max 15-16kból.

    más: az AC13 kíváncsi vagyok, hogy mit bír. lehet 4 hőcsöves, de a venti továbbra is az AC7é. meg lennék lepődve, ha sokkal erősebb lenne. cserébe alacsony, és be kell férnie egy codegenbe is.
    TRnek meg van közvetlen ellenfele a Prolimatech Armageddonnak, avagy a szűk, ámde széles kategóriában. kíváncsi vagyok a teljesítményére.

    [ Szerkesztve ]

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

Új hozzászólás Aktív témák