Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • atus72

    senior tag

    válasz Peak #178 üzenetére

    Kedves Peak,

    Nem értelek, ki sértődött meg? ilyet én nem írtam,egyszerűen azt éreztem hogy az ember rohadtul unja azt hogy megmertem ezt kérdezni tőle... ez jött le....
    A 3éves garancia mególdódott mert már lehet kapni ...
    De akkor sem értem hogy ő erről 2 napja még nem tudott, biztos bizalmas info volt... :)

    "Ott vannak a nagykerek, chs - ramiris - ingram - hrp... átfedéssel igyekeznek minden féle terméket tartani, ezeket tudják a viszonteladók megvenni tőlük és a felhasználóknak továbbadni... de ez koránt sem teljes Acer termékpaletta.. csupán a közép-keleteurópai, azon belül pedig a magyar termék/konfigurációválaszték."

    Ez így van, senki nem vitatja, a kérdés arra irányult hogy "várható-e hogy hazánkba kerül ez a típus " .... erre jött a válasz hogy ez nem rajtuk múlik hanem a nagykerek mit rendelnek... ezt Te tudtad?

    Egyébiránt MEGASZÁNALOM hogy kihagynak egy ~1500Ft-os alkatrészt egy ilyen gépből (Bluetooth), SÜN-t az összes nagykernek... De tudom sikeres ember nem lehetek ha ezen szarozok, hiszen az emberünk is megmondta hogy 1500FT egy usb-s bluetooth...

    And finally ....
    1. Amikor a hozzászólást megírtam már volt egy ilyen gépem... és nagyon bejött ezért is lelkesedtem be hogy kellene mégegy de ha LEHET akkor már az "új" szériából...

    2. Mivel úgy látom nem lesz egyhamar itt ilyen ezért már meg is rendeltem a másikat...

  • atus72

    senior tag

    válasz Peak #183 üzenetére

    Kis barátom, egy nagy lóf***t!!!!!!!!! már bocs....

    Javasolt keresési kifejezések a Google-ba:
    micro usb bluetooth (~2000FT itthon)
    ACER OEM bluetooth module

    Kifejezetten ACER bluetooth OEM modulok (alaplapra) ebay-n ÚJAK,kb 20$ körül vannak per darab, nem nagytételben ismételten hangsúlyozom!

    Ja Bluetoothnál intergrált antenna van, semmit nemkell kábelezni....

    Ebből nagyjából kikalkulálhatod hogy a gyártónak nagytételben (márpedig erről beszélünk)
    mennyibe kerülhet...
    Na mindegy....

    Nem tudom miért vitatkozom veled... pusztán azt irtam hogy szánalmas hogy ezt kispórolták a gépből... ettől függetlenül teszik a gép és megvettem...

  • atus72

    senior tag

    válasz Peak #185 üzenetére

    Bocs de nem tudtam hogy az Acer laptopokat Európában gyártják.... :)

  • Berci77

    tag

    válasz Peak #210 üzenetére

    ezek szerint nem voltam teljesen világos.
    a "hagyományos" notik töltenek, ha rádugod a töltőre, amíg fel nem töltött, vagy ki nem húzod a zsinórt. tehát pl az akksim 100%-os töltöttségen van. a gépet 5 percre lehúzom a hálózatról, mondjuk lemerül 98%-ra. ha rádugom, ismét tölteni kezd és beletölti azt a hiányzó 2 %-ot. ez nálam kb 5 töltési ciklus NAPONTA.
    az IBM progi azt csinálta, hogy be lehetett állítani, hogy milyen töltöttségi szintnél kezdjen el tölteni és meddig töltse fel. az én beállításom jellemzően az volt, hogy csak akkor kezdjen rátölteni, ha lemerült 20% alá és 80-90%-ig töltse fel. ha tehát szintén lehúztam a töltőről 5 percre a 80%-os akksit, akkor mondjuk lemerült 75%-ra, de ha rádugtam újra, akkor NEM kezdett el rátölteni, hanem csak simán átváltott hálózati energiaellátásra, az akksim maradt 75%-on. ez nekem jelentett HAVI 4-5 töltési ciklust. Mielőtt megkérdezed: természetesen ha előre tudtam, hogy huzamosabb ideig akksiról kell mennie a gépnek, akkor előtte feltöltöttem rendesen, függetlenül attól, hány %-on állt. Namost a lítium celláknak jellemzően a korlátozott töltési ciklus az egyik rákfenéjük, szóval ki lehet számolni, melyik "stratégiával" él tovább a telep. ami még állítólag számít, hogy NE merítsük le és NE töltsük fel teljesen. több ciklust bír, ha nincs teljesen kihasználva a kapacitása, szemben a Ni-Cd aksikkal, amit elsősorban a rendszertelen rátöltögetések ölnek meg a memóriaeffektus miatt és nem elsősorban a töltési ciklusok száma.
    Mellesleg ha jól emlékszem, pont a gép használati útmutatójában volt benne (de nem csak itt olvastam), hogy ha huzamosabb ideig hálózatról használjuk, akkor célszerű kivenni a telepet.

  • Berci77

    tag

    válasz Peak #210 üzenetére

    ja és komolyan boldog lennék, ha elmondanád, hol lehet ezt a funkciót elérni a win7-ben! szeretném kihasználni, de nem találtam ilyet.

  • Berci77

    tag

    válasz Peak #214 üzenetére

    "Pontosan olyan funkció, mint amit az IBM géppel együtt említettél nincs a windowsban"

    aha, akkor talán mégsem lehet beállítani úgy, ahogy szeretném.

    "nincs is rá szükség"

    mert bizonyára az IBM mérnökei hülyébbek és fölösleges funkciókat pakolnak a gépbe.

    "megnézted már az akkudat? kivetted és elolvastad mi van ráirva?"

    nem igazán értem, hogy mit kellene nekem azon nézegetnem. ha arra célzol, tudom, hogy litium akksi van bennük évek óta és nem nikkel-kadmium. megint félreértettél, vagy félre akartál érteni ;)

    "manapság Lithium akkukat tesznek a gépekbe, aminek édes mindegy milyen ritmusban van töltve"

    na azért erre nem vennék mérget

    "LiPo/LiIon akkuknál meg nincs memóriaeffektus."

    nem emlékszem, hogy írtam volna az ellenkezőjét, de visszaolvasok

    "de azthiszem a google a barátod."

    tudom és nagyon jóban is vagyunk ;) ellenben lehet, hogy neked figyelmesebben kellene olvasnod.

    nem hiszem, hogy bármilyen litiumos akksival szerelt géphez mellékelt haszálati útmutatásban benne lenne olyan, hogy nyugodtan húzogassa le és dugogassa be a töltőt 5 percenként. de a töltési ciklusok számát általában bele szokták írni.

    a töltési algoritmusok meg csak annyira okosak, amennyire programozták őket. én valahogy elhiszem, hogy egy 4-500e Ft-os IBM-hez adott kiegészítő szoftvernek van némi haszna és értelme. és persze megfordul a fejemben a gondolat, hogy esetleg a 150e Ft-os géphez nem azért nem mellékelnek hasonló progit, mert jobb a töltési algoritmusa, hanem mert nem fér bele a költségekbe a megírása. persze szigorúan szvsz.

  • Yaye

    őstag

    válasz Peak #214 üzenetére

    Nem a memóriaeffektus miatt volna jó ha volna az ibm powermanagerhez hasonló szoftver más gépre is, hanem azért, mert a Li-Ion akkunak két "halála" van: a magas hőmérséklet, és az állandó magas töltöttségi szint. Egy állandóan közel teljes szintre töltött Li-ion élettartama lényegesen rövidebb, mintha felébe-kétharmadába van csak töltve. Előguberálhatnám most az ezzel kapcsolatos teszteket, ha valaki nem hinné el csak úgy. A fentieket egyébként nagyon konkrétan tapasztalati úton is alá tudom támasztani: miközben a kollégáim ibm/lenovo akkui másfél-két év után hullanak mint a legyek, az enyém még mindig nagyjából fitt és egészséges, és nem hiszem hogy ez véletlen: egyedül én figyeltem oda rá, hogy csak 40% alatt kezdjen tölteni a T61, és ne is töltse csak 70%-ra.

    Másik kérdés, 1810TZ tulajokhoz:

    Megsasolná valaki, hogy meddig veszi vissza a cpu frekit üresjáratban? Épp egy új példányon (gyári Win7 64 bit) írom ezt a hsz-t, és azt látom, hogy 1,3 ghz-ről csupán 1,2-re esik vissza, ami nem épp az energiatakarékosság csúcsa... :( Egy alármilyen ősöreg Pentium-M is vissza tudja venni magát 800 MHz környékére, az u4100 meg nem?

    [ Szerkesztve ]

  • Cicaszemű

    csendes tag

    válasz Peak #226 üzenetére

    Tudom Peak, hogy általánosságban szólt a dolog , mert hát nem is tudhatod, hogy hol nyitogattam/nyitogatom. :) Amúgy azt hiszem középen, de a baleset oka sajnos az volt hogy a töltést máig nem tudta semmilyen cég megoldani vezeték nélkül :DD
    Nah joh hogy ennyi ideig cserélték a zsanért :D azóta akkora holtjátéka van a fedélnek h ha éppen olyan szögben nézném ő simán továbbnyílik... lol nem voolt túúl ügyes a szervíz és vmi csörög is benne :D Assszem szétszerelés lesz a vége :)

Új hozzászólás Aktív témák