Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Berci77

    tag

    válasz Peak #214 üzenetére

    "Pontosan olyan funkció, mint amit az IBM géppel együtt említettél nincs a windowsban"

    aha, akkor talán mégsem lehet beállítani úgy, ahogy szeretném.

    "nincs is rá szükség"

    mert bizonyára az IBM mérnökei hülyébbek és fölösleges funkciókat pakolnak a gépbe.

    "megnézted már az akkudat? kivetted és elolvastad mi van ráirva?"

    nem igazán értem, hogy mit kellene nekem azon nézegetnem. ha arra célzol, tudom, hogy litium akksi van bennük évek óta és nem nikkel-kadmium. megint félreértettél, vagy félre akartál érteni ;)

    "manapság Lithium akkukat tesznek a gépekbe, aminek édes mindegy milyen ritmusban van töltve"

    na azért erre nem vennék mérget

    "LiPo/LiIon akkuknál meg nincs memóriaeffektus."

    nem emlékszem, hogy írtam volna az ellenkezőjét, de visszaolvasok

    "de azthiszem a google a barátod."

    tudom és nagyon jóban is vagyunk ;) ellenben lehet, hogy neked figyelmesebben kellene olvasnod.

    nem hiszem, hogy bármilyen litiumos akksival szerelt géphez mellékelt haszálati útmutatásban benne lenne olyan, hogy nyugodtan húzogassa le és dugogassa be a töltőt 5 percenként. de a töltési ciklusok számát általában bele szokták írni.

    a töltési algoritmusok meg csak annyira okosak, amennyire programozták őket. én valahogy elhiszem, hogy egy 4-500e Ft-os IBM-hez adott kiegészítő szoftvernek van némi haszna és értelme. és persze megfordul a fejemben a gondolat, hogy esetleg a 150e Ft-os géphez nem azért nem mellékelnek hasonló progit, mert jobb a töltési algoritmusa, hanem mert nem fér bele a költségekbe a megírása. persze szigorúan szvsz.

Új hozzászólás Aktív témák