Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Yaye

    őstag

    válasz Peak #214 üzenetére

    Nem a memóriaeffektus miatt volna jó ha volna az ibm powermanagerhez hasonló szoftver más gépre is, hanem azért, mert a Li-Ion akkunak két "halála" van: a magas hőmérséklet, és az állandó magas töltöttségi szint. Egy állandóan közel teljes szintre töltött Li-ion élettartama lényegesen rövidebb, mintha felébe-kétharmadába van csak töltve. Előguberálhatnám most az ezzel kapcsolatos teszteket, ha valaki nem hinné el csak úgy. A fentieket egyébként nagyon konkrétan tapasztalati úton is alá tudom támasztani: miközben a kollégáim ibm/lenovo akkui másfél-két év után hullanak mint a legyek, az enyém még mindig nagyjából fitt és egészséges, és nem hiszem hogy ez véletlen: egyedül én figyeltem oda rá, hogy csak 40% alatt kezdjen tölteni a T61, és ne is töltse csak 70%-ra.

    Másik kérdés, 1810TZ tulajokhoz:

    Megsasolná valaki, hogy meddig veszi vissza a cpu frekit üresjáratban? Épp egy új példányon (gyári Win7 64 bit) írom ezt a hsz-t, és azt látom, hogy 1,3 ghz-ről csupán 1,2-re esik vissza, ami nem épp az energiatakarékosság csúcsa... :( Egy alármilyen ősöreg Pentium-M is vissza tudja venni magát 800 MHz környékére, az u4100 meg nem?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák