Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bteebi

    veterán

    Hogy szén nanocsövek? Na akkor ez a mostani SSD-knél is legalább egy nagyságrenddel drágább lesz :Y. Ez persze amiatt nem lesz eleinte akkora probléma, mert 32-64 GB-nál aligha lesz nagyobb eleinte :P. Ettől függetlenül persze várós :). Kíváncsi vagyok, hogy lesz-e belőle bármi, és ha lesz is, akkor vajon meg tud-e majd ragadni a piacon.

    Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

  • bteebi

    veterán

    válasz Cifu #12 üzenetére

    "Nekem is az ugrott be, hogy űrszondák, műholdak, roverek stb. fedélzetén mennyire jól lehetne használni őket, ha igazak a fenti állítások..."

    Nem tudom, hogy feltétlenül lenne-e értelme. Ha ez a technológia nem olcsóbb annál, mint amit használnak, és nincsenek igazi előnyei az alkalmazás szempontjából, akkor teljesen felesleges a váltás. Például minek a néhány 10-100 GB-os kapacitás, ha az összes szükséges program elfér 2-3 GB-on; vagy épp minek a GB/s-es sebesség, ha max. néhány megát olvasgat, vagy az online kapcsolat sebessége (mondjuk egy Mars körüli szonda esetében) még az 1 kbps-et se éri el?

    Oké, ha élőben jön majd a nagy bitrátájú 8K stream a Marsról, akkor jól jöhet majd egy ilyen, meg a Föld körüli szondákra se feltétlenül lenne rossz, de az is biztos, hogy a kenyérpirítókba meg porszívókba egyelőre még nem ilyen fog kerülni.

    Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

  • bteebi

    veterán

    válasz Cifu #22 üzenetére

    Vóv, köszi a sok infót, nagyon hasznos volt! :R :)

    "Jelenleg a folyamatos rögzítés felbontása részben pont a háttértár mérete miatt korlátozott, illetve határozza meg azt, hogy hány FPS-el rögzítsék azokat. Ha lenne több TB-nyi háttértár, akkor reális lehetőség lenne az, hogy folyamatosan mentsék a kamerák képét, és az átjátszásnál csak kis felbontásban menjen, és ha valami érdekes történik, akkor utasítják a robotot, hogy a nagy felbontású felvételt az adott időszakra vonatkozólag küldje át."

    Normális sávszél hiányában ez egy tök jó, és amúgy könnyen kivitelezhető ötletnek tűnik :R. Mondjuk az általad fentebb leírtak alapján jóval jobb a sávszél-helyzet, mint gondoltam volna, de persze 32 kbit/s-el azért nehezen repkednek át a nagyfelbontású tartalmak...

    Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

  • bteebi

    veterán

    válasz Mr. Spock #29 üzenetére

    Hát ha tényleg működik, és tömegtermelésre/használatra is alkalmas (külön-külön is fontos kérdések), akkor nem fogják elkaszálni, mert ez egy nagyon sokmilliárdos (ráadásul dollárban) piac, szóval finoman fogalmazva is megérné :). Ha igazak a hírek, akkor messzemenően ez lehetne a jelenlegi legjobb, leggyorsabb, legmegbízhatóbb háttértár - persze az árazása is ennek megfelelő lenne sajnos :).

    Lehet, hogy pár év múlva már majd NRAM cache-sel fognak jönni az SSD-k :DDD.

    Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

Új hozzászólás Aktív témák