Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Timer

    veterán

    válasz Chal #24 üzenetére

    A leírt hibák MIND a való életből jött hibák voltak, mégpedig első kézből szerzettek, ne próbáljuk elbagatellizálni. Anélkül, hogy parttalan farokméregetésbe kezdenénk, azt hiszem, hogy vagy nem üzemeltetsz elég sok helyen Unifi-t elég régóta, vagy csak ordenáré nagy szerencséd van, ha a fentiek közül soha nem futottál bele egyikbe sem még. Adoptálási hibák tucatja, szétdőlő wireless uplinkek gazdagították már az életemet az előzőeken felül, amelyeket többnyire beta firmware a supporttól, vagy RMA oldott meg. Hadd ne kezdjem el linkelgetni a support oldalról a felvetett problémákhoz kapcsolódó hibajegyeket és topikokat, Te is találsz szerintem. Szóval ez nem erős túlzás, hanem maga a valóság, még ha nem is általános, hiszen én sem egyetlen setuppal gyűjtöttem be 1 hét alatt, hanem 7 év és több site "eredménye" ez a kis lajstrom. Ne csináljunk már úgy, mintha a kontroller botegyszerűen üzemeltethető, teljes mértékben stabil és bugmentes megoldás lenne, mert nem az. Bónusz kérdés: Egyszerű Józsi szerinted majd tudja, miért nem indul el neki a kontroller? És szerinted csinál backupot még működő állapotban, amit esetleg vissza tud állítani később, ha majd nem sikerül a frissítés? Üzemeltetés területén dolgozok, a legtöbb embernek, akinek ezeket az otthoni mesh szetteket szánják, olyan segg, hogy azt se venné észre, ha égne a gép az asztal alatt.

    A guest portallal alapvetően igazad van, de én például használtam itthon is, igaz, az valóban túllövés, nekem is csak poénból volt beállítva, voucher nyomtatással együtt... :DD De mondok egy életszerűbb példát: nálam be volt állítva, hogy 22 óra után ne legyen sugározva egy adott SSID. Ha ezen valamiért változtatni kellett, mert mondjuk még szükség volt a hálózatra (tovább maradtak a vendégek), indíthattam a gépemet, azon a kontrollert, ha mázlim volt, el is indult, és állíthattam át azt az egy paramétert, majd másnap vissza az egészet. Nettó öt perc, de idegesítő. Ez most Amplifi mellett 15 másodperc mobilról. Gyanítom, a cikkben említett szettnél se lehet több, bár ezt nem ismerem, de TP-LINK / Tenda vonalon van gyakorlati tapasztalat, ott is kábé ennyi.

    A kliensek kapcsán még egy életszerű példa: ha kell a stabil sávszél, az iparági ajánlás az, hogy több kisteljesítményű és hatótávú AP legyen szétszórva a területen, egyetlen nagy rádió helyett. Lehet ezzel vitatkozni, csak felesleges. Nem én mondtam, hanem a piac, ez hívta életre az otthoni rendszereket... Az pedig, hogy Nálad az IoT van a perem területeken, semmit nem jelent, másoknál meg a gyerekek a kert végében is tolják a youtube videót telefonról, olyan telefonokról is esetenként, amiben kis túlzással egy szál drót az antenna...

    Azt pedig hidd el, hogy Szimpla Józsi, vagy Negyvenes Mancika a telefonos appal hamarabb beállít egy hülyéknek szóló othoni mesh-t, mint akármelyik Unifi-t, még az appon keresztül is. Nem kell tudnia, mit csinál, mert ezek annyik, hogy lerakod, bekapcsolod, letöltöd az appot, telefon megtalálja BT-n, és már intézi is, kábé öt kérdésre kell válaszolni, amiből kettő a jelszó meg a hálózat neve. Aztán megy. Erre egy étlagos tinédzser vagy közepesen fejlett családapa is képes. Nem használom a telefonos kontrollert az alap beálíltásokhoz, csak beállított rendszerek felügyeletére veszem igénybe, szóval nem tudom, van-e nextnextfinish mód, de gyanítom, hogy a SOHO márkákhoz képest még az is hiperűr.

    Még egy gondolat a Unifi "megbízhatóságáról". Most lőttem össze egy zsír új eszközökből álló parkot. 70 UAP-AC-M, 1 UBB BuildingToBuilding Bridge eszköz, 8 darab 24 portos gen2 poe switch, CK2 kontroller. A tapasztalatok: 1 UAP-AC-M beledöglött a frissítésbe, RMA. Az elvileg gyárilag párosított UBB-k nem kapcsolódtak egymáshoz. Firmware frissítés elhalt kontroller és SSH (!) alól is, mert HIÁNYZOTT az eszközökről a fwupdate.bin, gondolom az első frissítés önmagába dőlése miatt, vagy passz. Amikor sikerült végre updatelnem egyenként mindkét antennát SSH-ról, újfent elhalt az adoptálás, majd amikor már épp hagytam volna a francba, varázsütésre összeállt a link, végig ment a provisioning, és megy. Még egyszer mondom, ez egy alapvetően használatra kész, párosított eszköz volt. Illetve, lenne, a gyártó szerint. A switchek közül firmware update után az összesen megáll a kijelző 10-15 percre. Semmi infó erről a changelogban. 4 hónapos hibajegy van róla, hivatalosan semmi figyelmeztetés a flash előtt, hogy helló, ez várható, don't fos. végülis, engem is csak az első lepett meg, a többinél már csak megrántottam a vállam. A gond, hogy ha valaki ettől megijed, kihúzza az eszközt ebben a 10-12 percben, akkor a kijelző firmware frissítése leáll, és jó eséllyel végtelen ciklusba kerül.

    Bár ezzel nincs tapasztalatom, de lehet olvasgatni, mennyire elégedettek a veővők az új "otthonra" szánt Unifi termékcsalád elemeivel... Én se vennék, pedig kedvelem a márkát.

    Szóval UEWA / UBWA minősítésekkel a hátam mögött is azt mondanám, hogy a Unifi nem otthonra való. Persze használható, ha valaki akarja, ahogyan baltával is lehet enni, csak van néhány jobb megoldás.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák