Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #86973952

    törölt tag

    Nos, 3 fajta tokról írnék véleményt, de fotókat most nem társítanék hozzá, mert amit a "gyári" képek mutatnak az megfelel a valóságnak. Keret esetében annyi az eltérés, hogy nem annyira fényes mint a képen, hála istennek:

    1. Szilikonnak mondott inkább gumi jellegű tok (ez is érdekes lehet, ha valaki még nem vett ilyen telefont)

    Kép: [link]

    Pozitívum:
    - Igen masszív anyagnak tűnik és használat során is annak bizonyult (1x ejtettem másfél méterről a sarkára és igen jól szerepelt).
    - Könnyű felhelyezni és levenni.
    - Minden tekintetben jó helyen vannak a kivágások (néhány utángyártott toknál ez nem mindig igaz).
    - Széles színválaszték.
    - Közepesen esztétikus, inkább funkció tekintetében erős, hasznos.

    Negatívum:
    - Növeli a fizikai méretet.
    - Mivel önmagában előre jön a tok pereme (tehát nem slim), így esetenként piszkálgatja a fólia széleit. Ez azért van, mert ugye viszonylag jól meg kell fognia a telefont, viszont az anyaga lágyabb, tehát mozog a perem (pl. zsebben), de annyira viszont erős, hogy a fóliát piszkálja. Ennek nem feltétlen van jelentősége olyan fóliák esetében, aminek az egyik rétege edzett üveg.
    - Nem jár hozzá fólia. (ez valakinek fontos, valakinek nem) (!!DE!! láttam már olyat 1500 - 1600 kategóriában, aminél jár hozzá fóli, viszont ez igen ritka)

    Ár:
    Magánszemélytől akár 300 - 400 forinttól, boltban 900 -tól kezdődik az ára, de láttam már 1700 - 1800 körül is...

    2. Nillkin Super Frosted Shield. Műanyag alapú, gumírozott felületű, slim jellegű hátlap tok.

    Kép: [link]

    Pozitívum:
    - Masszív anyag.
    - Kifejezetten jó minőség.
    - Fizikailag kissé növeli meg a telefon méretét.
    - Jó helyen vannak a kivágások.
    - 5 szín elérhető belőle.
    - Könnyű felhelyezni és levenni.
    - Elegáns, esztétikus, nincs gagyi hatása.
    - Jár hozzá fólia, törlőkendővel.

    Negatívum:
    - Nem védi teljesen a telefont. Mindennapos használat során hasznos, igen jó, de ha leejteném, akkor nem biztos, hogy nem lenne probléma a telefon felületén. Jól passzol, de vannak szabad felületek.
    - Nehéz hozzájutni, itthon kevés helyen árulják, legtöbb esetben inkább nyerészkednek rajta, de erre majd az árnál kitérek.

    Ár:
    - Külföldről rendelhető, néhány hetes szállítással, vagy az árát kicsit megtolva gyorsabban is. Különböző árakon lehet hozzájutni, átlagban 2.000 HUF alatt már megszerezhető.
    - Itthon kevés helyen árulják, 2.800 - 4.000 HUF között. Ezeken a helyeken viszont mindenhol van színválaszték.

    3. Nillkin Armor-Border keret. Gumi/szilikon összetétel.

    Kép: [link]

    Pozitívum:
    - Jó minőség, kiváló anyaghasználat.
    - Igen masszív, strapabíró.
    - Könnyű felhelyezni.
    - 4 színben elérhető.
    - Esztétikus.
    - Nem növeli lényegesen a telefon méretét, jól kiegészíti.

    Negatívum:
    - Nehezen lehet levenni.
    - Kicsit erősebben kell nyomni a gombot, mivel jóval masszívabb az anyag.
    - Nehéz hozzájutni, Magyarországon kevés helyen árulják, sokan ennél is igen lehúzósak.
    - Nem jár hozzá fólia.
    - Ajánlatos lehet az ő esetében első- és hátsó fólia, esetleg edzett üvegek. Viszont utóbbi esetében ezzel igen masszív felületet kaphatunk, tehát előnybe is átcsaphat. !!DE!! kiegészítőkkel ez már egy drágább megoldás!

    Ár:
    - Külföldről rendelhető, néhány hetes szállítással elég változó áron, általában valamivel 2.000 HUF (2.000 HUF alatt is megszerezhető) felett lesz a vége az árának.
    - Itthon ezt a megoldást nagyon meglovagolják. Legtöbb helyen 5.000 HUF környékén lehet hozzájutni, de van ahol megkapod (jelenleg 1 helyen, BP -n) 2.800 HUF -ért is.

    ----------- -- -----------

    Kihajtható tokokról nem nagyon tudok véleményt írni, mert nem élek vele, nem nagyon szeretem őket.

    Néhány hátlap tokot lehet kapni még itthon, közepes áron, ami viszont nem túl pasis, mert általában kövekkel (gagyi) van ellátva, amivel borzalmasan néz ki.

    Többi változatról nincs tapasztalatom, de Evil Snowman használt már, ha jól emlékszem alumínium alapanyagú, igen masszív tokot, ami azonban megdobja a méretet és a tömeget is, de nagyon praktikus. Bár majd arra ő tud válaszolni, hogy a festés mennyire tartós rajta, illetve esetleges behatásoktól mennyire pattog le.

    ----------- -- -----------

    Előlapi edzett üveges fóliát (aminek tartozéka a hátlapi sima fólia) szintén kevés helyen lehet itthon kapni, viszont annál brutálisabb áron. Míg külföldröl jelenleg 2.000 - 3.000 HUF között megúszod, addig itthon átlagban 6.000 HUF környékén árulják. Kb. 3 bolt (jelenleg).

    Hátlapi edzett üveges fóliát itthon én még nem láttam, így ezt csak neten keresztül, külföldről lehet rendelni.

    ----------- -- -----------

    CarTom:
    Huawei P7 igen jól optimalizált, így ilyen fagyásokkal bekadásokkal nem nagyon lehet találkozni. Nálam, mindennapi használat során nem jelentkezik (az más kérdés, hogy meg is őrülnék tőle). Pedig azért én rendesen strapálom, használom a telefont. Persze mint már azt írtam pár naponta újra szoktam indítani, illetve takarítom is a telefont. Sok telefonnál viszont ez sem segít.

    Amit előzőleg említettem --> Amikor 30 - 40 percen keresztül aktív "strapának" tettem ki a telefont: (#433)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák