Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Chaser

    titán

    válasz ®abstract® #3 üzenetére

    ez azért költői túlzás
    a notebookomban 6200u van, biztos ami ziher alapon ht kilőve
    max 2ghz-ig engedem, netre teljesen jó, vagy filmezni, régi gamekhez
    alatta persze jobb ssd - 860 evo - és van 16gb ram is
    bonyolultabb net oldalnál érződik azért hogy terheli keményen, de túlélhető
    csak ár kérdése, ha lenne 15e ft-ért a 25e ft-os g6400, az pl jó deal - cpu+igp-, legtöbb usernek bőven elég, sok notebook cpu-t gyaláz, akár több magost is, mert jellemzően ott sokkal alacsonyabb órajelek vannak - pláne régebbi gépekben -

    szerk:
    ez egyébként nagyon drága, az asrocknak van 2l térfogatú csodája, ház+táp+lap, cpu/ram/ssd szabadon bővíthető, 5x e ft az amd-s, 6x ezer az inteles
    de az ecs-nél tegnap találtam egy ilyet, 50e köül van, ez is életképesebb

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz hcl #54 üzenetére

    azt hogy sikerült? mondjuk s-t nem szedtem még szét
    jut eszembe, ma találtam sima két magos intelt is, mondjuk 2c/4t-nek néztem elsőre ( : szóval még ilyenek is vannak újan aktuális foglalattal, g5900, 5905

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz ®abstract® #61 üzenetére

    6200u van nálam - most is a noteszről írok -
    intelnek hála ht off, jobb a békesség alapon
    max 2ghz-ig engedem a magokat
    ez a gép annyira ritkán van 55 fok felett cpu terén, hogy nagyon ( :
    ezeknél annyi a titok, hogy a turbot alapból lődd ki - win energiasémában ha cpu max performance 99% már nem tol max turbót, %-ot megadod, megy a cpuz, látod milyen órajel megy mellé, és ennyi -
    a használat nagy részében teljesen passzívan megy, sokszor fhd értelmes bitrátás filmeknél is, néha belepörög a venti
    4. v 5. éves a gép, ez újrapasztázva még nem volt - fuji e746, nem vettem még rá magam hogy atomjaira bontsam ( : -
    szintén fhd ips - de még milyen - , 16gb ram és jó ssd - 860 evo -
    és ugye az sem mindegy milyen gépben van, sőt, az a legfontosabb milyen a hűtés
    ezt most lőttem
    szerk:
    csak lemaradt a kép ( :
    alt="" title=""

    pont az asrock deskmini h470 miatt találtam a kis celeront, mivel igp-s amd-k ma gyakorlaban max papíron vagy aranyárban léteznek ugye
    kipróbálni jó lesz aztán majd lépek tovább
    nem is értem a többi gyártó mért nem tolja az ilyen kis gépeket - ez valami moddolt itx lap, esélyesen vmilyen notebooké a méret -
    ettől független a notebookot ez sem váltja ki nálam, mivel vinni ugyan lehet, de kijelző és hálózat nélkül használni nehéz
    de hatalmas ötlet és az ára is korrekt

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz ®abstract® #68 üzenetére

    fordítsuk meg dolgot
    2ghz mindig rendelkezésére áll a rendszernek
    nem a win-nek vagy bios-nak kell kitalálni ugyan éppen milyen órajelre rakja a cpu-t vagy milyenre nem, sokkal reszponzívabb így a rendszer mintha defaulton lenne - asztali gépemet is így használom mindig, fix all core értelmes feszültségen ami vid környéke vagy alatta -
    a turbonak meg sok értelme nincs, ahova nem elég 2ghz nem lesz elég 2,3ghz sem ( : de legalább ott már fűt nagyon mivel nagyon megdobja a feszültéget hozzá, minden notebookomnál egyből kilövöm a turbót és beszabályzom a cpu-t
    ilyen 80-90 fok? akkor ha kirakom nyáron a tűző napra és közben renderelek...esetleg ( :
    ott a gépeddel disznóság volt, melyik pontosan az a gép?

    az a celeroncs beugró hogy meg tudjam nézni a rendszert, utána 10400 vagy 11500 - ha lesznek érdemi tesztek az új intel 750 igp-ről és tetszik, különben nem adok felárat érte - és nem a gyári hűtőjével akarom hűteni, hanem némán, bele lehet hackelni 120/25-ös ventit, kicsit fogok a cpu-n az maxra terhelve is megfog egy 10400/11500-öt max 500rpm-en

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Milaraspa #74 üzenetére

    nem stimmel ez sem
    mondtam párszor:
    6200u van a notebookomban, ht letiltva, órajel 2ghz
    alatta 860 evo, 2x8gb ram
    nem mondom hogy mindenre IS elég, de átlag jóska-gizi' elalél tőle
    legdurvább bitrátás fhd filmek reccenés nélkül mennek, nyilván a 4k már nem
    és ez csak 2ghz, intelnél a legkisebb desktop celeron 3,4ghz, 13-15e ft körül van, igp-vel nem olyan rossz az, bármilyen átlagusernek bőven elég
    ezeknek a fogyasztása is nagyon jó, a rájuk írt 58w pont annyira hülyeség mint a 10700-ra írt 65w ( : előbbi felét eheti maxon, utóbbi több mint háromszorosát is
    dupla annyiért meg ott van 4ghz-cel a ht-s g6400, bőven használhatók azok
    minden keveset fogyaszt ha nem kell sokat számolnia, az a lényeg mi van ha sokat kell
    abban pl intel elvérzik 6 mag/alacsony kombó felett, de ilyen netes dolgoknál még a 7nm tsmc-nél is jobbat esznek

    Gargouille
    nem tudom hanyadik gépem ez a fuji, előtte elitebookok, azok előtt rengeteg tp, mindig így csináltam
    aki veszi a fáradtságot és nem hülyézi le ilyenért a másikat ( : ott a cpuz mindenkinek, nem nagy muatavány %-ot átírni, utána megnézni a terhelt hőfokot
    all core fix pedig reszponzivitás miatt van nálam, bő 10 éve szaladtam bele egy gamenél hogy iszonyatosan dadogott, vagy a win, vagy a bios game alatt random kapcsolgatta az órajelet..all core fix, el is tűnt a probléma, "pattog" a gép mintha fizetnék, azóta ez maradt is
    idle fogyasztás meg számottevőt nem nő, ha nincs terhelés lényegtelen hogy nagyobb a feszültség és magasabb az órajel, ha van terhelés úgyis felcsapja a feszültséget és órajelet, csak az ugye idő amíg kitalálja

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Milaraspa #82 üzenetére

    engem meg az nem érdekel, hogy téged mi érdekel ( :
    matek:
    ha egy 2ghz-en járatott modernebb 2 magos teljesen élhető jó ssd-vel és sok rammal, talán, mondom talán, egy 3,4ghz-es 2 magos is
    általánosságban
    van hogy 10-15 chrome ablak is nyitva van, nem halt még bele, átlagusernek ennél több egy lépéssel sem kell

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz hcl #85 üzenetére

    ha a nagyon-nagyon tálaguserről beszélünk, már azt nem tudja feldolgozni, hogy fb-n arréb pakolt valamit és mi történt ( :
    nem egy ilyet "hoztam helyre"
    na most tőlük nem várnám el még azt sem, hogy %-ozzák a cpu-t vagy bármit hackelnek winben
    ugyanakkor nem is kell, mert az aktuálisan kapható 2 magosoknqak is elég szép teljesítménye van hétköznapi dolgokra, használja oszt' kész
    átlag pistának sokkal több előnye van abból ha a tényleg elavult hdd-t kihagyja, és vesz akár egy értelmes 250-est - ismerek nem egy olyat, akinek a 250-esén 100+ gb mindig szabad, na ők tényleg átlaguserek -
    és akkor egy 4 magos cpu árából megvan cpu+ssd, akár 8gb helyett 16gb ram és pagefile off - nálam az is mindig offolva van mióta 16gb van legalább a gépeimben -
    azoknak a usereknek akik meg mindent sz@rt mindig felraknak, 16 magos gép 64gb rammal is mindig lassú lesz ( :

    szerk:
    Milaraspa
    hagyjuk :)
    menj el dolgozni szervizbe, majd ott megtudod mi az átlag pista és gizi
    egy eladott "komoly " gépre jut 7-10 aminél egy a cél, hogy minél olcsóbb legyen
    nagyon nem 5600x-szel fogják őket kérni, de nem is 3600-tal
    3100-am van most, de nem vagyok átlaguser úgy gondolom ((( :
    van alatta 16 v 32gb ram, mikor mennyi, 1tb nvme ssd, gt 1030 - most átcseréltem 1650-re az előbb :d -
    szted milyen 4k-t nem tud eltolni egy 3100+gt 1030 ? - akkor is eltolná ha a legkommerszebb lassú sata ssd lenne alatta és 8gb ram -, de eltolná bármelyik 2 magos intel is ugyanígy az 1030-cal
    3,6ghz-en is mindenre bőven elég az emberek nagy részének, ott meg kb termeli az áramot
    3800x-et csak azért veszek mert megtehetem, kapok jó áron egy baráttól, oszt' pont ennyi, úgy hogy több talon alkatrészem van mint alsónadrágom ((( : és ha nem unom meg marad
    ezt a gépet lazán lehet 1080p vágásra is használni, nyilván nem lesz olyan gyors mintha 16 magos lenne a cpu
    de mondok jobbat, még 4k videót is vágtam vele ami nem telefonos, hanem rx100 6 rögzített, és a gt 1030 miatt nem vágott ki a sw :d nyilván effektelni nem kellett

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz hcl #89 üzenetére

    ( :
    cpu meg pont annyit csinál, ha a render 3100-zal 4g-n egy óra alatt végez, akkor 3800x-szel vagy 5600x-szel fél óra lesz kb, 16 magossal meg negyed óra
    aki ebből él és fontos az idő és napi szinten tolja annak nyilván számít, de egy földi halandónak oly mindegy kategória
    azért mosolygok az 5600x-en mint beugró, átlag felhasználásra
    egy átlagos gép kijön az 5600x árából, még aki "komolyabban" játszik azok többsége sem vesz 5600x-et, 10400/3600 oszt' kész, elég úrimuri az a cpu sokaknak akik vga-ra akár elvernek 200+ k-t is
    azt meg hogy ha valamihez később erősebb vas kell és vegyük meg előre dolgot megint nem értem, mert akkor nyugodtan lehet az 5600x mellé dobni 32gb ramot, egy 3070-et is hátha nagyon játszani akarunk, stb
    és már a vágás sem "általános felhasználás", de akkor is viszonylag lightos konfigon meg lehet oldani ha valaki nem abból él
    no mindegy, azért erős hogy itt sokan likvidálnák a két magos cpu-kat mert szerintük semmire nem való - lehet majd megszűnik, ha 2c/4t beesik a mostani 2c/2t árára 10e ft közelébe -

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Új hozzászólás Aktív témák