- A Solidigm elhagyja a végfelhasználókat célzó SSD-k piacát
- Kvantumpontos OLED monitorokkal bővült az ASUS ROG-os portfóliója
- A GravaStar egyedi megjelenésű fémegerei is beléptek az ultrakönnyű szegmensbe
- 520 Hz-es monitorok duója az ASRock védjegyével
- CL 30 alá mennek a G.Skill hamarosan debütáló RAM-jai
- Nvidia GPU-k jövője - amit tudni vélünk
- Milyen RAM-ot vegyek?
- Hobby elektronika
- Apple asztali gépek
- Google Home/Nest
- Házimozi belépő szinten
- 3D nyomtatás
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- Intel Core i5 / i7 / i9 "Alder Lake-Raptor Lake/Refresh" (LGA1700)
- Milyen belső merevlemezt vegyek?
Új hozzászólás Aktív témák
-
attiLANte
tag
Itt most az elvről van szó (emellett IGP-ben is van/lesz izmosabb változat, úgyhogy akár ez a vonal is érintett lehet).
Az nagyon is rendben van, hogy pl. az UVD igen hatékonyan dolgozik, de ha ehhez fel kell pörgetni az egész GPU-t (vagy IGP-t), akkor oda lesz a takarékosság és megbukhat az általánosítás, miszerint egy GPU minden esetben kevesebb energiát igényel adott feladat elvégzéséhez, mint egy CPU.
Ennyi, off vége... -
dezz
nagyúr
Nem. Az első esetben csak a LUT-tól kezdve él a dolog (tehát a 3x256 elemű LUT-ban tárolt 16 bites értékekből megy ki adott számú bit). A video overlayes dolgot nem ismerem közelebbről, de azt hiszem, valamilyen oknál fogva nem egyenértékű azzal, mint ha 3x10 bites frame-buffered lenne, de mégis 3x10 bites.
-
attiLANte
tag
Persze, tudom én hogy ez a jövő, meg csúnya "dark silicon", stb., de attól még él a kérdésem és megfogalmazom kicsit pontosabban:
ha csak az UVD motorra van szükség a dekódolás miatt (utófeldolgozás vagy egyéb tevékenység nincs, csak egy film megy teljes képernyőn), akkor a GPU üresjáratban fog maradni, és csak az UDV egység fogyasztásával nő a felvett teljesítmény?(#93) dezz : abu 500- illetve 925MHz-et írt korábban (ha jól emlékszem), az pedig nem idle órajel. Egy komolyabb dGPU esetén ez néhány tíz wattal is megdobhatja a fogyasztást...
[ Szerkesztve ]
-
dezz
nagyúr
"Ok lehet, hogy van ilyen tévé, és csak én nem láttam."
Több éve láttál utóljára LCD TV-t?
"DeepColor támogatást csak pár drágább terméknél aktiválnak."
Negatív. Amit a kimeneti LUT-ról és a video overlayről írtam, az az átlag kártyákra vonatkozik! (Az LUT-osat első kézből mondom, meg tudom mutatni, a videooverlayesről kérdezd pl. janos666-ot a "videó részlegen".) Különben szinte használhatatlan lenne pl. a "sw-es" kalibráció is... Amit nem tudnak (le van tiltva), az a 3x10 bites frame-buffer támogatás, ahol tehát úgy alakítod a 30 bites képet, ahogy akarod.
(#91) attiLANte: A videódekódoláshoz elég igen alacsony órajelen működnie a GPU-nak.
[ Szerkesztve ]
-
Abu85
HÁZIGAZDA
válasz attiLANte #91 üzenetére
Az UVD az egy külön rész a GPU-n belül a GPU csak a post-processt csinálja, ha akarsz.
Ha nem lenne hatékonyabb a GPU-s megvalósítás nem alkalmaznák a cégek. Ehhez képest, amit lehet mindenki gyorsít. Ez eléggé beszédes.Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.
-
attiLANte
tag
"Azt kötve hiszem, hogy egy GPU-s gyorsítás többet fogyaszt, mint a procis lejátszás."
Persze, önmagában egy fix funkciós egység kevesebb energiával is beéri, csak az a nem mindegy, hogy ezt hogyan teszi. Ha egy combos grafikus rendszer részeként, ahol az aktiváláshoz meg kell emelni a teljes GPU (+ dedikált memória) órajelét/feszültségét, akkor máris elveszett a fogyasztási előny - sőt, az is előfordulhat, hogy ugyanazt a feladatot egy hagyományos CPU kisebb fogyasztás mellett ellátja.
Tehát mégsem minden esetben hatékonyabb a GPU-s gyorsítás - vagy netán lemaradtam valamiről, és pl. az UVD 3-as motor végre már a GPU-tól függetlenül működik? -
Abu85
HÁZIGAZDA
Ok lehet, hogy van ilyen tévé, és csak én nem láttam.
Egy probléma van ezzel. A driver tilt olyan szolgáltatásokat, amit a hardver tud. A gyártóknak az a jó, hogy ha veszel FirePro és Quadro kártyát, az nem, ha töredékárért megkapod ugyanazt a szolgáltatást Radeonban egy GeForce-ban. DeepColor támogatást csak pár drágább terméknél aktiválnak. Ez nem fog megváltozni, amíg a potenciális vásárlók nagy része a TN és az IPS között nem értékeli a különbséget. Iszonyatosan sokat tudnak a mai VGA-k hardverből ezen a területen, de szoftverből alig engedélyeznek a többségnél valamit. A saját üzletüket rontanák a gyártók, ha az olcsó 10k-s termékeken menne mindent.
[ Szerkesztve ]
Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.
-
dezz
nagyúr
Vagy csak nem tudtál róla... A középkategóriás TV-s IPS panelok már 3x10 bitesek és a feldolgozás sem áll meg 8 bitnél szinte egyik tévénél sem, mert annak nagyon tré eredménye lenne.
A DeepColort is sok tévé támogatja ma már. Az mondjuk számomra sem teljesen tiszta, hogy a 8 bit/csat. színmélységű Blu-ray mellett hol van ennek jelentősége. Talán a dekódolásnál, esetleges kép-effekteknél (lejátszón belül értem).
Természetesen szerintem is nagyon fontos a 23,976 fps normális támogatása és valóban a Blu-ray lemezek többsége is ilyen, csak az nem felelt meg a valóságnak, hogy nincs is más.
Az utolsó is téves (pedig egy másik topokban a részvételeddel éppen tegnap volt erről is szó, gondoltam, valamilyen hatásra kiment a fejedből ), ugyanis egyrészt a normál videokártyák kimeneti LUT-jának csatornánkénti 16 bitjéből DP-n 10, HDMI-n 12+ bit mehet át, ha a megjelenítő támogatja. Másrészt szintén normál kártyákon is megjeleníthető a video overlayon 10 bites kép (csak asszem nem RGB-ben, hanem YUV). Ha nem vagy tisztában a dolog jelentőségével, szívesen elmagyarázom, megmutatom... Koránt sem bullshit, annyit mondhatok.
[ Szerkesztve ]
-
Abu85
HÁZIGAZDA
Én még nem láttam tévét 10 bites csatornánkénti támogatással. De amúgy is mindegy, mert a gyártók ezt a funkciót főleg a profi VGA-kra korlátozzák.
A Blu-rayt szerintem főleg mozizni veszik. Alig van olyan film ami nem 23,976 fps-sel került fel. Ez már önmagában elég indok, hogy ha hiányzik ennek a támogatása, akkor az a gép nem lehet HTPC alap, mert a legfontosabb feladatát nem tudja ellátni.
Nem vagyok másnapos, csak megy a verseny a színekkel, amikor többezer dolláros FirePro vagy Quadro kell, hogy elméletben aktiváld a DeepColor szolgáltatást. Bullshit az egész. Még a 3D-nél is nagyobb. Abban pedig biztos vagyok, hogy nem fogod látni a különbséget. Még a 10 bit színcsatornánként elmegy, de a 12-16 már több mint sok. Inkább azon kellene dolgozni, hogy másodpercenként több képkockát rögzítsenek.
[ Szerkesztve ]
Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.
-
Abu85
HÁZIGAZDA
Ne légy ennyire meggyőződve az igazadról. Amit szembe állítottál a Brazos platformmal az 70 000 forintnak megfelelő összegű konfiguráció, vagyis kétszer annyit kell fizetni érte, amit az általad használt ASUS alaplapért. Megírtam már, hogy annak is van ellenfele, csak nem a Brazos. A Brazost az Atom ellen készítették. Atomos alaplapot bőven tudsz szerezni 35k-ból. Ez már önmagában megválaszolta, hogy miképp nem lehet a két rendszer egymás ellenfele. Most arról ne beszéljünk, hogy Core i5-2390T procit be sem tudsz szerezni hazánkban.
[ Módosította: Kalandor ]
Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.
-
Abu85
HÁZIGAZDA
válasz huskydog17 #80 üzenetére
Attól függ, hogy mit ír a gyártó definíciója. Ha valamit állítanak például a 500 000 000:1-es kontrasztra, akkor annak van egy háttérdefiníciója, hogy milyen kisarkított körülmény alatt lehet reprodukálni.
Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.
-
dezz
nagyúr
Szerintem több tévé is támogatja a HDMI-s DeepColort, valamilyen szinten (10-12 bit/color). Több ilyen nem-profi monitor is van (DP-ről is).
(#74): "Minden egyes Blu-ray tartalom 23,976 fps-re van kódolva"
Nem egészen, csak a mozifilmek, de abból is van 24fps-es. Tévés/videós forrású anyagok az eredeti fps-sel kerülnek a lemezre.
(#76): Éppenséggel a DeepColor 16 bit/színcsatornája (amit a HDMI 1.3 1920×1200p60-ig támogat) már összesen 281 trillió árnyalat... A 28 milliárd még 12 bit/színcsatorna sincs (az 68 milliárd).
A normálisabb tévéknél a belső feldolgozás általában 12 bit/színcsatornás és legalább 10 bit/színcsatornás (jobb esetben natív, de legalább effektív) a megjelenítés! Mint ahogy a normálisabb monitorok is ilyenek.
(#79): Nem éppen, ez nagyon is fontos dolog!
Bocs, de legközelebb talán egy kicsit átgondoltabban, Abu... Csak nem másnapos vagy?
[ Szerkesztve ]
-
Kornel
veterán
válasz huskydog17 #80 üzenetére
Lassan csak a samsung és az lg gyárt panelt, a többi gyártó már mind csak összeszerel, de lassan annak is vége, sony is kiszáll, panasonic is leépíti a gyátási kapacitását. Ásd bele magad jobban a TV témába, mielőtt felháborodsz valamin.
Philips pedig már rég csak egy összeszerelő, de szerintem az se sokáig. Marketing meg kell, különben ki venné meg a roszabb elektronikával szerelt samsung panelt, jóval drágábban, mint amennyiért a koreaiak adják
[ Szerkesztve ]
-
huskydog17
addikt
Csak azt nem értem, hogy miért vagy biztos benne, hogy marketing hazugság ha nem lehet leellenőrizni? Valami alapja biztosan van, hogy ennyire biztos vagy abban, hogy a gyártó nem valós adatokat adott meg a hivatalos dokumentációban. Mi az vagy mik azok az információk ami alapján ki lehet következtetni vagy esetleg biztosra kijelenteni, hogy a gyári adatok nem valósak?
Ezt abszolút nem kötekedés végett kérdem, hanem valóban érdekel a dolog!
Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ
-
Abu85
HÁZIGAZDA
válasz huskydog17 #77 üzenetére
Ez inkább marketingnek tűnik. Olyasmi lehet, mint a dinamikus kontraszt. Most a színen megy a hazudozás. Ahogy a kontrasztnál elértük a végtele aránylik 1-hez értékeke, úgy itt is elfogjuk érni majd a világ minden színét megjeleníti fogalmat. Most még csak tíz milliárdos értékeket hazudnak.
Ez egy olyan kérdés, hogy hogyan bizonyítod be, hogy a dinamikus kontrasztarány nem 500 000 000:1-hez?
[ Szerkesztve ]
Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.
-
osztraksajt
őstag
válasz huskydog17 #75 üzenetére
100.000:1 kontrasztarány. Érdemes ezeket a hivatalos specifikációkat azért fenntartásokkal kezelni, sokszor a "hogyan írjunk rá nagyobb számot, mit mivel szorozzunk" marketinges mentalitás uralkodik. (A zenei részt kivettem mert láttam közben a linket és szerkesztettem)
A 16,7 millió színnél is inkább az anyagok tömörítése ami sávosodást okozhat, nem maga színtér szűkössége nagyon speciális esetektől eltekintve. De azzal köznapi felhasználásnál nem fogsz találkozni.
[ Szerkesztve ]
-
huskydog17
addikt
Persze nem titok, remélem nem gond, ha belinkelem, tehát erről a TV-ről volna szó.
Azt nem tudom, hogy 1.3 vagy 1.4-es HDMi van-e rajta, de van rajta két darab az biztos. DisplayPort nincs.
Hogyan lehet bizonyítani, hogy a TV valóban képes-e több tíz milliárd szín leképezésére vagyis hogyan lehet ellenőrizni azt, amit a gyártó állít?Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ
-
Abu85
HÁZIGAZDA
válasz huskydog17 #75 üzenetére
Érdekelne, hogy melyik Philips TV az, mert az a 28,9 milliárd eléggé túlzásnak tűnik. Majd 5 év múlva lesz olyan csatlakozó, ami ennyit át bír vinni. Egyelőre a DisplayPort 1.2 HBR2 és a 3 GHz-es HDMI 1.4a ami a csúcs szabvány szintjén. Ma viszont egyetlen tévé sem alkalmazza ezeket. Pontosan ezért kell kettő, vagy négy csatira kötni az extrém felbontásra képes megjelenítőket. Ebből a szempontból a Philips állítása nagyon necces, mert még ha feltesszük, hogy a panel szintjén igaz is (amiben kételkedem), akkor is évekig várni kell arra az interfészre, ami elbírja majd ezt az információmennyiséget.
A GPU-k régóta támogatják a 10 bitet, de mivel eléggé professzionális igényről van szó, így ha ilyet akarsz, akkor ugorj FirePro és Quadro megoldásokra. Ezeknél nem korlátozzák a gyártók a megjelenítés minőségét. A Radeon és GeForce szintjén igen.
Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.
-
huskydog17
addikt
"A 3D és a 10 bit valóban nem tömeges igény. Előbbi azért, mert nem sok televízió képes 3D-re, míg utóbbi azért, mert konkrétan nincs olyan televízió forgalomban, ami képes megjeleníteni."
Ismét egy kis felvilágosítást kérnék, mert most megint nem tiszta valami. Egy kicsit utánanéztem ennek a 10 bit mizériának és elvileg a valódi 10 bites (30 bit) megjelenítő kerekítve 1 milliárd színt képes megjeleníteni. A sima 24 bites TrueColor mindössze 16,7 milliót. Nos, adott egy Philips TV, ami 28,9 milliárd színt képes megjeleníteni. Ezek szerint ez a TV bőven képes a 10 bites megjelenítésre, sőt még többre is. A 28,9 milliárd szín hivatalos információ, szóval ez biztos. Te azt találtad mondani, hogy nem létezik olyan TV a piacon, ami képes a 10 bites megjelenítésre. Most akkor mi van?
Azt már tudom, hogy AMD téren az Evergreen szériától felfelé a GPU-k támogatják a 10 bitet, legalábbis az 5470M egész biztos, így gondolom, hogy a drágább modellek is.
Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ
-
Abu85
HÁZIGAZDA
A 23,976 Hz támogatása a legfontosabb igény egy HTPC-nél. Minden egyes Blu-ray tartalom 23,976 fps-re van kódolva, vagyis csak ebben a módban lehet natívan lejátszani.
A 3D és a 10 bit valóban nem tömeges igény. Előbbi azért, mert nem sok televízió képes 3D-re, míg utóbbi azért, mert konkrétan nincs olyan televízió forgalomban, ami képes megjeleníteni.
A szinte mindennel nagyon kisarkított fogalom. A videók szempontjából ugyanis, ahol a Brazos megfekszik ott a 17 wattos Core procik is. Ahol viszont a Brazos megy, ott nem biztos, hogy a Core is menni fog. Ezért jobb a Brazos platform HTPC-re.
Már elmondták mások, hogy a méréseid tele vannak hibával, mert mindenki más kevesebbet mért a Brazos platformra.
Maradjunk annyiban, hogy az Intel grafikus drivere nem képes gyorsítani a VP8-at semmilyen formában. Azt kötve hiszem, hogy egy GPU-s gyorsítás többet fogyaszt, mint a procis lejátszás. Ilyen esetben miért alkalmaznánk ezt, ha rosszabbul járunk vele? Itt még ez Intel sem ért veled és a méréseiddel egyet, mivel számos formátumot gyorsítanak az IGP-vel, és ez a jövőben is kiegészül. Pontosan azért mert a GPU és a fix-funkciós motorok ebből a szempontból jobbnak számítanak a procis feldolgozásnál.[ Szerkesztve ]
Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.
-
MZperX75
addikt
Már mondtam ,hogy a te mérésed a brazossal nem volt jó
Égető nagy butaságokat ne itt oszd......
Főleg szegény brazost szoftveresen képtelen voltál optimálisan beállítani,így hitelt nem érő tesztedre hivatkozni ...no komment.Ahogy egy AMD-s cikk közöl valami infót,és szóba kerül a brazos ,mint HTPC
te rögtön elkezded az off-ot!Igazold kérlek az állításod!
PH-s tesztek,mért mondanak mást?
A brazos(HTPC) ellenfele ár/teljesítmény/fogyasztás fronton az Intel atom és Via nano
ellenfele,és ott a pont![ Szerkesztve ]
-
Abu85
HÁZIGAZDA
válasz huskydog17 #69 üzenetére
Jól érted. Az 500 MHz, max két-három streamre elég.
Szerintem erről nincs doksi, de úgy 1-3 watt az érték, függően a terheléstől, és az órajeltől. Persze az UVD motor önmagában nem árul el sokat, mert a GPU többi része is működik filmlejátszás során, hiszen a post-processt nem az UVD csinálja.
[ Szerkesztve ]
Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.
-
huskydog17
addikt
Tehát ha jól értelmeztem a mondandódat, akkor kizárólag a Tahiti (Radeon HD 7900) esetében van garancia a 6 db Full HD stream-re. Mivel a Northern Islands (Radeon HD 6000 series) UVD 3 motorja 500 MHz-en üzemel, így ezek már nem bírnak el 6 db-ot.
Az UVD motorok fogyasztását illetően van valahol az interneten egy publikus dokumentum, ahol meg lehet nézni, hogy egy adott GPU-ban mennyit eszik az UVD motor? Például ha azt szeretném megtudni, hogy a Radeon HD 5470M VGA-ban a 2.2-es UVD egység mennyit eszik, akkor ezt hol tudom lecsekkolni?
[ Szerkesztve ]
Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ
-
Abu85
HÁZIGAZDA
válasz huskydog17 #66 üzenetére
Megoldható, csak az UVD 3.0-nak is van egy tűréshatára. Temérdek tartalmat ráküldhetsz, de egy idő után köszöni szépen, nem fogja bírni szuflával. A fő szempont itt az órajel, mivel ez is így működik. Az új lapkákban új UVD 3.0 lesz. Azért hívják még mindig UVD 3.0-nak, mert a hardver technikai képességei nem változtak, de a módosított egység most már képes működni 500 MHz-es órajel felett is. A Tahiti cGPU esetében 925 MHz-en működik, és ettől válik alkalmassá arra, hogy egyszerre 6 Blu-ray filmet kitoljon. Az már egy másik fejlesztés, hogy a tahiti 48 hangcsatornát kezel, vagyis hat darab 7.1 csatornás hangfolyamot rendelhet a kijelzőkhöz. Ez nem az UVD 3.0 reszortja, hanem egy külön egységé. Nyilván itt az AMD messze nem a 6 Blu-ray film egyszerre történű kitolását célozza. Ez csak egy képesség, amire talán van egy maroknyi igény, de szerintem tömeges biztos, hogy nem. Amiért ilyen a rendszer, az az AMD érdeklődése az üzleti szféra irányába. Egyre nagyobb jelentőséggel bírnak a telekonferenciák, és üzleti szinten a különböző technológiák, amiket pár cég kínál több ezer dollárért mennek az igények lefedésére. Az AMD ezt PC-s kereket között kínálja a közvetett konkurensek árazásának töredékéért. A hosszútávú cél, hogy egy ultravékony notebookban legyen ez, amit egy dokkolóval rácsatlakoztatsz vagy 6 kijelzőre, és a mobil termékben a lapka megoldja a kijelzők etetését, illetve a telekonferenciát úgy, hogy minden kijelzőn csak az adott tartalomhoz rendelt hang szólal meg. Ennek a szoftveres és hardveres alapja már megvan. A hardver ugye a Tahiti cGPU, ami egyelőre asztali termék, de nem nehéz kitalálni, hogy idővel mobil szinten is megoldható lesz mindez. Idén, ha nem is ultravékony keretek között, de a mobil HD 7700M dGPU relatíve olcsón tudni fogja. A szoftveres részen az AMD már régóta dolgozik a partnerekkel, azóta már támogatják a ViVu és a Nuvixa fejlesztéseit, illetve a programokat a Fusionhöz szabják OpenCL támogatással és OVD API támogatással.
Az UVD 3.0 és a SAMU fogyasztása az órajeltől függ, és a gyártástechnológiától. Pár watt amit erről lehet általánosan mondani. Az biztos, hogy annál amit kiváltanak kevesebbet fogyaszt mindkettő, hiszen fix-funkciós motorokról van szó.[ Szerkesztve ]
Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.
-
Abu85
HÁZIGAZDA
Mert az a tökéletes HTPC jelenleg. Az UVD 3.0 a piac legfejlettebb dekódoló motorja. Amit az nem támogat más sem, de emellett extra, hogy még a DivX és Xvid anyagokat is gyorsítja. Ezenkívül megoldott a HTPC egyik legfontosabb kritériuma, vagyis le tudja játszani a Blu-ray filmeket natív módban 23,976 Hz-en. Mindezt 18 watton belül, ami szintén fontos eleme a HTPC-nek. Persze valakinek nem számít, hogy a HTPC-hez aktív hűtés kell. Ilyenkor egy 65 wattos A szériás APU a megoldás, amire már van Mini-ITX-es alaplap, vagy ha már úgy sem számít a fogyasztás, akkor egy Intel proci egy tetszőleges dedikált VGA-val. Nyilván a PC-n erre ezernyi opció van az igényeket figyelembe véve. Ami biztos, hogy az Intel IGP-i jelenleg szerintem nem jelentenek alapot HTPC-re, mert képtelen natív módban Blu-ray filmet lejátszani, illetve (ilyen) képhibát generál a hardver H.264 alatt öt körüli referencia frame esetén. Tekintve a HTPC lényegi értelmét, azaz a filmezést, nem merem így ajánlani az Intel IGP-it.
A WebM PC-n dekódoló motorból most sincs támogatva. Ez a VP8-as kodek, amit csak egy-két kínai ARM-os SoC gyorsít fix-funkciós egységről, de egyetlen PC-s lapka sem. Az AMD a shaderek erejét használja a feldolgozásra, de ettől az UVD 3.0 nem támogatja. Hasonlóan oldották még az MVC-t a Juniperre épülő, azaz UVD 2.2-es motort használó HD 6770 esetében, hogy legyen rajta 3D-s Blu-ray. Természetesen, ha kellően erős és okos a grafikus alrendszer, akkor ez megoldható manapság, de nem lesz olyan energiatakarékos a megoldás, mintha egy fix-funkciós motor végezni. A procinál persze így is sokkal jobb.[ Szerkesztve ]
Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.
-
huskydog17
addikt
válasz julius666 #53 üzenetére
Mi ez 10 bites dolog pontosan? Van erről valahol a neten egy magyar nyelvű leírás, hogy mik az előnyei és hátrányai? Ugye azt írtad, hogy nagyon erőforrás-igényes és hogy egy Intel Atom-nak beletörne a bicskája. Ha H.264-ről van szó, akkor hogyhogy nem tudja gyorsítani semmilyen GPU/IGP? Sokkal nagyobb a bitráta vagy miért?
Milyen gyakorlati haszna származik a usernek 10 bites videó esetén a 8 biteshez képest?
Elnézést a tudatlan kérdésért, de ez a 10 bites dolog most nagyon felkeltette az érdeklődésemet!Abu: A 6db Full HD stream egyidőben történő lejátszása az összes UVD 3-mal szerelt termékre jellemző vagy csak kizárólag a 28 nm-es verziók támogatják? Ja igen és lehet tudni, hogy pontosan hány Wattot eszik az UVD 3 és a SAMU?
Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ
-
Abu85
HÁZIGAZDA
Nem, semmi sem támogatja azt jelenleg. Konkrétan tévé sem lehet kapni, ami támogatja ezt a megjelenítési formát. A professzionális monitorok kitolják, de ez a konzumer piac, ide ilyen tévét nem gyártanak. Ezért nem látják ezt a gyártók fontosnak. Ami értelme lenne az az, amit az 53-as hsz-ben julius666 mond. Valszeg idővel úgyis fognak a gyártók fejleszteni, és így a szabványok támogatása fejlődik a dekódoló motorok esetében.
Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.
-
dezz
nagyúr
válasz julius666 #53 üzenetére
Valószínű, hogy ez a videólejátszásos 10 bites dolog jelenleg csak az YUV->RGB konverziótól él.
Abból 3x8 bites megjelenítőn is profitálhatunk, ha a videós +2 bitek a hw-es kimeneti ditherelővel ki tudnak menni.
"Ellenben az a +2 bitnyivel nagyobb pontosság igen komoly tömörítési boostot tud adni (kevesebb ditherzaj szükséges a banding elkerüléséhez a tömörített anyagba, illetve kisebb maga a kvantálási zaj is)"
Hmm, tekintve, hogy a +2 bit 25%-os kiinduló adat többlet, gondolom, a ditherelés hanyagolása többet hoz a konyhára, mint 25%. Érdekes. De mindezt a banding elkerülése érdekében? Mármint, ugye így is 0 az alsó két bit (mert ugye a forrás 8 bites, per csat.), de legalább a felső 8-at jobban "békén hagyja" az enkóder? Izé, akkor már jobb lenne erre egy opció ('cartoon switch'), tehát, hogy alsóbb bitek hiányában se "bántsa"... Nem?
-
Kansas
addikt
Nyugodtan mondogassa csak az Intel, legfeljebb majd megint kap az arcába az FTC-től.
A múltkori is 1.25 milliárd USD-ba fájt neki az AMD javára... lehet abból fejlesztették a Trinity-t
[ Szerkesztve ]
Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.
-
Kornel
veterán
Szerintem nagyon jónak ígérkezik, lehet be is nevezek egyre majd
Egyébként aki szidja a llano-t, az még nem használta.
A43300M alapfeszen megy 2,5 GHz-et, APU+HD6650 VGA max 75 fok full load-nál.
Gyári órajelek mellett nagyon sokkal alul lehet feszelni, és 100% stabil marad.
A rekordom netezés mellett, nem minimum fényerőn 5,5 óra aksiról! (asus k53ta)
Most lecseréltem az APU-t A83500M-re, eddig nem nagyon teszteltem, de 2,2 GHz benne van alapfeszen, majd megnézem a végét. És ami meglepő, még kevésbé melegszik, mint az A4, lehet, hogy a gyári paszta nagyon gagyi volt
Szerintem nem rossz a dirt3 high beállítással átlag 44 FPS.
Szóval szerintem az szidja llano-t, aki életébe nem látta. -
ronaldo
őstag
Az irány nagyon jó. Minél kevesebb mindent kell cpu erőből megoldani, annál gördülékenyebb a felhasználás. Márpedig manapság az átalakult felhasználói szokások (ugye az "internetezésre való" gép eddig kb. egy "lassú gép" szinonimája volt évekig, jelenleg meg igencsak bikásnak kell lenni, hiszen mindenhol flash reklámok, fullhd videók beágyazva, 50+ tabot böngész az ember...) ezt kívánják.
Komoly (tervezés, kódolás) feladatokra meg megvannak a megfelelő céleszközök. S talán végre nem kell erőgép sok +pénzért, ha az ember csak videózni, mérsékelt mennyiségben játszani, meg internetezni akar.
Van a családban egy e350 (asztali kiadásban), egy komoly lépésnek jó ebbe az irányba, de hogy sajátomként is tudjam használni "első gépként", talán még ez a trinity sem lesz elég ütős. De ha így fejlődnek, akkor a közeljövőben már igen!
-
pakriksz
őstag
nagy marhaság volt az x264 készítőknek a 10 bites változatot kiadni... de biztos nem tudták hogy ez lesz a vége, bár várható volt hiszen a sok droid a "több a szám, akkor jobb" egyszerű elve szerint "gondolkozik".
Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"
-
acsa77
tag
Ez lehet, hogy inkább magyar jelenség, mert pont most tervezem, hogy No.ban veszek egy E450-es, elfogadhatóan felszerelt 15-ös notebookot általános célra, mert W7-tel a gyenge forint mellett is csak 105e Ft. És 5 órát bír az akkuja, mert nem spóroltak vele, valamint cseppálló a bill. Sajnos csak egy év garanciás HP635, talán ezért ilyen kedvező. Mondjuk engem nem zavar a német W és bill., ez igaz
[ Szerkesztve ]
-
Abu85
HÁZIGAZDA
válasz julius666 #53 üzenetére
Nem vagyok benne én sem biztos, de én is úgy tudom, hogy az UVD nem tudja a 10 bites anyagokat feldolgozni. Tudtommal ezt semelyik PC-s hardver sem tudja jelenleg. Idővel persze szerintem opció lesz a támogatás mindenkinél.
[ Szerkesztve ]
Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.
-
julius666
addikt
Én itt most az UVD motorról beszéltem, hogy a 10 bites H264 anyagokat fel tudja-e dolgozni. Ebben erősen biztos vagyok hogy nem, de nem először tévednék.
Azt hogy 10 bitet a videokártya a kimenetén ki tud-e tolni én őszintén szólva magasról leszarom, egyrészt mert nincs 10-bitet tudó megjelenítőm másrészt mert normális dither algoritmus esetén nem annyira zavaró a dekódolt anyagra utólag rápakolt ditherzaj. Ellenben az a +2 bitnyivel nagyobb pontosság igen komoly tömörítési boostot tud adni (kevesebb ditherzaj szükséges a banding elkerüléséhez a tömörített anyagba, illetve kisebb maga a kvantálási zaj is). Animék esetén a release groupoknál lassan kvázi szabvány a 10 bites H264, már TV ripek esetén is. PC-n simán kitolja a proci lejátszásnál ezeket, de ha netbookon akarok nézni valamit már most vadásznom kell a 8 bites anyagokat mert a 10 bites verzió a hardveres gyorsítás nélkül diavetítés jóformán.
-
Prof
addikt
A második legnagyobb baja szerintem meg az intel által pénzelt Notebook gyártók, akik a legelcseszettem llano konfigokat hozták össze.
Sokszor A4-es alap notikat drágábban adtak, mint egy i3 sandy+gt540 noti.
A8-al gyakorlatilag Mo-n nem lehetett kapni 1 db notit sem, most se sokat.Meg Brazost raktak 15 colos notikba és mindezt annyiért adták mint egy i3-as notit.
Hiába a profit az úr naná, hogy azt fogják dicsérni amin több a hasznuk.
Félek tőle megint nem hoznak ki jó ár/teljesítény arányú AMD notit (akármilyen meggyőző is a Trinity), mert akkor nem venné a drágább Intelest tőlük senki.
Továbbra is kiváncsi vagyok mit tudna egy maxos trintiy apu, dual graphics-al.
Ideje lenne leváltani a 100 fokos notikat a gamer kategóriában.[ Szerkesztve ]
-
pakriksz
őstag
hidd el intelt fognak venni, mert:
-azt hiszik más nincs
-azt hiszik az amd egy kínai cég ami intel utánzatokat gyárt
-azt mondja az üzletláncoknak az intel, hogy ha amd-t is árulnak akkor kedvezmény STOPEgyébként én azt várom hogy pár év múlva, amd proci= cgpu, tehát a fejlesztők 1 platformon tutira tudnak openclezni directcomputeolni. Hátha így már lesznek ezeket használó programok.
[ Szerkesztve ]
Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"
-
Srodney
senior tag
válasz TESCO-Zsömle #7 üzenetére
rohadt nagy igazság van ebbe a hsz-be!ha a polcon csak szar atom-mal teli netbook van ,hazánk átlagembere azt fogja venni.aki pedig megválogatja mit vesz,az pedig ritka mint a fehér holló,arra pedig piacot építeni nem lehet.
az egy dolog hogy az amd használható cuccokat kezd árulni,de azt teríteni is kell és kampányolni mellette.és ez nem csak kis hazánka igaz,cack-on-pack európára is igaz. -
Oliverda
félisten
válasz osztraksajt #43 üzenetére
A Llano legnagyobb baja valóban az elérhetőség (volt). Egyrészt sok lett a selejt amiben hibás volt a GPU rész, másrészt a gyártókapacitás is szűkös volt. Elvileg ez utóbbit már bővítették a kazzal, hogy a korábbi 45 nm-es gyártósorokat 32 nm-esekre cserélték. Legalábbis ennek mostanában meg kellett történni.
[ Szerkesztve ]
"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."
-
vinibali
őstag
válasz TESCO-Zsömle #46 üzenetére
mert értelmes GPU lesz mellette
BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/
-
vinibali
őstag
17W TPD CPU+NB+GPU-ból összegyúrva? hihetetlen
BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/
-
dezz
nagyúr
Az a 4., hogy az ilyen kis gépecskékbe eléggé kicsi kapacitású akkut tesznek...
Az, hogy viszonylag közel áll egymáshoz a két szám (Blu-ray és 3DMark), éppen azt jelzi, hogy a CPU és az IGP (stream procik) fogyasztása hasonló nagyságrend, mint az UVD+SAMU (+ x% proci). Mondjuk vélhetően az a SAMU benyel egy pár wattot... Vagy az is lehet, hogy most valójában prociból dekódolja a Blu-ray védelmet, mert "nem nagyon" ismerik még a playerek/codecek ezt a SAMU-t... MKV esetén mindenesetre jóval közelebb lesz szerintem a 7 órához (már DXVA [HW-gyors.] komp. anyagoknál, de ma már szinte mindegyik ilyen)...
(#12) FireKeeper: Tudod, összetartanak... Főleg, mióta az AMD-t és főleg a GF-et az arabok pénzelik. Ha érted, mire gondolok... (Ne mondd ki!) És nem, nem vagyok anti-akármi. Bár mi lennénk ennyire összetartóak...
(#16) julius666: Úgy tudom, ez a 3x10 bites dolog már most is megy videólejátszáskor, de csak trükkösen. Kérdezd erről janos666-ot! (Win7-en megy, én még bizonyos okokból WinXP-n vagyok, különben magam is utánajártam volna a dolognak.)
(Az már alap, hogy a videokártya LUT-jából kimegy a 3x10 bit DP-n, ill. 3x10+ bit HDMI-n, ha a megjelenítő is támogatja. Sőt, AMD-n [ill. lehet, hogy újabban NV-n is] 3x8 bites kapcsolaton is effektíve 3x10 bit megy ki, 8 bit natív + 2 bit din. dither alakjában. Bár ez azért nem teljesen ugyanaz, mint a natív 10 bit, de így is jobb, mint a sima 8. Nem (lenne) rossz, ha a 3x10 bitesen feldolgozott videó kép akár csak az utóbbi alakban átmehet...)
Persze azokon a ripeken ez nem segít, amik olyanok, mintha a 8 bit/csat. sem "lenne ki"...
[ Szerkesztve ]
-
osztraksajt
őstag
Remélem nem ismétlődik meg a story, de a gyártás továbbra is nagy kérdőjel, az intel gyártástechnológiai fronton nagyon meglépett.
Leginkább az elérhetőséggel van a baj, botrányos a gyártás volumene és elérhetősége. Sokkal nagyobbat durrant volna ha nem csak hébe-hóba lehetne kapni, és a webshopokban is pár darab került csak be az is erősen túlárazva a ritkaságuk okán, szinte csak a fanok vették, bár egykét korrekt noti épült rá amin már látszik a koncepció.
De ez más ligában focizik mint a Llano a megadott paraméterek alapján. Olyasmi feelingem van mint mikor a 3850 megjelent, a 2900XT már jó volt csak még túl sok volt a kompromisszum, de a technológia már adott volt és elkészült rá az első igazán ütős termék. A 4850 pedig már tarolt minden fronton a piacon.
-
DrJános
aktív tag
válasz TESCO-Zsömle #41 üzenetére
Köszi.
Hát tényleg nem emlékeztem rá. Mármint az 5-ös az derengett de 6-os az nem.De itt elvileg arról van szó, hogy minden kártya képes rá és ezen is lett volna a hangsúly, bár tény, hogy rosszul fogalmaztam. De megesik ez nagyobb emberekkel / cégekkel is
Gép és régi mobilok profilban. jelenlegi mobilom : Samsung Galaxy S10
-
TESCO-Zsömle
félisten
Mert eddig nem emlékszem olyan kártyára amin 6 csati lett volna.
Sub-Dungeoneer lvl -57
-
DrJános
aktív tag
Tudom itt Off, de szeretném megkérdezni.
Szóval a 7970 egyszerre 6db 1920x1080 videót tud lejátszani.
De ezt valahogy majd ki is lehet varázsolni 6 db kijelzőre?
Mert eddig nem emlékszem olyan kártyára amin 6 csati lett volna.
De gondolom, hogy kevesebb kijelzővel nagyobb felbontás is elérhető. Persze a megadott teljesítményhatáron belül.Nem mintha éppen egy 6 monitoros rendszert terveznék, csak érdekel
Igazából főleg azért érdekel, hogy [ezt] a tv-t vajon hogy "etették" az ok, hogy 16 db 1.3 as HDMI de az az érdekes, hogy azok mibe csatlakozhattakUI: Bocs a nagyon OFF miatt.
Ha mindenféle képen törölni kell akkor nem baj, de ha lehet akkor válasz után. Bár az jó privátba isGép és régi mobilok profilban. jelenlegi mobilom : Samsung Galaxy S10
-
Z10N
veterán
A HD7700M-ek megkapjak a Cape Verde-t? Azt hittem HD7800M lesz ahogy eddig. Vagy ez egy megnyirbalt valtozat lesz? Fura lenne, hogy a mobil szegmensnel a termek szamozas erosodik, az asztalinal meg gyengul, lasd HD7800.
# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"
-
blint63
tag
válasz osztraksajt #31 üzenetére
Ugyanezt mondta mindenki a Llano megjelenése előtt is, mégsincs sehol.
Fogadni merek rá, hogy megismétlődik a story.[ Szerkesztve ]
-
CYBERIA
senior tag
válasz TESCO-Zsömle #7 üzenetére
Épp a napokban nézelődtem, az AMD és az intel procis gépek arányát úgy 1:10-re teszem. AMD procival 15,6"-nál nagyobb kijelzővel gyakorlatilag nincs gép.
APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.
-
Solten
őstag
-
Oliverda
félisten
Az i5-2467M is $250. Plusz mellé a chipset ~$50.
Ez már 30%. Szerintem nem kevés.
"Nincs olyan AMD processzor amivel egy Zenbook 500 dolláros áron forgalomba hozható volna, jelentős ráfizetés nélkül."
Van, csak az nem Ultrabookba való.
"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."
-
Raucher
tag
..Core i7-2677M CPU egységára $317. Ergo elég nagy részét csak a CPU teszi ki..
ASUS Zenbook UX31E-DH72, Amazon áron: $1,448.98 (You Save: $0.02 )
Ergo az eladási ár 22%-át sem teszi ki a processzor. (Nyilván az alacsony fogyasztást kell megfizetni. Egy i5-2430M izmosabb nála, viszont max TDP a duplája. Bár olcsóbb még a i3-2367M processzornál is.)Ebből két következtetés nyugodtan levonható.
Nincs olyan AMD processzor amivel egy Zenbook 500 dolláros áron forgalomba hozható volna, jelentős ráfizetés nélkül.
Az ultrabook ma még keményen luxus kategória.Tisztán emlékszem minden előző életemre, ezért nem hiszek a reinkarnációban!
-
osztraksajt
őstag
Na most kezd igazán érdekes lenni a notebookok versenye. Akkora ugrás rajzolódik ki mint annak idején a Pentium M megjelenésekor, ami új szintre emelte a laptopok használhatósági fokát.
Nem gondoltam hogy ezt az AMD fogja meglépni az elmúlt évek core2/i3-7 dominanciájával a hátunk mögött, meg amit összebénázott évek óta az AMD mobil kategóriában az sem éppen egy diadalmenet. Bár anno az Athlon-Opteron párossal is meglepő módon előztek, senki nem vette komolyan egy ideig.
-
-
Ringman
nagyúr
nem feltétlenül kell i7 egy ultrabookba. ebbe a szegmensbe - szerintem - i3 is elegendő lenne, bár ez nem cáfolja meg azt az állítást, hogy a cpu drága.
Eladó használt nyergek: SQLab 611 Ergowave CrMo 14 cm: 30e | Ergon SR comp men road S/M 22e | Pro Turnix Perf. AF 275x132 mm 25e || Használt Cane Creek eeSilk 27.2 x 350mm Road 20 mm 63e
-
Oliverda
félisten
"Az ultrabookok esetében amúgy sem a processzor tekinthető a költségek forrásának."
Az Asus ZENBOOK UX21E gépben lévő Core i7-2677M CPU egységára $317. Ergo elég nagy részét csak a CPU teszi ki az előállítási költségnek. Persze a chipset sincs mellé ingyen.
[ Szerkesztve ]
"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."
-
Taragas
aktív tag
válasz FireKeeper #23 üzenetére
Igen ez az építhetnek rá, nem azt jelenti, hogy fognak is építeni rá. Nem ez szokott a jellemző lenni.
Lehet akármilyen APU, és bár bennük van a jövő, a dVGA, az dVGA marad örökre!
-
Raucher
tag
Ha tényleg lesznek belőle 500$os ultrabookok
Nem ezt mondta az AMD.
"Az AMD elmondta, hogy a terméket úgy árazzák, hogy a gyártók már 500 dolláros árkategóriában építhessenek rá mobil terméket.."
Az ultrabookok esetében amúgy sem a processzor tekinthető a költségek forrásának. A burkolat, a merevítésre felhasznált anyagok, és a belül alkalmazott speciális megoldások összessége teszi ki az költségek nagy részért.
Tisztán emlékszem minden előző életemre, ezért nem hiszek a reinkarnációban!
-
Abu85
HÁZIGAZDA
válasz julius666 #16 üzenetére
Azt nem tudom. Azt tudom, hogy az UVD 3.0 technikai tudása nem változik, csupán annyit fejlődött, hogy most már képes magas órajelen is működni, így több Full HD-s anyaggal is elboldogul. A HD 7970 925 Mhz-en hattal dolgozhat egyszerre. Innen az Ultra HD is mehet.
Amin az AMD dolgozott az a kiegészítés: SAMU, VCE. Ennyi infó van eddig.
Gondolom a következő generációnál már az UVD technikai tudását fejlesztik. De ez csak tipp. Szerintem az aktuális generációnál már nem akartak új egységet, mert így is nagy volt a kockázat. Minden új egység növeli az esélyt, hogy valami hiba lesz.[ Szerkesztve ]
Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.
-
FireKeeper
nagyúr
válasz Armagedown #17 üzenetére
nyilván nem várhatom el tőlük, hogy akár csak megközelítség a PH színvonalát, de sajnos az a nagy igazság, hogy az "átlagjúzer" többet olvassa az origót, meg az indexet, mint a PH-t. meg ugye a boltban is csak azt hallja hogy az inteljobb és megveszi.
[ Szerkesztve ]
steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 VI || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill
-
Ferling7
tag
Na ez már tetszik.
Szeretem az AMD-t, mindig kitalál valami okosságot.Az alkohol nem válasz, de legalább elfelejted a kérdést.
-
TESCO-Zsömle
félisten
Pedig -sztem- nagyon egyszerű a dolog.
Mikor videót játszól le, akkor az UVD megy, mikor a 3D mark, akkor meg a CPU és a GPU.
A maximális fogyasztáshoz mindennek maximumon kéne mennie.
A 3DMark még a CPU-t és a GPU-t se képes egyszerre 100%-ra leterhelni. Mikor a videókat mutogatja, akkor GPU-limit lesz, mikor a CPU-t terheli, akkor meg CPU-limit. A maximális fogyasztást nem lehet normál használat közben elérni... Még ha egyébként el is érnéd, a menedzsment biztos közbelép valamilyen módon, hogy ez ne következhessen be.
Sub-Dungeoneer lvl -57
-
Armagedown
őstag
válasz FireKeeper #12 üzenetére
Az Index nem számtek oldal , tőlük ezen a téren nem kell sokat várni , igaz másban sem
“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”
-
julius666
addikt
Ez off, de kíváncsi vagyok.
UVD-ben valami frissítés várható-e a jövőben? Azt tudom hogy a köv. generációs chipekben (mint ami a hírben is van pl.) még marad a 3-as verzió, de arról van-e pletyka utána mi lesz?
Mert már baromira érne a magasabb színmélységű (mondjuk 10-bites, de én már akkor a helyükben nem állnék meg hanem mennék tovább egészen 14 bitig ami a H264 szabványban a max) illetve a VP8 anyagok hardveres gyorsítása, ilyenekbe nagyon könnyen bele lehet már futni manapság.Erről tudni-e valamit?
[ Szerkesztve ]
-
G A M E R
csendes tag
Ezek bőven optimális üzemidők, legalábbis nekem. A mostani 2008-as, Asus laptopom alig megy 2 órát DVD-vel, holott csak egy 1,6-os intel dual core és egy Ati X1100 van benne.
A 7 óra bőven elég lenne még akár három filmre is. Játékok alatt (mondjuk egy Deus Ex, amivel demózták) mire lehetne számítani üzemidőben? -
TESCO-Zsömle
félisten
-
.mf
veterán
Szerintem egy 4. egyéb lehetőség.
De előtte: a 3 óra 20p max. terhelés elég jó - a régi 5,5W-os Core Soloval szerelt 11,1"-es szubnotim 58Wh-s akkuval bírt 4 óra pár percet max terhelésen. Tehát egyáltalán nem mondanám rossznak a fogyasztását.
4. szerintem: a videózásnál a 4-7 óra jelentheti azt is, hogy általában mondjuk 6-7 óra, de hogyha olyan formátummal találkozik a dekódoló, amit nem tud hardveresen gyorsítani, tehát teljesen prociból megy, akkor magas terhelés mellett a 4 óra gondolom érthető.
Szerk: akkor mégse jött be a tippem
[ Szerkesztve ]
Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/
-
FireKeeper
nagyúr
válasz TESCO-Zsömle #7 üzenetére
nomeg azért a média is "besegít" ebbe. most futottam át az index CES-es cikkét, és egy büdös szó nincs benne a trinityről, bezzeg az ultrabookról áradoznak.
steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 VI || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill
-
Abu85
HÁZIGAZDA
A 7 óra az AMD mérése szerint a DVD, míg a 4 óra a 3D-s Blu-ray. Ezt én összevontam 4-7 órás adattá. A többi tartalom a két véglet között gondolom köztes eredményt ad. Illetve van még az Ultra HD, de arról nincs adat.
A procinak a Blu-ray-hez nem sok köze lesz, mert erre ott lesz egy SAMU egység. Ez dekódolja a védett tartalmat, a proci addig malmozik. A 3D, ami terhelő. Ezt nem nagyon láttuk notitól 1-2 órás üzemidő felett. Most már igen. Az persze kérdés, hogy hányan fognak 3D-s panelt rakni notiba. Most nyilván az AMD dizájnja csak egy tesztdizájn, amin mindent méregetnek.[ Szerkesztve ]
Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.
-
berVi
senior tag
válasz TESCO-Zsömle #7 üzenetére
reméljük, hogy a trinity tényleg megoldja a készlethiányt.
én is jártam anno olyan boltban, ahol kérdésemre elmondták készséggel, hogy ők nem foglalkoznak amd-vel, mert szar. okcsá
-
.mf
veterán
Várjuk ki a végét. Lenovo X120e is milyen jó lett volna E350-nel, de Amerikán kívül sose jutott, s ott is hiánycikk volt. Az X130e dec. 20.-ától kapható papír szerint, ennek ellenére még az amerikai oldalon is csak "coming soon".
Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/
-
Fecniii
tag
Ha asztali gépet kéne vennem melóhoz Ivy-t vennék de azt hiszem ez a Trinity verhetetlen lesz notik terén. 150k körüli ultabook már igen jó ár lenne idehaza.
-
JanR
addikt
2,5L-t fogyasztó Ford, most meg ez Átmegy a világ spórolósba! Teccik az irány.
Mondjuk ezek után tényleg nem sokan fogják megvenni a "méreg" drága intelt.
(#4) atti_2010: Igen, de nem is minket fognak meggyőzni, akik olvassák és nyomon követik az ilyen technológiákról szóló híreket. Az is már -1%
[ Szerkesztve ]
-
atti_2010
nagyúr
Ha tényleg lesznek belőle 500$os ultrabookok akkor a kutya nem fogja megvenni az 1000$os Intelt.
Na-na, majd Intel bácsi szépen elmagyarázza miért kell a nagykerek, plázák az ő termekéit részesítsék előnyben, kb úgy ahogy most az unió és az IMF Magyarországnak.
[ Szerkesztve ]
1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.
-
FireKeeper
nagyúr
én a desktop APU-kat várom már egy ideje
steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 VI || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill
-
bocsika
aktív tag
Ha tényleg lesznek belőle 500$os ultrabookok akkor a kutya nem fogja megvenni az 1000$os Intelt.
-
.mf
veterán
Eddig az Ivy megjelenésére vártam, most meg várhatok erre, kemény egy világ ez
"annyi már biztos, hogy a 17 wattos TDP osztályba szánt Trinity APU a nagyobb testvérek összes szolgáltatását megkapja, [...] Az AMD elmondta, hogy a terméket úgy árazzák, hogy a gyártók már 500 dolláros árkategóriában építhessenek rá mobil terméket"
Ámen. Nagyon várok már egy jó árú, strapabíró notit ULV procival, és hosszú akkus üzemidővel. Ivy is és ez is jól hangzik, csak jönnének már...
Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/
Új hozzászólás Aktív témák
- Intel i5-9600KF 6-Core 3.70GHz LGA1151 (9M Cache, up to 4.60 GHz) Processzor
- AKCIÓ! Intel Core i7 8700K 6mag 12 szál processzor garanciával hibátlan működéssel
- ryzen 5 1600x six core am4
- Intel Core I9 14900KF - 24mag/32szál - Új, bontatlan - Gari 2030.01.28. - ig - Eladó!
- Intel Core i7-8700K 6-Core 3.7GHz LGA1151 (12M Cache, up to 4.70 GHz) Processzor!
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest