Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dezz

    nagyúr

    válasz Abu85 #86 üzenetére

    Vagy csak nem tudtál róla... A középkategóriás TV-s IPS panelok már 3x10 bitesek és a feldolgozás sem áll meg 8 bitnél szinte egyik tévénél sem, mert annak nagyon tré eredménye lenne.

    A DeepColort is sok tévé támogatja ma már. Az mondjuk számomra sem teljesen tiszta, hogy a 8 bit/csat. színmélységű Blu-ray mellett hol van ennek jelentősége. Talán a dekódolásnál, esetleges kép-effekteknél (lejátszón belül értem).

    Természetesen szerintem is nagyon fontos a 23,976 fps normális támogatása és valóban a Blu-ray lemezek többsége is ilyen, csak az nem felelt meg a valóságnak, hogy nincs is más.

    Az utolsó is téves (pedig egy másik topokban a részvételeddel éppen tegnap volt erről is szó, gondoltam, valamilyen hatásra kiment a fejedből :) ), ugyanis egyrészt a normál videokártyák kimeneti LUT-jának csatornánkénti 16 bitjéből DP-n 10, HDMI-n 12+ bit mehet át, ha a megjelenítő támogatja. Másrészt szintén normál kártyákon is megjeleníthető a video overlayon 10 bites kép (csak asszem nem RGB-ben, hanem YUV). Ha nem vagy tisztában a dolog jelentőségével, szívesen elmagyarázom, megmutatom... Koránt sem bullshit, annyit mondhatok.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák