Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz Enszuke #10 üzenetére

    A 7 óra az AMD mérése szerint a DVD, míg a 4 óra a 3D-s Blu-ray. Ezt én összevontam 4-7 órás adattá. A többi tartalom a két véglet között gondolom köztes eredményt ad. Illetve van még az Ultra HD, de arról nincs adat.
    A procinak a Blu-ray-hez nem sok köze lesz, mert erre ott lesz egy SAMU egység. Ez dekódolja a védett tartalmat, a proci addig malmozik. A 3D, ami terhelő. Ezt nem nagyon láttuk notitól 1-2 órás üzemidő felett. Most már igen. Az persze kérdés, hogy hányan fognak 3D-s panelt rakni notiba. Most nyilván az AMD dizájnja csak egy tesztdizájn, amin mindent méregetnek.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz julius666 #16 üzenetére

    Azt nem tudom. Azt tudom, hogy az UVD 3.0 technikai tudása nem változik, csupán annyit fejlődött, hogy most már képes magas órajelen is működni, így több Full HD-s anyaggal is elboldogul. A HD 7970 925 Mhz-en hattal dolgozhat egyszerre. Innen az Ultra HD is mehet.
    Amin az AMD dolgozott az a kiegészítés: SAMU, VCE. Ennyi infó van eddig.
    Gondolom a következő generációnál már az UVD technikai tudását fejlesztik. De ez csak tipp. Szerintem az aktuális generációnál már nem akartak új egységet, mert így is nagy volt a kockázat. Minden új egység növeli az esélyt, hogy valami hiba lesz.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz julius666 #53 üzenetére

    Nem vagyok benne én sem biztos, de én is úgy tudom, hogy az UVD nem tudja a 10 bites anyagokat feldolgozni. Tudtommal ezt semelyik PC-s hardver sem tudja jelenleg. Idővel persze szerintem opció lesz a támogatás mindenkinél.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz Enszuke #59 üzenetére

    Nem, semmi sem támogatja azt jelenleg. Konkrétan tévé sem lehet kapni, ami támogatja ezt a megjelenítési formát. A professzionális monitorok kitolják, de ez a konzumer piac, ide ilyen tévét nem gyártanak. Ezért nem látják ezt a gyártók fontosnak. Ami értelme lenne az az, amit az 53-as hsz-ben julius666 mond. Valszeg idővel úgyis fognak a gyártók fejleszteni, és így a szabványok támogatása fejlődik a dekódoló motorok esetében.

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz Enszuke #63 üzenetére

    Mert az a tökéletes HTPC jelenleg. Az UVD 3.0 a piac legfejlettebb dekódoló motorja. Amit az nem támogat más sem, de emellett extra, hogy még a DivX és Xvid anyagokat is gyorsítja. Ezenkívül megoldott a HTPC egyik legfontosabb kritériuma, vagyis le tudja játszani a Blu-ray filmeket natív módban 23,976 Hz-en. Mindezt 18 watton belül, ami szintén fontos eleme a HTPC-nek. Persze valakinek nem számít, hogy a HTPC-hez aktív hűtés kell. Ilyenkor egy 65 wattos A szériás APU a megoldás, amire már van Mini-ITX-es alaplap, vagy ha már úgy sem számít a fogyasztás, akkor egy Intel proci egy tetszőleges dedikált VGA-val. Nyilván a PC-n erre ezernyi opció van az igényeket figyelembe véve. Ami biztos, hogy az Intel IGP-i jelenleg szerintem nem jelentenek alapot HTPC-re, mert képtelen natív módban Blu-ray filmet lejátszani, illetve (ilyen) képhibát generál a hardver H.264 alatt öt körüli referencia frame esetén. Tekintve a HTPC lényegi értelmét, azaz a filmezést, nem merem így ajánlani az Intel IGP-it.
    A WebM PC-n dekódoló motorból most sincs támogatva. Ez a VP8-as kodek, amit csak egy-két kínai ARM-os SoC gyorsít fix-funkciós egységről, de egyetlen PC-s lapka sem. Az AMD a shaderek erejét használja a feldolgozásra, de ettől az UVD 3.0 nem támogatja. Hasonlóan oldották még az MVC-t a Juniperre épülő, azaz UVD 2.2-es motort használó HD 6770 esetében, hogy legyen rajta 3D-s Blu-ray. Természetesen, ha kellően erős és okos a grafikus alrendszer, akkor ez megoldható manapság, de nem lesz olyan energiatakarékos a megoldás, mintha egy fix-funkciós motor végezni. A procinál persze így is sokkal jobb.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz huskydog17 #66 üzenetére

    Megoldható, csak az UVD 3.0-nak is van egy tűréshatára. Temérdek tartalmat ráküldhetsz, de egy idő után köszöni szépen, nem fogja bírni szuflával. A fő szempont itt az órajel, mivel ez is így működik. Az új lapkákban új UVD 3.0 lesz. Azért hívják még mindig UVD 3.0-nak, mert a hardver technikai képességei nem változtak, de a módosított egység most már képes működni 500 MHz-es órajel felett is. A Tahiti cGPU esetében 925 MHz-en működik, és ettől válik alkalmassá arra, hogy egyszerre 6 Blu-ray filmet kitoljon. Az már egy másik fejlesztés, hogy a tahiti 48 hangcsatornát kezel, vagyis hat darab 7.1 csatornás hangfolyamot rendelhet a kijelzőkhöz. Ez nem az UVD 3.0 reszortja, hanem egy külön egységé. Nyilván itt az AMD messze nem a 6 Blu-ray film egyszerre történű kitolását célozza. Ez csak egy képesség, amire talán van egy maroknyi igény, de szerintem tömeges biztos, hogy nem. Amiért ilyen a rendszer, az az AMD érdeklődése az üzleti szféra irányába. Egyre nagyobb jelentőséggel bírnak a telekonferenciák, és üzleti szinten a különböző technológiák, amiket pár cég kínál több ezer dollárért mennek az igények lefedésére. Az AMD ezt PC-s kereket között kínálja a közvetett konkurensek árazásának töredékéért. A hosszútávú cél, hogy egy ultravékony notebookban legyen ez, amit egy dokkolóval rácsatlakoztatsz vagy 6 kijelzőre, és a mobil termékben a lapka megoldja a kijelzők etetését, illetve a telekonferenciát úgy, hogy minden kijelzőn csak az adott tartalomhoz rendelt hang szólal meg. Ennek a szoftveres és hardveres alapja már megvan. A hardver ugye a Tahiti cGPU, ami egyelőre asztali termék, de nem nehéz kitalálni, hogy idővel mobil szinten is megoldható lesz mindez. Idén, ha nem is ultravékony keretek között, de a mobil HD 7700M dGPU relatíve olcsón tudni fogja. A szoftveres részen az AMD már régóta dolgozik a partnerekkel, azóta már támogatják a ViVu és a Nuvixa fejlesztéseit, illetve a programokat a Fusionhöz szabják OpenCL támogatással és OVD API támogatással.
    Az UVD 3.0 és a SAMU fogyasztása az órajeltől függ, és a gyártástechnológiától. Pár watt amit erről lehet általánosan mondani. Az biztos, hogy annál amit kiváltanak kevesebbet fogyaszt mindkettő, hiszen fix-funkciós motorokról van szó.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz huskydog17 #69 üzenetére

    Jól érted. Az 500 MHz, max két-három streamre elég.

    Szerintem erről nincs doksi, de úgy 1-3 watt az érték, függően a terheléstől, és az órajeltől. Persze az UVD motor önmagában nem árul el sokat, mert a GPU többi része is működik filmlejátszás során, hiszen a post-processt nem az UVD csinálja.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz Enszuke #71 üzenetére

    A 23,976 Hz támogatása a legfontosabb igény egy HTPC-nél. Minden egyes Blu-ray tartalom 23,976 fps-re van kódolva, vagyis csak ebben a módban lehet natívan lejátszani.
    A 3D és a 10 bit valóban nem tömeges igény. Előbbi azért, mert nem sok televízió képes 3D-re, míg utóbbi azért, mert konkrétan nincs olyan televízió forgalomban, ami képes megjeleníteni.
    A szinte mindennel nagyon kisarkított fogalom. A videók szempontjából ugyanis, ahol a Brazos megfekszik ott a 17 wattos Core procik is. Ahol viszont a Brazos megy, ott nem biztos, hogy a Core is menni fog. Ezért jobb a Brazos platform HTPC-re.
    Már elmondták mások, hogy a méréseid tele vannak hibával, mert mindenki más kevesebbet mért a Brazos platformra.
    Maradjunk annyiban, hogy az Intel grafikus drivere nem képes gyorsítani a VP8-at semmilyen formában. Azt kötve hiszem, hogy egy GPU-s gyorsítás többet fogyaszt, mint a procis lejátszás. Ilyen esetben miért alkalmaznánk ezt, ha rosszabbul járunk vele? Itt még ez Intel sem ért veled és a méréseiddel egyet, mivel számos formátumot gyorsítanak az IGP-vel, és ez a jövőben is kiegészül. Pontosan azért mert a GPU és a fix-funkciós motorok ebből a szempontból jobbnak számítanak a procis feldolgozásnál.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz huskydog17 #75 üzenetére

    Érdekelne, hogy melyik Philips TV az, mert az a 28,9 milliárd eléggé túlzásnak tűnik. Majd 5 év múlva lesz olyan csatlakozó, ami ennyit át bír vinni. Egyelőre a DisplayPort 1.2 HBR2 és a 3 GHz-es HDMI 1.4a ami a csúcs szabvány szintjén. Ma viszont egyetlen tévé sem alkalmazza ezeket. Pontosan ezért kell kettő, vagy négy csatira kötni az extrém felbontásra képes megjelenítőket. Ebből a szempontból a Philips állítása nagyon necces, mert még ha feltesszük, hogy a panel szintjén igaz is (amiben kételkedem), akkor is évekig várni kell arra az interfészre, ami elbírja majd ezt az információmennyiséget.

    A GPU-k régóta támogatják a 10 bitet, de mivel eléggé professzionális igényről van szó, így ha ilyet akarsz, akkor ugorj FirePro és Quadro megoldásokra. Ezeknél nem korlátozzák a gyártók a megjelenítés minőségét. A Radeon és GeForce szintjén igen.

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz huskydog17 #77 üzenetére

    Ez inkább marketingnek tűnik. Olyasmi lehet, mint a dinamikus kontraszt. Most a színen megy a hazudozás. Ahogy a kontrasztnál elértük a végtele aránylik 1-hez értékeke, úgy itt is elfogjuk érni majd a világ minden színét megjeleníti fogalmat. Most még csak tíz milliárdos értékeket hazudnak. :D

    Ez egy olyan kérdés, hogy hogyan bizonyítod be, hogy a dinamikus kontrasztarány nem 500 000 000:1-hez? :)

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz huskydog17 #80 üzenetére

    Attól függ, hogy mit ír a gyártó definíciója. Ha valamit állítanak például a 500 000 000:1-es kontrasztra, akkor annak van egy háttérdefiníciója, hogy milyen kisarkított körülmény alatt lehet reprodukálni.

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz Enszuke #82 üzenetére

    Ne légy ennyire meggyőződve az igazadról. Amit szembe állítottál a Brazos platformmal az 70 000 forintnak megfelelő összegű konfiguráció, vagyis kétszer annyit kell fizetni érte, amit az általad használt ASUS alaplapért. Megírtam már, hogy annak is van ellenfele, csak nem a Brazos. A Brazost az Atom ellen készítették. Atomos alaplapot bőven tudsz szerezni 35k-ból. Ez már önmagában megválaszolta, hogy miképp nem lehet a két rendszer egymás ellenfele. Most arról ne beszéljünk, hogy Core i5-2390T procit be sem tudsz szerezni hazánkban.

    [ Módosította: Kalandor ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz dezz #83 üzenetére

    Én még nem láttam tévét 10 bites csatornánkénti támogatással. De amúgy is mindegy, mert a gyártók ezt a funkciót főleg a profi VGA-kra korlátozzák.

    A Blu-rayt szerintem főleg mozizni veszik. Alig van olyan film ami nem 23,976 fps-sel került fel. Ez már önmagában elég indok, hogy ha hiányzik ennek a támogatása, akkor az a gép nem lehet HTPC alap, mert a legfontosabb feladatát nem tudja ellátni.

    Nem vagyok másnapos, csak megy a verseny a színekkel, amikor többezer dolláros FirePro vagy Quadro kell, hogy elméletben aktiváld a DeepColor szolgáltatást. Bullshit az egész. Még a 3D-nél is nagyobb. Abban pedig biztos vagyok, hogy nem fogod látni a különbséget. Még a 10 bit színcsatornánként elmegy, de a 12-16 már több mint sok. Inkább azon kellene dolgozni, hogy másodpercenként több képkockát rögzítsenek.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz dezz #87 üzenetére

    Ok lehet, hogy van ilyen tévé, és csak én nem láttam. :)

    Egy probléma van ezzel. A driver tilt olyan szolgáltatásokat, amit a hardver tud. A gyártóknak az a jó, hogy ha veszel FirePro és Quadro kártyát, az nem, ha töredékárért megkapod ugyanazt a szolgáltatást Radeonban egy GeForce-ban. DeepColor támogatást csak pár drágább terméknél aktiválnak. Ez nem fog megváltozni, amíg a potenciális vásárlók nagy része a TN és az IPS között nem értékeli a különbséget. Iszonyatosan sokat tudnak a mai VGA-k hardverből ezen a területen, de szoftverből alig engedélyeznek a többségnél valamit. A saját üzletüket rontanák a gyártók, ha az olcsó 10k-s termékeken menne mindent.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz MZperX75 #88 üzenetére

    [link] - itt a PH nem hivatalos képfeltöltője.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz attiLANte #91 üzenetére

    Az UVD az egy külön rész a GPU-n belül a GPU csak a post-processt csinálja, ha akarsz.
    Ha nem lenne hatékonyabb a GPU-s megvalósítás nem alkalmaznák a cégek. Ehhez képest, amit lehet mindenki gyorsít. Ez eléggé beszédes. :)

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz dezz #93 üzenetére

    Várj, most ez megzavart. A 3x10 bites frame buffer támogatása nem kell ehhez?

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz Enszuke #101 üzenetére

    És akkor is megírtam, hogy kizárt dolog, hogy bárki megtudna venni egy 195 dolláros listaárú processzort 10000-15000 forintért. Az, hogy te ezt megtetted nem jelenti azt, hogy ez általánosan így van. :)
    [link] - itt az ominózus hsz. Mindenki kikeresheti a termékek árát.

    Bármit összemérhetsz, mivel ehhez jogod van, csak oda kellene írni, hogy az egyik konfiguráció a boltban ~kétszer többe kerül.

    Néztem a Brazos fórumot és a Brazos teszteket. Mindenhol a fogyasztási eredményed kétharmadát mérik.

    Igen leírtad, hogy rossz tapasztalatait voltak vele. Ez nyilván ok arra, hogy utáld, és ezzel semmi baj nincs. Azzal van a baj, hogy szereztél egy bolti áron 70k-s konfigot 35-45k-ért, és ezzel már összemérhetővé tetted a 35-45k-s bolti árú konfiggal. :) Most nem néztem meg az árakat, akkor amikor megnéztem ennyi volt. A forint gyengülését bele lehet számítani persze.

    Egyelőre te próbálod bizonyítani, hogy a teszted hiteles, én nem, mert nekem ezzel kapcsolatban nincs mit bizonyítani. Nem én csináltam a tesztet.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz dezz #97 üzenetére

    Ok, ez így világos. Én úgy tudtam, hogy a 3x10 bites frame buffer kell ehhez is.

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz Enszuke #115 üzenetére

    És akkor mondok a másik konfigra árat: [link] az alaplapra kerestem, az 25070. A procit nem kapni Magyarországon, de 1000 darabos rendelés esetén egyért 195 dollárt kell fizetni az Intelnek darabjáért. A boltban tehát ennél drágább lesz, de váltsuk át így, ami mai árfolyamon 47000. Szerinted ez így hiteles összevetés?
    Ráadásul megkerested a Brazos platformból a legdrágább alaplapot, míg az Intelnél a legolcsóbbat.
    A G530 nagyon nem elég, mert nincs Clear Video HD támogatása. Abszolút alkalmatlan bármilyen mai multimédiás igényre. Illetve nincs QSV, vagyis, ha elkészül egy tényleges megoldás az IGP DXVA hibájára, akkor az így nem lesz alkalmazható. Ez csak Core procikon javítja ki a hibás képalkotást.
    Az Intel procik közül egyébként a Core termékek és a Celeron G440 támogatja a Clear Video HD-t.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz Enszuke #119 üzenetére

    Mert az egész teszt lényegtelen, mivel egy jóval olcsóbbat mérsz egy jóval drágábbhoz. Már ettől elvesztette az egész a lényegi értelmét. Innentől kezdve lényegtelen bármit is mérsz. Úgy meg főleg, hogy fogyasztásban a 2/3-át mérik a többiek. Ez mondjuk lehet, hogy a kiválasztott Brazos alaplap sajátja. A Deluxe-ok általában többet fogyasztanak a többinél, mivel több az extra is rajtuk.

    A moderátor dolga a hsz-ek tisztítása. Én nemrég azt írtam, hogy a lényegtelen hsz-eket törlöm, vagyis, ha valaki véletlenül dupláz például. Tovább nem is fogok menni, mert nem az én feladatom.

    Az gondolom véletlenül sem merült fel, hogy a szoftverben volt bug. Láttam már olyan szoftvert, ami Intelen el sem indult, míg AMD-n igen. Most akkor szar az Intel? Nem, mert megkérdeztem a fejlesztőket, akik azt mondták, hogy Intelen nem képes elindulni, mert nincs SSE4A támogatása, amit az ominózus szoftver igényel. Most azon lehet vitázni, hogy miért erőltették ezt az SSE4A-t, de valszeg azért mert az AMD szponzorálta. Ellenben meg lehet írni úgy a szoftvert, hogy az Intelen elinduljon. Nyilván, ha van egy bug a szoftverben, akkor az javítható.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz Enszuke #130 üzenetére

    Én pedig linkeltem az Intel alaplapjáét a 47k-s procival, ami listaáron annyi, vagyis 1000 darabot kell belőle venned, hogy 47-ért kapd meg darabját. Senkit sem fog érdekelni, hogy te beszerezted-ezt 15-20k-ért, ha más nem tudja.

    A Brazosba nem kell gyorsabb ram. Használd a teszthez ugyanazokat az alkatrészeket. Felesleges a másik konfigot egyéb részegységekkel feldrágítani. Ez akkor elveszti a platformteszt mivoltát, mivel szinten mindegyik gépben más alkatrészt teszteltél. Csak azokat kell cserélni ami kötelező. Pl. alaplap-proci. Memória vinyó, táp, ésatöbbi mehet át, mivel ezek nem kötődnek a platformhoz.

    Talán meg kellene próbálni ugyanazokkal a komponensekkel, illetve alaplap felszereltséggel! Te egyértelműen választottál egy nagyon jól felszerelt alaplapot a Brazos mellé, és ehhez egy nagyon rosszul felszereltet az Intel mellé. Az aktív, de nem használt extra egységek is árammal mennek. :)

    És mi van akkor, ha a szoftverhiba specifikus? [link] - itt van például egy videó, ami azt mutatja, hogy Hyper-Treadinges Intel procin akadozik a BF3, míg ha inaktiválod a HT-t, akkor megy. Most ettől a teljes széria hibás? Nem, csak van a játékban egy specifikus hiba, ami a Hyper-Treadingre van negatív hatással valamiért. Ugyanez előfordulhat egy programon belül. Még egyetlen egy terméket is érinthet, egy-egy programhiba.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz Enszuke #136 üzenetére

    Én nem hasonlítok össze semmit. Te teszed.
    Ez nem ment fel attól, hogy beszámolj arról, hogy az Intel oldalon csak a proci annyi, mint az AMD-nél az alaplap-proci csomagja.

    Speciel az alaplapi komponensekre gondoltam. A Deluxe alaplapokon tipikusan sok az extra, amik működnek, még ha nincsenek is bedugva. Ezért van a Brazos alaplapok között 10 watt eltérés is. A kevésbé felszerelt alaplapok esetében a fogyasztás jóval kisebb.

    Miről beszélsz? A 10 bites H.264-et senki, még egyszer nyomatékosítva leírom, hogy SENKI sem gyorsítja. A WebM-et csak az AMD GPU-i gyorsítják a shadereken keresztül. A 24p is támogatott az Intelnél. A 23,976 Hz nem támogatott, meg a DXVA dekódolás hibás 5 körüli referencia frame-nél. Ha rám hivatkozol, akkor pontosan hivatkozz, mert olyat sosem mondtam, hogy az Intelen nincs 24 Hz.
    Amit mondtam az az, hogy a Brazos az első két hónapban nem támogatta az 1080p-s Flash lejátszást, mert a stage videora készítették fel a rendszert. Azóta támogatja, amióta a Flash Stage Video alapú. Már a Stage 3D-t is támogatja, szemben a többi gyártóval.

    Korábban leírtam a Brazos E-450 és a G530 közötti különbségeket kérésre: [link] - a technikai doksikban utána lehet nézni.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz Enszuke #139 üzenetére

    Belekötöttek már másba is, csak az árak annyira egyértelműen eltérőek, és nagyon konkrétan ellenőrizhetőek, hogy már ott hitelét veszti az egész. De élj nyugodtan abban a hitben, hogy az összemért két rendszerből az Intel olcsóbb.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz Enszuke #141 üzenetére

    A valószínű nem elég.
    És akkor megint jön a kérdés, hogy az AMD-s konfigot, miért kell feldrágítani a memóriával? Egyáltalán miért kell más memóriát használni? Ez is befolyásolja a fogyasztást.

    És a 10 bittel szerintem csak az AMD-nek lesz gondja? Minden ultramobil terméken, ami nem gyorsítja rossz lesz.

    Nem szerencsés a 24p-t használni, mert a 24 Hz megy az Intelnek is. A 23,976 Hz nem megy. Az egy dolog, hogy erre van a legtöbb tartalom, de akkor sem szerencsés általánosítani.

    Tényleg nem értem. A Brazos UVD 3.0-s motorja a piac magasan legokosabb egysége. Az AMD megoldhat dolgokat a shaderen, mert képes rá a rendszer, de ha jön egy új szabvány, akkor azt senkinek a fix-funkciós egysége nem tudja gyorsítani. Tök mindegy, hogy melyiken nem tudsz mondjuk lejátszani H.265-öt például. Erre majd a GCN architektúra beépítése lesz megoldás, mert az programozható annyira általánosan, hogy bármit meg tudnak rajta oldani, akár a jövő H.265-jét is. A procis megoldás szempontjából mindegyik elfog hasalni, mert a fogyasztási keret nem engedi, hogy gyorsan megoldja a proci ezt. Nálam több tartalom négymagos procival is meghall. Ezek erős tartalmak, de jelzi, hogy ezt procival nem pótolod. A fix-funkciós egység a legjobb.

    Elmondom neked miért ismétled magad ... mert nincs válaszod arra, hogy egy 45k-s Brazos csomagot miért mérsz egy 47k-s proci (1000 darabos rendelési ár mellett számolva) + 25k-s alaplap párosához. Csakhogy ez másnak is világos legyen.

    [ Módosította: Kalandor ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz Enszuke #143 üzenetére

    Már ne haragudj, de az kit érdekel. Szerinted, ha valaki rendel egy G530-at, akkor azt a 47k-s Core procit adják neki? Írják majd, hogy ez lett belőle, maradhat? Inkább írj árakat. Legyen full hiteles, hogy nem kell az egyik terméknek más egységek extra fogyasztásával és árával szenvedni.

    Ne butíts, hanem mérj, mert az órajel nem minden. A Celeron még egy csomó dolgot nem kap meg, amit egy Core igen.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz Enszuke #145 üzenetére

    Miért nem X79-es platformot hasonlítottál hozzá, ha az ár nem számít?

    Ügyesen ellensúlyoztad. Csináltál egy feltétel nélküli Intel istenítést. A föld lakossága nevében köszönjük. :R

    Ha nem kell bele a több RAM miért raktad bele?

    Fantasztikus. Most aztán hitelesebb lett. Rögtön esett 25k-t az Intel proci ára, és így már összehasonlítható. :DDD

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz Enszuke #147 üzenetére

    Isten ments, hogy részletezd. Ma már eleget röhögtünk. Ráadásul már nagy offban van a topik.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz dezz #150 üzenetére

    Felbuzdulva a vitán. Nemrég megnéztem egy 10 bites H.264 anyagot. Core 2 Quad 3GHz-es procival akad 1080p-ben. Kell hozzá a kakaó nagyon. Valszeg itt már előtérbe kell helyezni nagyon a GPU-s gyorsítást. Különbséget amúgy nem láttam képminőségben. Mondjuk szerintem ez tartalomfüggő. MPC-HC-t használtam FFDShow-val, olyannal ami támogatja a 10 bitet.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz Enszuke #167 üzenetére

    Olyan áron adják. Két alaplap közel hasonló interfész extrákkal. ~28-29k
    [link] AMD Brazos E-350
    [link] Intel Atom D525

    Itt pedig a legjobban felszerelt alaplapok:
    [link] AMD Brazos E-350
    [link] Intel Atom D525 + Ion (utóbbi használható GPU-t jelent az NVIDIA-tól)

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

Új hozzászólás Aktív témák