Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • osztraksajt

    őstag

    Na most kezd igazán érdekes lenni a notebookok versenye. Akkora ugrás rajzolódik ki mint annak idején a Pentium M megjelenésekor, ami új szintre emelte a laptopok használhatósági fokát.

    Nem gondoltam hogy ezt az AMD fogja meglépni az elmúlt évek core2/i3-7 dominanciájával a hátunk mögött, meg amit összebénázott évek óta az AMD mobil kategóriában az sem éppen egy diadalmenet. :DDD Bár anno az Athlon-Opteron párossal is meglepő módon előztek, senki nem vette komolyan egy ideig.

  • osztraksajt

    őstag

    válasz blint63 #37 üzenetére

    Remélem nem ismétlődik meg a story, de a gyártás továbbra is nagy kérdőjel, az intel gyártástechnológiai fronton nagyon meglépett.

    Leginkább az elérhetőséggel van a baj, botrányos a gyártás volumene és elérhetősége. Sokkal nagyobbat durrant volna ha nem csak hébe-hóba lehetne kapni, és a webshopokban is pár darab került csak be az is erősen túlárazva a ritkaságuk okán, szinte csak a fanok vették, bár egykét korrekt noti épült rá amin már látszik a koncepció.

    De ez más ligában focizik mint a Llano a megadott paraméterek alapján. Olyasmi feelingem van mint mikor a 3850 megjelent, a 2900XT már jó volt csak még túl sok volt a kompromisszum, de a technológia már adott volt és elkészült rá az első igazán ütős termék. A 4850 pedig már tarolt minden fronton a piacon.

  • osztraksajt

    őstag

    válasz huskydog17 #75 üzenetére

    100.000:1 kontrasztarány. :DDD Érdemes ezeket a hivatalos specifikációkat azért fenntartásokkal kezelni, sokszor a "hogyan írjunk rá nagyobb számot, mit mivel szorozzunk" marketinges mentalitás uralkodik. (A zenei részt kivettem mert láttam közben a linket és szerkesztettem)

    A 16,7 millió színnél is inkább az anyagok tömörítése ami sávosodást okozhat, nem maga színtér szűkössége nagyon speciális esetektől eltekintve. De azzal köznapi felhasználásnál nem fogsz találkozni.

    [ Szerkesztve ]

  • osztraksajt

    őstag

    válasz Enszuke #115 üzenetére

    A g440-nek eleve harmadannyi cache-e van (1 vs 3) mint amit te visszafojtottál elvileg olyan szintre, az komolyan megdobja a teljesítményt azért.

    Nincs a 24p lejátszáson kívül semmi gond az intellel, ha neked az jön be egészségedre, használd ha azzal érzed azt hogy neked megfelel. De ne gyere azzal hogy videókonvertálásnál hogy fagyott neked az XP1800as proci, mert irreleváns és 99,99% hogy nem a proci volt. Nekem soha nem fagyott, pedig én is elég sokat konvertáltam egy XP2000-rel annak idején.

    Egy HTPC-re alkalmas brazzors lap 28-30k körül van, egy intel h67 cucc a legalapabb g440 1 magos procival meg inkább 42k-45k ha ITX-ben gondolkozunk, ami valljuk be HTPC-nél jellemző szempont. De matx-ben is drágább párezer forinttal, amit 4-5w (tegyük fel hogy jók a méréseid, bár én kevesebbet mértem míg nálam volt egy lap, de más táppal így nem mérvadó, lehet az intel is kevesebbet fogyasztana) fogyasztáskülönbséggel számolva is évtizedek alatt térülne meg.

    Most néztem meg, 214 HD film van a NAS-omon, és ebből 209 darab 23,976 Hz-es de egyik sem 10bites színmélységű, szóval nekem pl fontosabb a 24p hogy ne rántson egyet a kép minden negyvenedik másodpercben mint a 10 bit meg a minusz 10-30s bootidő.

  • osztraksajt

    őstag

    válasz Enszuke #121 üzenetére

    Nejemnek egy G620T+MSI H61-itx-et raktam össze, így ismerem a rendszert, bár az utóbbi időben elég nehéz olcsó T-s procihoz hozzájutni, nagyon vadászni kell hogy találj.Sok H61 alaplapon nincs HDMI, illetve észvesztően ciripelnek SATA műveleteknél valami okból kifolyólag. A miénknél külön szigetelést+ventilátort kellett tegyek a Chieftec miniITX házba hogy meg lehessen maradni a szobában. De többnél is észrevettem hogy hangja van a cégnél is.

    Ki is próbáltam természetesen a videólejátszási képességeit. Egy Egreat S100 médialejátszóm is van (Dune szoftverrel amivel elég tág határok között állítható a frissítés), továbbá egy Onkyo SR609 ami szintén képes akár frekvenciakorrekcióra is, meg egy Samsung ps51d550 TV-m, így van lehetőségem összehasonlítani, de monitorról nem nyilatkozhatok mert érthető okokból nem azon filmezek. :D . A plazma elég jól kiadja a rántásokat, én és a gyerek is látjuk és zavaró is számunkra, de a nejem pl nem veszi észre vagy nem éri el az ingerküszöbét.

    Én úgy gondolom, hogy a tömörítés miatt jópár nagyságrenddel nagyobb esélyem van hogy a színátmenetekben sávosodás jelenne meg mint a 10bites színmélység hiánya miatt, mert normális forrásból még soha nem láttam sávosodást pedig elég sok igényes anyagom van.

    Ami miatt nekem nincs HTPC-m az az, hogy nekem pl az e350-re épülő lapoknál nincs 1.4 HDMI támogatás. ami a 3D TV mellé bizony elférne. Szóval nekem egyik se jó, mert mindkét rendszeren vagy még hiányosság. De ha emberi árba ereszkednek és beszerezhetőek lesznek az e450-re épülő alaplapok akkor kezdek neki a HTPC projectnek.

Új hozzászólás Aktív témák