Hirdetés

Aktív témák

  • hogyishívnak?

    aktív tag

    válasz krila #29 üzenetére

    Ok megértelek,de a pénz nem kifogás! Attól,hogy a lakásba bevezették az áramot és megvetted az elektromos berendezést még nincs vége mindennek.Embereknek felkéne nőni ahoz, hogy minden, berendezést nem csak használni,kell hanem karbantartani is. Sajnos, ez a szülők és iskolák hibálya is,hogy időben nem ''verik'' bele az emberbe a felelőségtudatot és magyarázzák el, hogy 1 berendezéshez tartozik, használati utasítás és karbantartás is. Amig emberek nem találkoznak komolyabban elektromosságal (sajnos sokan még ezek után is) addig nemtesznek mindent a biztonság érdekébe. Mivel szakmámban erősárammal is foglalkozom tudom és szinte naponta látom az emberek trehányságát még nagyobb teljesítménynél is ami mégnagyobb odafigyelést igényelne.

    A pénzhiányról pedig a véleményem, hogy aki elektromos berendezést üzemeltet igen is legalább 3-5 évente szánja rá a max 5-15e forintot. De hidd el már akkor is jobb lenne a helyzet,ha emberek mikor beköltöznek 1 lakásba akkor megnézetnék.Ennek se szabad kisebb jelentőséget szentelni,mint pl.,hogy folyik e a csap,vagy szigetel e rendesen az ablak becsukva.

    Sajnos mérésbe nemtudok segiteni mivel se műszerem se papirom nincs hozzá.

    Ha társasházról van szó akkor célszerű beszélni a közösképviselővel, mivel a társasháznak is kötelessége (nem a lakásokban!) földelésmérést végeztetni.
    Így a ház és a lakók is jobban járnak!

Aktív témák