Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Nunder

    őstag

    válasz akos86 #38414 üzenetére

    Pontosan ugyanez a helyzet nálam is (PI4, 2Gb). Ubiquiti alapú az egész hálózat, minden más eszköz normális sebességeket produkál, kivéve a PI. Egészen pontosan egy EdgeRouter X és Digi 1000 net van benn, de meg sem közelíti a sebesség az átlagosan elérhetőt sem. Emellett két AP is van, WIFI simán van 250-300Mbit mindig. Rápróbálok én is az említett tesztekre hátha.

    Másik problémám hogy gyötrelmesen lassúcska minden rajta. A full NOOBS-zal jött, erősen gondolkodom rajta hogy a heréltet felteszem rá, mert így számomra használhatatlan. Egy szűz rendszerre próbáltam Plex server-t és egy Kodit próbáltam valamint VLC-zni, de minden kritikus hibákkal száll el és nem értem hogy miért... Mondták már, hogy talán a Ubiquiti Unify Controller lehet a ludas, de egyrészt csak fut, még nincs rendesen konfigurálva, másrészt meg semmilyen nyomát nem látom az erőforrások között. De ez legyen az én bajom, a net sebesség viszont kiakaszt.

    [ Szerkesztve ]

    “It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

  • Nunder

    őstag

    válasz dew28 #38436 üzenetére

    Idő közben újra telepítettem a közepes méretű ROS-t, és a memória/CPU gazdálkodás sokkal jobb lett, midnen flottul és sokkal gyorsabban működik.

    Viszont a net nem hagy nyugodni, ethtool-lal gigabitet mutat, speedtest CLI-ből 350Mbps upd/dow n kábelen és wifin is. Ennek ellenére böngészőből már csak 40-50 Mbps jön, letöltés Transmission-nel vagy bárhogy olyan 3-4 MB/sec! Nem értem mi lehet a gond...

    “It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

Új hozzászólás Aktív témák