- Ízléses lett a Drop kompakt, vezeték nélküli klaviatúrja
- Jól felszerelt, csúcskategóriás külső videokártya jött a Gigabyte zászlaja alatt
- Gamescom 2025: Limitált szériás Godlike X lap és más finomságok az MSI-nél
- Leégett az első Radeon a hírhedt 12V-2x6 tápkonnektorral
- India betiltja a pénzalapú online játékokat
- Melyik tápegységet vegyem?
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- Vezeték nélküli fülhallgatók
- Amlogic S905, S912 processzoros készülékek
- Kettő együtt: Radeon RX 9070 és 9070 XT tesztje
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- Rendkívül ütőképesnek tűnik az újragondolt Apple tv
- Intel Core i5 / i7 / i9 "Alder Lake-Raptor Lake/Refresh" (LGA1700)
- Hővezető paszták
- 5.1, 7.1 és gamer fejhallgatók
-
PROHARDVER!
Amit érdemes tudni a Raspberry Pi-kről:
A legelső változat 2012-ben jelent meg. Pici, olcsó és nagyon alacsony fogyasztású, hobby-célú kártyagép. Felépítése ARM alapú, nem PC-architektúra, hanem kb. egy régi mobilhoz hasonló. Nagyon sok mindenre használható! A Linux-nak és a magas eladási mennyiségnek köszönhetően jelentős fejlesztőtáborral rendelkezik.
Új hozzászólás Aktív témák
-
cigam
titán
válasz
IpiBcsi #43900 üzenetére
A folytatásban azt is írják, hogy a Pi imager-en ráböksz a fogaskerék ikonra, akkor egy csomó induló beállítást megadhatsz.Többek közt az "első" user/pass párost.
Még később azt is írják, hogy készíthetsz egy userconf vagy userconf.txt nevű fájlt amiben megadhatod az "első" felhasználód nevét, és jelszavát. Igaz windows alatt alapból nincs openssl parancs, de ott a Pi imager, ami mindent elintéz neked. -
cigam
titán
válasz
IpiBcsi #43894 üzenetére
Még mindég nem értjük egymást.
Te azt mondtad a miniDLNA programnak hogy a /media mappában tárolod azokat a fájlokat amiket meg szeretnél osztani. De nincs ilyen mappád, így nem oszt meg semmit.
Ha azt szeretnéd, hogy a "torrent" mappád tartalmát ossza meg akkor a minidlna beállítófájlban a
media_dir=/media/WDMyBook/media
sort cseréld le erre
media_dir=/media/WDMyBook/torrentHa meg a "latogato" tartalmát akarod megosztani a miniDLNA-val, akkor meg a
media_dir=/media/WDMyBook/latogato
sorra kell kicserélni.Csak abban a konyvtárban fogja keresni amit beírsz neki. A samba fálmegosztás, és a dlna megosztás két külön történet.
-
cigam
titán
válasz
IpiBcsi #43887 üzenetére
Valamit nagyon keversz.
Ha a minidlna konfigba azt írod be, hogy media_dir=/media/WDMyBook/media, akkor a /media/WDMyBook/media mappában keresi a _média_fájlokat_, akkor a samba megosztáson keresztul (feltéve hogy a /media/WDMyBook mappa van megosztva) a Z:/media mappába kell másolnod a videófájlokat.
Ha copy paste végezted a telepítést, akkor az az újonan megjelent miniDLNA mappa a program adatbázisának, és naplófájljainak mappája. Az csak a működéséhez szükséges plusz.
Hogy néz ki most a konfigurációs fájl? Csak a media mappát adtad meg, vagy tematikusan meg van adva a képek, hangok, videók mappa is? Mert a DLNA szerver az ott beállított könyvtárban keresi azokat a tartalmakat, amiket elérhetővé tesz a TV számára. -
RAiN91
őstag
válasz
IpiBcsi #43891 üzenetére
A Samba-t én is próbáltam HA-n, és szintén ez volt, hogy nem látja a TV. Nekem az nem Rpi-n fut, hanem egy vékonykliensen. Az lenne a legjobb, ha nem kellene két eszköz ezekre a feladatokra (HA, DLNA, hálózati meghajtó -> RPI + vékonykliens), ezért is volt a fenti kérdésem.
-
cigam
titán
válasz
IpiBcsi #43884 üzenetére
Pontosan melyik program nem látja? A DLNA megosztást nem fogod látni intézővel, mint egy (Samba) hálózati megosztást. Ahhoz olyan (médialejátszó)programra van szükség, ami ismeri a DLNA protokollt.
Amúgy a TV látja a benne lévő fájlokat?RAiN91
- igen, a rádugott merevlemez(eke)t képes megosztani a hálózaton
- igen, képes futtatni DLNA szervert(legyen az miniDLNA, vagy PLEX)
- igen, a Raspberry Pi os-re telepíthetőek ezek a programok/szolgáltatások- tippre azt mondanám, hogy simán. Attól függ mennyire "herélték ki", alakították át egyedire a Raspberry Pi OS-t. (nem nulláról írták meg az egész rendszert, hanem fogták, az alap rendszert, és kulcsrakész HA rendszerré alakították.)
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- AMD Ryzen 7 7800X3D / RTX 3080 Ti / B650 / 32GB DDR5 / 1TB SSD / 850W - Minden garanciás
- GAMER PC! i7 12700 / RTX 3080 Ti / 32GB 4133MHz / B760M / 1TB NVMe / 700w! BeszámítOK
- Belépő GAMER PC! i5-12400F / RX 6600 XT / 16GB 3200MHz / 512GB NVMe / 600w! BeszámítOK
- GAMER PC! i7-12700K / RTX 4070 Super / 32GB 6000MHz / 1TB Gen4 / 750w Gold! BeszámítOK
- STRIX White PC! RTX 3080 / Ryzen 7600 / 32GB DDR5 / 1TB NVMe / 750w Gold! BeszámítOK
- ÚJ Bontatlan Honor 400 Lite 8/256 Velvet Grey, Dual SIM
- Dixit 4 Eredet (bontatlan, fóliás kártyacsomag)
- Fotó állvány eladó
- BESZÁMÍTÁS! Asus TUF B360-Pro i7 9700 16GB DDR4 512GB SSD RTX 4060 8GB ZALMAN S3 TG Zalman 500W
- LG 45GR95QE - 45" Ívelt OLED / 2K WQHD / 240Hz 0.03ms / NVIDIA G-Sync / FreeSync Premium / HDMI 2.1
Állásajánlatok
Cég: FOTC
Város: Budapest