Hirdetés
- Megjött a Cherry legfrissebb, taktilis karakterisztikájú kapcsolója
- 8 bővítőhelyes Jonsbo "akvárium", akár kábeleket rejtő alaplapokhoz is
- 4K felbontású, 240 Hz-es OLED monitorokkal köszönti az őszt a Lenovo
- Ismét egy teljesen friss egérrel gyarapította kínálatát a Pulsar
- Legalább 20 éves lemaradásban vannak a kínai litográfiai cégek?
- Most Kína tiltotta ki a nemrég exportengedélyt kapott AI gyorsítókat?
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- Mini PC
- ASUS ROG Ally
- Xiaomi Mi Box androidos médialejátszó 4K és HDR támogatással
- Intel Core i5 / i7 / i9 "Alder Lake-Raptor Lake/Refresh" (LGA1700)
- Megjött a Cherry legfrissebb, taktilis karakterisztikájú kapcsolója
- Azonnali notebookos kérdések órája
- Intel találgatós topik
-
PROHARDVER!
Amit érdemes tudni a Raspberry Pi-kről:
A legelső változat 2012-ben jelent meg. Pici, olcsó és nagyon alacsony fogyasztású, hobby-célú kártyagép. Felépítése ARM alapú, nem PC-architektúra, hanem kb. egy régi mobilhoz hasonló. Nagyon sok mindenre használható! A Linux-nak és a magas eladási mennyiségnek köszönhetően jelentős fejlesztőtáborral rendelkezik.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Szenty
tag
válasz
pockhome #2311 üzenetére
Rosszul olvastad, 700 mA-t maga az R-PI vesz fel. Célszerűbb tehát nagyobb tápot venni, mert rengetegen írták, hogy nagyobb terhelésnél és/vagy USB-s eszközök használata miatt instabilitási problémák akadtak vele. Ajánlott legalább az 1200 mA-es (mivel ha az R-PI-re rádugsz egy 500 mA-t fogyasztó USB-s eszközt, akkor szűken marad neki 700 mA), de a nagyobb nyilván nem baj.
És persze az USB-s eszközöknek a külső USB hub javasolt.
-
fo_di
őstag
válasz
pockhome #2311 üzenetére
okostelefontöltőknek általában kb 700-1000 mA az áramuk és a végük ráadásul mikrousb (ugyebár az kell hozzá), én egy galaxy s töltővel használom jelenleg még (és az elbír egy billentyűzet,egér, lan és pendrive kombót, többet nagyon nem, mert levágja az usb/ethernet buszt utána áramhiány miatt)
-
fo_di
őstag
válasz
pockhome #2309 üzenetére
hát valami, amin keresztül a kártyát a gépre tudod dugni, sosem árt
a gyári disztrók kb 2 gigás image-eket tartalmaznak, így 2 giga ajánlott, több nem árt, ha a fájljaidat is akarod rajta tárolni (de fentebb vanlinkelve a minimál, 80 megabájtos disztró is)
a nagyobb kártyákhoz ki kell terjeszteni a partíciókat utólag -
fo_di
őstag
válasz
pockhome #2306 üzenetére
raspberry pi downloads oldal
innen szedted le az image-et elvileg, ott volt a linek felett egy bazi nagy félkövér szöveg:
To use an image file, you will need to unzip it and write it to a suitable SD card using the UNIX tool dd. Windows users should use Win32DiskImager. Do not try to drag and drop or otherwise copy over the image without using dd or Win32DiskImager – it won’t work. If you’re still not clear on what to do, the community on the Raspberry Pi Wiki has written a guide for beginners on how to set up your SD card.
ez kellőképpen részletes leírás, és csak el kellett volna olvasniZolexx: itt tudsz körbenézni, hogy mások mikre használják: Raspi Forum: Projects
a legtöbben olyanra használják, amire korábban arduinot használtak volna (olcsóbb, ráadásul full linux van rajta, de ugyanúgy programozható a bemenete/kimenete), megint sokan médialejátszónak (limitáltan használható), néhányan meg webszervernek. de ez csak néhány ötlet
os ami van rá: debian wheezy, puppy, arch, openelec, android (erősen beta cm7 és alpha cm9)
Új hozzászólás Aktív témák
- Eladó PC AMD Ryzen Threadripper 2990WX/ X399 Xtreme/ 128gb RAM
- Asztali PC , R5 8400F , RX 5700 XT , 16GB DDR5 , 512GB NVME , 500 GB HDD
- Asztali PC , R7 5700X , RTX 3070 Ti , 32GB RAM , 512GB NVME , 2TB HDD
- Asztali PC , R7 8700F , RTX 3070 Ti , 32GB DDR5 , 512GB NVME , 1TB HDD
- Asztali PC , i7 10700 , RX 5700 XT , 16GB DDR4 , 512GB NVME , 500 GB HDD
- HIBÁTLAN iPhone 13 mini 128GB Starlight -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3288
- ThinkPad T495 Ryzen 3 PRO 3300U 16GB 1000GB 1 év garancia (akksi hibás)
- Gamer Notebook! Csere-Beszámítás! Asus Tuf F15 FX506H / 11400H / RTX 3050 / 16GB DDR4 / 512 SSD
- HP ZBook Firefly 14 i7-1165G7 32GB 1000GB 14" FHD magyarbill 1 év garancia
- Eladó egy Pixel 8
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest