Hirdetés
- CES 2026: igazi mindenes a Lenovo legújabb, 4K-s QD-OLED monitora
- A Micron szerint nem dobbantott a végfelhasználói piacról a Crucial eltűnésével
- Beépített hangszórót is kapott az MSI legfrissebb mini PC-je
- CES 2026: egy ponton világelső lett a Micron új SSD-családja
- Alaposan helyretette az AI ellenzőit az NVIDIA vezetője
Új hozzászólás Aktív témák
-
Abu85
HÁZIGAZDA
A patch után már pár parancs nem működik, szóval ez lényegtelen lett. A Rage automatikusan állítja be a textúrarészletességet, a proci és a rendszermemória képességeitől függően. Ezek beállítását szerintem Carmack azért nem akarja a felhasználók kezébe adni, mert nem sokan értik, hogy a megatextúrázás sebessége nem a VGA-tól függ.
A Rage-ben lehetséges az SLI és a CF, de tisztán elméletben, gyakorlatilag nincs értelme. Erre az NV már rájött és az internetes profil update letiltja az SLI-t, később persze újra aktiválhatják, de a mostani rutinokkal semmit sem nyersz SLI-vel. Az AMD még kiad egy CF drivert a jövőhéten, lehet, hogy ők kitaláltak valamit, amivel hatékony lehet a CF, de kétségeim vannak. Igazából amíg a motor nem ad teljes kontrolt a user kezébe, addig a több GPU lényegtelen, mert a kritikus beállításokat nem módosíthatod, és azokat egy GPU-hoz és a CPU+RAM-hoz illeszti. Igazából nem értem, hogy az AMD ezt miért erőlteti. Ennek a motornak a szinkronizációjával max 10-20%-ot lehet nyerni, de csak nagyon erős proci mellett.
A Frostbite 2-őt az AMD-vel rakta össze a DICE. A fejlesztői oldalról hivatalos Gaming Evolved partnerprogramos engine és játék a BF3 (ugyanaz a felállás, mint a BF: BC 2-nél ... az AMD-nek a DICE-szal, míg az NV-nek az EA-vel van szerződése, ezért tartozik a játék mindkét partnerprogramba, ahogy a BC2-nél is mindkét vállalat reklámozhatott). HD 5800-on marha jól fut a béta kód, de ez főleg azért van, mert az alapokat erre a kártyára írták. A grafikát most optimalizálják a többi GPU-hoz. De ahogy hallom a béta elég jól fut máson is. A HardOCP kielemezte. [link] Ez a motor amúgy semmi olyan technikát nem használ, ami ne illeszkedne a PC-k felépítéséhez. A Rage-dzsel ez a fő baj. A megatextúrázás drága a PC-n.
Annyit még érdemes megjegyezni, hogy a BF3 még nem végleges kódot használ a grafikára. A béta a játékmenet tökéletesítésére koncentrál. A grafikai rész kiértékeléséhez a felhasználók visszajelzései nem szükségesek.
Új hozzászólás Aktív témák

- PS5 Pro+Sony Pulse 3D+Játék
- Bomba ár! HP EliteBook 840 G6 - i7-8GEN I 16GB I 512GB SSD I 14" FHD I HDMI I Cam I W11 I Gari!
- Bomba ár! Lenovo X13 G2i - i5-1135G7 I 16GB I 256SSD I 13,3" WUXGA Touch I W11 I Cam I Gari!
- Bomba ár! Lenovo X1 Carbon G7: i5-8265U I 8GB I 256SSD I 14" FHD Touch I HDMI I Cam I W11 I Gari!
- Bomba ár! HP EliteBook 845 G7 - Ryzen 5 4650U I 16GB I 512SSD I 14" FHD I Cam I W11 I Gari
- GYÖNYÖRŰ iPhone 14 Pro 128GB Deep Purple -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3555,100% Akkumulátor
- 134 - Lenovo Legion Pro 7 (16IRX8H) - Intel Core i9-13900HX, RTX 4090 - 3 év garancia
- BESZÁMÍTÁS! MSI B650 R7 7700 64GB DDR5 1TB SSD RX 7900 XTX 24GB Lian Li LANCOOL 216 ARGB 850W
- Samsung Galaxy S22 5G 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Apple iPhone 13 Pro 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest


