Hirdetés
- Milyen egeret válasszak?
- VR topik
- Belehúz a kapacitásbővítésbe a TSMC
- Apple MacBook
- Épített vízhűtés (nem kompakt) topic
- Milyen TV-t vegyek?
- Házimozi haladó szinten
- Jelentősen meglazítja a gyeplőt a Windows 11 frissítéseknél a Microsoft
- Nem indul és mi a baja a gépemnek topik
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
-
PROHARDVER!

Új hozzászólás Aktív témák
-
kovisoft
őstag
válasz
pmonitor
#15603
üzenetére
Nem gondolnám off topicnak a témát, bármit meg lehet értelmesen vitatni, de ha valaki úgy kezdi, hogy ez meg az milyen sz@r, ezek meg azok milyen hülyék, stb, akkor azzal óhatatlanul belegázol valaki másnak a lelkébe, aztán nem győznek takarítani a modik.
Az adott feladat és a rendelkezésre álló erőforrások döntik el, hogy elfogadható-e ez a futásidő vagy nem. Sokszor elfogadható, máskor meg nem. Ha nem elfogadható, akkor valahogy gyorsítani kell a programot, és ennek többféle módja is lehetséges, nem csak a váltás egy másik programnyelvre, pláne ha több millió soros kódbázisról van szó. Első körben nyilván az ember az adott programnyelven az adott programrészt próbálja optimalizálni (pl. gyorsabb algoritmusok használata, heurisztikák beépítése, caching, párhuzamosítás, stb). Bizonyos esetekben lehet hardvert bővíteni vagy nagyobb teljesítményűre cserélni. Nyilván szóba jöhet a kódnak vagy egy részének egy másik programnyelvre való átültetése is, de mit csináljon pl. az, aki már eleve C-ben (vagy akár Assemblyben) oldotta meg a feladatot, és még így is lassú?
Aztán meg olyan is van, hogy ugyan tudnánk gyorsítani a kódon, de ez túl nagy munka lenne és sokba kerülne a cégnek vagy a megrendelőnek, és így máris elfogadhatóvá válik a hosszabb futásidő.
Új hozzászólás Aktív témák
● olvasd el a téma összefoglalót!
- Yettel topik
- Suzuki topik
- Mától kapható az EarFun Clip 2
- Heroes of Might & Magic: Olden Era
- Óra topik
- Autós topik
- Okos otthon - Home Assistant, openHAB és más nyílt rendszerek
- OnePlus Watch 4 néven újráz az Oppo Watch X3
- A fociról könnyedén, egy baráti társaságban
- Poco F5 - pokolian jó ajánlat
- További aktív témák...
- Eladó ÚJ TCL 501 2/32GB fekete / 12 hó jótállás
- Tüzes Ezüst! CTO! MacBook Air M5 24GB 1000GB Garancia! SILVER TÖLTŐVEL!!!!!
- PEACH Laminálógép és vágógép (6 in 1 Laminator & Trimmer PBP350 A4)
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i9 14900KF 32/64GB DDR5 RAM RX 9070 XT 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 14400F 32/64GB RAM RX 9060 XT 8GB GAMER PC termékbeszámítással
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest


