Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • byte-by

    tag

    halo!

    általában nem foglalkozom pénzzel fórumokon, de muszáj vagyok hozzászólnom.

    sajnos Magyarországon jellemző, hogy az emberek (nagy általánosságban, persze kivétellel)
    kevésre tartják a munkájukat, alacsony bérszintben gondolkodnak, nem mernek kérni, stb.
    a probléma, hogy elmennek egy multihoz, vagy akár egy kkv-hez és utána szidják mert kevés a pénz, alacsony a megbecsülés, ilyesmi.
    elfelejtve, hogy az adott munkát ennyiért vállalták. a vásár kettőn áll.
    én magam igyekeztem tudatosan kilépni ebből a rossz irányból.
    igaz, megtehetem, vannak referenciáim ki is használom.

    visszatérve a feldobott példához.
    plc programozó munkakörben a br 300 az ló...asz.
    de.
    ha nincs tapasztalatod, úgy érzed fejlődnöd kell, kezdő vagy, kell a pénz, stb. akkor menj el dolgozni és
    ha szereztél tapasztalatot, nem lehet zavarba hozni plc -vel, magabiztosan tudsz programozni
    utána kereshetsz más munkahelyet. ma rengeteg cég keres plc-t. (is)
    lelkiismereti problémákat ne okozzon ez az eljárás, mert annak a cégnek aki br. 300-at ajánl, annak sincs
    lelkiismereti problémája nyilván valóan.

    a katás vállalkozással nekem nincs problémám.
    voltam én is, a céggel kifizettettem a katát, plusz a munkákat, és még vállalhattam saját munkákat is,
    nem panaszkodtam.

    végeredményben azt kell mondanom, hogy ha van referenciád, van tapasztalatod, rendelkezel megfelelő tudással (nem kell pengének lenni), akkor nyugodtan el kell kérni a megfelelő összeget.

    ha ezt számszerüsítjük, a br. 650 körül egy magyarországi pl. multinál simán. plusz-mínusz akár 50k.
    ha nem tudunk megegyezni akkor lesz más. vannak cégek akik folyamatosan keresnek plc-seket, pont azért , mert nem hajlandóak megfizetni, így nem is alakul ki a lojális csapat, vagy akár csak 1-2 fő.
    (sajnos Magyarországon még így sem lehet az optimális 2500-3500 eurot elkérni, de törekedni kell rá)

    de ilyen cégekkel én nem foglalkozom. jelenleg is megkeresnek folyamatosan cégektől, de mivel nekem
    van munkám, és nagyjából meg is vagyok elégedve vele, megköszönöm, de nem érdekel.
    persze nem br.300 -ért dolgozom. annyiért még egy elektromos karbantartót sem találni mifelénk.

    a végzettséggel kapcsolatban annyi, hogy nem muszáj a főiskola, nekem sincs, középfokkal vagyok plc-s.
    persze ha van, az csak jó, nekem nincs problémám a tanulással, az mindig jó.

    jelenleg én kerültem olyan helyzetbe, hogy külsős plc-sekkel kell dolgoznom, pontosan tudom a helyzetüket, mert én is ebben a cipőben jártam, de nem problémázok az áron, mert nekünk az kell, hogy jól legyen megcsinálva a munka , amit elvárunk. mi kiléptünk ebből a filléres gondolkodásból, értelmetlen.

Új hozzászólás Aktív témák