- Home server / házi szerver építése
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- Milyen CPU léghűtést vegyek?
- Nem fut az Intel grafikus vezérlőin az év egyik legjobban várt címe
- Plazma TV topic
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- Azonnali fotós kérdések órája
- Bambu Lab 3D nyomtatók
- Fejhallgató erősítő és DAC topik
- 5.1, 7.1 és gamer fejhallgatók
Új hozzászólás Aktív témák
-
Szirty
őstag
válasz
InFlames86
#7131
üzenetére
Szia!
"Rég beszéltünk"
Mert nem tolod az IRC-t...
Egy A2-es nekem is jól jönne. Vettem e-bay-en egy kínai utánzatot, amit PC adapter USB A2 néven hirdettek.
Persze tudom én hogy ebben van némi kockázat, de nem volt drága, gondoltam próba-szerencse.
Meg is jött, ahogy kell. Teljesen úgy néz ki mint a Siemens: tokozás, csatlakozók, forma, színek, LED-ek, kábelek, stb. A belseje azonban teljesen újra van alkotva. Egy ATMEL próbálja utánozni az eredeti működését
Mint kiderült ezt több-kevesebb sikerrel teszi.Az első érdekesség ami szembe jött a próbálgatásoknál, hogy bár A2 néven hirdeti és az A2-nél is ezt is az USB port táplálja meg a PC felől, nem a 24V az MPI/DP felől (ami nagy előny tud lenni amúgy) de nem az A2 drivereit csomagolták mellé.
Mint kiderült az eszköz a régi PC Adapter USB eszközt szimulálja. A drivere sem saját, hanem az eredeti Siemens driverrel működik.
...már amikor működik.Kipróbáltam többféle környezetben, még S7-200-al is (PPI). A legtöbb esetben 300/400-asokkal működik (leginkább amikor MPI a kapcsolat és csak egy PLC van a buszon.
Amikor azonban profibusszal kerül szembe amin 10-20 eszköz is lóg még a PLC mellett, már gondok vannak. Nem veszi fel a kapcsolatot, nem látja a PLC-t és a drivert befagyasztja.
Maga az eszköz is képes befagyni. Normál MPI buszos működés közben elveszti a kapcsolatot és újraindításig nem is áll helyre.
Virtuális gépről nem tudom elérni, nem használható így (a gyári PC adapternek ezzel nincs gondja).Szóval nem mondom hogy teljesen használhatatlan, de közel sem tökéletes.
Ami azért nagy gond, mert ha el kell menni a egy ismeretlen géphez vele, nem tudhatom előre hogy hajlandó lesz-e kommunikálni a PLC-vel az ottani körülmények között vagy nem. Ami elég kellemetlen több órás utazás után... No mind1 ez van.
Új hozzászólás Aktív témák
- A fociról könnyedén, egy baráti társaságban
- Mibe tegyem a megtakarításaimat?
- Vivo X300 - kicsiben jobban megéri
- BestBuy topik
- NBA és kosárlabda topic
- Audi, Cupra, Seat, Skoda, Volkswagen topik
- Anglia - élmények, tapasztalatok
- Home server / házi szerver építése
- Motoros topic
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- További aktív témák...
- Ryzen 7 3700X / RTX 2060 SUPER / 32GB RAM / 512GB NVMe Gamer PC
- Beszámítás! Motorola Sound Flow XT2549-1 hangszóró hibátlan működéssel
- Beszámítás! Lenovo Thinkpad P15 Gen 1 FHD notebook - i7 10850H 32GB DDR4 1TB SSD T2000 4GB W11
- Beszámítás! Samsung Galaxy S23 Ultra 256GB okostelefon garanciával hibátlan működéssel
- Samsung Galaxy S23 Plus 5G (8/512 GB) független, garanciás 210 000 Ft
- Apple Mac Pro Workstation Dual Xeon,18GB RAM,WIFI,BT,Profi Munkaállomás és Szerver
- AKCIÓ! ASRock B450M R5 4500 16GB DDR4 512GB SSD GTX 1660 Super 6GB Zalman T3 Plus DeepCool 400W
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 14400F 32/64GB RAM RX 9060 XT 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- iPhone SE 2020 128GB Black -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS4594
- HP Thunderbolt 4 kábel
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest


