Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sörösló

    aktív tag

    válasz Szirty #3647 üzenetére

    Pont most szoptam egy akkorát egy ilyennel... Csinálok egy progit Unitronics V 570-nel. Volt egy egyszerű MB, amit nem lehetett az istennek se vezérelni. Vagy beragadt, vagy nem reagált semmire. Egyszerű S-R, gondoltam semmi gond nem lehet, csodák meg ugye nincsenek! A látszat szerint meg mégis vannak. Végigzongoráztam az összes elképzelhető variációt, mondanom se kell hogy az ügy lépésről lépésre csak egyre zavarosabb lett. A végén rájöttem hogy a HMI panelen valahogy már felhasználtam szegényt, csak nem látszott! Persze a LAD-ban meg nem tudta eldönteni hogy kinek is engedelmeskedjen. ALAPVETÉS: nem használunk coilt csak egyetlen helyen! Ha több helyről akarunk egyvalamit kapcsolni akkor érdemes jelzőket használni minden helyen, aztán a végső beavatkozót (Output) ezekkel vezérelni. Ha grimbusz van akkor hamar kiderül hogy honnan jön a hibás működés. A kombinált, minden egyben vezérlőnek meg ez a hátránya, túl könnyű az átjárás a két felület között. Aztán ha nem figyelsz... Ezt beszoptad, Józsi! :W

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák