- Mini-ITX
- SSD kibeszélő
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- Melyik tápegységet vegyem?
- Apple iPad 11” (A16, 2025) - a táblagépek vanília fagylaltja
- Xiaomi Mi Box androidos médialejátszó 4K és HDR támogatással
- Azonnali processzoros kérdések órája
- Akciókamerák
- VR topik (Oculus Rift, stb.)
- Kezdő fotósok digitális fényképei
Aktív témák
-
DM-Fan
nagyúr
válasz
andzsin73 #28394 üzenetére
Ha a 2. megoldást választod, azzal ugyanazt teszed, mintha egyszerűen kihúznád a konnektorból, semmivel sem kíméletesebb ez a megoldás sem.
A legjobb, amit tehetsz, az a 4. alternatíva: Standby. Azért hívják így ezt az állapotot, amit magyarul "Készenlét"-nek lehet fordítani, mert arra való, amit jelent: a TV készenlétben van és várja, hogy bekapcsold. Ilyenkor pihen, nem fogyaszt csak kb. 0,5 Wh-t amely fogyasztás abból jön össze, hogy feszültség alatt van az infraport, ami figyeli, hogy mikor érkezik jel a távvezérlőtől. Jön a bekapcsolási jel, nyitnak a relék, feszültség alá kerül az alaplap és a panel, elindul a TV. Ennyire egyszerű.
Ha folyton kihúzod, azzal állandó jelleggel elveszed a feszültséget, majd az ismételt bedugáskor egy hirtelen teljesítményfelvétel következik be, ami az elektromos hálózatot is fölöslegesen terheli, plusz a készüléknek sem tesz éppen jót. Mindig ez a legkritikusabb állapot egy elektromos eszköznél: a csatlakoztatás. Ha belegondolsz, az izzók is mindig felkapcsoláskor (vagyis mikor hálózatra kötöd őket) pukkannak el, nem véletlenül. Kísérletekkel igazolt tény: az elektromos eszközök ezt megsínylik. Könnyen megfigyelheted: ha visszadugod a TV-t és benyomod a főkapcsolót a TV oldalán, akkor is kioldanak a relék, holott a készülék nem kapcsol be. Úgy 15 másodperc múlva le is kattannak a relék, ha nem kapcsolod be ezen idő alatt a készüléket. Na, itt már például teljesen fölöslegesen dolgoztattad a reléket, előtte ás közben meg az elektronika egészét.
Nem véletlenül tépem mindig a hajam a zöldek ezen hülyesége miatt, hogy áramtalanítsunk mindent: persze, logikusan végiggondolva, ha minden háztartásban csak 1-2 kWh-t megspórolnának ezzel havonta, az világméretben hatalmas energiatöbbletet jelentene, igen, de ők csak eddig gondolkoznak, abba meg már nem gondolnak bele, hogy az emiatt előbb meghibásodó készülékek javítása/selejtezése és az új termék legyártása milyen terhelést okoznak a környezetnek. Sokkal nagyobbat, mint amit a Standby-állapotok által elhasznált energia előállítása okoz.
Egy szó mint száz: TV-t, egyéb elektromos eszközt csak akkor válassz le a hálózatról, ha villámlással járó vihar van, hosszabb időre elutazol, vagy ha gyors egymásutánban áramszünetek vannak! Akkor viszont feltétlenül, de akkor sem amiatt, hogy ne fogyasszon, hanem hogy megóvd a készülékeid, illetve az otthonod!
Minden egyébre meg tökéletesen megfelel egy minőségi, túlfeszvédős/zavarszűrős aljzat, ami kiküszöböli/kompenzálja a hálózati feszültség-ingadozásokat, ezáltal megnyújtja a készüléked élettartamát, illetve megszabadít kellemetlen jelenségektől, mint például tápzúgás, földhurok jelenség, stb.
Aktív témák
- 123 - Lenovo Legion Pro 5 (16ARX8) - AMD Ryzen 7 7745HX, RTX 4070 (48 hónap garancia!)
- Gyors, Precíz, Megbízható TELEFONSZERVIZ, amire számíthatsz! Akár 1 órán belül
- Okosóra felvásárlás!! Samsung Galaxy Watch 5 Pro, Samsung Galaxy Watch 6 Classic
- Magyarország piacvezető szoftver webáruháza
- BESZÁMÍTÁS! MSI B450M R7 5700X 16GB DDR4 512GB SSD RX 5700 XT 8GB Rampage SHIVA Zalman 600W
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest