Hirdetés
- Pánik a memóriapiacon
- Melyik tápegységet vegyem?
- Milyen házat vegyek?
- TCL LCD és LED TV-k
- Részben visszahozza a GPU-s PhysX-et az új GeForce driver
- Azonnali informatikai kérdések órája
- Amlogic S905, S912 processzoros készülékek
- Androidos tablet topic
- Vezeték nélküli fülhallgatók
- SONY LCD és LED TV-k
Új hozzászólás Aktív témák
-
batagy
őstag
válasz
vitezfeher
#137
üzenetére
Köszi a választ!
Azt valóban nem is figyeltem, hogy 908-hoz van-e Picuntu, gondoltam naívan hogy biztos van.
"Ha van kísérletezéshez türelmed, próbáld meg, de az ATOM-os művelethez képest jóval több lesz a macera."
Értelek, nos ha az Atomhoz képest több a macera, akkor szerintem nem vágok bele.
A motivációt elsősorban a méret csökkentése adná, viszont nincs már türelmem vele szórakozni vele, és ahogy látom, több vele a gond, mint amennyi előny a méretből fakadna. Az Atom/Brazos is elfut amúgy 1 db ventivel, és meg lehet halkra csinálni. Az már bevált."Érdekes, hogy a 808-as hardveréhez képest felét sem tudó Raspberry egy jól optimalizált Debian alapú Linuxszal sokkal gördülékenyebben működik."
Hmm, ez valóban érdekes. Néztem a Raspberry-t is, de spec alapján gyorsabbnak tűnt az MK808/908. Ezek szerint nem. A Raspberry egyik előnye hogy pl. arra van eleve Squeezebox disztribúció is (SqueezePlug).A málna másik előnye szerintem, hogy eleve van rajta hálózati port (nem kell külön USB-Ethernet adapter) és 2 db USB port is több. Nálam 2 db 2.5" vinyót kellene rákötni.
Fogalmam sincs hogy menne-e mondjuk egy ilyen adapterrel. USB3-as HUB kell hozzá szerintem, hogy biztos ami biztos alapon kiadja a 900 mA-t USB portonként. Nem?
Szóval lényeg a lényeg, így igazából elment a Picunto és MK808/908 motivációm.
-
#79335424
törölt tag
válasz
vitezfeher
#131
üzenetére
Sajnos, nem volt időm foglalkozni vele. A "mesterek" pedig lehet, hogy már a 3188 -asokra koncentrálnak. Ez érthető is lenne és személy szerint én is jobban örülnék neki, mert a 4mag, de leginkább a 2GB ram miatt több lehetőséget látok benne. Főleg most, miután pár napja kiadták a forráskódot (remélem a teljeset és az aktuálisat!). Szvsz egyáltalán nincs veszve a linux projekt. Sőt, talán most indul be igazán. Azt se felejtsük el, hogy lassan érkeznek az első igazi, kézzelfogható eredmények a Canonical -tól, a telón futó Ubunturól.
-
#79335424
törölt tag
válasz
vitezfeher
#96
üzenetére
Hát ez az! Én is olyat rendeltem, de olyat kaptam, amire rá van írva, hogy RD9700 (pár kommenttel később linkeltem képet arról, amit kaptam). Ha ezt láttam volna a rendelésnél a képen, akkor nem rendeltem volna meg. Sztem ezt ők is pontosan tudják, ezért nincs a képen. Ez ugyanis nem működik Androidon sem, csak működget. Ugyanis az Android 1.1 -es usb eszközként csatolja. Ez pedig igen távol áll az ígért full speed -től. Egyébként nem értem a kérdésedet. Mi az, amiről nem tudod, hogy hol nézd meg?
-
#79335424
törölt tag
válasz
vitezfeher
#83
üzenetére
Most néztem a linket. Micsoda véletlen! Biztosan azt kaptad, amit rendeltél? Biztos az van ráírva, mint a linkben szereplő képeken? Kukkancs bele a 808 topikba (#6582 -nél indul)!

-
vargalex
félisten
válasz
vitezfeher
#83
üzenetére
Szia!
Az a kérdés, hogy az USB-LAN adapterednek milyen kernel modulra van szüksége. Megnézheted egy Linux-on.
-
#79335424
törölt tag
válasz
vitezfeher
#84
üzenetére
Én sem aggódok miatta, mert már régen lemondtam a beépített wifiről. Csak most hétvégén kellett volna egy programtelepítéshez és így derült ki, hogy még annyira sem működik, mint eddig. Telóról akartam neki hotspotot adni, de totál esélytelen volt a próbálkozás. Kíváncsiságból kipróbáltam az egyik Mediatekes kütyümmel és boot után 20mp -el fullos jelem volt.
-
vargalex
félisten
válasz
vitezfeher
#71
üzenetére
Szia!
Somatomnak megy. De szerintem az új board-al szerelt példányoknál nem megy. Valamikor ránézek a teljes flash tartalomra és összehasonlítom a normál és a recovery állapotot. Gondolom csak ott billent át valami flag-et, ami az új eszköznél meg is őrzi az értékét.
-
vargalex
félisten
válasz
vitezfeher
#15
üzenetére
Szia!
Szerintem nem rontottál el semmit. Ezt a választ kaptam a fejlesztőtől:
"I am not sure, but something in the hardware seems to have changed over time...
I have had the same problem, but the solution lies in possibly fixing the ROM.
There are some devices, I have, that work into android, when using the command line to reboot (and not the tool provided), but then in another device, even this does not work - so your mileage may vary.
Alok"
-
#79335424
törölt tag
válasz
vitezfeher
#15
üzenetére
Kizárásos alapon csak a recovery flashelésnél. Mivel alapértelmezésben nem indulhatna recovery -ben. Ha viszont normálban indul, akkor nem indulhat a Picuntu.
Új hozzászólás Aktív témák
- Samsung Galaxy A56 - megbízható középszerűség
- Kicsomagoljuk és bemutatjuk a Poco F8 Ultrát
- PlayStation 5
- Xbox Series X|S
- Pánik a memóriapiacon
- Kerékpárosok, bringások ide!
- Fortnite - Battle Royale & Save the World (PC, XO, PS4, Switch, Mobil)
- Okosóra és okoskiegészítő topik
- Melyik tápegységet vegyem?
- Milyen házat vegyek?
- További aktív témák...
- Esport Gaming PC (Intel i5-9400F, 32GB RAM, RTX 2060, 500GB SSD) Eredeti Windows11 Pro
- Gamer PC - AMD RYZEN 7 7800X3D/RTX 5070 Ti 16GB/32GB RAM/1TB NVMe/850W
- ÚJ! Intel NUC Kit NUC5i3RY,16GB RAM,Bontott de ÚJ NUC5i3RY,Bontott de ÚJ NUC Kit NUC7i5BNK
- Kezdő Gamer PC - RTX 2060, Ryzen 5 3600, 16gb RAM
- Gamer PC-Számítógép! Csere-Beszámítás! R5 4500 / 16GB DDR4 / RX 6600 8GB / 500GB Nvme
- Bomba ár! HP 250 G7 - i5-8G I 8GB I 256SSD I NVIDIA I HDMI I 15,6" FHD I HDMI I W11 I Cam I Gari!
- Telefon felvásárlás!! iPhone 13 Mini/iPhone 13/iPhone 13 Pro/iPhone 13 Pro Max
- GYÖNYÖRŰ iPhone XR 128GB Black-1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3985, 100% Akkumulátor
- HIBÁTLAN iPhone 12 Mini 128GB Black-1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3633,100% Akkumulátor
- LicencAruhaz.hu OLCSÓ, LEGÁLIS SZOFTVEREK AZONNAL - Windows - Office - Win Server - ÖRÖK GARANCIÁVAL
Állásajánlatok
Cég: BroadBit Hungary Kft.
Város: Budakeszi
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest



