Hirdetés
Új hozzászólás Aktív témák
-
Sk8erPeter
nagyúr
válasz
don_peter
#17917
üzenetére
"Kiíratásnál pedig ezt:
localStorage.getItem("lastname");
Az oldal frissítése után nem ír ki semmit."
És ennek mégis mi a frászért kellene bármit is kiírnia?
Nem tároltad el sehova a függvény visszatérési értékét, nem használtad fel sehol... mit vársz, mit kellene tennie ettől a sortól?
Szóval nem, nem jól használod.(#17910) don_peter:
"És igen, megfeledkeztem arról, hogy a PHP az szerveroldali megoldás bár ajax-al nyilván megoldható a textarea kiolvasása, de sokkal jobb és közelibb egy javascript."
Ennek a mondatnak mi értelme van? Az AJAX az Asynchronous JavaScript and XML-ből alkotott mozaikszó, szóval hogy miért választod külön a kettőt, az rejtély. Mi az, hogy "sokkal jobb"? Minél jobb? Mi az, hogy "közelibb"? Mihez képest van közelebb, és az miért lesz bárkinek is jó?
Tehát: van a kliensoldali, böngészőfüggő mentés, meg a szerveroldali. Ha nem para, hogy böngészőadatok ürítésekor elvész az addig megírt piszkozat, vagy hogy egyáltalán böngészőfüggő a dolog, tehát nem folytathatja az emberke bárhol az addig megkezdett szövegét, akkor maradhat a kliensoldali tárolás. Ha nem szeretnéd, hogy klienshez, böngészőhöz kötődjön a tartalom, vagy hogy a böngésző oldalspecifikusan tárolt adatainak törlésekor elvesszen a tartalom, akkor küldd el a piszkozatot szerveroldalra, és ott tárold (lásd Gmail-piszkozat). Persze itt azért figyelj rá, hogy ne tudjon kismillió darab piszkozatot tárolgatni a júzer, hogy tömködje feleslegesen piszkozatokkal az adatbázisodat, mármint ha ez gondot jelent.
IP-cím változása hatására nem kell, hogy a session is megszűnjön, erre ismét jó példa a Gmail. Vagy a Drupal is így oldja meg. Nézz utána, hogy kell megoldani.
(#17905), (#17907):
"elmegy a NET"
Akarod mondani net. Ez a szó NEM egy mozaikszó! Nem értem, emberek miért írják csupa nagybetűvel, nem kell. Lásd ezt."COOKIE lehet járható út?"
Akarod mondani cookie. Ez sem mozaikszó.
"persze mehet egy kis ajax-al is a dolog"
Akarod mondani AJAX.
Pont azt nem írod csupa nagybetűvel, amit meg kell? 
Új hozzászólás Aktív témák
- Autóápolás, karbantartás, fényezés
- Samsung Galaxy S25 Edge - a tegnap határán
- Mennyibe fog kerülni a Steam Machine?
- Xbox tulajok OFF topicja
- BestBuy topik
- A fociról könnyedén, egy baráti társaságban
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- Milyen notebookot vegyek?
- iPhone topik
- Xiaomi 15T - reakció nélkül nincs egyensúly
- További aktív témák...
- Samsung 27" 2K 2560x1440 monitor Pivot is, állítható magasság S27A850D PLS panel, picit gyenge talp
- szinte új DELL C2422HE full HD 1920x1080 IPS monitor- rejtett Webkamera - nagy hangszóró - USB-C
- LG 83B4 - 83" OLED - 4K 120Hz 1ms - NVIDIA G-Sync - FreeSync Premium - HDMI 2.1 - PS5 és Xbox Ready
- 1db fekete szálka a képen! EIZO FlexScan EV2750 fekete 27" 2560x1440 2K IPS monitor PIVOT, HDMI
- EIZO FlexScan EV2495 Made in Japan! 1920x1200 IPS USB-c állítható magasság, PIVOT 2024-04 gyártás!
- 154 - Lenovo LOQ (15IRX9) - Intel Core i5-13450HX, RTX 4060
- HIBÁTLAN iPhone 13 Pro Max 128GB Sierra Blue 1ÉV GARANCIA -Kártyafüggetlen, MS3552, 100% Akkumulátor
- Azonnali készpénzes AMD Radeon RX 6000 sorozat videokártya felvásárlás személyesen/csomagküldéssel
- Xiaomi Watch S4, 1 Év Garanciával
- GYÖNYÖRŰ iPhone 11 64GB White -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3871, 100% Akkumulátor
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: ATW Internet Kft.
Város: Budapest
Nem tároltad el sehova a függvény visszatérési értékét, nem használtad fel sehol... mit vársz, mit kellene tennie ettől a sortól?


