Új hozzászólás Aktív témák
-
King Unique
titán
válasz
Tomy007 #1399 üzenetére
Üdv!
Ha van a külső merevlemezen elegendő szabad terület, akkor a lemezkezelőben a kötet zsugorítása opcióval lehetne leválasztani egy megfelelő nagyságú nem lefoglalt területet. Majd normál esetben az új egyszerű kötet létrehozása opcióval készíteni egy másik partíciót. De, a Windows beépített particionáló eszközei a 32 GB-nál nagyobb köteteket nem engedik FAT32-re formázni. Ha ez a cél, akkor külső programot kell használni. Windowsra van számos külső particionáló program, amivel ez megoldható. Példák: AOMEI, EaseUS, MiniTool. Sőt, akár még NTFS-ről közvetlenül FAT32-re konvertálni is tudnak az utóbbi programok adatvesztés nélkül. Viszont azt rendszerint csak a fizetős verzióik tudják.
"hogy ez is legyen az elsödleges partició"
Maga a partíció típusa normál esetben nyilván elsődleges lesz. Viszont a kötet zsugorítása stb. után a FAT32-s lesz a 2. számú partíció a lemezen. Ha a PS3 kezel rendesen több partíciót, akkor így is OK. Ha nem és csak a legelsőt, akkor úgy kell megoldani, hogy a FAT32-es legyen az 1., az legyen a lemez elején.
-
Tomy007
tag
Hali
Segítségre lenne szükségem
kaptam egy cfws ps3at csak éppen 40gigás vinyo van csak benne.
van egy külsöm 1terrás ntfs, ugye ezt a ps3 nem tudja kezelni csak a fat32öt.
kérdésem az lenne , ennek a felét megosztanám fat32, viszont most vannak rajta adatok amiket nem akarok törölni, vagyis maradék 500giát hogy tudnám fat32re formázni hogy ez is legyen az elsödleges partició, úgy ahogy adatokat ne töröljek, köszönöm -
Dr.NX
addikt
válasz
King Unique #1397 üzenetére
Köszi a választ!
Hát igen, ahogy olvasgattam a témáról, rájöttem, hogy ezzel a mókolással maximum tönkre tudom tenni csak az amúgy jól működő pendrive-omat.
Keveset van használva ez a funkció, ezért nem akartam rá áldozni, de akkor veszek egy olcsó HDD-t pár ezresért. -
King Unique
titán
Az ilyen tákolás már nem is particionálási téma, mivel ez esetben a pendrive-nál általában a firmware-t piszkálják meg, illetve a belső kontrollert programozzák át trükkös módon. Ehhez pedig megfelelő szakértelem és eszközök kellenek, hacsak nem találod meg pl. ennek a módszernek az inverz változatát...
Aztán ha esetleg még sikerülne is valahogyan házilag átállítani, annak megint nem sok értelme van, hogy reálisan csak 32 GB lesz használható, meg ki tudja mennyire működne stabilan. Szóval röviden, tömören = hülyeség...
Inkább egy nagyobb tárolókapacitású pendrive-ot kellene venni és használni ilyen célra, vagy eleve egy külső HDD / SSD meghajtót. Az utóbbiak, pláne a külső HDD ráadásul abból a szempontból is előnyösebbek lennének, hogy jobban bírnák felvételnél a sok és folyamatos írást, mint egy mezei pendrive. Voltak akiknél pont emiatt ment tönkre egy idő után a pendrive, mert egyszerűen nem bírta a sok írást. Ráadásul az Ext4 is naplózó fájlrendszer, ami ilyen téren megint jobban igénybe veheti a pendrive-ot, mint a nem naplózó FAT32 és exFAT.
-
Dr.NX
addikt
Na, van egy jó furcsa megoldandó problémám, több topikban is megkérdezem.
Egy 32 GB-s pendrive-ot szeretnék 256 GB-osnak láttatni, persze mindezt úgy, hogy a tényleges kapacitás azért megbízhatóan használható legyen.
Hogy miért?
Egy új Philips TV csak úgy tud adást rögzíteni, ha egy min. 250 GB-os USB meghajtó van rádugva, amit a tévé maga formáz meg ext4 fájlrendszerűnek.
A régi Philips-nek elég volt 32 GB-os tárhely is. 32 GB-ra is bőven ráfért vagy 8 órányi tévéanyag, így csak emiatt nem vennék egy új meghajtót, már feltéve ha megoldható a "hamisítás".
Windows használó vagyok, csak hogy még nehezebb legyen a dolog.Vajon a kamu 10 dolláros 1 TB-os pendrive-nál hogyan oldják meg a tényleges 4 GB kiterjesztését?
Előre is kösz minden tippet, útbaigazítást!
-
King Unique
titán
válasz
Bal0924 #1392 üzenetére
Azért nem megy azon partíciók törlése, mert a Windows grafikus lemezkezelője (korábbi) rendszermeghajtóknál biztonsági okokból eleve nem engedi törölni a rendszer számára létrehozott védett partíciókat, mint pl. az ESP és a WinRE. Viszont a DiskPart parancssori eszköz már igen, de annál is pl. a sima
delete vol
/delete part
parancs védett partíciót nem enged törölni. Ellenben kényszerített formában adelete part override
parancs már igen, amit az alábbi leírás is említ. Másik megoldás a teljes lemez törlése, ha a többi partíción biztosan nincsenek fontos adatok. Ehhez szintén használható a beépített DiskPart parancssori eszköz, illetve annak aclean
parancsa, amely használatát egy másik leírás szemlélteti. Továbbá következő opcióként egy külső particionáló programmal szintén meg lehet ezeket oldani, mint pl. az AOMEI, EaseUS, MiniTool stb. Ahogyan másik operációs rendszerrel is, mint pl. egy Linuxszal. Illetve annak ilyenkor elég csak a pendrive-ról bootolt ún. Live változatát (példa) használni, nem szükséges csak emiatt feltelepíteni.Ha közben már sikerült megoldanod, akkor OK, viszont ilyenkor a megoldást is szokás leírni. Mivel ez elmaradt, ezért is írtam most le, hátha másoknak később majd hasznos lesz.
-
Bal0924
senior tag
Sziasztok
Szereztem egy új SSD-t és a régi SSD-t szeretném teljesen kihasználni.
Az a gondom hogy a régi SSD 3 partíciója van. de nem tudom az első kettőt (500mb, 100mb) törölni,.
Mivel tudnám törölni azt a 2 kötetet? -
meta1
csendes újonc
válasz
King Unique #1390 üzenetére
.
-
King Unique
titán
válasz
Hardstyler01 #1389 üzenetére
A formázásnál az alapértelmezett foglalási egység függ a fájlrendszertől és a kötet méretétől is (bővebben). Látszik a linkelt leírásban, hogy pl. NTFS és 4 TB kombónál ez alapértelmezetten 4 KB lesz, azzal fogja formázni a Windows, ami általában OK.
Egyébként egyes gyártók leginkább csak azért erőltetik egy ilyen 4 TB-os külső HDD-nél a FAT32 fájlrendszert, mert akkor pl. desktopon egyaránt használható Linux, macOS, Windows operációs rendszerekkel is. De amúgy sok értelme nincsen, pláne manapság, illetve úgyis rendszerint átformázzák a legtöbben másik fájlrendszerre... Mivel a FAT32 eleve egy elavult fájlrendszer, ott van a max. fájlméretnél a 4 GB-os korlát is stb. Akkor már inkább jobb lenne az exFAT, ennyi erővel azt is kezeli mindhárom rendszer. Sőt, az NTFS-t is, igaz azt a macOS alapértelmezetten csak olvassa, az írásához terminál / külső program kell.
-
Hardstyler01
tag
válasz
King Unique #1388 üzenetére
Világos köszönöm!
Akkor rajtahagyom éjszakára most már ha nem lesz baj....
Ez új infó hogy új vinyónál elég lett volna a gyors formázásés ez a 4096 os fogalalási egység jó így?
-
King Unique
titán
válasz
Hardstyler01 #1387 üzenetére
Egyértelműen látszik a screenshoton, hogy nem lett bepipálva a gyorsformázás. Vagyis most éppen teljes formázást csinálsz, ami nyilván sokáig eltart, pláne egy bruttó 4 TB-os belső / külső merevlemeznél. A teljes formázás egyébként olyan szempontból jobb, hogy a gyorsformázással ellentétben rendesen végigmegy a teljes felületen szektorról szektorra. Viszont arról egy másik topikban volt szó bővebben, hogy egy teljesen új és feltételezhetően hibátlan állapotú külső merevlemeznél elég rendszerint a gyorsformázás is, nem feltétlen javasolt és muszáj órákig nyúzni a teljes formázással. Illetve max. akkor, ha stabil USB-n az adatkapcsolat, a tápellátás stb. Ha már elkezdted a teljes formázást, akkor akár meg is lehetne várni, amíg lefut. Ha nem akarod, akkor szükség esetén megszakítható a művelet, viszont utána RAW lesz a kötet. De egy újraparticionálás, illetve akár csak egy sima újraformázás után már újra OK lesz.
Az USB 3.1-es bulshitet pedig nem kell bekajálni egyes termékeknél! Egyes gyártók csak EZT használják ki és USB 3.1-esként reklámozzák a valójában csak USB 3.1 Gen 1 = USB 3.0 eszközeiket. Tehát a HV300 is csak Gen 1-es, azaz USB 3.0-s... De még ha Gen 2-es is lenne, akkor sem lehetne vele kihasználni a szabvány maximumát, mert a lassú, 5400 RPM-es mobil HDD eleve limitálja a sebességet. Ezért sincs értelme az ilyeneket USB 3.1 Gen 2 alapon legyártani. Ellenben a külső SSD-knél már igen, amelyeknél maga az SSD már képes kihasználni rendesen az USB 3.1 szabvány adta lehetőségeket.
-
Hardstyler01
tag
Üdv
Vettem egy ADATA HV300 4TB-os USB 3.1-es külső vinyót az lenne a kérdésem hogy alapból Fat 32 re volt formázva de mivel inkább filmek lennének rajta ezért a fotón látott adatok alapján formázom, de nagyon lassan csinálja ez már kb 3 óra eredménye.. jól csinálom? Miért enyire lassú?
és miért enyire lassú ha USB 3.1 és az alaplapon is a piros usb 3.1-es aljzatba van dugva?
-
Ch1971
újonc
válasz
King Unique #1385 üzenetére
köszönöm!
-
King Unique
titán
A szokásos probléma, vagyis GPT helyett MBR-re lett inicializálva a merevlemez, azért nem használható a teljes, illetve a 2 TB feletti tárterület. Ez amúgy elég alap dolog, hogy 2 TB felett már GPT séma kell, de mindegy. Szükség esetén utólag is át lehet konvertálni GPT-re a lemezt, vagy akár teljesen újraparticionálni, amiről ebben a topikban is volt szó bővebben.
-
Ch0
csendes tag
Sziasztok,
Vettem egy Seagate Barracuda 4tb HDD-t. Nem tudom csak 2tb-ra beállítani a többit nem látja. Mit csináljak vele?
Köszönöm! -
gyurgyevo
csendes tag
válasz
King Unique #1381 üzenetére
Köszönöm a segítséget, de már megoldottam a Mini Tool Partition Wizard-al. Volt ott egy alignálás nevű opció, kijelöltem a c meghajtót és kb 5 perc alatt megcsinálta. Többet nem fogom piszkálni, mert most már csak 256GB-os ssd-re klónozok. Ezeket csak azért írtam ide, hátha valakinek hasonló gondja lesz. Üdv, Gyuri
-
King Unique
titán
válasz
gyurgyevo #1380 üzenetére
A Windows létrehozhat a telepítésnél a rendszer számára kisebb partíció(ka)t, ami teljesen normális. Vagyis nyilván nem kell erővel piszkálni, törölni stb. ezeket! Max. akkor, ha egy korábbi telepítés "maradékáról" van szó. Akkor kell a telepítés / klónozás előtt rendesen letakarítani a lemezt, nem utólag belegányolni.
Az SSDOK screenshoton látszik, hogy az alignálás nem stimmel. 32 KB-os partícióeltolást pl. az XP használ, ellenben a Windows 7-nél már 1 MB-os van, amely utóbbi az SSD-knél is OK. Utólag kijavítani pl. külső particionáló programmal (példa) lehet, de egy rendszerpartíciónál ehhez szükség lehet újraindításra stb. Másik opció az újratelepítés, vagy jelen esetben az újbóli klónozás.
-
gyurgyevo
csendes tag
Sziasztok! Többször klónoztam az ssd-imet, különböző méretűekről és különböző programokkal. Közben ezek a programok mindenféle particiókat hoztak létre az ssd-n, de az eltolás helyes volt az ssd ok szerint. Most csináltam egy olyat, hogy a nem használt elől levő 96MB-os particiót, hozzácsaptam a rendszerparticióhoz és abban a pillanatban az addig helyes eltolás az ssd ok szerint helytelenné változott. Nem nagyon értem ezt az egészet, én csak azt szerettem volna elérni, hogy végre a következő klónozást már automatikusan meg tudjam csinálni, és ne legyenek mindenféle particiók a lemezen. Mit lehet most csinálni, illetve mekkorára növeljem a rendszerparticiót?
Szerencsére az ssd végén van egy 23,74GB-os nem használt terület is.
Segítségeteket előre is köszönöm. -
JozsBiker
aktív tag
válasz
King Unique #1378 üzenetére
Értem. Akkor belemélyedek kicsit a jogosultsági kérdésekbe. Köszi szépen!
-
King Unique
titán
válasz
JozsBiker #1377 üzenetére
Továbbra is azt tudom mondani, hogy a hozzáférési jogokat kell állítgatni. Például grafikus felületen a meglévő csoportnak teljes hozzáférést adni, vagy külön hozzáadni a csoporthoz a saját felhasználódat teljes hozzáféréssel. Illetve nyilván nemcsak egy adott mappánál, hanem a teljes meghajtón, saját tulajdonba venni az egészet stb.
-
JozsBiker
aktív tag
válasz
King Unique #1376 üzenetére
Nagyon köszönöm, a linkelt leírás alapján tulajdonképpen megoldódott a dolog. Kis szépséghiba, hogy már látom az alkönyvtárakat a volume -on, viszont ha meg akarom nyitni, akkor jön egy ilyen hibaüzenet:
Ha a folytatást nyomom akkor beenged. Azért nem értem a dolgot, mert én vagyok az egyetlen felhasználó a gépen, nyilván rendszergazdai jogokkal. Persze biztos nem tudok valamit amit tudnom kellene
-
King Unique
titán
válasz
JozsBiker #1375 üzenetére
A részletek nem derültek ki ebből, screenshot sem lett mellékelve. Egyébként kb. ugyanazt tudnám rá mondani, amit egy másik válaszban. Ha nem RAW a kötet, akkor ez szimpla jogosultsági probléma lesz. Gondolom NTFS fájlrendszer van rajta, ahol a felhasználói jogosultságok állítgatásával lehet szabályozni a hozzáférést.
-
JozsBiker
aktív tag
Sziasztok !
Remélem jó topicot választottam. Olyan problémám van, hogy egy Win7 -es gépből át szeretnék telepeíteni egy vincsesztert egy másik, Win10 -es gépbe. A Win7 -ben a vincseszter partícionálva volt, és az egyik partíció valami módon úgy volt korlátozva, hogy csak a rendszergazda láthassa ill. módosíthassa. A vincsesztert áttéve az új gépbe ez a partíció nem látható. Vagyis mint volume látható, kap is betűjelet, de nem lehet rámenni. Tudnátok segíteni, mit és hogyan kell beállítani, hogy ezt a partíciót is bárki láthassa mint a többit ? Köszi.
-
TIT
veterán
válasz
King Unique #1373 üzenetére
Köszi sikerült.
-
King Unique
titán
A rendszer számára létrehozott kisebb partíciók normál esetben eleve rejtettek és meghajtóbetűjelet sem kapnak. Vagyis emiatt nyilván a fájlkezelőben sem jelennek meg. Ha nálad igen, akkor egy másik topikban (is) volt szó a normál állapot visszaállításáról.
(#1372) core i7:
Nem, normál esetben nyilván nem tűnik el! A Windows lemezkezelője meg amúgy is biztonságos ilyen szempontból, mert eleve csak addig a pontig engedi zsugorítani a köteteket, ahol a nem áthelyezhető fájlok találhatók. Már, ha engedi, mert van amikor akkor sem...Gond inkább akkor fordulhat elő, amikor az átméretezés a fájlok átmozgatásával jár, illetve ha a művelet közben megszakad.
-
core i7
addikt
Sziasztok kötetzsugorítással nem tűnik el a HDD ről az adat?
-
TIT
veterán
Sziasztok!
ssd-re telepítettem win10-et és a vinyó is megmaradt,amin még megvan a régi rendszer biztonságból ha az ssd
bekrepálna.
A gond,hogy a feladatkezelőben megjelent egy 100Mb-os partició amiből 60 szabad,ez biztos a vinyón lévő win10 része,de ez a régi vinyós rendszeren nem látszott.
Nem tudom,hogy most miért látszik,nem lehet eltüntetni,hogy ne látszódjon?
Törölni gondolom nem jó ötlet,ha még talán használnám a régi rendszert. -
King Unique
titán
Üdv!
Az látszik, hogy UEFI boot mód szerint lett telepítve a Windows 10 és az annál létrehozott kisebb partíciók nyilván szükségesek a rendszer megfelelő működéséhez. Azokat tehát nyilván nem javasolt törölni! Viszont az is látszik, hogy az újratelepítésnél nem lett rendesen lepucolva a korábbi telepítés(ek) maradéka és azért van az a sok kicsi rejtett partíció. Mármint pl. az egyes NTFS fájlrendszerűek, mert a többi (pl. 1 MB-osak) az alignálás során jött létre és normálisnak mondható. Illetve ezeket az EaseUS mutatja, de más külső particionáló programok, mint pl. az AOMEI és a MiniTool, már nem. Vagyis az utóbbiaknál már nem lenne ennyi rejtett partíció.
Tehát egyik opció a korábbi telepítés után fennmaradt és már nem használt kisebb partíciókat törölni, összevonni azokat stb. De előtte azért nem ártana a rendszerről egy mentés biztos, ami biztos alapon! Mivel, ha esetleg valami gond lenne - ami egy rendszerlemez piszkálásakor előfordulhat - , akkor a mentésből könnyen visszaállítható lenne az eredeti állapot. Másik opció, hogy nem piszkálod a kisebb partíciókat, illetve amúgy is rejtettek és nem sok vizet zavarnak.
-
roxan
senior tag
Üdv!
Tudna segíteni valaki?
Van egy laptopom 256-os SSD-vel és 2TB-os vinyóval.
Előbbin a RENDSZER és egy ADAT partíció, merevlemezen a DOKUMENTUMOK.
Win 10 van.Újra kellett raknom, és akkor láttam, hogy elég nagy a kuszaság a C-D (elsődleges SSD) körül. Rendbe lehet ezt tenni? Úgy látom, van sok foglalatlan, üres kicsi partíció, meg sok más is, nem tudom, ki-mi mikor hozta létre.
ROx,
-
csibuka85
őstag
válasz
King Unique #1365 üzenetére
Köszönöm , parancssorral közben megoldottam és jó lett. A ház amúgy 8 terráig támogat. Szerencsére jó házat sikerült vennem egy Sharkoon Case Pro USB 3.0 ból szereztem be és a 3 db volt 9000 ft jófogáson bontatlanul. 9000 ft körül van 1 db ebből.
-
mircike1
tag
válasz
King Unique #1360 üzenetére
Hú, nagyon köszönöm! Természetesen egy árva szót sem értek belőle, de majd olvasgatok tovább a "linux kezdőknek" topikban.
Ezen a képen https://logout.hu/dl/upc/2018-03/09/291822_cesr4cro4gf0sslt_kepernyokep_2018-03-09_19-49-59.png nem az sda3 jelű a windows? -
King Unique
titán
válasz
csibuka85 #1364 üzenetére
Üdv!
Egyes USB-s házak egyedi logikai és fizikai szektorméretet (pl. 512e helyett natív 4K = 4Kn) használnak, ami gondot okozhat akkor, ha pl. a külső házban van particionálva a HDD és utána a gépben, SATA-n akarod használni, avagy fordítva. Viszont, ha a külső házban van inicializálva és particionálva a merevlemez, akkor USB-n kezelnie kellene a Windowsnak. Persze ehhez az is kell egy 3 TB-os HDD esetében, hogy maga a külső ház támogassa a 2 TB+ merevlemezek kezelését. De ez inkább az USB 2.0-s típusoknál szokott gond lenni (példa), valamint egy tv is problémás lehet ilyen szempontból, mert azok sem minden esetben kezelik a 2 TB+ USB-s tárolóeszközöket, illetve a GPT particionálási stílus szerinti lemezeket (példa). Bár USB-n a natív 4K lényege pont az, hogy akár MBR alapon is lehet egy 3 TB-os HDD-t használni és úgy már olyan tv is kezelheti, amelyik a GPT-t nem ismeri (példa). Ellenben az USB 3.0-s külső házaknál már OK szokott lenni a 2 TB-nál nagyobb tárolókapacitású háttértárak kezelés a legtöbb esetben, valamint egy PC & Mac + desktop OS esetében is.
Tehát, ha az USB-s külső ház kezeli a 2 TB+ háttértárakat és USB-n újraparticionálod (bővebben) a merevlemezlemezt, akkor azt utána normál esetben kezelnie kell PC-n a Windowsnak. Aztán, hogy a tv majd kezeli-e, az már más dolog és más topik témája.
-
csibuka85
őstag
Sziasztok én Norbi vagyok és vettem egy 3 terrás meghajtót amiben 26 nap van. Csak az a baj hogyha belerakom egy külső házban akkor nem látja a gépem. Úgy szeretném megcsínálni hogy a tv is felismerje. HD Sentinel szerint : A Logikai meghajtók ezen a lemezen 4K fizikai szektormérettel készültek. A merevlemez a jelenlegitől eltérő módon van csatlakoztatva (más-lemezvezérlővel USB eSATA csatlakozóval) a tárolt mappák fájlok elérhetetlenné válnak. Ezt írja a HD Sentinel.
A lemezkezelőben meg 16384 gb-nak látja és azt írja hogy kifogástalan GPT Védőpartíció.
Hogy lehetne ebből egy normális meghajtót csínálni amit felismer a gép a KÜLSŐ Házban és a TV is felismerje ?
Előre is köszönöm a válaszokat. -
Weaver
senior tag
válasz
King Unique #1362 üzenetére
valóban ez volt a gond, köszönöm. sikeresen meg is oldódott a dolog.
-
Weaver
senior tag
win7 64bit rendszer alatt, 3TB-s vinyót particionálnék. adattárolónak lenne, a rendszer SSD-ről fut.
ha lehet nem bontanám meg a 3TB-t, egyben, egy meghajtó (kötet) alatt használnám.jelenleg ez látszik a partició kezelőben:
[link]2TB-nek engedne meghajtót (kötet-et) beállítani, a maradékkal nem tud mit kezdeni (?)
ebben kérnék segítséget.
-
King Unique
titán
válasz
mircike1 #1359 üzenetére
Ha van a gépen a Linux mellett Windows, akkor egy dual-boot megoldásnál a Linux rendszerbetöltőjében (GRUB) normál esetben eleve szerepel az utóbbi is a listában és ki lehet választani, el lehet indítani (példa). Aztán meg lehet nézni a Linux lemezkezelő alkalmazását is, illetve pl. a GParted programmal a lemezen lévő partíciókat. Az alábbi példában Windows 10 és több Linux van egymás mellé telepítve, ahol a lemezen látszik a Windows NTFS partíciója (sda4), illetve az UEFI-s telepítés során létrehozott kisebb partíciók (sda1-3).
-
mircike1
tag
válasz
King Unique #1358 üzenetére
Köszönöm!
"A leírtakból nem derült ki a jelenlegi partíciók elrendezése (screenshot sincs),"
Igen, volt, de nem találom.
"... illetve hogy valójában mi is a cél. Mármint a meglévők mellé pl. egy plusz adatpartíció létrehozása, vagy ha mégsem lett telepítve a Windows, annak egy külön partíciót létrehozni és telepíteni?"
Szeretném megnézni, hogy tényleg van-e rajta windows és ha igen, hogyan tudom azt használni, a linux-ot még mindig nem tudtam megszokni.
-
King Unique
titán
válasz
mircike1 #1357 üzenetére
A leírtakból nem derült ki a jelenlegi partíciók elrendezése (screenshot sincs), illetve hogy valójában mi is a cél. Mármint a meglévők mellé pl. egy plusz adatpartíció létrehozása, vagy ha mégsem lett telepítve a Windows, annak egy külön partíciót létrehozni és telepíteni?
-
mircike1
tag
Sziasztok! Valaki tudna segíteni nekem, hogy egy nagyon régi, de alaposan felújított asztali szgép particionálása hogyan megy? Jelenleg linux-on fut, de úgy emlékszem, egyszer valaki már megnézte és mintha lenne rajta windows is. (?) Köszönöm előre is.
-
Sanya46
csendes tag
válasz
King Unique #1259 üzenetére
Köszönöm a segítséget.
-
King Unique
titán
válasz
wassabi11 #1354 üzenetére
Akkor erre az esetre is alkalmazható a nemrég említett módszer. Vagyis Windowsnál akár a helyi lemezkezelővel is megoldható az üres partíció törlésével, majd a másiknál a kiterjesztés opció alkalmazásával. Enélkül, illetve a nem közvetlenül a kiterjeszteni kívánt kötet után elhelyezkedő nem lefoglalt területnél csak külső particionáló programmal lehet megcsinálni az összevonást (alaplemezként). De amúgy, ha jelenleg egyiken sincsen semmilyen fontos adat, akkor akár az egész lemezt is lehetne törölni, majd újraparticionálni.
-
wassabi11
senior tag
Sziasztok.
Valaki tudna abban segíteni hogyan is tudnék 2 partícióból egyet csinálni? Az egyik partícióm teljesen üres, az üres részt akarom hozzá adni a másikhoz, 1tb-os vinyot particionáltam 100gb választottam le a rendszernek, de lett egy másik vinyom csak a rendszernek és azt a 100gb-ot szeretném vissza forrasztani.
-
Tomasz72
aktív tag
Szia!
Ha van egy kettéosztott vinyód, ami nálad jelen esetben c és d, akkor ne töröld a c partíciót, hanem csak formázd.
Próbálj meg PQ magic-el bebootolni, ha a disk 1-nél csak 1 partíció van, akkor az nem jó hír...
Hirens CD-n volt egy partíció visszaállító program, amivel meg lehet oldani adatvesztés nélkül, de nem jut eszembe a neve.... -
kas7as
újonc
Sziasztok! Van egy olyan problémám, hogy mikor ujra akarta rakni a windowst letöröltem a c particiomat, mert nem engedte rátelepíteni az új rendszert! Igen ám de a d meghajtóm tele van fontos dologgal! Most 100 gb unallocated partition néven fut amit nem tudok újra particionálni csak akkor ha letörlöm a d és újra osztom! A dos csak a d látja és nem tudok sehogy c-t csinálni? Tehát windows nincs, C meghajtó nincs! Hogy tudjam megoldani ezt a problémát adatvesztés nélkül es a hdd kioperálása nélkül?
Elég frusztráló, hogy minden egyes windows ujra telepítésnél mindig 2 TB másolni kell egy külső merevlemezre mert minden egyes alkalommal ujra kell formálni és osztani az egész merevlemezt!
Valami ötlet srácok???? -
Orgi
addikt
válasz
King Unique #1350 üzenetére
Nem enged helyreállítási meghajtót készíteni, szóval sajna megsérült, ennyi erővel most már asszem le is törölhetném azt a partíciót...
Ez legyen a legnagyobb problémám, így marad
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- SK Hynix Platinum P41 2TB M.2 NVME PCI-E 4.0 x4 - Új - 7000-6500 MBs - Eladó!
- Gigabyte AORUS 2TB M.2 NVMe PCIe 3.0 SSD!
- BESZÁMÍTÁS! 380GB Intel Optane 905P NVMe SSD meghajtó garanciával hibátlan működéssel
- Verbatim Vi5000 2TB M.2 NVME PCI-E 4.0 x4 - Új, bontatlan - Eladó!
- WD Black SN850P 8TB M.2 NVME PCI-E 4.0 x4 - Új - 7200-6600 MBs - Eladó!
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 14600KF 32/64GB DDR5 RTX 4070Ti Super GAMER PC termékbeszámítással
- Telefon felvásárlás!! Huawei P20 Lite/Huawei P20/Huawei P30 Lite/Huawei P30/Huawei P30 Pro
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i7 14700KF 32/64GB RAM RX 9070 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- Lenovo ThinkPad X270 (15) - i5-7300U, 16GB, 512GB SSD, 12" FULL HD
- Kingmax 2x2GB DDR3 1333 RAM eladó
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest