Hirdetés
- Új handheld gép jön a My Arcade-től a nosztalgiázni vágyók számára
- Vezetőváltásokat jelentett be az Intel
- Törvényben kötelezné az USA a hazai AI igények elsődleges kiszolgálását
- Nem tetszik pár profi eSport játékosnak, hogy Intel CPU-val kell játszaniuk
- Majdnem száz játékhoz engedélyezi az FSR 4-et az új AMD Software
- Intel alaplapok 2025: B, H vagy Z chipsetet válassz?
- AMD Navi Radeon™ RX 9xxx sorozat
- OLED TV topic
- Apple MacBook
- AMD Navi Radeon™ RX 7xxx sorozat
- HiFi műszaki szemmel - sztereó hangrendszerek
- Mégis mi értelme az Xbox PC-nek, ha limitálja a hardverválasztékot?
- Milyen egeret válasszak?
- TCL LCD és LED TV-k
- NVIDIA GeForce RTX 5070 / 5070 Ti (GB205 / 203)
Új hozzászólás Aktív témák
-
KilgoreTrout
senior tag
Sziasztok,
Beszéltem egy ismerőssel, egyelőre csak érdeklődés szintjén. Az a benyomásom, hogy a még kivitelezők sem nagyon repültek rá erre, nem nagyon tanulmányozták a tervezetet.
Valószínűleg a 30% elérése lesz a legnagyobb kihívás. Abban tudtok segíteni, hogy a hőigényt vagy a fogyasztást kell csökkenteni?
Mivel jelenleg részben cekászos a fűtés, így igen nagy a (villany) fogyasztás. Van fent klíma, tennénk is még, de az nem támogatott. A 30%-ba beleszámíthat, ha saját erőből felkerül x klíma?
Nyílászáró csere hozna a legtöbbet, elsősorban ezt terveztük cserélni mert a régi fa ablakok szelelnek télen, illetve van egy nagy terasz, végig ajtókkal, télen 10 fok alatti a küszöbnél a hőmérséklet, rengeteg hő kimegy.
8 centis szigetelés van jelenleg a házon, de elég bénán megcsinálva - elvileg ezt vastagabbra cserélni papíron alig hozna valamit, bár a valóságban sokat segítene.
Van egy nagy napelemes rendszer, ami tavaly teljesen fedezte a fogyasztást, de a tervezetben azt láttam, hogy a napelemet nem kell figyelembe venni a 30%-os megtakarításnál.
Új hozzászólás Aktív témák
- BESZÁMÍTÁS! 1000W Sesonic FOCUS GX-1000 Gold tápegység garanciával hibátlan működéssel
- iKing.Hu - Apple iPhone 14 Elegáns Midnight dizájn, megbízható teljesítmény 100%-os akku
- HIBÁTLAN iPhone 12 Pro Max 128GB Blue -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3109
- Azonnali A320 B350 X370 B450 X470 A520 B550 X570 chipset alaplap felvásárlás személyes/csomagküldés
- Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G 128GB Kártyafüggetlen 1Év Garanciával
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest