Hirdetés

2017. június 29., csütörtök

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Opengl vs. direct3d (téma lezárva)

(#1) Ra3

Ra3
(őstag)

érdekelne hogy ki mit tud az OpenGL-ről, én nem sokat lövök hozzá, csak hogy kevesebb játék használja, (ha jol tudom pl SSam 1-2) ugyanakkor elég jól néz ki. szoval miért van a gammák többségében direct3d?

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#2) zrubi válasza Ra3 (#1) üzenetére

zrubi
(senior tag)

Mert az powered/supported by Microfos ...

zrubi.hu

(#3) Ra3

Ra3
(őstag)

na, akkor ez mindent megmagyaráz. akár le is zárhatjuk a topicot, szójjatok BobMasternek. :D

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#4) &rew

&rew
(PH! addikt)

Ha yol tevedek, akkor az OGL-t meg a tervezo/rajzolo progikhoz talaltak ki. Aztan jott a M$ es bevezette a D3D-t. Igyekezett beletenni mindent, amit az OGL tud es meg tobbet is. Sok teruleten sikerult jobban hasznalhatot csinalni, elsosorban a jatekokra van szerintem kihegyezve. Sajnos a kartyagyartok is lustiznak neha a driverekkel, van olyan kartya, aminek foleg a kezdetekben botranyosan rossz volt az OGL tamogatasa.
En csak azert szeretem jobban az OGL-t, mert azt munkara talaltak ki.

(#5) zrubi válasza &rew (#4) üzenetére

zrubi
(senior tag)

Igen, nézz meg egy akármilyen CAD programot OpenGL-t használ...

az M$-t biztos az is zavarja, hogy Open...

zrubi.hu

(#6) &rew válasza zrubi (#5) üzenetére

&rew
(PH! addikt)

Igen. Bar az idok es a driverek szavara hallgatva pl a 3DStudioMax-ot is lehet OGL/D3D modban hasznalni...

(#7) Hacked_3876

Hacked_3876
(újonc)

Nekem sokkal szimpatikusabb az OpenGL, néhány okból:
1. No Micro$oft és Open.
2. Rugalmas és f*sza: ha a kártyádon vmi új feature van, akkor azt berakják a fejlesztők egy GL extensionbe, amit majd a programból mint függvényt lehet hívogatni és kész. Ha persze valami gyökeresen újítás, akkor ez nem mindig működik, de az esetek többségében igen. Ellenpélda: DX-ben ugyanez úgy megy, hogy ha a MS beleimplementálja, akkor lesz benne, ellenkezőleg b*szhatod a nagyon király kártyádat a szuper feature-jével együtt, ha a DX nem ismeri azt a feature-t.
3. Elfelejtettem. (sorry:)
4. Quake-ek: mind opengl. :) Persze ez már az előzőeknek a következménye, főleg az openség (portolhatóság) miatt.

A november 24-én történt hackertámadás miatt elvesztek az adataim...

(#8) Sidaries válasza Hacked_3876 (#7) üzenetére

Sidaries
(őstag)

Csak ugyanezeket tudnám mondani, főleg a Quake-re kihegyezve. :)

I am the Visionaire, follow me if you dare...

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Opengl vs. direct3d (téma lezárva)
Copyright © 2000-2017 PROHARDVER Informatikai Kft.