Hirdetés
- A legrosszabb CPU-k – az ExtremeTech szerint
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- Ventilátorok - Ház, CPU (borda, radiátor), VGA
- Azonnali alaplapos kérdések órája
- NVIDIA GeForce RTX 4060 / 4070 S/Ti/TiS (AD104/103)
- Apple MacBook
- Videós, mozgóképes topik
- Végre 120 Hz-es lesz az Apple következő monitora
- Milyen notebookot vegyek?
- Melyik tápegységet vegyem?
-
PROHARDVER!
OLED Televíziók - témaösszefoglaló
Új hozzászólás Aktív témák
-
janos666
nagyúr
válasz
lcee79
#22145
üzenetére
A mozgásmegjelenítés igazából tökéletesen egyforma minden OLED TV-n, míg ki van kapcsolva a BFI és az interpolálás is, illetve nincs éppen semmi váratlan gikszer (nagyon ritkán előfordulhat, hogy bizonyos formátumokat hibásan kezel, de ez rendszerint szoftveresen javítható, és tényleg javítják is előbb-utóbb --- vagy esetleg köze van a forráseszközhöz is, azzal együtt jön elő valami nagyon egzotikus kompatibilitási gond, de ezek nem OLED-specifikus dolgok, bármilyen TV-n előfordulhat, PDP-n és LCD-n is, inkább a processzortól és szoftvertől függ).
A téma-összefoglalóban is tudsz olvasni a fenti két funkcióról.
Szóval innen csak az a kérdés, hogy melyik modelleken elérhető és működik jól (vagy legalább is úgy ahogy adott esetben elvárnánk) a két funkció valamelyike.
De idén már szinte minden OLED TV hasonló ebben is
- A Sony-n talán kicsit túl agresszív a 24Hz BFI, de Panasonic-on és LG-n egyforma.
- Interpolációban talán a Sony a legjobb, mögötte a Panasonic, de az LG is "felzárkózóban van" (most kíváncsiságból megnéztem [én ezt nem használom], és a B8 is jobbnak tűnik ebben, mint a C7, szóval ez is szoftver kérdése is, nem feltétlenül kell ehhez sem C8 vagy magasabb modellkategória).Ha szereted a plazmádat, szerintem a BFI-t fogod preferálni (én azt használom), legfeljebb meg kell győzzelek, hogy szánj rá 10-20 percet hogy megszokd a kezdeti "villogást" (nekem a plazmát is szoknom kellett annak idején --- csak nem kell feladni 10 percen belül).
Még annyi, hogy ha tudod, akkor vizslasd meg élőben a a Panasonic-ot és az LG-t, aztán vedd azt, amelyik épp olcsóbb (nem tudom van-e még Xbox-akciós 800-as Pana, ha nincs akkor szinte biztos az LG olcsóbb) vagy amelyiken szerinted jobb az AR bevonat (tükröződésgátló réteg) -> már ha zavar, mert engem néha picikét zavar az LG-é, de személy szerint én sem adtam ki ezért +100k körül a Panasonic-ért (ha ferde szögből nézem, akkor nagyon picit, de zöldes/magentás a kép a bevonat miatt, de ez már kicsit a szőrszálhasogatás határa, igazából a legjobb plazmáimon sem volt "tökéletes" az AR bevonat).
Új hozzászólás Aktív témák
- Folyószámla, bankszámla, bankváltás, külföldi kártyahasználat
- Tanuljunk angolul!
- Kávé kezdőknek - amatőr koffeinisták anonim klubja
- Anime filmek és sorozatok
- Battlefield 6
- Arc Raiders
- A legrosszabb CPU-k – az ExtremeTech szerint
- Yettel topik
- Lakáshitel, lakásvásárlás
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- További aktív témák...
- Philips 55OLED909/12 4K OLED+, Ambilight, 144Hz, B&W hang PRÉMIUM TV!
- LGOLED55 G51LW TV 2025 . Új bontatlan garancia 3év.
- LG 83B4 - 83" OLED - 4K 120Hz 1ms - NVIDIA G-Sync - FreeSync Premium - HDMI 2.1 - PS5 és Xbox Ready
- LG OLED55G43LS Gyári Garancia Számlával
- ÚJ Samsung OLED 4K 83S90F Vision AI Smart TV (2025) 55S90F 65S90F 77S90F 3év ÁRGARANCIA
- Dell Latitude 7210 2-in-1 12" FHD touch, i7 10610U, 16GB RAM, 512GB SSD, jó akku, számla, 6 hó gar
- Telefon szerviz helyben - Gyors javítás, akár 30 perc alatt!
- Ritkaság! 17" Dell XPS 9720 - i7 12th gen 27% Áfás
- ÚJ MacBook Pro 14" M4 PRO 24GB 512GB Space Black
- GYÖNYÖRŰ iPhone 14 Pro 256GB Deep Purple -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3959
Állásajánlatok
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest

Vhiktor

