Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DBob

    őstag

    válasz szabi__memo #174 üzenetére

    Az alapvető probléma ott volt szerintem, hogy ma, az újonnan beszerezhető leggyengébb processzor alá feltelepítették a ma elérhető messze legnagyobb erőforrást igénylő operációs rendszert. Innentől kezdve természetes hogy mindenen elhasal amin lehetséges.

    Egyesek azt mondják akik win alól használnak kétmagos atomot, hogy 1080p filmek többségét viszi, itt meg gyorsítással nem vitte. Erre nem tudok mit mondani, mivel én linux alól használom, ahol messze nincs olyan optimalizáció sajnos mint win alatt, illetve nincs cuda támogatott gpum se hogy vajon driver / lejátszó hiba lehet-e.

    Én mondjuk nem acrobat readert használok pdf olvasásra x éve, hanem foxit readert win alól, és gnome alapértelmezett olvasóját. Többszáz oldalas datasheetek meg se kotyannak neki. Sok képet tartalmazó ebook se gond. Foxit reader se tökéletes sajnos, képeket elég lassan jeleníti meg, még c2d alatt is. Adobe-al ilyen gond nem volt, de azt azért cseréltem le, mert egy pdf olvasó nekem ne egyen meg annyi helyett amit adobe tett.

    Húgom anyám gépén nonstop használja a winampot, és sose számol be semmilyen lassú görgetésről, akadozásról, egyébről, miközben firefoxban internetezik. De ő ezt egy xp alól teszi. Nekem linux alól audacious sem szaggat görgetés közben, pedig mint említettem többszáz tab mellett böngészek firefoxal, miközben még egy tucat program fut.

    Excelről, és egyébről beszámolni nem tudok. Réges-rég openofficet használunk itthon, és neki nincsenek gondjai. Max annyi hogy a nyomtatás linux alól postscript driverrel sose lesz olyan gyors, és funkciógazdag mint win alól, de ez nem kötődik a géphez.

    Szóval nem, ezek nem extrák, csak túl sok mindenen múlik hogy a mérlek melyik szára indul el. A "még épp jó", vagy a "már nem jó".

    Amit én is, és más is alá tud támasztani a prohardveres tesztből, az a flash lejátszás. Sajnos eléggé szerencsétlenül van eltalálva a teljesítmény e tekintettben. Fullscreenen már nem épp folyamatosak a youtube videói, de ion gyorsítása erre is jó....lesz, ha adobe elkészül a megfelelő flash pluginnel.

Új hozzászólás Aktív témák