Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • 04ahgy

    nagyúr

    válasz Qru #29733 üzenetére

    És akkor a "fagyós" Elpida chipes Kingston 1333/2G modulokról még nem is beszéltem. Memteszten nem hibázott, csak szimplán, oprendszer alatt fagyott...

    proximus: a win7-et már úgy tervezték, hogy bizonyos ésszerűségeken belül próbálja kitölteni a rendelkezésére álló teret (itt RAM ugyebár). Így pont azt éri el, amit te is tapasztaltál: mire használni kell, az adott rendszerkomponens már a RAM-ból indul, ahova előre betöltötte magának. Ezért olyan "pazarló" a RAM-mal, de csak látszólag.

    szbptr: kicsit általánosítanám Qru nagyúr tanácsát. az IMC-s procik korában ugyan hagyjuk figyelmen kívül, mit ír a gyártó az alaplapjára, meg "mit lehet a BIOS-ban beállítani".
    Intel hivatalos specifikáció szerint a Bloomfield procik 1066MHz-es DDR3-at kezelnek. 1333MHz-eset sem! Természetesen ott a triple channel üzemmód, ami miatt a sávszélesség eszméletlen. Akármilyen 2100MHz-et firkantó lapba is teszed a cuccaid, a proci kezeli a RAM-ot, és mehetsz panaszkodni bárhova, Intel bácsi csak 1066MHz-ről beszélt. 1800-1866MHz-nél többet csak nagy szerencsével fogsz elérni, és jókora melegedéssel.
    AMD esetén 1333MHz a hivatalos, és ott is szépen le van írva, official AMD közleményben, hogy több bankos memóriaszervezés esetén a stabilitáshoz még 1333MHz RAM órajel esetén is szükséges lehet a CPU NB feszültségének emelésére. Nekem például eddig Corsair és Kingmax RAM-ok egy-egy konkrét példányát kivéve semmilyen más márkájú (GEIL, OCZ, Kingston, Patriot) nem ment még 1600MHz-en memteszt hiba nélkül DDR3-as AMD procikkal, ami egy EP45T-Extreme (LGA775, északi hídban levő MC-es lap) esetén mind-mind hibátlanul ment 1600MHz-en, sőt felette. Nem csak egy lappal, hanem MSI-vel, Gigabyte-tal és AsRockkal is próbáltam, Sempron 140, Athlon II X2, Athlon II X3-4, Phenom II X3 (C2) és Phenom II X4 C2-C3 steppingű procikkal is. Talán a mostani Thubanomról elmondható, hogy bőkezűbben bánik a memória megahertzekkel...

    HGyu

    7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

Új hozzászólás Aktív témák