Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • martonx

    veterán

    válasz sonar #2015 üzenetére

    Nyilván bármit meg lehet írni végtelen szarra. Ezért is írtam, hogy az egy dolog, hogy aggódunk, hogy milyen vas kell 15-20 user, meg akár több tízezer adatsor alá :D :D :D
    Első körben azt kell elérni, hogy a programozók írják meg normálisra a rendszert, mert addig olyan kényelmes bemagyarázni a naív ügyfélnek, hogy ehhez 8 magos vas kell, meg nem elég a 16 Gb ram :D
    Miközben normálisan megírva akár egy Celeronon 2 Gb rammal röhögve kellene futnia.
    Nyilván a konkrétumok ismerete nélkül mindez csak okoskodás, de mennyi ilyet láttam már.

    Legutóbb olyanba futottunk bele, hogy megkeresett egy ügyfél, hogy már több programozó csapat vérzett el azon, hogy másfél millió soros adattáblában kellene keresni, mindenféle szűréssel, a szűrések kombinációjában részeredményeket mutatni az egyes elemekhez, azaz tényleg elég komplex a dolog, és senki nem tudja az egyes szűrések közötti időt 5 másodperc alá vinni a 8 magos 30Gb memóriás szerverén futtatva (miközben a szerver is vért izzad).
    Mi nulláról megírtuk neki a rendszert úgy, hogy 40ms körül szórva jönnek meg a keresés eredmények, és ritkán jár 5% felett a szerver terhelés :D
    Ezen úgy belelkesedett, hogy most íratja velünk újra az összes régi PHP - MySql-es szarját (Asp.Net Core + MSSQL-re, de az architektúra ebben a kontextusban nem is annyira érdekes).

    Én kérek elnézést!

Új hozzászólás Aktív témák