Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • retes

    aktív tag

    válasz brd #289 üzenetére

    Sziasztok,

    Ahogy azt ígértem referálok egy éles migrációról. Adott volt az sbs 2k3 angol és egy sbs2k8 magyar. Az answare fájlt megcsinálva elkezdtem telepíteni a 2008at. Meglátta hogy van neki ilyen answare kislemeze és már rá is ugrott, vágta, hogy itt migráció lesz. Kijött az ominózus varázsló amivel lehet vizsgálni, hogy mehet e a dolog vagy sem. Első körben kidobta, hogy nem ok mert nincs sp1 a 2003on. Sp2 futott rajta, de oda se neki windows okos megint. Registriben beletoltam a megfelelő kulcsot és volt hiba nincs hiba. Majd kérte azt a telepítést amit mondtál, már alig emlékszem rá, de valami javítás és az a 2008 dvdn van a toolsban. Feltettem volna, de közölte, hogy hát bocs ez angol és én magyar vagyok, szóval nem települ. Megoldásként átmásoltam a tools könyvtárat átneveztem a mindenféle nevű exe-t HUN ra és láss csodát ez a baj is megoldódott. A migrációs ellenőrzésben eljutottam addig, hogy nincs hiba és zöld út a migrálásnak. Odaklikkelek, hogy adj neki és szépen el is kezdi. Teszem hozzá, hogy a 2003on egy exchange 2000 van a 2008om meg értelem szerűen egy 2007 exchange kellene lennie. Lemegy a telepítés 40perc alatt. Már látom, hogy valami nagyon nem gömbölyű. Belépek a szép új szerverbe. Migráció során keletkezett problémák: Excahnge 2007 nem telepíthető… Teszem, hozzá, hogy feltelepítette, adt és minden szir-szart áthozott, de a levelezés életképtelen a régi szerver nélkül, ami ebben a formában igencsak vicces kis dolog, mert ha letelik a migrációs idő ami nem 21 nap mert a nyelvi eltérés miatt 7 napot adott a migráció (ezt sem értem, hogy miért...) akkor az egész levelezés megreccsen. Szóval a migrációs varázsló leellenőrizte, hogy minden ok, de mikor belépek az újba látszik, hogy mégse jó semmi sem… Megoldás a hivatalos a Microsoft oldaláról. Töltsd vissza a mentést és kezd előröl, hátha most jobb lesz… Szal egy jó tanács mindenkinek, mert végülis megoldottam ezt a problémát, de mielőtt servert vásároltok érdemes odafigyelni pár apróságra: Elsőnek, hogy SBS csak akkor vegyél, ha nincs más kiút. Másrészt magyart sose, mert erre a biztonsági frissítéseket az ms laza 3 hónapos csúszással teszi csak az updatre. Nem beszélve, hogy olyan, hogy win2k8 SBS r2 még nem létezetik ezért a nagyszerű szerverünk vista alapokon nyugszik. Ennek fényében igencsak elgondolkodtató, hogy tényleg egy kiszolgálót akarunk ezen a nem bevált platformon, ami emlékeztet a windows millenium és vista sikertörténetére 3 hónapos lemaradással az informatika világában adminisztrálni…
    Tudom, hogy sok mindent nem írtam le, de ennek ellenére mindenkit óva intek, hogy rengeteg pénzt kölcsön az SBS windows millenium és vista tévedéseire emlékeztető hulladékra…

    A tudás mindenkié!!!

Új hozzászólás Aktív témák