Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dabadab

    titán

    válasz tPedro_ #14426 üzenetére

    A kulonbseg a felhasznalt LED-ekben van.

    Amit en linkeltem, abban egy "buta" ledszalag van: ha raadod a 12 voltot, akkor vilagit, ha nem, akkor nem. Ezert aztan minden darabkahoz kell harom (piros, zold es kek ledekhez) kapcsolhato vezetek, raadasul ezeket nagyon gyorsan ki-be kell kapcsolgatni (masodpercenkent ugy par ezerszer), hogy azzal az ember megkapja a fenyszabalyzast (mivel a LED-ek fenyereje valojaban fix, ezert a negyed fenyerot pl. ugy lehet eloallitani, hogy az ember mondjuk 30 ms-ra kikapcsolja, utana meg 10 ms-ra meg bekapcsolja - ezt nevezik PWM-nek). Na, ehhez kell az a ket chip meg a kiszolgalo aramkor koreje, mert a mikrokontrollernek egyreszt nincs ennyi kimenete (foleg nem olyan, amin van PWM), masreszt meg azok a kimenetek valoszinuleg nem is tudnak annyi aramot leadni, mint ami a LED-nek kell.

    Amit te linkeltel, ott ez az egesz cucc bele van integralva a LED-be, ami miatt joval dragabb, viszont digitalis interface van rajta, ahol a beepitett vezerlochipnek ki lehet adni a parancsot, hogy "a harmadik piros ledet allitsd 60%-os fenyerore", igy ezt kozvetlenul ra lehet kotni a mikrokontrollerre - cserebe persze joval dragabb.

    A hutoburda meg a venti nekem egy kicsit tulzasnak tunt, azok a chipek max ~2,5 wattnyi aramot tudnak kiadni (a konkret megvalositasnal meg kevesebb, mint 1,5 W ment ki a chipekbol), ennek a toredeke az, ami futi oket.

    [ Szerkesztve ]

    DRM is theft

Új hozzászólás Aktív témák