Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mexildos

    aktív tag

    válasz vlaci79 #13284 üzenetére

    Szia!

    Köszi a segítséget. Szóval ehhez hasonló backplane kellene. Csatolom a ház robbantott ábráját, hogy az elhelyezést lásd. Már kevésbé ebbe a topikba való, de úgy tervezem, hogy a második ház lenne egy tükör, hogyha HDD meghibásodás lenne, szóval a kettőt majd össze kell kapcsolni. Mondjuk azt valami külső SAS expander kártyával kellene összekötni? Megvalósítható?
    Tápegységen még nem gondolkodtam. De külföldi fórumon olvastam hogyha a HDD-k mennek akár egy 50 HDD-s rendszer sem eszik többet alap állapotban 290 W-nál. Igaz mivel ez egyelőre nem szerver terembe menne, hanem próbálgatásra ezért a nem használatos HDD-ket lekapcsolnám. Így csak azok mennének amik kellenek és használva vannak. Később ha jól skálázható a rendszer akkor lehet szerverterembe vinni.

    Az a baj, hogy szerintem nem igazán lesz kész backplane ehhez a megoldáshoz. Ráadásul nem tudom, hogy mennyire hot swaposítható a ház. 45 kis fiók. Bár szerintem elvileg megoldható. Kéne egy jó tervező mérnök! Mert akkor szerver szekrényben csak ki kéne húzni a házat ami fiókként működne és csak felfelé kihúzni a HDD-t és kész. Ez a terv.

    A ház robbantott ábrája: LINK

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák