Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #64791808

    törölt tag

    válasz sixer66 #310 üzenetére

    Utólag okos az ember, 1. felvonás:

    Ott kellett volna gyanút fogni, hogy nem arra a névre utalsz, mint akivel beszélsz. Erre egy kézzel fogható ok szokott lenni: az illető minden számláját inkasszálják, mondjuk adóhatóság vagy valaki. Ez azt jelenti, hogy ami oda beérkezik pénz, arra az inkasszáló szerv azonnal ráteszi a mancsát. Semmilyen más okot nem tudok elképzelni, hogy valaki mért nem a saját számlájára utaltat.

    Namost ha valaki olyan helyzetben van, hogy minden számláján inkasszó van, akkor azzal jobb inkább nem üzletelni. Mindezeken kívül egy ok van még a nem saját számla használatára: ha előre megfontolt szándékkal tévedésbe akar ejteni. Btk. ezt csalásnak hívja.

    Utólag okos az ember 2. felvonás:

    Az, hogy a felét utalod el előre, vagy a negyedét, vagy akár egy forintot, az elvben semmit nem változtat. A lényeg, hogy ellenszolgáltatás nélkül fizetsz előre egy ismeretlennek. Hiba.

    Mit tegyél?

    Először is érdemes lenne tenni egy kört az OTP banknál, hogy te tévesen utaltál, rossz számlaszámra, az utalásnak semmilyen jogalapja nem volt, szeretnéd törölni a tranzakciót és visszakapni a pénzedet. Nagyon kicsi az esély, hogy bejön, de volt már rá példa. Ezt minél hamarabb próbáld meg, mert minden nappal csökkennek az esélyek.

    A másik esélyed a rendőrségi feljelentés. Nem keverendő össze a polgári perrel. Polgári perben követelheted majd az illetőtől a pénzedet, de először a feljelentést célszerű megtenni, ismeretlen elkövető ellen, csalás vádjával. Mindent elmondani, minden papírt, e-mailt, üzenetet átadni. A rendőrség ekkor megkísérli bizonyítani, hogy az embered előre kitervelt csalást hajtott végre. Ha ez sikerül, márpedig nagy százalékban szokott, akkor illetőre büntetőügyi tárgyalás vár, ahol el fogják marasztalni. Na és EZ az elmarasztaló határozat fog neked segíteni abban, hogy a polgári peredet megindítsd. Ha enélkül indítod meg, akkor MINDENT neked kell bizonyítani. Ha úgy kezded el a polgári pert, hogy őt már elmarasztalták csalásért, akkor a csalás ténye bizonyított, a bíróság nem kérdez semmit, csak megítéli neked az összeget, kamatostól.

    Namost ez utóbbi út az úgy 3 év lesz. Járkálhatsz a rendőrségre, aztán ügyvéd, per, bíróság. Egy Galaxy S ára 50 ezer körül lehet, tehát te buktál 25 ezret. Nem biztos, hogy megéri csak a pénzért. Ha a bosszú is hajt, az más kérdés.

    Én meglobogtatnám az illetőnek, hogy minden e-mail, IP cím, stb logolva van ott, ahol üzenetet váltottatok, és lassan, de biztosan rálépsz a nyakára, és megér-e neki 25 ezret, hogy büntetett előéletű legyen. Ha ez nem segít, akkor kideríteni, hogy ki ő és hol lakik, és pár kollégával esetleg egy "kerekasztal beszélgetésen megvitatni a történteket". Ha ez sem játszik, akkor írd be a könyvelésedbe, hogy tanulópénz.

Új hozzászólás Aktív témák