Hirdetés
-
PROHARDVER!
Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.
Új hozzászólás Aktív témák
-
#16939776
törölt tag
válasz
Fred23
#49679
üzenetére
Ezt láthatóan nem ugyan arra a mértékű használatra szánták mint a B450-ed, mert ezen alig van kondenzátor a CPU körül, cserébe felraktak annyi mosfet-et, ami kiadja magas hatásfok mellett a CPU által kért áramot. Ebből a kettőből következtetve szerintem arra a feladatkörre van kihegyezve, ahol a CPU IDLE-ben tölti az idejének jelentős részét. Ezért vélhetően sima belépő, HTPC-célú lapok lesznek ezek, nem éppen a "Gaming" szint.
Nem állítom, hogy nincs átjárás a két megoldás között, de érdemesebbnek gondolom inkább mindkettőt megtartani, támogatni, mint a b450-et az A520-al leváltani a kínálatban és árban. De ennek csak addig látom hasznát, amíg a B550-es lapokat le nem küldik arra az árszintre, ahol korábban a "komolyabb" B450-es lapokkal vadásztak vásárlókra, mert akkor ez az ár-érték érzékeny réteg, aki eddig "kényeztetve volt" hasonló lelkesedéssel megveszi a B550-es lapokat is.
Új hozzászólás Aktív témák
- Fitbit Versa 4 okos óra
- CPU: 2 x Intel Xeon(R) E5-2650L v2 1.70GHz, 40 vCPUsvv, 256 GB DDR3 RAM
- GYÖNYÖRŰ iPhone 13 mini 256GB Red -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3905, 100% Akksi
- 3DKRAFT.HU - 3D NYOMTATÁS - AZONNALI ÁRAJÁNLAT - GYORS KIVITELEZÉS - 500+ POZITÍV ÉRTÉKELÉS
- HP ZBook Studio x360 Gen5 Intel Xeon E-2176M
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Cég: NetGo.hu Kft.
Város: Gödöllő


