Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ProfBako

    tag

    válasz Srac321 #1966 üzenetére

    1/ Én sima xy mechanikával csináltam de ha újrakezdeném biztos corexy választanám.
    A deltánál sok gond lehet a holtjátékokkal és kerek asztal sem praktikus, én nem választanám.

    2/Nekem nem rugós és nincs vele gond.

    3/ Az asztal lehet egy oldali is csak akkor masszívabbra kell építeni. Én kétoldali orsóval és 4sarokban rúddal megvezetve oldottam meg bár nekem 500*500 az asztalom. A két orsót simán lehet közösen vezérelt motorral hajtani, én szíjjal összekötve egy motorral hajtom(a szinkron vesztések miatt).

    4/ Persze a lineáris sín jobb lenne de ilyen célra tökéletes az edzett rúd is.

    5/ A bowdenes extruder sebesség szempontból jobb a kisebb tömeg miatt, de a műanyag szál rugalmassága miatt hajlamos a bumszlik készítésére, amit persze visszahúzással lehet csökkenteni, de megszüntetni nem.
    Szóval ha szebbet akarsz akkor fejre szerelt, ha gyorsabbat akkor bowdenest.

  • PNP

    őstag

    válasz Srac321 #1966 üzenetére

    1: Terveztem egy CoreXY-t második nyomtatónak, előtte fém Prusám volt(van). Deltám nincs, bár izgalmasnak tartom, tartanék a pontatlanságtól és a nehéz beállítástól, de erre majd reagáljon az, akinek van. CoreXY szerintem azért jó, mert nem mozog a tálca, tehát egyrészt kisebb a mozgatott tömeg, így elvben szebb a nyomat, másrészt nincs nyomat folyamatos "menetszélben". Ennél a nyomtatónál máshogy fűtök, nyilván az is hozzájárul, de sokkal kevesebb gondom van ABS nyomtatásnál. És ezt még lehetne javítani leburkolással, ami a CoreXY formájából adódóan sokkal kézenfekvőbb, mint Prusa esetén.

    2: Gondolom elhagyható, de nem árt egy kis rugalmasság a rendszerben, ha valami (pl. egy endstop) meghibásodik. Nyomat minőségét nem érinti.

    3: Én két oldalon csináltam, oldalanként 1 rúd és 1 trapézmenet, aszimmetrikusan. Nem a legjobb design, következőnek megpróbálom az egyoldali rögzítést.

    4: Nálam X/Y: 8 mm, Z: 12 mm. Nem érzem alulméretezettnek.

    5: Tévedésből kaptam bowdenes hotendet is, úgyhogy majd lehet, hogy kipróbálom, de a direct drive szimpatikusabb, de biztosan egyszerűbb bekalibrálni. Értelemszerűen lassabban lehet vele nyomtatni, de egyre jobban bejön a PETG, azzal pedig úgy tapasztaltam, hogy nem érdemes sietni.

    [ Szerkesztve ]

  • kristof_

    tag

    válasz Srac321 #1966 üzenetére

    Én is még csak tervezem, pont a napokban küldtem el gyártatásra pár alkatrészt, de az eddig összegyűjtött infókat megosztom, ha érdekel. Reményeim szerint márciusra már össze lesz szerelve, csak hát a vizsgaidőszak (szintén gépész). Utána tudok pontosabb saját tapasztalatokat mondani amit elrontottam.

    1, Deltának elvileg iszonyat nagy a számolási igénye, én első nyomtatóként nem merném bevállalni. A többi azért nem szimpi, mert nagyon soknak tűnik a mozgatott teher a motorok miatt. Én a corexy mellett maradtam, mert ennél összesen egy mozgó motorom lesz, ami az extrudert vezérli és nekem ez tűnt a legszimpatikusabbnak. Olvastam régebbi fórumbejegyzéseket valahol ahol nem ajánlották, mert a Marlin firmware bugos volt alatta, de ezt már javították.

    2, Tapasztalatom nyilván nincs vele, de egyrészt nyújt egy biztonságérzetet, ha a hotend beleütközne az asztalba, másrészt meg a kalibrálás így tűnik a legegyszerűbbnek. (Nyilván megoldható máshogy is)

    3, A ramps 1.4-en két Z tengely vezérlő van, így két motort tudsz rákötni. Én jelenleg egy motor+Tr12-es orsóval tervezem (+4 tengely lineáris csapágyakkal). A tálcát a lehető legjobban kikönnyítem, hogy minél kevesebb terhet keljen cipelni, de megvan a helye a második motornak is, ha szükség lenne rá.

    4, Véleményem szerint teljesen felesleges ennyire hobbi szinten rákölteni a lineáris vezetékekre+kocsikra. Iszonyú drágák. A többi tengelyem 12mm - Y - fix, 10mm - X - mozgó.

    5, Én a fejre szerelem az extrudert, mivel ez lesz szinte az egyetlen nehéz mozgó alkatrész, azt hiszem ezt túl fogja élni, de erről még én sem tudok semmi egyebet nyilatkozni.

    LG OLED65CX & Samsung HW-Q950T & PlayStation 5

  • PNP

    őstag

    válasz Srac321 #2105 üzenetére

    MK8-ról ha jól emlékszem, csak rosszat olvastam, de sose használtam. Előnyként azt látom, hogy kompaktabb, és nagyobb ventit használ, tehát halkabb, viszont ha megnézed, az E3D-nél hirtelen váltás van a meleg és a hideg rész között, sokkal jobban elvékonyodik és kapásból kap hűtést a nem fűtött rész (szerintem a belső cső a heat break, nem maga a borda). MK8-nál ez nem ilyen, ebből arra tippelek, hogy sokkal gyakrabban dugul el a visszahúzott anyag, ráadásul ilyen esetben nehezebben is szerelhető. (Én terveztem saját extrudert, aminél egyetlen csavarral ki lehet szedni az E3D V6-ot)

    E3D Titan extruderre ránéznék, az szimpatikus.

    Kör bemélyedés nagyobb felületen fogja a filamentet, tehát jobb.

  • ProfBako

    tag

    válasz Srac321 #2105 üzenetére

    Nekem 2 db MK8 fejem van a gépen csak átalakítottam bowdenesre, tökéletesen működik belül teflonos így nem dugul el.
    Úgy hogy nyugodtan választhatod azt is.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák