Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zichie

    senior tag

    Digikábelhez vennék USB DVB-C tunert. Olyat keresek, ami csak a DVB-C szabványt tudja, azaz analógra vagy DVB-T-re nincs szükségem, mivel erre van külön tuner, amit egy jó ideje már nem használok.

    Kétfélét néztem ki, de ebből az elsőt úgy tudom itthon nem lehet kapni:

    http://www.tbsdtv.com/english/product/USB%20DVB-C.html
    http://www.terratec.net/en/products/technical-data/produkte_technische_daten_en_145488.html

    Az utóbbi is 20 ezer alatt van, de abban van dvb-t és analóg is, amit nem használnék ki.

    Kulcsfontosságú a Win7 64bit alatti BDA driver támogatás, mert az alábbi progikkal használnám: AltDVB, DVBViewer, TSReader, SmartDVB. Úgy tudom, hogy az MSI triónak pl. nincs BDA drivere. Ha ez igaz, akkor az MSI felejtős.

    Digikábelen összesen négy kódolt sd adás van, ami úgy tudom, hogy Nagra2-es rendszerben van kódolva, amit korábban a tányéros Digi használt még a Nagra3 előtt. Ez volt feltörve. Gondolom a Digikábel a Nagra2 miatt menne vplug-gal emusan, de nem lehet találni a neten olyan softcamkeyt, amiben digikábeles kulcsok lennének. Pedig még a caid és a provider id is ugyan az, mint a korábbi Nagra2-es tányéros Digi esetében volt.

    Olvastam más fórumokon, hogy a Digi le fogja majd kódolni a HD-s csatornákat. Ez nem tudom, hogy mikor következik be, de remélem, hogy soká és egy jó ideig még elérhetőek kódolatlanul is.

    [ Szerkesztve ]

  • zichie

    senior tag

    válasz verdan #9743 üzenetére

    A HelloHD-nek én is ügyfele vagyok igaz nem kábelen, hanem műholdon. Műholdon Conax rendszert használ, ahol - az olcsóTV szolgáltatásán belül - használható saját eszközben a kártya. Ami viszont érdekes, hogy nekem a kártya Conax modulban valamiért nem működött, csak "szoftveres" kártyaolvasóban. Persze ez lehet kártyahiba is.
    A HelloHD mikrohullámon is szolgáltat, ami a volt AM Mikro rendszer. Ott Cryptoworks rendszert használ és szintén nincs párosítás, azaz működnie kell saját eszközben. Ebből adódik, hogy kábelen vagy Conaxot vagy Cryptot használ.

    Szerintem digitális irányban érdemes beruházni, mert az analóg folyamatosan épül le, meg az analóg adók is digitális forrásból vannak analógra konvertálva. DVB-C tuner ritka mint a fehérholló és amiket itthon lehet beszerezni azok tényleg drágák. Külföldről be lehet szerezni olcsóbbat, bár ott sem nagy a választék. Modulfogadó helyett jó megoldás egy un. phoenix/smartmouse kártyaolvasó, mert ekkor nem kell külön CAM modult venni, hanem csak a titkosítási rendszernek megfelelő szoftvert, plugint kell használni a dvb progiknál. Pl. szolgáltatóváltásnál jöhet jól, ha az egyik szolgáltató Conaxos volt a másik meg Cryptoworks-öt fog használni, akkor nem kell új modult venni, csak egy pár száz kilobájtos plugint kell lecserélni, ami ráadásul ingyenes.

    Ami még a digitális adás mellett szól, hogy sokkal kisebb a hw igénye, mivel csak adatfolyam lementésről van szó, ill. kódolt adás esetén decryptálásról is. Én pl. egy P3-as géppel gond nélkül tudtam rögzíteni HD-ben, igaz a HD adást nézni viszont nem, de a rögzített anyagot egy erősebb gép lejátszotta. Persze ez FTA forrásból ment.

    Kódolt HD adásnál már kevés lehet egy P3-as, mert szoftveresen elég nagy mennyiséget kell dekódolni, amit a decsa algoritmus végez. Szerencsére az alap decsa algoritmusnak van már különböző cpu típusokra optimalizált változata (FFDeCSA), ami elég gyors.

    Ami a kódolt adásokat illeti, négyféle képpen lehet nézni:
    1. szolgáltató saját stb-jével és kártyával
    2. cam modul segítségével saját tunerrel és kártyával
    3. saját tunerrel + szoftveres cam emulációval + kártyaolvasóval + kártyával
    4. saját tunerrel + szoftveres cam és kártya emulációval

    A 4. esetben nincs szükség sem kártyaolvasóra és a kártyát sem kell a gépbe dugni (porosodhat a szekrény alján), mivel a gép mindent szoftveresen csinál. Azonban érvényes előfizetői kártyára és előfizetésre mindenképpen szükség van, mivel anélkül illegális.
    Az elsőt minden szolgáltató támogatja, a másodikat és a harmadikat azok nem, akik kártyapárosítást alkalmaznak, ill a Fibernetnél volt néhány csatorna, ami csak Conax modulban ment a "kettős ECM" megoldás miatt, de "szoftveres" kártyaolvasóval nem. A negyedik sehol sem működik, ill. egy kábelszolgáltató esetében igen, ahol a 2. ás a 3. módszer nem működik a kártyapárosítás miatt.

    A kábeles HelloHD esetében, ha nincs párosítás, akkor a 2. és a 3. módszer működhet, de a 4. semmiképpen sem.

    [ Szerkesztve ]

  • zichie

    senior tag

    válasz #65675776 #9751 üzenetére

    "P3-as géppel gond nélkül lehet rögzíteni analog adást is, csak hw encoderes kártya kell hozzá."

    Ez igaz, de egy dárga hw encoderes kártya és egy olcsó dvb eszköz között van némi árkülönbség.

    Analóg rögzítésnél, egy - a kábelszolgáltató által - digitálisból analógra konvertált jelből digitalizál vissza az eszköz. Ez kb. olyan mintha saját dvd-t úgy másolnánk fel számítógépre, hogy a dvd lejátszó analóg bemenetéről digitalizálunk vissza. Ennél sokkal egyszerűbb betenni egy dvd olvasóba és - megfelelő progival - bitről bitre le leszedni a tartalmát. Hangsúlyozom, saját megvásárolt dvd-ről van szó, így nem warez.

    Vajon melyik ad jobb minőséget és melyik az egyszerűbb eljárás?

    1. A kábelszolgáltató által digitálisból analógra jelet visszadigitalizálni.
    2. A kábelszolgáltató által sugárzott digitális adatfolyamot lementeni minőségromlás nélkül.

    "Érdemes a sorok mögé nézni. A sat-s úri közönség vidáman nézegeti a piac 75-80%-s szeletének nagyobb részét a korábban jelzett módszerekkel."

    A sat-os közönség nem "úri". Egyes kábelszolgáltatók kérnek el vagyonokat HD szolgáltatásokért. Műholdról meg ingyen össze lehet vadászni csomó fta HD tartalmat, csak egyszeri nagyobb beruházás szükséges. Ezek alatt nem csak a HD csatornákat értem, hanem a közvetítőcsatornák (feedek) nagy részét is, ami FTA, ahol élő - többnyire sport, de akad zenei is - eseményeket csatorna logó, reklámok és kommentár nélkül lehet élvezni 20-50 mbit/s közötti bitrátával, s mivel fta, így legális is.
    A "jelzett módszerek" közül 5-6 évvel ezelőtt a 4. virágzott nagyobb külföldi szolgáltatók esetében, ez mostanra már szinte halott dolog. Most a 3. módszer elterjedt azzal a különbséggel, hogy a kártyaolvasó és a kártya akár több száz kilómérenyire van a tunertől és a tunerer gép neten használja azt. Persze ez már nem nevezhető legálisnak és nem is igazán stabil, megbízható módszer.

    "Hozzáteszem, az $50 rengeteg. Fele annyit ér kb egy ilyen eszköz."

    Mert sajnos nem tömegtermék. Idővel az lesz.... reméljük. Egy dvb-t2 eszköznek is csillagászati ára van, amire pl. a szigetországban lenne is kereslet. Pl. az mpeg4 is évekkel ezelőtt drága technológia volt, de az eszközök ára folyamatosan csökken. Jelenleg ennél olcsóbb megoldást nem találtam dvb-c -re, mint az ebay-es cuccot.

    "Mi kevesen vagyunk a DVB-C igényünkkel."

    Én több számítástechnikai boltban jártam és több helyen mondták, hogy sokan keresnek dvb-c tunert főleg digikábelhez. Az eladó is mondta, hogy neki is jó lenne egy, de még a nagykerben sem igazán van.

    Ha itt a fórumon valaki azzal indít, hogy "milyen tunert ajánlotok digikábelhez?", akkor ő potenciális dvb-c tuner vásárló lenne. Szóval igenis van tömöges igény, csak sokan azt sem tudják, hogy valójában ez lenne az optimális vételi eszközük. Minek digitalizáljon vissza méregdrága hw-s kártyával digitálisból analógra konvertált jelet, egyszerűbb, ha a digitális adatfolyamot lementi minőségromlás nélkül. Egyszerűbb, kényelmesebb és praktikusabb is.

    [ Szerkesztve ]

  • zichie

    senior tag

    válasz Motaba78 #9779 üzenetére

    Digikábelhez dvb-c tunert érdemes venni. Összegyűjtöttem párat:

    Belső PCI:
    SATELCO EasyWatch PCI DVB-C "Basic Edition": [link]
    Technotrend Budget C-1501: [link]
    Mystique CaBiX-C2: [link]
    TerraTec Cinergy C PCI HD DVB-C: [link]
    Technisat CableStar HD2: [link]

    Külső USB:
    TBS USB DVB-C TV tuner: [link]
    Terratec H6: [link]
    Hauppauge WinTV-HVR-930C: [link]

    Ha csak digikábelre szeretnéd használni, akkor analóg nem is fontos, mivel az analógon adott csatornák megvannak a digitálison is. Ez alol kivétel az egy-két helyi tv.
    Nekem a TBS USB tunerem van, amiről már korábban írtam: [link]

  • zichie

    senior tag

    Jut eszembe dvb-c2 -es szabványnak megfelelő tunert lehet kapni? Ha igen akkor milyen árban? A guglival keresve nem találtam a neten. Van olyan szolgáltató, ami már dvb-c2-őt használ?

  • zichie

    senior tag

    válasz Motaba78 #9782 üzenetére

    Attól függ, hogy rövid távra kell a tuner vagy inkább hosszabb távra. Egy-két évig még jó az analóg is, de hosszabb távon várható, hogy kábelen is megszűnnek az analóg adások.
    Ha más platformokat nézünk, akkor műholdon már csak egy-két analóg német van szemben a több ezer digitálissal. A földi sugárzás esetében is több mint tízszerese a digitális csatornák száma az analógokhoz képest nálunk.

    Talán az is megoldás, hogy egy-két évre analóg tuner, majd ezután dvb-c. A dvb-c is idővel ugyanolyan tömegtermék lesz, mint most a dvb-t. Pl. a VHS korszakban a dvd megfizethetetlen csodának számított, most pedig már párszáz forintért lehet kapni lemezeket.

    Ha lényeges a HD, akkor szerintem mindenképpen dvb-c. Kezdetben én pl. CRT monitoron néztem hd adást és hd tartalmat, ott is érezhető volt a különbség. Akkor még csillagászati ára volt egy "lapos" monitornak.

    Az is lényeges lehet, hogy mire akarod használni?
    Ha csak tévé nézésre és másra nem, akkor nem is kell a tuner, mert ott a tévé. :)
    Ha rögzíteni is, akkor kényelmesebb a digitális, mert kábelen az sd adások mpeg2-esek, amit akár újrakódolás (minőségromlás) nélkül lehet vágni és dvd-t gyártani belőle. A HD egy picit macerásabb az mpeg4 miatt, de ott is lehet sok esetben újrakódolás (minőségromlás) nélkül vágni és bluray lemezt gyártani.
    Szerintem Digikábel esetén a dvb-c kényelmesebb, mint az analóg. Más szolgáltatók esetében a titkosítás miatt már nem feltétlen.
    Ha VHS-ről akarsz digitalizálni vagy analóg (pl. Video8-as) kameráról, akkor meg inkább egy jó digitalizáló kártya kell, amiben van hw tömörítés.

  • zichie

    senior tag

    válasz Flashget #9791 üzenetére

    Kereslet az van, csak kínálat nem nagyon. Legalább is Magyarországon nincs. Nem tudom, hogy pl. a skandináv országokban mi a helyzet? Arrafelé egyáltalán kábelen van még analóg adás?
    Ott pl. az iptv is sokkal fejlettebb. Egy fórumon olvastam évekkel ezelőtt, hogy stb nélkül pc-be dugva a lan kábel végét megfelelő iptv vevő progival lehet nézni, rögzíteni az iptv adásokat. Nálunk ilyesmi még nincs, pedig sok nálunk is kapható hálózati médialejátszó támogatja az iptv-t és több dvb progiban is van iptv támogatás. Nálunk többnyire csak a szettopbokszozás megy, annak analóg kimenetéről a capture. Elég szomorú ez a helyzet.

    A Digi nemcsak panelokban terjeszkedik, itt az oszlopokon ott figyel az optikai kábelük, ide is az van kötve. Amikor elérhető lett a digi, azonnal mondtam le a júpíszít.

    [ Szerkesztve ]

  • zichie

    senior tag

    válasz Poplacsek #9788 üzenetére

    Valami orosz webshop-ból nem lehet megrendelni? ;) Ebay-en sajnos nem láttam.

  • zichie

    senior tag

    válasz #65675776 #9795 üzenetére

    Nem szokott gond lenni a gop struktúrával. Ez csatorna és szolgáltató függő. Az esetek többségében jó, de van olyan is (átlagban négyből egy eset), hogy a dvd author progi figyelmeztet, hogy egy bizonyos dvd lejátszókon nem biztos, hogy tökéletes lesz a lejátszás. Ennek ellenére kétféle asztali lejátszóval próbálva nem volt gond. Nem ugrott vagy akadt volna a felvétel sehol.
    Inkább a felbontással szokott gond lenni, mert a 704x576 és a 720x576 dvd kompatibilis, de van néhány csatorna, ami 544x576 vagy 480x576. Ezeket mindenképpen újra kell tömöríteni sajnos. Ez is szolgáltatófüggő, mert pl. a Sport1 a fibernet kábelen 544x576 (vagy 480x576 nem emlékszem) ment, míg digikábelen 720x576.

    2008 előtt a földi sugárzás (dvb-t) mpeg2-ben ment, ott vettem fel dvb-t tunerrel mpeg2-ben és újrakódolás nélkül ment a dvd authoring. Az asztali lejátszó gond nélkül vitte.

    Egyes külföldi műholdas mpeg2-es adásoknál fordult elő olyan, hogy 10 mbit/s feletti volt a bitráta, ami dvd esetében már nem megengedett. Na ez nálunk nem lehet probléma, mert nem az a jellemző, hogy a szolgáltatók magas bitrátával adnak. Összehasonlításképpen a műholdas digi a hbo-kat kb. 2 mbit/s körüli változó bitrátával adja, míg digikábelen fix 8,5 mbit/s. Mindkettő mpeg2.

    Mpeg4 hd esetében avchd vagy bluray készítés újrakódolás nélkül csak abban az esetben megy, ha van ac3 hang a csatornán. Ha csak mpeg hang van, akkor azt újra kell kódolni ac3-ba. A diginél az m1 hd kivételével minden hd adás 1920x1080-ban megy, az m1 hd 1440x1080.

  • zichie

    senior tag

    válasz Flashget #9829 üzenetére

    Cablestarhoz nincs 64bites driver?

    Magyarországon valóban kicsi a választék dvb-c tuner ügyben és ami van, az is drága. Én pl. a héten a Media Markt-ban láttam most egy dvb-t dvb-c analóg hybrid usb tunert, de horror ára volt. A pontos árra nem emlékszem, de 30 és 40 ezer között volt, ami irreálisan magas.

    Egyébként mi a gond az usb-s dvb-c eszközökkel? Nekem kifogástalanul működik, több órányi felvételt csináltam már vele hiba nélkül. Egy full transport stream gond nélkül átmegy usb-n. Mitől megbízhatóbb egy PCIe vagy egy PCI, mint az USB-s? Nekem pl. fontos szempont volt, hogy ne csak egy pc-ben tudjam használni, hanem az asztalin és a notin is.

    Értelemszerűen nem a magyar kínálatból kell dvb-c tunert beszerezni, hanem külföldről. Én ebay-en megvettem, másfél hét után megjött, beüzemeltem és használom, ennyi... Mégy csak ki sem kellett érte itthonról mozdulnom.

    Több dvb fórumot olvastam és úgy tűnik, hogy megpróbálják elrettenteni az embereket attól, hogy dvb-c tunert használjanak, ami elég szomorú. Az ok, hogy upc-nél nem megy, amit több helyen leírnak, de itt sem azzal kéne foglalkozni, hogy siránkozunk azon, hogy nem megy, hanem összefogni és megoldást találni rá, hogy menjen. Persze ez már nem egyszerű dolog.

  • zichie

    senior tag

    válasz Lalikiraly #9874 üzenetére

    Digikábelhez nem kell dvb-c tuner, hanem ajánlott. Ez olyan, mint a dvd és a vhs esete. Lehet nézni ugyan azt a filmet vhs-ről vagy dvd-ről is, csak az utóbbi jobb minőség és talán kényelmesebb is.

    UPC Digitalhoz nem lehet dvb-c tunert használni, mivel a UPC gondoskodott arról, hogy ne lehessen. UPC esetében egy kivétellel az összes digitális adás kódolt. Az előfizetői kártya csak a UPC boxában működik. A UPC ezzel a technikával gondoskodik arról, hogy a PC-be csak analóg jel juthasson, azaz ebben az esetben csak analóg tuner használható. Ezzel sajnos le kell mondani a közvetlen digitális rögzítés előnyeiről, mivel a szolgáltatónak ez külön érdeke.

    Összefoglalva UPC-hez csak analóg tuner jó, amivel lehet rögzíteni, nézni az analóg adásokat vagy a mediabox digitálisról analógra alakított jelét lehet visszadigitalizálni, ha a tunernek van videóbemenete is. DVB-C tuner tévénezéshez nem használható UPC esetében, másra viszont igen, pl. jelszint mérésre vagy pl. a csatornák bitrátájának mérésére, transport stream analízisre... stb, sőt még az EPG is megy vele.

  • zichie

    senior tag

    válasz sunpower #10015 üzenetére

    Miért is lenne a DVB-C gyerekcipőben? Szerintem ez nem igaz, csak csupán az a probléma, hogy kicsi a tunerválaszték, főleg nálunk Magyarországon.

    Szerintem semmivel nem bonyolultabb, mint egy dvb-t tuner beállítása. A lényeg az, hogy ismerni kell a kábelszolgáltató frekvenciakiosztását és az egyes frekvenciákhoz használt paramétereket (SR és QAM értékek).

    Az, hogy kinek ajánlott a dvb-c tuner az szolgáltatófüggő. Digikábel esetében egyértelműen ajánlott, mert itt (a HBO-k kivételével) nem kódoltak az adások. UPC kábel esetében viszont nem ajánlott, mert ott az m2 kivételével minden kódolt és nincs is lehetőség saját tunert használni. T-Kábel, Vidanet, Invitel esetében kicsit bonyolultabb a használat, mert kártyaolvasó is szükséges.

    Korábban volt szó a tunerek összeakadásáról. Nekem egy TBS usb dvb-c tunerem van és egy TeVii dvb-s2 (műholdas) PCIe tuner. Kezdetektől fogva együtt működnek, sőt párhuzamosan tudom használni a kettőt. Pl. az egyik dvb progi az egyiket használja, míg a másik a másikat egy időben. A dvbviewer úgy is képes kezelni őket, hogy az egyiken éppen hangolom be a csatornákat, míg a másikkal egy időben nézek is valamit.

    Az számomra teljesen érthetetlen, hogy miért nincsenek elterjedve. Korábban használtam dvb-t tunert, így össze tudom hasonlítani a dvb-c -t és a dvb-t -t. Nálam egyértelműen a dvb-c nyert:
    1. sokkal nagyobb a csatornaválaszték,
    2. több HD program van,
    3. az SD csatornák esetében a kábelszolgáltatók mpeg2-őt használnak, ahol egyszerűbb a lementett anyag feldolgozása,
    4. dvb-c esetében nálam nincsenek vételi problémák (pl, gyenge jel), míg dvb-t esetében a C mux nálam nagyon bizonytalan.

    Mivel náluk sok dvb-c tuner nem kapható, így célszerű külföldről beszerezni. A gari problémás lehet, de hát valamit valamiért. Nem érdemes várni, én kb. fél évet vártam, hogy legyen itthon valami előrelépés dvb-c ügyben. A mai napig nincs, sőt még nehezebb a dvb-c tuner vásárlás.

    Az is megdöbbentő, hogy bizonyos márkák nálunk egyáltalán nem ismertek: Technotrend, TBS, Prof Tuners, Satelco, TeVii... stb. Ez pedig nem azt jelenti, hogy gagyi, sőt pont az ellenkezőjét. Igaz ezek közül nem mindegyiknek van dvb-c tunere, de valamilyen dvb tunert (s, s2, t vagy t2) biztos gyártanak. A TBS, a Technotrend és a Satelso rendelkezik dvb-c tunerrel, egyiket sem lehet kapni nálunk, de az nem a tunerek hibája. Én a TBS tuneremmel nagyon elégedett vagyok. Kb. 10 órányi felvételt csináltam már vele és összesen egy helyen volt apró hiba, azaz kockásodás, de csak fél másodpercre. Persze ez a kábelen érkező jeltől is függ.

    [ Szerkesztve ]

  • zichie

    senior tag

    válasz sunpower #10030 üzenetére

    Megnéztem a HWR-Telecom honlapját. Sajnos a digitális tévé szolgáltatásuk elég ködös. Csak analóg frekvenciatáblázat van, digitális nincs. Ez nem jó jel. A Digikábel honlapján pl. az összes digitális programnak elérhetőek a paraméterei.

    Azért vannak olyan infók amikből következtetéseket lehet levonni:

    A "Kábel TV csomagok - Budapest 14.kerület" lapon van egy mondat:
    "Csomagunk műsorait párhuzamosan DIGITÁLIS minőségben INGYEN sugározzuk!!!"

    Ez valószínűleg azt jelenti, hogy az alap és a bővített csomag kódolatlan. Ezt megerősíti az is, hogy betelefonáltál és mondták, hogy nem kell hozzá sem box, sem kártya. Csatornakiosztás viszont csak analóg van, a digitális programok vételi paraméterei nincsenek feltüntetve a honlapon. Ha az analóg kiosztás jön egy az egyben digitálisan is, akkor valószínűleg HD csatorna nem lesz.

    Van egy "Kábel TV - Digitális csomagok" lap is, ahol 8 csomag van felsorolva és itt vannak HD adások is, sajnos csak négy: Music Channel HD, Eurosport HD, Super One HD, HBO HD. Ez valószínűleg azt jelenti, hogy a közszolgálati HD csatornák nem elérhetők. Itt van egy fontos mondat is: "Digitális csomag megrendeléséhez set top box készülékre van szükség, melyet havi 500 Ft-ért lehet bérelni." Továbbá az egyszeri szolgáltatási díjjaknál van egy ilyen rész: "Set top box vagy CA modul bérleti díj 500 forint". Ez azt jelenti, hogy a 8 csomagban lévő csatornák kódoltak. A usb-s TBS tunerrel ezeket nem tudod nézni, mert CA modult nem kezel.

    Van egy ilyen rész is, hogy "Set top box beállítási segédlet". Itt van egy kép:

    Ez sajnos csak egy frekvencia, de a leírásból az is kiderül, hogy a gyári set top box automatikus kereséssel találja meg a csatornákat. Ezt úgy tudja végrehajtani (kivétel UPC, mert ott máshogy van és nem szabványos), hogy a beállított frekvencián menő digitális adatfolyamból kiolvassa az un. NIT táblát, ami a többi frekvenciát és annak paramétereit is tartalmazza. Ha meg lesz a tunered, akkor kell csinálni ezen a frekvencián (386MHz, SR: 6875, 256-QAM) egy kb. fél perces full transport stream mentést. Ekkor létrejön egy TS fájl, amit be kell olvasni a TSReader progival, ahonnan kinyerhető az infó. A TSReader sajnos a TBS tunerrel nem működik együtt, ezért kell lementett fájlból dolgozni. Full transport stream lementésre pl. az AltDVB alkalmas. Az lesz a legegyszerűbb, ha ezeket az adatokat (frekvenciák, SR értékek, QAM értékek) kiteszed ide a fórumra, vagy elküldöd nekem, amiből én elkészítem a dvb programokhoz (dvbviewer, AltDVB, dvbcore, TBSviewer, Smart dvb... stb.) az ini fájlokat. Persze magad is elkészítheted.

    Kérdés, hogy volt-e már korábban valamilyen dvb tunered, pl. dvb-t? Ha nem, akkor lehet, hogy nem lesz egyszerű beüzemelni, mert én ebay-ről rendeltem és csak a tunert kaptam egy borítékban. Drivert, dvb programokat, kodekeket a netről kellett összevadászni. Egyébként nekem az első külföldi rendelésem volt, aggódtam a vám miatt, de nem volt semmi, meghozta a postás és semmi plusz költséget nem kellett fizetni.

    Sajnos minimális angol tudás azért kell, mert ha problémákba ütközik az ember dvb-c ügyben, akkor leginkább külföldi fórumokon találja meg a megoldást. Szerencsére van google translator. Én főként orosz, német, litván és skandináv fórumokon találtam megoldásokat a problémáimra. Persze majdnem mind a saját nyelvén, azaz még angolul sem.

    Te döntöd el, hogy belevágsz-e, ha igen, akkor lehet, hogy sok szívás lesz vele, de megéri. A kilencvenes években használtam analóg tunert (Avermedia TVPhone98), ha jól emlékszem 2001 körül tértem át digitálisra, igaz akkor még csak műholdas volt. Sokat szívtam vele, de nem bántam meg, főként akkor volt gondom, amikor 2004-ben nálunk is elindult az első HD adás. Ez még mpeg2 volt és az akkori gépem gyenge volt hozzá.

    [ Szerkesztve ]

  • zichie

    senior tag

    válasz #65675776 #10029 üzenetére

    "DVB-nél a felvétel kérdése nem éppen problémás dolog, szóval elég csúnya lenn he ez nem sikerülne egy eszköznek/sw-nek."

    Két dvb-c eszközöm van, a TBS tuner az USB porton és egy AZBox, amiben van dvb-c tuner is. Az m1HD-ről vettem fel többször is, az AZBox-on néha zöld kockák jelentek meg, míg ezzel egy időben a TBS tuner rögzített és visszanézve a problémás rész hibátlan volt. Csak a közszolgálati mux-szal (121MHz) van ilyen gond, a többivel nem. Ebből gondolom, hogy a TBS stabilabban veszi ezt a mux-ot, mint az AZBox, azaz jobb a tuner érzékenysége.

    Volt olyan dvb-s2 tunerem, ahol bizonyos esetekben, ha felvétel közben pl. egy alkalmazást letettem ikonba vagy egy ablakot áthelyeztem, akkor ott a felvételben hiba keletkezett. Ez csak a dvb-s2 transzponderek egy részére (pl.: T-Home Sat) volt jellemző.

  • zichie

    senior tag

    válasz Core2duo6600 #10031 üzenetére

    A kábeles T-Home nem párosít, így conax modulban működik a kártya, csak havonta egyszer át kell tenni a gyári box-ba, mert frissülni csak ott tud. Emaitt kell a box is. Más szolgáltatóknál (pl. Fibernet) nem volt ilyen gond, ott frissült conax modulban is.

  • zichie

    senior tag

    válasz sunpower #10080 üzenetére

    A 6900-as SR a te esetedben nem jó, mert nem a Digikábel a szolgáltatód. Korábbi hozzászólásokból kiderült, hogy HWR-Telecom a szolgáltatód, ahol a honlapjukon egy frekvencia volt megadva:

    A szolgáltatók általában az összes frekvencián ugyan azokat az SR és QAM értékeket használják. Persze vannak kivételek is. Feltehetően a te szolgáltatód az összes frekin 6875 SR-t és QAM256-ot használ. Ezt figyelembe véve elkészítettem néhány népszerű DVB programhoz az ini fájlt, amit a Transponders könyvtárba kell másolni:

    AltDVB: [link]
    DVBDream: [link]
    DVBViewer és TBSViewer: [link]
    SmartDVB: [link]

    Ami az USB-s tunereket illeti, nekem is az van és kifogástalanul működik, de azért érdemes figyelembe venni a belinkelt részt.

    A csatornalistából nem derül ki, hogy mi kódolt és mi nem, továbbá elég szűknek tűnik a választék. Biztos, hogy minden frekvenciát megadott a szolgáltatód?

    [ Szerkesztve ]

  • zichie

    senior tag

    válasz zhagyma #10079 üzenetére

    Én egy éve vizsgáltam a UPC-t, sajnos akkor még nem volt PC-s tunerem, csak az AZBox és egy dvb-c tuneres Samsung monitor. A lényeg, hogy a NIT táblás keresés nem működött. Ezen kívül máshol is olvastam, hogy UPC kábel esetében nem működik a NIT keresés. Továbbá volt pár csatorna, amit sehogy nem találtam meg, de a gyári box megtalálta. Ebből azt a következtetést vontam le, hogy nincs NIT.

    Jó lenne valami újabb UPC féle full TS. Sajnos nincs olyan UPC kábeles ismerősöm, ahová tudnék menni laptoppal és usb tunerrel vizsgálódni.

  • zichie

    senior tag

    válasz Csybe #10152 üzenetére

    Az, hogy a UPC-t nem lehet dvb-c tunerrel nézni az nem a tunerek hibája, hanem a szolgáltatóé. Értelemszerűen a szolgáltatót kell lecserélni. ;)

    UPC kábel esetében - már korábban többször volt róla szó - csak az m2 sd változatát lehet nézni, mert a UPC volt olyan nagylelkű és ezt az egy csatornát nem kódolja, ezzel támogatja a dvb-c tunerrel rendelkezőket. Én a kedves UPC ezen nagylelkű ajándékát nem fogadtam el és szolgáltatót váltottam, amint lehetett. Nem mindegy, hogy szettopboksztévé vagy digitális tévé.

    [ Szerkesztve ]

  • zichie

    senior tag

    válasz Avermedia_hu #10145 üzenetére

    Az A717 a népszerű dvb programokkal együtt működik? Pl.: DVBviewer, ProgDVB, SmartDVB, AltDVB, TSReader, DVBDream... stb. Mik a tapasztalatok?

  • zichie

    senior tag

    válasz Avermedia_hu #10213 üzenetére

    "A UPC azért Üde folt, mert tudtommal ők az egyetlenek, akik hajlandóak csak smart kártyát adni..."

    Két műholdas szolgáltató van, aki ad kártyát STB nélkül. Az egyik a UPC, a másik a Hello HD: [link]

  • zichie

    senior tag

    válasz sunpower #10342 üzenetére

    Öröm olvasni az ilyen hozzászólásokat, főleg, hogy a Digikábelen kívül van még olyan szolgáltató, amely teljes mértékben támogatja a dvb-c tunerrel történő vételt.

    Más DVB programokat is kipróbáltál? Ha nem, akkor érdemes, mert a "15 perc alatt megtalál mindent" igencsak horror idő. Alternatív dvb progik (AltDVB, DVBViewer, SmartDVB... stb.) megfelelő frekvencialistával Digikábelen kb. egy perc alatt behangol minden digitális programot.

    Erről a szolgáltatóról elég kevés infó van a neten és a fórumokon, ezért eszembe jutott egy-két kérdés: Vannak-e kódolt adások? Ha igen, akkor mik azok? Milyen titkosítási rendszert használ a szolgáltató?

    A harmadik kérdésre nem tudom, hogy a tunered gyári programja ad-e választ vagy csak annyit jelez, hogy kódolt az adás.

    Digikábel esetében az AltDVB jelzi, hogy milyen kódolást használ:

    Én sem bántam meg a dvb-c tunert, bár ezt a típust nagyon drágállottam, így inkább beszereztem egy olcsó(bb) kínait.

  • zichie

    senior tag

    válasz sunpower #10348 üzenetére

    Ha megtalálta a tunered programja a csatornákat, akkor értelemszerűen megvan a frekvencialista is, amit a progi valahol eltárolt. Nem ismerem a Terratec saját progiját, de általánosságban elmondható, hogy a dvb progik többsége kiírja az éppen futó csatorna frekvencia, sr és qam értékeit. Több progi esetében a csatorna tulajdonságait megnézve az is látszik, hogy milyen titkosítást használ. A CAID részt kell nézni, ott lehet egy vagy több szám hexában. Ha pl. 0B00 vagy 0BAA van, akkor Conax, ha pl. 1801 vagy 1880, akkor Nagrarvision... stb. Általában a dvb progik mellé is írják a titkosítási rendszer nevét, de nem mindegyik.

    Azt, hogy a szolgáltatód milyen rendszert használ az inkább kíváncsiság, mert egy egyel több szolgáltatóról tudnánk, hogy milyen rendszert használ.

    Az eddig ismert kábelszolgáltatók által használt rendszerek:
    UPC Digital - Nagravision
    Digikábel - Nagravision
    T-Home - Conax
    Fibernet - Conax
    Invitel - Conax
    Tarr Kft. - Conax
    PR Telecom - Conax
    Vidanet - Conax
    Cellkábel - Conax
    Net-TV Kft. - Conax
    Parisat Kft. - Conax
    Jurop Telekom - Conax

    Ezeken kívül van még olyan kábelszolgáltató, ami Cryptoworks-öt használ. Úgy tudom, hogy a TVnetwork valami DGCrypt elnevezésű rendszert használt. Lehet, hogy ezt örökölte a HWR-Telecom is.

    [ Szerkesztve ]

  • zichie

    senior tag

    válasz #65675776 #10350 üzenetére

    Kérdés, hogy milyen videókarija van. Nem mindegyik tudja a teljes dxva támogatást.

  • zichie

    senior tag

    válasz sunpower #10355 üzenetére

    Valószínű, hogy a Terratec programja ezt az infót nem jeleníti meg, ebből a szempontból buta. Az ingyenes progik közül a SmartDVB és az AltDVB megjeleníti a ca infókat is.

    Ha a szolgáltatót TVNetwork néven azonosítja, akkor nagy valószínűséggel megmaradt a DGCrypt, amihez úgy tudom, hogy a szolgáltató ad CAM modult, mivel az a rendszer nincs elterjedve. Műholdon van néhány "piroslámpás" csatorna, ami ezt a rendszert használja.

  • zichie

    senior tag

    válasz sunpower #10372 üzenetére

    "(ha van is win7-en nem fut)"

    Szintén csatlakozom, igaz én olcsóbb kínai dvb-c tunert használok Win7 64bit alatt.

  • zichie

    senior tag

    válasz Longhandd #10380 üzenetére

    "Ha valaki tud 15-20000 Ft körül DVB-C-s kártyát kérem írja meg."

    Ez ugyan 15 ezer alatt van és USB-s: [link]

    [ Szerkesztve ]

  • zichie

    senior tag

    válasz Avermedia_hu #10384 üzenetére

    Tőlem nem kért semmit, egyszerűen kihozta a csomagot a postás, a paypal fizetésen kívül nem volt más költség. Talán azért, mert nem dvb-t volt, hanem dvb-c. Lehet, hogy a dvb-c -re nem harap a nav. :)

    14 ezernél többet én nem adok ki dvb-c tunerért, még ez is sok volt. Egyszer majd a dvb-c is ugyan abban az árban lesz, mint a dvb-t. Idő kérdése és tömegtermék lesz, bár úgy tűnik ez a folyamat már elindult, csak hozzánk még nem ért el.

    LCD és Plazma tévék esetében már alap a dvb-c is, már az olcsóbb modellekben is ott figyel.

    [ Szerkesztve ]

  • zichie

    senior tag

    válasz GRaul #10462 üzenetére

    Dvb-c tunerre lesz szükséged. Itthon nem túl nagy a választék, meg drága is, így érdemes körülnézni külföldi webshopokban vagy az ebay-en is, mert ott színesebb a paletta és 10-11 ezer HUF körül már hozzá lehet jutni, amiben nincs benne a szállítás.

    Nekem egy ilyen cuccom van: [link] Tökéletesen működik digikábellel.

  • zichie

    senior tag

    válasz Flashget #10464 üzenetére

    Ez egy dvb-t, dvb-c, dvb-s(2) és analóg kártya egyben. A kérdezőnek szerintem csak kábeles digitális kell. Minek fizessen felárat a dvb-t, dvb-s(2) és analóg miatt, ha úgysem használja ki. Elég lenne egy sima dvb-c is szerintem ilyen esetben.

    Valójában kinek is készül ilyen minden az egyben kártya? Van olyan ember, aki egyszerre használ analóg tévét, digitális kábelt, földi digitálist és műholdat? Ha pl. csak dvb-c és dvb-t szabványt használ a felhasználó, akkor minek neki a dvb-s2 és az analóg, ha csak műholdazik, akkor elég neki egy sima dvb-s2 is. Nem lett volna egyszerűbb, ha az Avermedia piacra dob egy sima dvb-c kártyát fél vagy harmad áron?

  • zichie

    senior tag

    válasz kleinguru #10619 üzenetére

    Nem baj ha ebay-es csak működjön rendesen és olcsó legyen:)!

    E-bay-en tényleg valamivel olcsóbban be lehet szerezni, s ha te is olyan szerencsés vagy, hogy a szolgáltatód kábelen nem kódolja az adásokat, akkor egyértelműen dvb-c a jó választás.

    Én e-bay -ről ezt vettem és meg vagyok vele elégedve: [link]

    DVB-T esetén ahol bizonytalan a vétel, oda jobb antenna kell, a kis botantenna felejtős. Ez persze plusz költség. Egy jobb tetőantenna és egy dvb-t tuner ára már eléri a dvb-c tunerét.

    Ami még a dvb-c mellett szól az a csatornák száma és az, hogy az SD még mpeg2, amit könnyebb pc-n feldolgozni. HD-ben is nagyobb a választék dvb-c esetében, igaz ott már mpeg4 van.

  • zichie

    senior tag

    válasz kleinguru #10628 üzenetére

    "Jó jó lenne, de nem lehet kapni...:W"

    Újra van: [link]

    Amikor én vettem, akkor sem volt, de néhány napot vártam és ismét lett. Azt figyeltem meg, hogy elég hamar elkapkodják és utána néhány napig nincs. Érthető is, mert elég nagy a kereslet dvb-c tuner iránt és senki nem akar 20-30 ezer forintot vagy ennek megfelelő valutát fizetni. Ez sem olcsó, de ennél olcsóbb megoldást még nem láttam pc-s dvb-c vételre. Ha tud valaki, akkor megoszthatná.

    Az lenne jó, ha több gyártó is nyomná a "dvb-c only" irányvonalat úgy, ahogy sok "dvb-t only" tuner is van alacsony áron. Azért is drága nálunk a dvb-c, mert a tunerek mellette tudnak analógot, dvb-t -t és esetleg még dvb-s(2) -őt is, ami igencsak dob az áron.

    [ Szerkesztve ]

  • zichie

    senior tag

    válasz lacko6 #10642 üzenetére

    Kösz az infót. Amikor tavaly vettem tunert, akkor ezt a Terratec tunert nem lehetett kapni, ezért választottam a TBS-t.

  • zichie

    senior tag

    válasz Avermedia_hu #10639 üzenetére

    Több upc-s fórumban lehet olvasni, hogy nemsokára lesz UPC kábelen CAM + kártya lehetőség. Persze CI+ szabványnak megfelelő modult adnak majd, így a későbbiekben lehet használni pc-s dvb-c tunert, de csak olyat, ami támogatja a CI+ modulok használatát.
    Az AVer3D Quadro HD A717 támogatja a CI+ szabványt?

    [ Szerkesztve ]

  • zichie

    senior tag

    válasz ggg1 #10972 üzenetére

    Nekem már több mint fél éve van egy TBS USB dvb-c tunerem ([link]), ami kifogástalanul működik Digikábelen. Sajnos Magyarországon tudomásom szerint csak ebay-en hozzáférhető. Én is ott vettem. 10e HUF körüli az ár + a szállítási költség. Gari és linux támogatás viszont nincs hozzá. A gyártó által preferált webshopból is megvehető, de ott drágább, de lehet, hogy van hozzá gari is. Ezt nem tudom.

    A magas hardver követelmény az mpeg4 HD adásokhoz kell, az mpeg2 SD-hez nem.

  • zichie

    senior tag

    válasz Avermedia_hu #10980 üzenetére

    "UPC-nél (tudtommal) beltérihez van kötve a kódkártya, még a normál DVB-C tuner is kevés."

    UPC bevezette a mediacard szolgáltatást. Ez azt jelenti, hogy adnak kártyát nagra modullal és nem kell settopbox. Ez persze nem CI, hanem CI+ szabványnak megfelelő. Ha van olyan dvb-c tuner, ami képes kezelni a CI+ modulokat, ott elméletben működhet pc-ben a dvb-c tuner. Azért elméletben, mert még nem találtam olyan infót - magyar és külföldi - fórumokon, hogy valaki CI+ rendszert használó szolgáltató esetében tudta volna használni a modulfogadóval rendelkező pc-s dvb-c tunerét. Az összes eddig neten talált modulfogadós dvb-c tunernél csak CI rendszert írnak a specifikációkban, sehol nincs feltüntetve, hogy a CI+ rendszert is tudná. Arról sincs infó, hogy CI képes tunert szoftveres módon (pl. driver cserével) alkalmassá lehet-e tenni CI+ modul kezelésére.

  • zichie

    senior tag

    válasz ggg1 #10985 üzenetére

    Én ezt a típust néztem ki magamnak, tudja azt, amit elvárok tőle, se többet, se kevesebbet. Ha nem lehet Magyarországon kapni, akkor hogy vettem volna meg itthon? Ebay-en még soha nem vásároltam, így ezt is ki akartam próbálni. Vámot nem kellett fizetnem, mert nem érte el azt az értéket.
    Kényelmes megoldás volt, mert a vásárlás érdekében ki sem kellett itthonról mozdulnom. Neten rendeltem, fizettem, hozta a postás, beüzemeltem és használom. Akitől vettem az meg legalább ért hozzá, nem úgy mint pl. egy műszaki áruház eladója, aki azzal próbált meggyőzni, hogy jó lesz nekem a dvb-t is digikábelre.

  • zichie

    senior tag

    válasz ggg1 #10986 üzenetére

    Megy pl. P3-assal is, ha van olyan vga kártya, ami támogatja a h264 kitömörítést. Nekem ment. A hd adások felbontása 1920x1080. Van egy-két kivétel, ami 1440x1080. Külföldön más a helyzet, mert pl. az osztrák, a német és a norvég közszolgálatik 720p-ben mennek (1280x720). Nálunk minden hd adás 1080i.
    A 2GB tényleg felesleges, nekem 512 MB-vel is ment a HD. A tunerekhez adott szoftverek általában elég erőforrás zabálóak, ezért én mindíg alternatív programokat használok, ami kisebb, nem zabálja az erőforrást, többet tud és csak azt tudja, amire szükségem van, továbbá egy részük még ingyenes is.

  • zichie

    senior tag

    válasz ggg1 #10994 üzenetére

    A timeshiftnek nem kell nagy hardver követelmény, az erőforrás 90-95%-át a h264 dekódolás teszi ki, de ha van teljes h264 gpu támogatás, akkor a cpu csak néhány százalékon pörög. Szükség esetén, ha kódolt az adás és szoftveres a dekriptálás, akkor dolgozik a cpu, de ez a h264-nek így is töredéke.
    Ezt most úgy általánosságban a dvb technikáról írtam, mert digikábelen nincs kódolt hd adás (egyenlőre).

    [ Szerkesztve ]

  • zichie

    senior tag

    válasz Flashget #11154 üzenetére

    T-kábelre is jó a conax miatt, mivel ott nincs párosítás.
    Máshol ezt írják róla: "Digikábel, T-home, vidanet kábel előfizetőknek ajánljuk."

    Vélhetően az összes conaxos szolgáltatóval megy, ahol nincs párosítás.

  • zichie

    senior tag

    válasz negro #11213 üzenetére

    UPC esetében olyan dvb-c tunert kell beszerezni a pc-hez, ami támogatja a upc esetében használt ci+ szabványt. Jelenleg csak olyan tunerek léteznek, amelyek a sima ci szabványt támogatják. A UPC-nél az m2 kivételével az összes digitális adás kódolt. Lehet tőlük cam modult és kártyát rendelni, azonban a modul és a chipkártya esetében odafigyeltek arra, hogy olyan szabványt használjon (CI+), hogy nem működjenek a pc-s dvb-c tunerek. Amennyiben kábeles digitális adásokat akarsz nézni, rögzíteni (akár hd-ben is) közvetlen pc-vel, akkor nem csak dvb-c tunert kell beszerezni, hanem szolgáltatót is kell váltani sajnos. Én részben emiatt váltottam upc-ről digi-re, mert nem tudtam használni a dvb-c tunerem.
    Amennyiben nincs CI+ szabványnak megfelelő tv, monitor vagy pc tuner, akkor csak a szolgáltató settopbox-szát lehet használni. A UPC egy ilyen szolgáltató... Pl. a Digi nem, ott nincsenek ilyen korlátozások. Érdemes beleolvasgatni a UPC digitális kábeles topikjába, ott minden ki van tárgyalva a témában.

    [ Szerkesztve ]

  • zichie

    senior tag

    válasz Flashget #11241 üzenetére

    Mivel a smart tv által rögzített műsorra titkosítás kerül így azt előtte pc-re kell másolni, ahol lehet dekriptálni és ts formátumra konvertálni. Ez részben kiváltja a pc-s tuner használatát, bár szerintem nem kényelmes. Persze nem tudom, hogy ez gyakorlatban mennyire működik, nekünk a samsung tévén nincs pvr funkció. PC-s dvb-c tunert használok rögzítésre.

    [ Szerkesztve ]

  • zichie

    senior tag

    "Jelenleg nem ismerek olyan DVB-C tunert CI+ interface-l vagy különálló DVB-C tunert és CI+ interface-t amely lehetővé tenné a UPC digitális kábeltv használatát számítógépen."

    Úgy tudom, hogy évekkel ezelőtt működött olyan megoldás, hogy a párosított kártya működésre volt bírható szoftveres linux alapú olvasókban. A lényege az volt, hogy a kártyával el kellett hitetni, hogy a gyári boxban volt. Ez olyasmi, mint a routerekben a MAC address átírás, csak itt nem néhány hexa számról van szó, hanem sokkal hosszabb a számsorozatokról.

    Pl. a linuxos boxoban (pl. Dreambox, AZBox... stb.) NewCS kártyakezelő progi esetében van egy konfigurációs xml állomány, ahol van egy <boxkey></boxkey> és <rsa></rsa> rész. Úgy tudom, hogy ide kell beírni azokat az értékeket, amiket a gyári box tartalmaz. Ezt egy egyszerű text editorral be lehet írni. Ezzel nem is lenne gond, a probléma ott van, hogy ezeket az értékeket hogyan lehet kiolvasni a szolgáltatói boxból. Úgy tudom, hogy ez korábban működött, mert volt egy lengyel csapat aki elvégezte az adatok kiolvasását. Ha jól értelmezem itt nem a párosítás kiütéséről volt szó, mert az megmaradt, tehát nem illegális törés vagy ilyesmi. Csupán arról volt szó, hogy a saját box vagy pc-s kártyaolvasó elhitette a kártyával, hogy ő a gyári boxban van.

    Gyakorlatban nem láttam működni, de több külföldi fórumban is téma volt és a lengyel csapatnak is volt egy weboldala (boxkey.eu vagy boxkey.pl), ami sajnos évek óta meg is szűnt. Ott fel volt tüntetve több kábeles upc-s box is.

    Nem tudom, hogy mediacard modul esetében kiolvashatóak-e ezek az értékek. Vélhetően nem, a tudomány még nem áll azon a szinten. Gondolom az újabb boxok esetében sem működik.

    [ Szerkesztve ]

  • zichie

    senior tag

    válasz #65675776 #11849 üzenetére

    "Sok lehetőséged nincs. A T nem teszi lehetővé, hogy más eszközzel használd az előfizetői kártyát, párosítva van a STB-ba épített CAM-mel. Szóval még csak az sincs, hogy CAM ki, és bele egy CI-s tunerkártyába."

    Műholdas esetében van párosítás, kábeles esetében nincs, így conax CA modullal megy, de havonta egyszer be kell tenni kártyafrissítésre a chipkártyát a gyári boxba és benne hagyni addig, amíg újra el nem indulnak az adások, utána vissza lehet tenni a saját eszközbe.

  • zichie

    senior tag

    válasz altoalto #11848 üzenetére

    "Mi tortenik ha veszunk egy LCD tv-t a nappaliba? Hogyan fogja digitalisan majd a jelet az lcd, ha a set top analogba nyomja neki????"

    Veszel Conax CA modult a tévéhez, olyat, amilyet a MinDig TV extrához is adnak. A settopboxból kiveszed a chipkártyát és beteszed a conax modulba, a modult pedig a tv modulfogadójába. Lényeges, hogy a tévében legyen CI foglalat és legyen benne dvb-c tuner. A settopboxra sajnos havonta egyszer szükség lesz, mert tudomásom szerint csak abban frissül a T-s chipkártya. Ha a tévén azt veszed észre, hogy nem nyílnak a kódolt adások, akkor kell elővenni a gyári boxot, betenni a chipkártyát, bedugni a koax kábelt, rádugni a tévére és addig várni, amíg el nem indul valamelyik adás, ami elő van fizetve. Utána a chipkártya mehet vissza a tévébe rakott conax modulba. Ezután egy hónapig nem lesz szükség a T-s boxra. Az lcd tévén lényegesen jobb lesz a kép, mint a box analóg kimenetén. A boxra csak a kártyafrissítés idejére van szükség, ez havonta max. fél óra.
    Úgy tudom, hogy a T nem ad csak kártyát, így a boxot mindenképpen bérelni kell, emiatt érdemes a legolcsóbbat kérni, mert úgyis csak kártyafrissítésre kell. Azt nem tudom, hogy sd box esetében lehet-e pl. hd csomagot rendelni. HD csomag menne, ha a tévébe tett Conax modulban használod a chipkártyát és a tévében van mpeg4 dvb-c tuner.
    Én korábban a fibernetnél voltam, ott csak papírnehezék volt a box, még a kártya is frissült Conax modulban. A boxot viszont nem lehetett visszaadni, mert akkor a kártyát is visszakérték vagy letiltották. Sajnos ki kellett fizetni a box bérleti díját, pedig nem is használtuk, csak a chipkártyát belőle saját tévében.

    [ Szerkesztve ]

  • zichie

    senior tag

    válasz fntastic #11866 üzenetére

    A settopbox átalakítja analógra a jelet, a tuner az analógra alakított jelet digitalizálja vissza. Ennek így sok értelme nincs, mert megöli a digitális technika lényegét.
    IPTV esetében - mivel tcp/ip alapon jön - hálókártya lenne a legésszerűbb megoldás, ami minden alaplapon már integrálva van, azaz a lan kábelt a hálókártyába dugni (az stb helyett), pc-n elindítani valami iptv progit vagy vlc-t, beírni neki a csatorna ip címét és úgy nézni, rögzíteni. Ezt persze nem minden iptv szolgáltató támogatja, úgy tudom, hogy a "T" nem, mivel mindent kódol.
    Egy mai átlagos pc tökéletesen alkalmas lenne elméletben iptv settopboxként, ha lenne rá megfelelő - szolgáltató által támogatott és előre konfigurált - iptv szoftver. Talán a jövőben a szolgáltatók is észbe kapnak, mivel a háztartások nagy része rendelkezik pc-vel. Pl. letölthető lenne a "T" zárt honlapjáról megfelelő iptv alkalmazás különböző platformokra (windows, mac, linux... stb.).

  • zichie

    senior tag

    válasz fntastic #11879 üzenetére

    Az S-Video és a Composite analóg. Ebben az esetben a settopbox analógra alakítja a jelet. A tunered ezt az analóg jelet alakítja vissza digitálisra.

  • zichie

    senior tag

    válasz Viktoár #12093 üzenetére

    IPTV-hez leginkább hálózati kártya kell, mivel ip alapú. Úgy tudom, hogy invitel esetén megy pc-n vlc-vel, csak a csatornák ip címét és port számát kell tudni.

  • zichie

    senior tag

    válasz superg #12123 üzenetére

    Mit jelent, hogy lassú a csatorna váltás? Én ilyet dvb-c tunerrel nem tapasztaltam. Ha rákattintok egy csatornára, akkor kb. 1-2 másodperc alatt bejön, még a kódolt is.

  • zichie

    senior tag

    válasz Mittu88 #12464 üzenetére

    Ha szerencséd van, akkor ebay-en kapsz 10e HUF körül (de lehet, hogy picivel többért) dvb-c tunert, de az az analógot nem tudja, csak a dvb-c -t és az árban nincs benne a szállítási költség, vám... stb.
    Ha vidanetes vagy, akkor még külön kártyaolvasót is kell venned, mert a szolgáltató mindent kódol. A settopboxból kiveszed a chipkártyát és a saját olvasódban használod, ha ebben a vidanet műstakilag nem korlátoz.
    A settopbox meg megy a szekrény aljára pihenni, de a bérleti költséget fizetned kell még akkor is, ha csak a kártyát használod belőle.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák