Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sanyi_386

    csendes tag

    Üdv Kedves Fórumozók!

    Már korábban tettem fel egy kérdést , hogy "milyen tv-t vegyek én", de válasz nem jött rá, amit megértek, mert rengeteg ilyen kérdés van, úgy hogy még csak vissza sem olvasnak az emberek - mint ahogy én sem :) . Így viszont elmerültem a fórum régebbi hozzászólásaiban, mostanra pedig kicsit jobban átlátom a dolgokat, de még mindig tanácstalan vagyok, így kicsit konkrétabban is rá tudok kérdezni a dologra :D

    A helyzet a következő: egy régi 40"-os Samsung LCD-t cserélnénk le (Le40a55), gyakorlatilag csak filmeznénk(letöltött sorozatok, filmek, stb) a nappaliban (kanapé --- tv kb 4m). Arra jutottam, hogy jelenleg a legjobbak erre a célra:
    EX780
    XE9005
    MU8002

    Az IPS panelokat kizárnám, mivel nincs szükség a nagy betekintési szögre, a feketére viszont annál inkább. Ezek mind VA panelosak, a tesztek alapján (Techradar, Rtings, stb) mind SDR mind HDR szempontból nagyon jók.

    Viszont... drágák.

    Na itt jön a kérdés, hogy vajon érnek-e ennyit? Gondolok itt pl a HDR-re. Gyakorlatilag még nincs is tartalom hozzá, néhány tesztvideón kívül, de még a 4K is gyerekcipőben van, mert hű de sok film nincs.
    Egy Ex700-as, vagy XE8505-ös lényegesen olcsóbb (a különbözetből akár egy jobb hangprojektort is lehet kapni)

    A mérleg inkább a Sony fele billen, mivel a Pana nem szereti a DTS-t, így ennél szükség lenne egy médialejátszóra vagy HTPC-re, de ugye az megint +kiadás. A Samsung inkább csak nekem opció, mert a Párom valamiért nem szimpatizál ezzel a márkával, de ahogy olvastam a teszteket egész jó középmegoldásnak tűnik,

    Az említett nagy távolság (4m) miatt a 65"-os verziókat nézem, bár az 55" sokkal barátibb árú, de az átmérőbeli különbség nem elhanyagolható...

    Szóval valahol itt tartunk, nem megy a döntés, főleg hogy nem 1-2 évre szoktunk TV-t venni, így csalódni sem szeretne az ember. Bár lehet, hogy túlgondoljuk a dolgokat, pl a hálóba most vettünk egy LG 32LJ500V-t (60e-ért), még ennek is gyönyörű képe van a régi LCD-nkhez képest, pedig nem egy nagy durranás.
    Bármilyen építő jellegű hozzászólást, segítséget előre is nagyon köszönök!

Új hozzászólás Aktív témák