Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sziben

    csendes tag

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    Nyáron
    (2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
    olyan 200.000Ft körül. Max 240.000Ft.
    (3) Felhasználás? (irodai munka, iskola, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb.)
    főleg játékra használnám, meg multimédia, mint filmek, net.
    (4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
    szempont lenne, hogy a legújabbak is jól fussanak, nem kell, hogy max grafikán, de legalább úgy, hogy ne akadjanak lowon, mediumon.
    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
    mindenképp 15.6-os. a többit rátok bízom.
    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
    heti több alakalommal is lesz, de majd csak másfél év múlva. (egyetem miatt)
    (7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
    semmi nem kell rá.
    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
    ramot utólag is tudom bővíteni. hdd is az alap 500-as vagy 1000-es. ssd nem kell rá.
    (9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
    legyen hosszúéletű :D Webkamera nem baj ha van, de nem fontos szempont. CD/DVD meghajtó se fontos szempont.
    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
    inkább új.

  • sziben

    csendes tag

    Sziasztok!
    Azt szeretném kérdezni, hogy honnan érdemes laptopot rendelni.

  • sziben

    csendes tag

    Sziasztok! egy új laptopot szeretnék vásárolni. Ezt néztem ki egynek, erről mi a véleményetek: [link]

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    A nyár folyamán.
    (2) A gépre szánt összeg forintban?
    olyan 170.000Ft körül. 175.000Ft főlé ne menjen.
    (3) Felhasználás?
    Játék, multimédia, netezés.
    (4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
    Tudom, hogy ilyen árkategóriában nincsenek gamer gépek, nekem csak az a fontos, hogy legalább low, vagy mediumon elfussanak a mai játékok is.
    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
    15,6-os legyen. minimum HD felbontás, Full HD nem muszáj.
    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
    Lesz hordozva, de nem gyakran.
    (7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
    Nem kell rá semmi.
    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
    Ramból elég a 4gb, majd később is tudom bővíteni. SSD nem kell, HDD-ből is elég az alap 500gb, vagy ami van hozzá.
    (9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
    -Legyen rajta USB 3.0.
    -Főleg Asusban gondolkodom, de írhattok mást is.
    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
    Csak új.

    [ Szerkesztve ]

  • sziben

    csendes tag

    Sziasztok!
    Egy 100.000Ft környéki 15,6"-os laptopot szeretnék venni mostanában. Nincsenek nagy igényeim, csak tudjak rajta jól netezni, filmet nézni, skypeolni. A lényeg, hogy ne akadjon, ne legyen lassú. Csak új jöhet szóba. Köszönöm előre is a segítséget!

    [ Szerkesztve ]

  • sziben

    csendes tag

    Sziasztok! Egy barátomnak kellene egy új laptop:

    1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    Mostanában.

    (2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
    100eFt körül, kicsit túlépheti azt.

    (3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
    Otthoni: netezés, filmnézés, skype stb.

    (4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
    nem lesz játékra használva.

    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
    15.6-os vagy nagyobb.

    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
    főként otthoni asztalon, kanapén stb. lesz használva. szóval nem lesz hordozva.

    (7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
    nem szükséges.

    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
    alap HDD elég lesz, de később legyen bővíthető SSD-vel. 4gb ram is elég, de később legyen bővíthető 8-ra.

    (9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
    nincs.

    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
    csak új gép jöhet szóba.

    Előre is nagyon szépen köszönöm a segítséget!

  • sziben

    csendes tag

    Köszönöm szépen az eddigi segítséget. Még annyit kerdeznek, hogy ez: http://www.laptopszalon.hu/hp/hp-250-g5-w4n47ea-akc-laptop_26129-adatlap vagy ez: http://www.laptopszalon.hu/laptop_notebook/hp-15-ay037nh-1bw01ea-akc-laptop_25765-adatlap a jobb?

  • sziben

    csendes tag

    válasz Khelben #127128 üzenetére

    Igazából annyira nem fontos a full hd. És esetleg 10-20 ezer forintért többért lenne érezhető változás vagy akkor is inkább még a g5 eri meg jobban ár -érték arányban?

  • sziben

    csendes tag

    Sziasztok!

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    pár hónapon belül.

    (2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
    kb 450K, ha lehet akkor ne lepjük túl nagyon.

    (3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
    Tisztán játékra kellene.

    (4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
    igazából az a lényeg, hogy minél jobban elvigye a legújabbakat is, nem vágyok ultra grafikára a legújabb játékoknál vagy azoknál amik jönnek a jövőben, de vigye el őket szépen akadás nélkül.

    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
    ehhez nem értek, ami a "legjobb".

    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
    hordozva lesz, egyetemen is használnám, ezért ha lehet akkor 15'6-os legyen, ne 17'-es, ha megoldható.

    (7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
    Nem kell hogy legyen rajta OS.

    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
    Szeretnék bele SSD-t és HDD-t is. és jó lenne bele 16 GB ram.

    (9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
    nincs egyéb kivánságom.

    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
    lehetőleg új legyen.

    Én, mint abszolút nem hozzáértő kinéztem példának ezt a laptopot ár intervallum alapján: http://www.laptopszalon.hu/asus/asus-rog-strix-gl502vm-fy015t-gl502vm-fy015t-laptop_24584-adatlap

    Előre is köszönöm a válaszokat és a segítséget!

  • sziben

    csendes tag

    válasz B-Clone #135848 üzenetére

    Értem, akkor maradjunk a 17'-es méretnél, mert nem akarok rosszat venni. ha ennyivel jobbat a 17'-esek a 15'-ösöknél akkor legyen az. Ennek függvényében akkor ilyen árkategóriában mik lennének jó választások az említetteken kívül?

  • sziben

    csendes tag

    válasz B-Clone #135859 üzenetére

    Köszönöm az eddigi segítségedet. És akkor ha jól értettem, akkor predatorból sem érdemes 15,6"'-ost venni, csak a 17,3"-t?

  • sziben

    csendes tag

    Sziasztok!

    Egy gamer gép vásárlása előtt állok. Ebben kérném a segítségeteket.

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    március eleje.

    (2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
    kb 350K

    (3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
    Főleg játékokra szeretném használni.

    (4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
    Mindenféle játékra, a legújabbakra is.

    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
    15,6" a többit a szakértőkre bízom :)

    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
    Alapvetően lesz hordozva, de gondolom egy ilyen mérető gépet nem olyan nehéz hordozni.

    (7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
    Nem szükséges, hogy alapból legyen rajta.

    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
    Optikai meghajtó nem szükséges.

    (9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
    Nincs speciális igényem.

    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
    Csak új gép jöhet szóba.

    Én így laikusként vmi ilyesmit nézegettem: https://ipon.hu/webshop/product/product/1630033
    vagy ezt: https://www.arukereso.hu/notebook-c3100/acer/predator-helios-300-g3-572-73vb-lin-nh-q2beu-005-p388293763/#termek-leiras

    Előre is köszönöm a segítséget! :)

  • sziben

    csendes tag

    Sziasztok!

    Amíg vártam/várok a válaszaitokra, addig kutatgattam én is a témában, én itt a Prohardveren is, meg más helyeken is eléggé jó értékeléseket kap a Dell inspiron 7577.

    Mivel a lapos vásárlás előre jött pár napon belülre a március eleje helyett, ezért gyorsan néztem ki egyet, ami jónak hangzik.

    Mi a véleményetek erről a gépről? https://www.aqua.hu/dell-inspiron-7577-laptop-core-i5-7300hq-8gb-256gb-ssd-gtx-1060-linux-fekinsp7577-4-577630.html

    És magáról az üzletről van véleményetek?

    Előre is köszönöm a válaszokat.

  • sziben

    csendes tag

    válasz sziben #141341 üzenetére

    Vagy pl itt van ez is. Majdnem ugyan az, de mégse. Van lényeges különbség?
    https://www.aqua.hu/dell-inspiron-7577-laptop-core-i5-7300hq-8gb-256gb-ssd-gtx-1060-linux-fekete-piros-2451927577fi5ub1-576110.html

    [ Szerkesztve ]

  • sziben

    csendes tag

    válasz Khelben #141346 üzenetére

    Értem.

    Még ezen gondolkodtam el. Ez jobb választás lenne? Mit nyernék és mit vesztenék vele?
    https://www.aqua.hu/acer-predator-g3-572-73gw-laptop-linux-fekete-nhq2beu006-3-ev-garancia-543348.html

  • sziben

    csendes tag

    Köszönöm szépen a segítségeteket.

    Úgy néz ki, hogy erre esett a választásom a véleményetek alapján is és a hosszas kutatgatások eredménye képpen is: https://www.aqua.hu/dell-inspiron-7577-laptop-core-i5-7300hq-8gb-256gb-ssd-gtx-1060-linux-fekete-piros-2451927577fi5ub1-576110.html

  • sziben

    csendes tag

    válasz Mikulásbá #141354 üzenetére

    Ha jól értelmeztem akkor az üres 2.5-ös helyre nem csak hdd rakható hanem még egy ssd is?
    Mert van elfekvőben egy új 2.5ös samsung ssd-m. Ez: https://www.aqua.hu/250gb-samsung-850-evo-ssd-meghajto-mz-75e250beu-316739.html

  • sziben

    csendes tag

    válasz Mikulásbá #141356 üzenetére

    Igazából csak azért, mert az istenért se találok olyan i5+ gtx 1060 configot rá, amiben hdd van. az összes csak ssd-s. amiben meg van hdd és/vagy ssd is, azok meg vagy i7+ gtx 1050ti vagy i7+ gtx 1060, de az előbbi gyengébb config, az utóbbi meg már jelentősen drágább. De alapvetően elég nekem az 500GB sdd hely.

    Köszönöm a válaszaidat :)

  • sziben

    csendes tag

    Sziasztok!

    Édesanyámnak szeretnék notebookot vásárolni.

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    Most.
    (2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
    Maximum 150ezer magyar forint.
    (3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
    Böngészése, facebookozásra, youtubeozásra szövegszerkesztésre és írásra használná. Szóval csak alapvető feladatokra.
    (4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
    Nem használná játékra.
    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
    Ami kikerül ennyi pénzért.
    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
    Ritkán lesz hordozva, inkább csak házon belül.
    (7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
    Windows lesz futtatva rajta, de nem kell, hogy előre legyen telepítve.
    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
    Optikai meghalytó nem szükséges. Min. 4gb ram.
    (9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
    Nincs
    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
    Csak új.

    Előre is köszönöm a segítségeteket!

    [ Szerkesztve ]

  • sziben

    csendes tag

    Sziasztok!
    Egy gamer laptop vásárlásán gondolkozom. A kiválasztásában kérném a segítségeteket.

    1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    Akár holnap.
    (2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
    Nagyon max. 600.000Ft
    (3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
    Alap irodai munkára és játékra használnám.
    (4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
    A legújabb AAA játékokat és Kompetitív FPS-eket szeretnék futtatni full HD felbontáson.
    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
    Maximum 15.6"-ost szeretnék.
    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
    Nem lenne baj, ha nem lenne nagyon vaskos, inkább vmi vékonyabb design-t preferálnék. Szeretném egyetemen előadásra is vinni.
    (7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
    Nem kell rá semmi.
    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
    Amivel ilyen árban adni szokták az általában ahogy néztem teljesen jó.
    (9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
    Nincs.
    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
    Csak újat szeretnék.

    Próbáltam utána nézni, de nem tudok dönteni. Ahogy néztem teszteket ebben a kategóriában az MSI GS65 stealth, Acer helios 300, Dell G5, Asus g14 van amiről pozitívan vélekednek, de gondolom van még más is ami szóba jöhet.

    A másik kérdésem az lenne, hogy mennyi különbség van az RTX 2060 és a GTX 1660TI között? Megéri az RTX-et választani?

    Előre is köszönöm a segítségeteket!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák