Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Darko_addict

    őstag

    Sziasztok.

    Van egy barátom, akinek a laptopja nagyon melegszik.
    Egy Packard Bell EASYNOTE TM85-JN-642HG-ről van szó; i3-330M-es procival, 4GB rammal és nVidia 320M karival. Egyetemista a csaj, semmi extrát nem csinál vele, kivéve, mikor Sims-ezni támad kedve, játszik. Ekkor általában a laptop feladja a harcot és kikapcsol az "olvadásvédelme" miatt. Idle-ben is extrém melege van a gépnek, SpeedFan-t telepítettem neki és onnan néztem adatokat. A hőtermelést véleményem szerint a VGA okozza. Vettünk alá egy laptophűtőt, de csak 5 fokot javított a helyzeten, s a lényeg, hogy azzal az egyszerű Sims-szel továbbra sem tud játszani... Véleményetek a helyzettel kapcsolatban? Ez így biztos nem normális dolog.

    Elnézést az OFF-ért, 10 perc után sem találtam másik topicot... OFF-ba teszem akkor.

    [ Szerkesztve ]

    Don't give up your dreams. Keep sleeping.

  • Darko_addict

    őstag

    válasz Tikakukac #940 üzenetére

    Köszönöm a gyors választ srácok! :K

    :R

    Don't give up your dreams. Keep sleeping.

  • Darko_addict

    őstag

    Sziasztok!

    A vásárlási anomáliámat nem részletezném, nagyjából tudom mit akarok, milyen teljesítménnyel.
    Tudom továbbá, hogy bizonyos gyártók csak egy adott (szép) összeg felett kínálnak "igényes" termékeket.

    Csak annyi lenne a kérdésem, ha 70-150e Ft között keresek laptopot (főleg használtan, mer csak 3 hónapra kell, egy utazás miatt) milyen gyártók tartoznak a "vásárlásra ajánlott"-ak közé? Milyen gyártó ad ilyen szegmensben elfogadható ár/érték arányú masinákat? (a megadott árköz elég széles, és azt jelenti, hogy 70 alatt nem gondolnám, hogy kapok igényeimnek megfelelő gépet használtan sem / akár 150-ig is felmennék, ha újról van szó és tetszik / illetve minél olcsóbban akarom megúszni, ha valamelyik gép eléri a preferenciáimnak megfelelő tulajdonságokat)

    Köszönöm! :)

    [ Szerkesztve ]

    Don't give up your dreams. Keep sleeping.

  • Darko_addict

    őstag

    válasz Tikakukac #24150 üzenetére

    Azért nem akartam belemélyülni, mert megy a varia a fejemben, nem tudom, hogy Tabletet (Android vagy iOS) vagy Laptopot vegyek, mert normál helyzetben egyik sem kell itthonra, így végül valószínűleg eladás lesz bármelyikből is. Ára pedig nagyon hasonló a kategóriáknak.

    Megvallva, van itthon egy lassú HP és egy első generációs Galaxy TAB is, tehát tudom mit nem akarok. :D
    A négy magos S3-am és az aránylag gyors asztalim után nehéz lejjebb adni az igényeimet a teljesítmény terén, de összeírtam:

    (1) Maximális keretösszeg Ft-ban? - 70.000 - 150.000 HUF
    (2) Kijelző mérete, felbontása, fényes, matt? - 15,6" - az akksi üzemideje miatt nem kell nagyobb.
    (3) Notebook súlya? - Nem igazán számít
    (4) Felhasználási kör (játék, munka stb…)? - Kapcsolattartás, böngészés
    (5) Mi a fontosabb számodra, a megbízhatóság vagy a teljesítmény? - Fele-fele.
    (6) Operációs rendszerrel, ha igen milyennel vagy FreeDOS-al kéred? - FreeDOS
    (7) Tárhely (HDD) és memória (RAM) mennyisége? min. 320GB HDD, 4GB DDR3 RAM optimális, erősebb i3 vagy gyengébb i5 proci, elég az integrált VGA
    (8) Egyéb kívánság (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…) - Webkamera, Wi-Fi! (bár utóbbi már alap szerintem)
    (10) Mikor lenne esedékes a vásárlás? 4 hónapon belül.

    Noha látjátok, nem lenne sok mindenre használva, lehet kapna egy SSD-t. Az a fontos, hogy ne kelljen ücsörögjek előtte, hanem, ha kattintok, tegye is a dolgát.

    Az ár tekintetében, lehet, hogy az USA-ban lenne megvásárolva (bár jó lenne tartalommal megtölteni itthon...), ami árban jelentős mínuszokat jelent. Ismeritek a nagyobb gyártók garancia-politikáját? Praktikus lenne világgarisat venni.

    :R

    Köszönöm az eddigi válaszokat is!

    [ Szerkesztve ]

    Don't give up your dreams. Keep sleeping.

  • Darko_addict

    őstag

    Sziasztok!

    Egyre több laptop CPU-t látok U számmal kiegészítve (M helyett). Milyen előnye van? Gondolom újabb technológia, érdekelne a személyes véleményetek. Nekem az M szimpatikusabb.

    :R

    Don't give up your dreams. Keep sleeping.

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés